Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upermane,urazumi se.Čak si počeo dobivati kečeve.To ti je pokazatelj javnog mjenja i mišljenja
aktivnih forumaša.

Recite kolega da se šalite za ovo s ocjenama. Bez obzira o kome se radilo.

Opet vam ponavljam Braune, Dimo(Bit će isto Braun) i drugi ako mislite da če doći do kataklizme, da će država propasti a dionice neće imat tko kupovat da više ovdje ne pišete i ostavite nama koji vjerujemo u rast da se nadamo i iznosimo argumente. Vi se uhvatite nećeg drugog, evo sam baš sad pojeo topli sandwich pa vam fast food može bit dobra ideja jer ipak ljudi će ako nemaju za dionice uvijek imat za sandwich.

Imam fantomske dionice


Opet vam ponavljam Braune, Dimo(Bit će isto Braun) i drugi ako mislite da če doći do kataklizme, da će država propasti a dionice neće imat tko kupovat da više ovdje ne pišete i ostavite nama koji vjerujemo u rast da se nadamo i iznosimo argumente. Vi se uhvatite nećeg drugog, evo sam baš sad pojeo topli sandwich pa vam fast food može bit dobra ideja jer ipak ljudi će ako nemaju za dionice uvijek imat za sandwich.

Ne treba nam kataklizma da nam market pukne ko kokica. Dovoljno je da se zanemari od strane

velikih ulagača, jer mali dioničari nemaju motivacije i odosmo dolje . Takav scenario se dešava.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......


Opet vam ponavljam Braune, Dimo(Bit će isto Braun) i drugi ako mislite da če doći do kataklizme, da će država propasti a dionice neće imat tko kupovat da više ovdje ne pišete i ostavite nama koji vjerujemo u rast da se nadamo i iznosimo argumente. Vi se uhvatite nećeg drugog, evo sam baš sad pojeo topli sandwich pa vam fast food može bit dobra ideja jer ipak ljudi će ako nemaju za dionice uvijek imat za sandwich.

nisam braun ni uperman, ali fakat je jadno da ti je to glavni argument za napast neistomišljenike [bye]
kao što ti imaš pravo iznositi argumente za rast, tako i mi ostali imamo pravo ukazivati na drugu stranu medalje i obrazlagati zašto su ove cijene još uvijek preskupe i zašto treba čekati prave popuste prije kupnje. ja ću kupovati kad takvih kupaca kao ti više ne bude i kad svi vi pređete u kategoriju prodavača!
e vidiš, onda će biti vrijeme za moj šoping i još nekolicine koji će to dočekati s kešom na računu. urušavanje državnog sustava tek se treba odraziti na burzi, smiješno je da ne vidite crnilo koje nam dolazi idućih 6 mjeseci nego ovdje prštite iracionalim optimizom. siguran put u osobni finacijski krah, ali to je vaš izbor. ne uvlačite barem ostale u to…

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala


Opet vam ponavljam Braune, Dimo(Bit će isto Braun) i drugi ako mislite da če doći do kataklizme, da će država propasti a dionice neće imat tko kupovat da više ovdje ne pišete i ostavite nama koji vjerujemo u rast da se nadamo i iznosimo argumente. Vi se uhvatite nećeg drugog, evo sam baš sad pojeo topli sandwich pa vam fast food može bit dobra ideja jer ipak ljudi će ako nemaju za dionice uvijek imat za sandwich.

Logično je da očekujem rast ,ako sam u dionicama 99%.Ali ne na temelju čarobne kugle nego na temelju detaljne analize dionica.I dok se ranije događalo da neke dionice padaju žešće zbog izlaska
nekog jačeg igrača ,kao što se događalo svojevremeno sa TNPL sada se sve srušilo.Jedino se drže
dionice koje kupuju sama sebe kao Kraš,Podravka,Ulpl,ATGR ili ako neki fond brani svoje promašaje kao npr.Magmu pa su te dionice pale manje od ostalih.
Tako da sada nije diskutabilno dali su dionice jeftine nego dali su možda najjeftinije.Tko misli da će
biti jeftinije neka proda i zaradi više papira.Ja ne prodajem.Jedino mogu nešto dodatno kupiti,ako
namaknem neku lovu.

Kolega lopina bili ste najveći druker na TNPL, btw i ja sam posjedovao te dionice i kad su bile 4000 kn onda ste govorili minimalno da će na 6000 kn i da je tada nikad jeftinije, pa na 3000 itd. pa je na kraju došlo na 1000 kn. Šta bi trebalo doć na 500 ili 100 pa da recimo Braun i ovi drugi kažu e sad je jeftino i idemo kupovat. Mislim da su ove razine smiješne i samo je trenutak kad će doć preokret jer da je LKPC 700 kn, PTKM 65 kn, ADRS 138 KN, ATPL 640 kn. Pa to su sve firme koje ili su pune casha ili čekaju privatizaciju i moraju rasti. A ako je država pred propašću i dugotrajnom krizom onda tko će kupovat dionice na ionako tržištu s poljuljanom sviješću te će biti kako je Jurčić rekao da će više vrijedit hrpa kumpira nego dionica. ALi ne zaboravite ova umjetna kriza će proći i to po svemu sudeći brzo te će država dobit nove kredite i pojeo vuk magarca. Pa i druge države su još i zaduženije od nas, sama Amerika užasno zadužena a ove države kao mađarska i ostala istočna europa za negovorit.
Evo link:http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Slovenia $40,420 6/30/2007 $9,477 30-Jun-07 71.93% BDP-a

