Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

i misliš da bi mali trebali podmetnuti leđa (tražiti u banci povećanje minusa) za održavanja crobexa dok se mfovi na vrate na tržište kapitala tako da kad ulete imaju što i spuštati 20-50%, jer neće valjda mali njima uvaljivati dionice nakon što zarade. A mići su ionako uguglali na padove, a nakon 5 godina svi će biti u plusu.
Ima i tu nešto [kiss]
[/quote]
Ma ne radi se o podmetanju leđa,već procijeni da je sada jeftino i da treba kupovati.Normalno,da
sam u dionicama 100%.Ako sam bio u marginima kada je crobex bio na 5.000 valjda mogu i sada kada je sve četiru puta jeftinije,a većina firmi je jača za ostvarene dobiti u toku 2008 god.
Ovakve šanse zaista rijetko pružaju,a većina nas je nelikvidna ili bježimo od kupnje.
Većina će to platiti sa nerealiziranim dobitkom.
U ovakvoj situaciji ne mora se tući po bidu već koristiti saćekuše na asku.
Mislim da bi do oporavka ,odnosno do povečanja likvidnosti moglo doći kada dođe drugi dio HT dividende ,a naročito kada HT počme otkupljivati vlastite dionice.Efekt od kupnje vlastitih dionica
biti će višestruko jači nego da je to isplačeno kao dividenda.




Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

i misliš da bi mali trebali podmetnuti leđa (tražiti u banci povećanje minusa) za održavanja crobexa dok se mfovi na vrate na tržište kapitala tako da kad ulete imaju što i spuštati 20-50%, jer neće valjda mali njima uvaljivati dionice nakon što zarade. A mići su ionako uguglali na padove, a nakon 5 godina svi će biti u plusu.
Ima i tu nešto [kiss]
[/quote]
Ma ne radi se o podmetanju leđa,već procijeni da je sada jeftino i da treba kupovati.Normalno,da
sam u dionicama 100%.Ako sam bio u marginima kada je crobex bio na 5.000 valjda mogu i sada kada je sve četiru puta jeftinije,a većina firmi je jača za ostvarene dobiti u toku 2008 god.
Ovakve šanse zaista rijetko pružaju,a većina nas je nelikvidna ili bježimo od kupnje.
Većina će to platiti sa nerealiziranim dobitkom.
U ovakvoj situaciji ne mora se tući po bidu već koristiti saćekuše na asku.
Mislim da bi do oporavka ,odnosno do povečanja likvidnosti moglo doći kada dođe drugi dio HT dividende ,a naročito kada HT počme otkupljivati vlastite dionice.Efekt od kupnje vlastitih dionica
biti će višestruko jači nego da je to isplačeno kao dividenda.
[/quote]
cekanje kolege ,,,ceka se potez nekog veceg kupca OMF ili strani OIF,prije toga nista ,lova je u carapama……radije propustit 20-30% rasta nego popusit jos toliko….pozdrav

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

U ovom trenu mi rast ne odgovara.Uglavnom se nalazim u dionicama u kojima očekujem dividendu
sa kojima želim kupiti dionice i nikako ne izvlačiti novac sa burze.Dapače,trebalo bi ulagati što
više i pokušati nadognaditi velike gubitke.Međutim,ako smo izgubili 70 do 80 % na stanje od 1.01.2008.
trebalo bi uložiti barem onoliko koliko smo imali u tom trenutku i sa izvjesnim rastom od stotinjak
posto u slijedeću godinu dvije anulirati gubitke.
Međutim,prokletstvo nelikvidnosti pritišće.Barem mene.


….trebalo bi ulagati što više i pokušati nadognaditi velike gubitke….

Je, pa napraviš još veće. Samo ti navali, možeš i kredu dići, pa stan pod hipoteku. Šteta ne iskoristiti sve financijske poluge na putu do osobnog bankrota! [thumbsup]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

@Lopina
Mi se danas vrtimo oko pozitivne nulerice s 11,3 mln kn prometa. I tako svaki dan. Ne rastemo jer su ameri rasli pa bi mogli padati, ili rastu pa će pasti, ili tako nešto. To je zato što mali jedni drugima prodaju.

