Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



cini mi se da je vrijeme za kidanje, bid na dalekovodu se podrobio u roku par minuta, svi veliki nalozi utekli, oprez kod trgovine!

To je neki broker u Njemačkoj krivo otvorio nalog i pokrenio lavinu. Nije to ništa
[/quote]
zanimljivo je vidit koliko malo treba da se lavina pokrene, jedan nalog u njemackoj??? [shocked]

sve se urusilo u roku keks, jedino se na ighau tuce po asku, to je dionica za prave muskarce [lol] [thumbsup]


jedino se na ighau tuce po asku, to je dionica za prave muskarce [lol] [thumbsup]

Taj se na IGH najviše umorio, prvo je beskonačno rušio a sada diže.
[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!




cini mi se da je vrijeme za kidanje, bid na dalekovodu se podrobio u roku par minuta, svi veliki nalozi utekli, oprez kod trgovine!

To je neki broker u Njemačkoj krivo otvorio nalog i pokrenio lavinu. Nije to ništa
[/quote]
zanimljivo je vidit koliko malo treba da se lavina pokrene, jedan nalog u njemackoj??? [shocked]

sve se urusilo u roku keks, jedino se na ighau tuce po asku, to je dionica za prave muskarce [lol] [thumbsup]
[/quote]

Ne nego neki izvještaj oko zapošljavanja

Lopina , ja ću tebe poslušati i tako nekako isto dokupiti . Muče me dva problema:

– velike količine koje moram kupiti- a da sebi ne dižem cijenu, jer mi nitko neće prodati
– da li kupiti iste dionice , ili sada odabrati one koje su brže u oporavku…jer te su i najviše pale.

Naime, više ne znam shemu , po kojoj sam ih dokupljivala, tj. sve sam ih nekako u dokupu
bedasto poravnala , da mi minus bude podjednak… u neke sam ulupale silne novce / npr. VDKT/
a u neke ništa / PBZ, JNAF/…..ljepše mi je izgledalo , da su svi isti u tabeli…. ženska logika.

Nekako ću krenuti, trebam duboko udahnuti …/ nakona HT je ok?/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

i misliš da bi mali trebali podmetnuti leđa (tražiti u banci povećanje minusa) za održavanja crobexa dok se mfovi na vrate na tržište kapitala tako da kad ulete imaju što i spuštati 20-50%, jer neće valjda mali njima uvaljivati dionice nakon što zarade. A mići su ionako uguglali na padove, a nakon 5 godina svi će biti u plusu.
Ima i tu nešto [kiss]
[/quote]
nasa mala lova ne moze dignut index.neka ga digne onaj tko ga je i srusio.

svi čekaju 805 za potvrdu da uđu jer to znači "da bu i dalje raslo" Znate kaj to znaci???? Znaci da ste se zajebali kaj niste ušli na 1250

sigurno je da cemo svi mi prepoznat trenutak kad ce slijediti rast,isto kao sto sada svi vidimo da nema financ.snage da se potakne rast.nazalost drzim misljenje da nam prvo dolazi faza stabilizacije cjena,a tek onda polagano vracanje povjerenja ulagaca u trziste kapitala.,samim tim i povecanje prometa te rast.a do tada moja lova u mom đepu.dosta sam izgubio da bi moj novac sada stavljao na burzu,a kada dođu ti trenutci nece mi trebat mjesec dana da kupim vec pola sata.pozdrav


Lopina , ja ću tebe poslušati i tako nekako isto dokupiti . Muče me dva problema:

– velike količine koje moram kupiti- a da sebi ne dižem cijenu, jer mi nitko neće prodati
– da li kupiti iste dionice , ili sada odabrati one koje su brže u oporavku…jer te su i najviše pale.

Naime, više ne znam shemu , po kojoj sam ih dokupljivala, tj. sve sam ih nekako u dokupu
bedasto poravnala , da mi minus bude podjednak… u neke sam ulupale silne novce / npr. VDKT/
a u neke ništa / PBZ, JNAF/…..ljepše mi je izgledalo , da su svi isti u tabeli…. ženska logika.

