Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prvi val uspješno ugušen. Idemo vidjeti ima li snage za drugi val.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ja sam se ponadao odbijancu, ali ništa od toga. strah se uvukao ulagačima u kosti i osim par jurišnika na otvaranju (koji časno izginuše), ništa se nije promijenilo. Crobi se topi i opet klizi prema nuli [embarass]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Zadnje transakcije:
Cijena Količina Iznos Datum
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 449 440.020,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 491 481.180,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
980,00 500 490.000,00 18.3.2009 10:23:37
999,99 5 4.999,95 18.3.2009 10:22:54
Pazi gužve na Ini.

who dares, wins

Joj kak se neko sad iskrcal na INI.
To je sve bilo grdo za gledati

Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

ovo s deficitom proračuna je loša stvar kako god da gledamo jer ili će država ostaviti plaće kakve jesu i deficit raste za 1,5 milijardi kuna ili će ga smanjiti, a time će smanjiti i kupovnu moć nekoliko stotina tisuća ljudi, tj. manje će se trošiti i manje PDV-a slijevati u državnu blagajnu pa dođe skoro na isto. kao da smo u začaranom krugu iz kojega nikako van. nek dođe više i taj MMF i presiječe što treba samo da se ova agonija završi


Joj kak se neko sad iskrcal na INI.
To je sve bilo grdo za gledati

Grdo je bilo prodavaču ali za kupca sumnjam.
Nafta ide gore, Mađari će uvesti reda pa bi tu do kraja godine moglo štogod da poskupi.
20-30% ni je nerealno. Na tu cifru milina.

who dares, wins


ovo s deficitom proračuna je loša stvar kako god da gledamo jer ili će država ostaviti plaće kakve jesu i deficit raste za 1,5 milijardi kuna ili će ga smanjiti, a time će smanjiti i kupovnu moć nekoliko stotina tisuća ljudi, tj. manje će se trošiti i manje PDV-a slijevati u državnu blagajnu pa dođe skoro na isto. kao da smo u začaranom krugu iz kojega nikako van. nek dođe više i taj MMF i presiječe što treba samo da se ova agonija završi

Zar misliš da je itko u našoj vladi i ministarstvima sposoban izračunati točan direktan i indirektan utjecaj tog smanjenja plaća u iznosu 1,5 mld na naše gospodarstvo?

Nismo mi za samoupravljanje, nama treba neki oštar strani gazda da nas dovede u red. Žalosno…


Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

i misliš da bi mali trebali podmetnuti leđa (tražiti u banci povećanje minusa) za održavanja crobexa dok se mfovi na vrate na tržište kapitala tako da kad ulete imaju što i spuštati 20-50%, jer neće valjda mali njima uvaljivati dionice nakon što zarade. A mići su ionako uguglali na padove, a nakon 5 godina svi će biti u plusu.
Ima i tu nešto [kiss]



Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

i misliš da bi mali trebali podmetnuti leđa (tražiti u banci povećanje minusa) za održavanja crobexa dok se mfovi na vrate na tržište kapitala tako da kad ulete imaju što i spuštati 20-50%, jer neće valjda mali njima uvaljivati dionice nakon što zarade. A mići su ionako uguglali na padove, a nakon 5 godina svi će biti u plusu.
Ima i tu nešto [kiss]
[/quote]

Nije baš neko podmetanje leđa kupovati na ovim razinama. Ne tvrdim da treba udarati po asku već se lagano pozicionirati na bid i pomalo skupljati. A love se ima, vidi prethodni post..



Nakon ovakvog rasta svih svjetskih burzi zadnjih 10 dana vidjeti ovu nelikvidnost je jako žalosno.
Još je žalosnije to što oni koji su najviše izgubili u ovoj krizi, mali ulagači, preplašeno čuvaju ono malo casha što im je ostalo po čarapama, madracima i drugim priručnim sredstvima štednje, umjesto da sad polako uđu u dionice i za koji mjesec-godinu vrate što su izgubili. Nažalost znam ih dosta koji su čak dizali lovu iz banaka i nosili tko zna kud.. Dosta ljudi drži sredstva na brokerskom računu ali se ne usudi ništa kupiti. Koliko god je ova nelikvidnost izazvana pasivnošću velikih, toliko su krivi i mali i njihov strah. Šteta, jer veliki su pasivni ne zato što se boje daljnjeg pada, već zato što im je šuki pobrao sva sredstva. Čim se država zaduži vani (5 mjesec) oslobodit će se likvidnost velikima. A onda će u par dana sve naglo otići gore i tko je jamio – jamio je. Stoga je sada vrijeme za povratak u dionice. Ja sam već 10 dana 100 u dionicama, casha ostavio samo za ćevape.
Pozdrav svima.

i misliš da bi mali trebali podmetnuti leđa (tražiti u banci povećanje minusa) za održavanja crobexa dok se mfovi na vrate na tržište kapitala tako da kad ulete imaju što i spuštati 20-50%, jer neće valjda mali njima uvaljivati dionice nakon što zarade. A mići su ionako uguglali na padove, a nakon 5 godina svi će biti u plusu.
Ima i tu nešto [kiss]
[/quote]

Eeee gdje je još do maja mjeseca. Lovicu treba imati jer se može otvoriti neka nova fronta za zaraditi. A ne ćeš onda valjda izlaziti iz postojećih na vrat na nos. Mene neka para već 20 dana žulja ali sam se u zadnje vrijeme naučio kontrolirati. Bar na HT-u će do tad biti neka akcija.
10% tu, 10% tamo i eto nas u pozitivi, a gdje je još do zime.

who dares, wins


Grdo je bilo prodavaču ali za kupca sumnjam.
Nafta ide gore, Mađari će uvesti reda pa bi tu do kraja godine moglo štogod da poskupi.
20-30% ni je nerealno. Na tu cifru milina.

Ako si tako siguran za naftu onda radije prebaci lovu u USA i kupi DXO ili nešto slično.

New Report

Close