Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

Hvala na infu, samo molim te javi na vrijeme kad će prestati kupovati.
I pozdravi pouzdan izvor! [thumbsup]


Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

Upravo nevjerojatne stupidarije. Ta kolega od čega ćemo rasti? Možda zbog katastrofalne tursezone? Možda zbog vrhunske uprave INA-e koja generira milijarde dolara gubitka? Možda zbog Šukera kojem nije dosta milijarda svježeg keša dnevno? Možda zbog Sanadera koji ne zna razliku između kamate i postotka? Možda zbog…

Europa i USA će se oporaviti, to je sasvim izgledno. I japan i Kina. A mi? Tko će nas voditi u oporavak? Šuker? Sanader? Rumeni? Jesu li to kadrovi koji su sposobni išta napraviti?

Ne treba se zavaravati, nas neće ništa spasiti

Hell is Empty and all the Devils are Here


Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

Ovo ti nije prvi put da spominješ pouzdane izvore u ovom kontekstu i pokazalo se
jako nepouzdanao….imo si takvih ispada kolko se sjećam i prošle godine zato
nek se zna za one koji te nisu prije čitali…….e moj forume……



Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

Ovo ti nije prvi put da spominješ pouzdane izvore u ovom kontekstu i pokazalo se
jako nepouzdanao….imo si takvih ispada kolko se sjećam i prošle godine zato
nek se zna za one koji te nisu prije čitali…….e moj forume……
[/quote]
Nađi taj post ili zašuti.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



Jako loše za dionice i margine….

Erste povećava kamate na postojeće kredite
Vaš link


Erste je inaće dominantna banka u margin kreditima i samim time ima ogroman utijecaj na ZSE i cijenu dionica [lol] [lol] [lol] [lol]
Dam ti po jednu dionicu ATPL za svakoga koji ima margin u Erste banci [lol]
[/quote]
[lol] [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


kad crobex padne ispod 1000 i dotakne dno ,e onda će biti dugotrajni oporavak,jer nam loše vijesti tek dolaze

jos nisi kupio nista?????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

RHMF-O-125Ainst 3.703.410,28
RHMF-O-137Ainst 20.618.400,00
RHMF-O-142Ainst 11.010.348,62
RHMF-O-157Ainst 3.292.783,42

Važeći podaci za uredovni dan 16.03.2009 .
MINISTARSTVO FINANCIJA/OBVEZNICA RH RHMF-O-137A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 722.200.000 18,06 Skrb. račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 619.660.000 15,49 Skrb. račun
3. PBZ D.D. 482.181.837 12,05 Osnovni račun
4. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 330.000.000 8,25 Osnovni račun
5. PBZ D.D. 250.000.000 6,25 Skrb. račun
6. ERSTE GROUP BANK AG 180.000.000 4,50 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 169.147.043 4,23 Osnovni račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 150.000.000 3,75 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 106.300.000 2,66 Skrb. račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 104.710.000 2,62 Skrb. račun
Ukupno: 77,85

Važeći podaci za uredovni dan 16.03.2009 .
MINISTARSTVO FINANCIJA/OBVEZNICA RH RHMF-O-142A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 111.570.000 17,16 Skrb. račun
2. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 75.814.020 11,66 Osnovni račun
3. PBZ D.D./PBZ STAMBENA ŠTEDIONICA DIONIČKO DRUŠTVO ZA STAMBENU ŠTEDNJU 71.025.590 10,93 Skrb. račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 58.999.000 9,08 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 32.101.000 4,94 Skrb. račun
6. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 28.600.000 4,40 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HRVATSKA BANKA ZA OBNOVU I RAZVITAK 27.550.000 4,24 Skrb. račun
8. CROATIA OSIGURANJE D.D. 20.520.000 3,16 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 20.479.300 3,15 Skrb. račun
10. MERKUR OSIGURANJE D.D. 19.940.000 3,07 Osnovni račun
Ukupno: 71,78


Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

Samprase…, cijenim tvoj optimizam, ali pečeš zeca koji je još u šumi…
Zlatno je pravilo da ameri nakon izuzetno dobrog dana i zelenila idući dan krenu suprotnim smjerom, što me na svu sreću zadnji tjedan preko bare demantira, no veliko je pitanje gdje smo sada MI…
Gledamo Europu, gledamo Ameriku, gledamo Azijate, Japance…, svi se zelene ko da krize nikada nije ni bilo, ili kao da još nije u punom jeku…., a naša nelikvidna baruština na svaki šušanj ili smanjenje zelenila u futuresa ili Daxa reagira promptno bježanjem u keš, ruše se već ionako smiješne cijene dionica, samo zato što europsko zelenilo i nije više tako upečatljivo…