Nekako ću krenuti, trebam duboko udahnuti …/ nakona HT je ok?/


Blago ti se kada si tako puna para.Ja sam dobro izgorija i sada skakućem od cvijeta do cvijeta.
Slućajno ili ne pokušao sam skakati iz THNK u IGH.Pa nazad u THNK.Kupovao i prodavao ,nešto sitno
zaradio,ali danas ipak 100 % u dionicama.Zadnji keš potriošio na THNK od 1050 do 1100.Čekao i IGH jučer.
Danas je to već kasno.Treba biti brz.Ali bit će još šansi.

Mislim da su Ameri skroz okrenuli priču te da je njihovo dno prošlo jer evo po najnovijim vijestima nema više straha od deflacije jer su porasle potrošačke cijene, banke su očito bolje jer svi najavljuju dobru 2009 godinu, a po najnovijim vijestima i broj novoizgrađenih kuća je u rastu. Mislim da su oni ubrzo na oko 900 bodova S&P 500, dok mi smo u blatu jer se država financira preko mir. fondova i komercijalnih banaka.

Imam fantomske dionice

Lopina,
Nisam puna para, ali nisam mogla skakati s dionice na dionicu kad je počelo padati…, jednostavno -nisam znala što napraviti…!.
stajala sam mjesecima i mutavo čekala ….. taman kad sam mislila da ide gore, ulupala sam novce u dokup..
opet je padalo…isto tako nakon par mjeseci se zaustavilo..i opet sam mislila da je gotovo ….dokupila sam i opet je padalo….. nakon nekog vremena, kad se smanjila likvidnost, svaka moja prodaja rušila je cijene…a to nisam željela…pa sam čekala…. prodala sam HT- između 285-282,00 kupila ATPL..i još tako pet dionica, ne sjećam se kojih….a onda sam vidjela da rušim time cijelu
svoju strategiju ulaska ponovno, jer kad bi ponovno mislila da će gore i da ću smanjiti prosjek ulaska
.opet je padalo…sve sam pustila u pič.mat…
Dobronajerno su mi rekli- Vi ste bar nešto radili na portfelju….
sad kad se zaustavilo, portfelj se smanjio ..ali ipak imam korelaciju cijene s lijeve strane..omjere
ulaganja, i nekako sam odredila, koji bi me izlazak dionice i manjak zadovoljio….

Nekako ćemo se svi izvući iz toga…svako kako zna i umije…. iskoristiti ću sve prilike i sve mogućnosti dokupa , da ne prodajem uz velike gubitke, i ako situacija ovako potraje dok se Vlada ne osvijesti i krene oštrije u rezanje troškova administracije….. mislim da će biti dobro.ali i teško…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svida mi se sto se danas dogodilo sa Tehnikom i IGH posto je to samo pokazatelj kako ce "dobre" dionice nakon ove krize odletiti tamo gdje je nekima i mjesto. Prodaje ce postati suplje a kupnje ojacati u trenu.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

francesco, 18.03.2009. u 17:15
Mislim da su Ameri skroz okrenuli priču te da je njihovo dno prošlo jer evo po najnovijim vijestima nema više straha od deflacije jer su porasle potrošačke cijene, banke su očito bolje jer svi najavljuju dobru 2009 godinu, a po najnovijim vijestima i broj novoizgrađenih kuća je u rastu. Mislim da su oni ubrzo na oko 900 bodova S&P 500, dok mi smo u blatu jer se država financira preko mir. fondova i komercijalnih banaka.

Kod Amera sve bajno izgleda i ako krene kod njih,vjerovatno će i ovde,ali biti će malo jače kašnjenje.Domaći MF-ovi su čini mi se prilično pohlepni i jednostavno neće dopustiti brzi oporavak tržišta,u stvari strani igrači će kad riješe stvari u svojoj kući pokucat na naša vrata ,te tako prisilit domaće fondmenađere na akciju i tada možemo očekivati neki bull.Dakle još neko vrijeme kod nas je stagnacija,a moguće i mali pad,pa tek onda zelenilo i na kraju opet čovik dođe na strpljen-spašen varijantu.Za trejdanje je bilo i boljih vremena nego šta su sada i ko je u dionicama najbolje je pričekat,a ko je u kešu ima dobre šanse za extraprofit .Osobno sam u dionicama sa razumnim minusom (smanjio trejdanjem svojevremeno)i bez kredita,znači pričekat ću svojih 5 minuta za izlaz.

New Report

Close