Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko nije spomenuo što je Kardum jučer rekao da će nam idući utorak reći ugodno iznenađenje, nama malim ulagačima. Što bi to moglo biti?


Nitko nije spomenuo što je Kardum jučer rekao da će nam idući utorak reći ugodno iznenađenje, nama malim ulagačima. Što bi to moglo biti?

Vjerojatno nesto u vezi HT, možda zato i padaju dionice jer se neki već spremaju za kupnju HT-ovih dionica

meni je na zaključnoj cijeni dosta pao portfelj, budući da mi većinu čine ADPL, BLJE i ZVCV, jedino se VART dobro (o)držao

Sve sam (korekciju !!) Vam jutros na vrijeme najavio, a svi ste se Vi samo ismijavali i pravili veliki znanci.
Još nešto: Ovo nema veze sa Jadranskim.
To se spominje samo kao dobar izgovor

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]


Sve sam (korekciju !!) Vam jutros na vrijeme najavio, a svi ste se Vi samo ismijavali i pravili veliki znanci.
Još nešto: Ovo nema veze sa Jadranskim.
To se spominje samo kao dobar izgovor

što tvoja kugla kaže za sutra?

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Sve sam (korekciju !!) Vam jutros na vrijeme najavio, a svi ste se Vi samo ismijavali i pravili veliki znanci.
Još nešto: Ovo nema veze sa Jadranskim.
To se spominje samo kao dobar izgovor

1) neke stvari u Hrvatskoj se ne mogu predvidjeti osim ako ste dio tima koji “drma” tržištem… Ne mislim da se radi još o korekciji.
2) Ujutro je indeks bio oko +0,60 % (do oko podne), iako je JDOS već krenuo u trku.
3) Index se okrenuo prema minusu tek nakon što je objavljena vijest da je Hrvatska ispala iz utrke za EURO, a da su dobili Ukrajina i Poljska.

Ako je nešto “post” nije zbog toga nužno i “propter”, tj. ne znači da je vremenski slijed i uzrok nečemu. Teško je reći, ali nekoliko stvari zajedno je uzrokovalo ovaj preokret danas…
Ipak, sutra je novi dan i uvjeren sam da će sve polako svojim starim tokom prema gore

Evo današnji rez, tj. korekcija nije ništa loše već je dobro došla, ne valja kada sve samo raste, jer za to treba potpora, a ne da naraste i onda nema tko kupiti, već bitno je da tržište raste neke dionice brže(zbog kupnje poduzeća, rezultata ili špekulacija) a neke sporije, rezultati su u okviru očekivanja, dakle
ovo nije ništa strano i treba neko vrijeme da se neke dionice malo stabilizitaju do izvještaja, a neke dignu…………………..Dakle ponovo iz početka
Pozdrav svima [smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

1) neke stvari u Hrvatskoj se ne mogu predvidjeti osim ako ste dio tima koji “drma” tržištem… Ne mislim da se radi još o korekciji.
2) Ujutro je indeks bio oko +0,60 % (do oko podne), iako je JDOS već krenuo u trku.
3) Index se okrenuo prema minusu tek nakon što je objavljena vijest da je Hrvatska ispala iz utrke za EURO, a da su dobili Ukrajina i Poljska.

Mala ispravka
RADI se o korekciji ako index za manje od 4 sata padne skoro 3%
Jer je još poslije 12:00 bio +0.99%, a gdje je završio svi znamo. Sreća, pa u 16:00 prestaje trgovina 🙂

EURO, apsolutno nije utjecao na građevinare jer su već i prije krenuli nizbrdo (ne svi!).

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]


što tvoja kugla kaže za sutra?

Iako je nakon ovakvog strmoglavog pada indexa u manje od 4 sata nezahvalno prognozirati, nekako sam uvjeren da bi sutra mogla biti stagnacija, znači manji obujam trgovine na ZSE, i male promjene CROBEXA.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Ma živo mi se fućka za ovu korekciu..minikorekciju ili kako već hoćete…Ne namjeravam niš` za sad ni prodavati ni kupovati pa me ovo ne tangira.Samo mi je INA za sad u crvenom, a kako nju namjeravam prodavati na malo većim razinama od ove….baš me briga…[smiley2]
Inače ovu mi je korekciju najavio jedan brokerčić jedna naše banke još u ponedjeljak, a ja sam mislio da me z……a.Što se može…ljudski je griješiti i ne vjerovati.Ali mislim da nebu ni jako ni dugo trajala…[smiley8]

Prva transakcija Jadranskog u 13:14 100 kom po 7000,
nakon toga je počelo intenzivno crvenilo.
Danas su pametni dokupljivali, prije 16h, ispod prosječne dnevne trgovine.
Ipak se zakon spojenih posuda ostvario jer se velika količina prepumpavala,
70 mil i nije baš malo.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Collina: ” što tvoja kugla kaže za sutra? ” Iako je nakon ovakvog strmoglavog pada indexa u manje od 4 sata nezahvalno prognozirati, nekako sam uvjeren da bi sutra mogla biti stagnacija, znači manji obujam trgovine na ZSE, i male promjene CROBEXA.

Jedva čekam sutra da te demantiram![smiley1][smiley2]

Novac je kisik burze!

New Report

Close