Što se mene tiče nismo niti trebali pasti s 1.800 na 1.250. Već smo bili dovoljno nisko, i sve je bilo prejeftino. A sad nam 1.800 izgleda ko nebo, a možemo ovako mjesecima.
Evo zadnjih 10ak dana gledamo bull u svijetu, a kod nas traje do 10.09 po otvaranju burze.

Svi čekamo MF-ove da se uključe, ali bojim se da oni vole pogrebati po dnu.

Ako nisi pročitao, nedavno se pisalo kolike milijune, to jest milijarde naši mirovinci ulažu na strana tržišta. Mislim da je bilo 1,6 milijardi kn od početka godine. Ili samo za 2 mjesec, nisam siguran. Dakle kupuju oni samo ne kod nas. Zašto ne? E to je dobro pitanje.


ovo s deficitom proračuna je loša stvar kako god da gledamo jer ili će država ostaviti plaće kakve jesu i deficit raste za 1,5 milijardi kuna ili će ga smanjiti, a time će smanjiti i kupovnu moć nekoliko stotina tisuća ljudi, tj. manje će se trošiti i manje PDV-a slijevati u državnu blagajnu pa dođe skoro na isto. kao da smo u začaranom krugu iz kojega nikako van. nek dođe više i taj MMF i presiječe što treba samo da se ova agonija završi

nažalost agonija tek počinje.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Neko vrijeme san apstinirao od burze(posao,obaveze,život općenito…) i maloprije upalin komp i okačim se na gledalicu i PD da vidim šta se piše i dešava na TK.A ono promjena malo i nikoliko.Okolo kao nešto zeleno,a kod nas ništa ,na svijetsko zelenilo hrvati mrtvi-ladni.Čini se da Hrvati reagiraju samo na crvenilo,valjda su to ostaci komunističke prošlosti[wink],ko će ga znati….Vidim piše se kao čekaju se MF-ovi,a je li se ko zapitao koga ili što oni čekaju?I tako svak nešto čeka i u tome lancu čekača mora netko izvisit i bit .ebena stranka.Iskreno se nadam da me neće dopast ta uloga ,a i vama cijenjeni kolege želim isto [thumbsup]!

cini mi se da je vrijeme za kidanje, bid na dalekovodu se podrobio u roku par minuta, svi veliki nalozi utekli, oprez kod trgovine!

Nego,htela sam vam samo reći da sam sad bila kod SDA i da se više tak ne zoveju.
Sad su pak Središnje klirinško depozitarno društvo.
Ne znam kaj im je to sad trebalo da ime mjenjaju, nisu valjda dužni nekom ostali pa otvorili novu firmu, nemam pojma.Mutna su to posla,bik mamicu


cini mi se da je vrijeme za kidanje, bid na dalekovodu se podrobio u roku par minuta, svi veliki nalozi utekli, oprez kod trgovine!

To je neki broker u Njemačkoj krivo otvorio nalog i pokrenio lavinu. Nije to ništa

Kajin: Ako banke ne snize kamate, izbit će nemiri

I oporba i vladajući slažu se da banke građanima u Hrvatskoj gule kožu, da enormno zarađuju i da ih u tomu treba nekako zaustaviti
http://www.javno.com/hr-hrvatska/kajin–ako-banke-ne-snize-kamate-izbit-ce-nemiri_243801

Ima par stvari koje bi u slučaju tog crnog scenarija išle bankarima u korist, a neke od tih su : potencijalni sudionici tih nemira uopće nisu naoružani, a druga koja im isto tako ide u prilog je ta što policajci ovih godina nisu uzimali kredite pa na njih to povećanje kamata i tečaja neće utjecati te će ih štititi s većim žarom nego što bi to radili da su npr. uzimali kredite ovih godina i da im npr. prijeti deložacija iz stanova jer ne mogu više vraćati kredite.

šala mala.
[wink]

Periculum in mora.

New Report

Close