Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što se otkaza tiče, samo idiot to nije mogao predvidjeti. Znali su oni dobro i prošle godine što se sprema samo što su se pravili blesavi.


I mi ovdije skupa sa njima, svi kalkuliramo sa EU i US otkazima , bavimo se njihovim ekonomskim problemima te ulažemo na osnovu njihovih dobrih ili loših vijesti a nemamo blage veza što nam se događa kod kuće!
Evo, EU i US smanjuju minuse, sada brzo po prodaji da ne nestane jeftinih dionica

[/quote]
al bi moglo bit panicne kupnje danas [cool]
[/quote]

Možda ćeš se razočarati. [tongue]

Hvatanje padajućih noževa i nije baš pametno. Upravo na IGH po bidu…
2.627,00 10 13:47:04
2.630,00 10 13:47:04
2.650,00 4 13:47:04
2.655,00 11 13:47:04



al bi moglo bit panicne kupnje danas

kod nas je sve panično i kupnja i prodaja. da igroms lučaja nemamo u indexu HT sa velik utjecajem na vrijednost indexa imali bi dnevne oscilacije indexa od 7-8%

[/quote]
HT je kamen temeljac,ali i glavni izvor nelikvidnosti.Tek kada HT počme kupovati vlastite dionice
možemo očekivati popravak likvidnosti.Ipak je HT najstabilnija dionica i sigurno utočište.
A što se tiće ovih valova gori doli_što više to bolje.Najgora je mrtva ustajala voda.

sve mi se cini da se sprema jos gore s…. nego sta imamo….. doduse nije bas direktno vezano za nase trziste ali triba malo i okolo povirt
evo vjesti s istoka… dva od tri najveca Japanska uvoznika lng-a rezu uvoz za sljedecu godinu i to Tokyo Gas za bar 6% a Osaka Gas za 12%… znajuci da je to japima life line za sve pa se s tim plinom i zivi i gradi i radi ovi sta se bave ekonomijom iz toga mogu izvest zakljucke ali kako bilo da bilo nebu dobro… sta vise gotovo 20% Lng brodovlja je na sidristima bez uposlenja a bilo bi i vise da se odreden broj brodova ne konvertira u float re-gas terminale… drugim rijecima spot market skoro da i ne postoji a i redovne linije snadbjevanja se rezu jer industrija radi smanjenim kapacitetom i nema potrebe za tolikom kolicinom energije… sta to znaci ekonomisti bi bolje tribali znat…

JDKM ima lošije poslovanbje nego lani.
Specijalno loš četvrti kvartal.Logično, jer je došlo do pada građevinskih aktivnosti..


JDKM ima lošije poslovanbje nego lani.
Specijalno loš četvrti kvartal.Logično, jer je došlo do pada građevinskih aktivnosti..

kako to da su onda građevinari narasli +60% u 10 dana? [lol]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Stavio sam i na temi o mirovincima, ali nek se nađe…Neki dan sam ovo našao, a vidim da nije nitko stavio. Iz kvartalnog izvješća erste mirovinca za 9 mj.
Na dijelu o pozicijama ulaganja za 9 mj se vidi kako je lijepo kupljeno 6 mil kuna hypo real estatea vjerojatno par dana prije objava o gubicima i bailoutima, ako nisu prodali sadašnja vrijednost je možda 700 k kuna... Vjerojatnost da kupiš baš od nekoliko tisuća europskih i US dionica baš ovu…
A drugi bitni dio potvrđuje ono što smo svi znali, a ovo su brojke. Dakle, izvještaj o realiziranim uglavnom gubicima u domaćim fondovima, obratite pažnju na ponavljanje nekih datuma kod izlaza iz više fondova i ovdje se radi samo o jednom mirovincu, a što su tek radili ostali…
Ako nekoga zanima izvještaj, nalazi se na stranici erste mirovinca…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"



JDKM ima lošije poslovanbje nego lani.
Specijalno loš četvrti kvartal.Logično, jer je došlo do pada građevinskih aktivnosti..

kako to da su onda građevinari narasli +60% u 10 dana? [lol]
[/quote]

Kolega, neki su rasli i preko 100% …



JDKM ima lošije poslovanbje nego lani.
Specijalno loš četvrti kvartal.Logično, jer je došlo do pada građevinskih aktivnosti..

kako to da su onda građevinari narasli +60% u 10 dana? [lol]
[/quote]
cementare su zaustavile projzvodnju, Tehnobeton i Vibrobeton za sada šalju ljude na prisilni godišnji…ima toga još


Stavio sam i na temi o mirovincima, ali nek se nađe…Neki dan sam ovo našao, a vidim da nije nitko stavio. Iz kvartalnog izvješća erste mirovinca za 9 mj.
Na dijelu o pozicijama ulaganja za 9 mj se vidi kako je lijepo kupljeno 6 mil kuna hypo real estatea vjerojatno par dana prije objava o gubicima i bailoutima, ako nisu prodali sadašnja vrijednost je možda 700 k kuna... Vjerojatnost da kupiš baš od nekoliko tisuća europskih i US dionica baš ovu…
A drugi bitni dio potvrđuje ono što smo svi znali, a ovo su brojke. Dakle, izvještaj o realiziranim uglavnom gubicima u domaćim fondovima, obratite pažnju na ponavljanje nekih datuma kod izlaza iz više fondova i ovdje se radi samo o jednom mirovincu, a što su tek radili ostali…
Ako nekoga zanima izvještaj, nalazi se na stranici erste mirovinca…

Solidarnost na dijelu kolega , imaju i oni rodijake , tko šljivi klijente tih fondova , oni i tako samo služe da napune kasu!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



JDKM ima lošije poslovanbje nego lani.
Specijalno loš četvrti kvartal.Logično, jer je došlo do pada građevinskih aktivnosti..

kako to da su onda građevinari narasli +60% u 10 dana? [lol]
[/quote]

Taktika F. Mendađera, a to je, napumpaj na malom prometu, i onda stagniraj polagano se iskrcavajući

, nakon toga ponovo ruši. Viđeno već 101 put.

Nemojte se obeshrabriti, samo tucite po asku. [cool]

Kad sam napisala o lažima kojima fondovi prikazuju rezultate – nitko nije vjerovao, a stalno
uspoređujem svoj minus s minusom fonda u kojem sam imala udio- i znam da ne štima- njihovo stanje- naravno ! NItko nije htio o tome pisati- jer je ljepše lagati drugima- a i strah da građani
povuku svoj novac iz fondova je bio ogroman. Fondovi su se do sada provlačili- a što će sad reći
građanima -ulagačima / pretpostavljam, da investitori koji su u toku sa zbivanjima- znaju
da vrijednosti udjela nisu točne- jer kao i ja imaju vlastite portfelje i vide nebulozu!/

Za današnje trgovanje : Ajde, dosta ste prodavali- sad potegnite gore- da nam ovaj zadnji
valić- što prije krene gore , i da možemo reći da je počeo
stvarni oporavak- nećemo valjda vjerovati u svakojake izvještaje..!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nemojte se obeshrabriti, samo tucite po asku. [cool]

Pa tuci ti kad si tako pametan, ja ću ipak čekati puno niže cijene od ovih , kad nas pukne kriza i nelikvidnost! [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!


Nemojte se obeshrabriti, samo tucite po asku. [cool]

O, nema šanse da se obeshrabrim, kupovanje od ovih razina pa idućih godinu dana, bio pad ili rast, svejedno, daje šansu za takvu zaradu u budućnosti, kakva se rijetko kad pruža.

[thumbsup]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close