Imam fantomske dionice

kolega,po glavi stanovnika mi smo medju manje zaduzenima u europi,prosjecan irac je duzan oko 30000 eura po glavi stanovnika i sva ekonomija im se bazirala na izvozu,e oni su ovisni o americkom oporavku,mi nismo ovisni o tomu,nama je samo ova svjetska kriza dosla kao narucena da se rijese pitanja koja su se trebala prije rijesiti ali nije bilo hrabrosti ,sad se sve odbijaa na globalnu krizu….ja mislim da smo bili u puno goroj situaciji 1995-2005 kad nam se sve baziralo na posrnulom gospodarstvu i sivoj ekonomiji,i 1999 je bila kriza kad je stari koliko se sjecam placao kras po 700kn poslije pao na 50kn ali je takodje kratko trajalo nema 10godisnjih kriza nema bar bez velikih ratova,a ako do tog dodje dionic ce biti najmanji problem….prosle godine nismo imali krizu ali smo padali vise nego ostali,tako ce biti i kad se budemo dizali u sumnjive tvrtke se ne ulaze,ostalo sigurno ulazim,i dopunjavam se,tko misli da ce kupovati jeftinije neka ceka…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Kolega lopina bili ste najveći druker na TNPL, btw i ja sam posjedovao te dionice i kad su bile 4000 kn onda ste govorili minimalno da će na 6000 kn i da je tada nikad jeftinije, pa na 3000 itd. pa je na kraju došlo na 1000 kn. Šta bi trebalo doć na 500 ili 100 pa da recimo Braun i ovi drugi kažu e sad je jeftino i idemo kupovat. Mislim da su ove razine smiješne i samo je trenutak kad će doć preokret jer da je LKPC 700 kn, PTKM 65 kn, ADRS 138 KN, ATPL 640 kn. Pa to su sve firme koje ili su pune casha ili čekaju privatizaciju i moraju rasti. A ako je država pred propašću i dugotrajnom krizom onda tko će kupovat dionice na ionako tržištu s poljuljanom sviješću te će biti kako je Jurčić rekao da će više vrijedit hrpa kumpira nego dionica. ALi ne zaboravite ova umjetna kriza će proći i to po svemu sudeći brzo te će država dobit nove kredite i pojeo vuk magarca. Pa i druge države su još i zaduženije od nas, sama Amerika užasno zadužena a ove države kao mađarska i ostala istočna europa za negovorit.
Evo link:http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Slovenia $40,420 6/30/2007 $9,477 30-Jun-07 71.93% BDP-a


Kada na temelju veličine flote kao i količini naručenih brodova ,a i tada najvećih tankerskih vozarina
napišete da očekujete da će cijena ići prema 6.000 to nije drukanje već argumentirano iznošenje
činjenica.U međuvremenu su tankerske vozarine značajno pale što automatski podrazumijeva i
smanjenje buduće cijene.I to nije drukanje.
Kolika je vrijednost TNPL?
Flota TNPL je jednaka floti ATPL,JDPL i ULPL.

Tržišna kapitalizacija TNPL bi analogno tome trebala biti barem koliko i tržišna kapitalizacija te tri
s obzirom na manju zaduženost.

Uperman

Svako malo se nađe ovakav pametnjaković koji tupi nekim fundamentima da je ovo jeftina kupovina.
I tako već evo godinu dana, a mi sve niže i niže, ni traga oporavku.
I tako ljudi koji nemaju iskustva, poslušavši STURČNJAKA koji je 99,9% u dionicama, uletiše prema
fundamentima i u samo par dana imaju već 30% gubitaka. Hvala lijepo kolega Lopove.
Ja kupujem kad stvarno bude jeftino. thumbsup

…molio bih Vas da mi javite kada budete ulazili na najjeftinije-volio bih tada i ja ući… Hvala

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


kolega,po glavi stanovnika mi smo medju manje zaduzenima u europi,prosjecan irac je duzan oko 30000 eura po glavi stanovnika i sva ekonomija im se bazirala na izvozu,e oni su ovisni o americkom oporavku,mi nismo ovisni o tomu,nama je samo ova svjetska kriza dosla kao narucena da se rijese pitanja koja su se trebala prije rijesiti ali nije bilo hrabrosti ,sad se sve odbijaa na globalnu krizu….ja mislim da smo bili u puno goroj situaciji 1995-2005 kad nam se sve baziralo na posrnulom gospodarstvu i sivoj ekonomiji,i 1999 je bila kriza kad je stari koliko se sjecam placao kras po 700kn poslije pao na 50kn ali je takodje kratko trajalo nema 10godisnjih kriza nema bar bez velikih ratova,a ako do tog dodje dionic ce biti najmanji problem….prosle godine nismo imali krizu ali smo padali vise nego ostali,tako ce biti i kad se budemo dizali u sumnjive tvrtke se ne ulaze,ostalo sigurno ulazim,i dopunjavam se,tko misli da ce kupovati jeftinije neka ceka…

Simptomi krize su kod nas došli jako blago, ali ako će biti ko u Americi onda kasnimo za njima oko

godinu i pol. Zahvaljujući dobro složenom programu pumpanja dionica, npr. ATPL je u samo 5 godina

dignuta za 10.000% ili 100X.

Tko misli da će kupovati jeftinije, vara se. Biti će još dosta jeftinije.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

kad si siguran u to da će biti jeftinije, onda ti nije potrebito to posebno naglašavati tisuću puta, čekaš i kad dođe to vrijeme sve kupiš što si planirao i gotovo.
kad krene prema gore onda nas izvjestiš da to više neće biti tako jeftinoi nego da će ići doxxxx vrijednosti i onda sve prodaš i jovo nanovo, a ov što se ponavljaš stalno upućuje da radiš za nekoga ili baljezgaš okolo.

dan je pametniji od noći

ovo "baljezgaš" mi izletilo ispričavam se!

dan je pametniji od noći

New Report

Close