Gotovo svako otvaranje popratim "uživo" i nakon 5 minuta optimizma rasprodaja počinje….
Dionice su pokvarljiva roba i već nakon nekoliko sati kopka nas riješiti se dionice u tankom plusu ili pak čekati pa da nas bagra opet pošalje u minus…. – e zato nema pomaka kod nas (između ostalog)….
A ono ostalo je tako mučno i odvratno, prepričano je već više puta, svi su toga svjesni, a nitko ne želi prihavtiti činjenicu da nam baš zbog toga još dugo neće biti bolje……
Bagra od fond managera i krema hrvatske politike kumovala je ovakvom stanju na našoj burzi…, a Hanfa je sve to mirne duše gledala…
OIF-ovi su nam gotovo ogoljeni i na rubu egzistencije, a velikim dijelom tome su krivi OMF-ovi koji su povlačenjem golemih količina keša primorali ove prve na rasprodaje i to je otvorilo pandorinu kutiju rasprodaje dionica budzašto….,
Dosta je ljudi dionice kupovalo iz kredita bez ikakvog rješenja kako to vratiti ako nešto krene po zlu.., a krenulo je dobrano…. i opet rasprodaja i spašavanje što se spasiti može….

Novaca nema, na burzi nas je ostala "nekolicina" koja grca u dugovima, i nekolicina koji su još i uspjeli spasiti nešto, no i oni dobro promišljaju prije kupovine nečega što ti već za nekoliko minuta može vrijediti i 10-tke % manje…
Sada si prebacujemo lopticu uvjereni kako kupujemo debelo jefine i podcijenjene dionice…, a i za to je potrebna izuzetna hrabrost…

Oni koji novaca imaju (OMF-ovi) niti ne pomišljaju na tako rizičan potez kao kupovinu "bluechipova" na ZSE…
Kupuju se samo one dionice koje donose bilo kakvu sigurnu dobit putem dividendi, a kad ta dividenda prođe ista dionica postaje neželjena roba i prodaje se ko da sutra ne postoji…
Trguje se sa dionicama 5-6 tvrtki, a ostalo je presmiješno….
Dugoročno ulaganje je postalo ideja bez puno smisla, iako će onaj tko se strpi neko vrijeme ubirati jako lijepe prinose…, do tada špekulirati će se do 10% max i već rasprodavati…

U takvo ozračju i ozračju da kriza još nije rekla svoje, ali uz optimizam ostatka svjetstkog tržišta (koje je doduše još uvelike voilantno) kod nas i ne može biti drugačija slika….
Nedovoljno su jasni znakovi koji dolaze iz Amerike i Europe, sve se može u trenutku okrenuti ili pače vratiti na staru utabanu nizbrdicu….

Daj Bože da sve ovo što sam napisao neće potrajati i da će se slika na ZSE uvelike promijeniti…, i da ćemo uskoro opet imati ozračje iz 2006. i 2007. godine…, to će zasigurno i neminovno doći, ali pitanje je koliko će nas to dočekati i s koliko "spašenog" kapitala….

Ahhh…, baš sam razmišljao da li stisnuti "pošalji poruku"…, ionako samo šacujem tržište, gotovo da i ništa ne kupujem, nije da se ne usudim, nego nemam više s čime, ono malo što mi je ostalo je većinom u dionicama koje sam donedavno kupovao uvjeren da sam napravio dobar posao….

Pozdrav svima [smiley]



Svi koji su danas kupovali sutra će masno zaraditi ali ne treba žuriti jer ovaj rast će potrajati a i Mirovinski fondovi će se ovih dana uključiti kako sasznajem iz pouzdanih izvora biti će to prava rapsodija u zelenome.

Samprase…, cijenim tvoj optimizam, ali pečeš zeca koji je još u šumi…
Zlatno je pravilo da ameri nakon izuzetno dobrog dana i zelenila idući dan krenu suprotnim smjerom, što me na svu sreću zadnji tjedan preko bare demantira, no veliko je pitanje gdje smo sada MI…
Gledamo Europu, gledamo Ameriku, gledamo Azijate, Japance…, svi se zelene ko da krize nikada nije ni bilo, ili kao da još nije u punom jeku…., a naša nelikvidna baruština na svaki šušanj ili smanjenje zelenila u futuresa ili Daxa reagira promptno bježanjem u keš, ruše se već ionako smiješne cijene dionica, samo zato što europsko zelenilo i nije više tako upečatljivo…

Gotovo svako otvaranje popratim "uživo" i nakon 5 minuta optimizma rasprodaja počinje….
Dionice su pokvarljiva roba i već nakon nekoliko sati kopka nas riješiti se dionice u tankom plusu ili pak čekati pa da nas bagra opet pošalje u minus…. – e zato nema pomaka kod nas (između ostalog)….
A ono ostalo je tako mučno i odvratno, prepričano je već više puta, svi su toga svjesni, a nitko ne želi prihavtiti činjenicu da nam baš zbog toga još dugo neće biti bolje……
Bagra od fond managera i krema hrvatske politike kumovala je ovakvom stanju na našoj burzi…, a Hanfa je sve to mirne duše gledala…
OIF-ovi su nam gotovo ogoljeni i na rubu egzistencije, a velikim dijelom tome su krivi OMF-ovi koji su povlačenjem golemih količina keša primorali ove prve na rasprodaje i to je otvorilo pandorinu kutiju rasprodaje dionica budzašto….,
Dosta je ljudi dionice kupovalo iz kredita bez ikakvog rješenja kako to vratiti ako nešto krene po zlu.., a krenulo je dobrano…. i opet rasprodaja i spašavanje što se spasiti može….

Novaca nema, na burzi nas je ostala "nekolicina" koja grca u dugovima, i nekolicina koji su još i uspjeli spasiti nešto, no i oni dobro promišljaju prije kupovine nečega što ti već za nekoliko minuta može vrijediti i 10-tke % manje…
Sada si prebacujemo lopticu uvjereni kako kupujemo debelo jefine i podcijenjene dionice…, a i za to je potrebna izuzetna hrabrost…

Oni koji novaca imaju (OMF-ovi) niti ne pomišljaju na tako rizičan potez kao kupovinu "bluechipova" na ZSE…
Kupuju se samo one dionice koje donose bilo kakvu sigurnu dobit putem dividendi, a kad ta dividenda prođe ista dionica postaje neželjena roba i prodaje se ko da sutra ne postoji…
Trguje se sa dionicama 5-6 tvrtki, a ostalo je presmiješno….
Dugoročno ulaganje je postalo ideja bez puno smisla, iako će onaj tko se strpi neko vrijeme ubirati jako lijepe prinose…, do tada špekulirati će se do 10% max i već rasprodavati…

U takvo ozračju i ozračju da kriza još nije rekla svoje, ali uz optimizam ostatka svjetstkog tržišta (koje je doduše još uvelike voilantno) kod nas i ne može biti drugačija slika….
Nedovoljno su jasni znakovi koji dolaze iz Amerike i Europe, sve se može u trenutku okrenuti ili pače vratiti na staru utabanu nizbrdicu….

Daj Bože da sve ovo što sam napisao neće potrajati i da će se slika na ZSE uvelike promijeniti…, i da ćemo uskoro opet imati ozračje iz 2006. i 2007. godine…, to će zasigurno i neminovno doći, ali pitanje je koliko će nas to dočekati i s koliko "spašenog" kapitala….

Ahhh…, baš sam razmišljao da li stisnuti "pošalji poruku"…, ionako samo šacujem tržište, gotovo da i ništa ne kupujem, nije da se ne usudim, nego nemam više s čime, ono malo što mi je ostalo je većinom u dionicama koje sam donedavno kupovao uvjeren da sam napravio dobar posao….

Pozdrav svima [smiley]
[/quote]
100tka za iskrenost….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ljudi znam da je ovo ofucano već ali izbori nam stižu a kako je sve u našoj Hrvatskoj ispolitizirano ne bih se čudio da je ovo što sampras piše istina.

Quatro Mpn Ltd

@sappy
Bravo kolega. Odličan rezime. Već dugo nisam pročitao tako dobar post. Stotka i od mene [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close