Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


o tomu se radi i zato je odbijanac neizbjezan,psiholoski moment je jako bitan a on je trenutacno pozitivan tako da je odbijanac neizbjezan…dali ce biti hladan tus na kraju ,to je sad tesko za predvidjeti

ne znam kolega di vi živite, ali psiholški moment u zemlji je OČAJAN. zemlja je pred kolapsom, para nema nigdje, država je pred bankrotom, 13 milijardi EURA moramo vratiti a nemamo odakle. nezaposlenost galopira, firme otpuštaju. proračun se puno 25% slabije od plana, deficit je preko 10 milijardi kuna.
na žalost je sve vrlo lako za predvidjeti.
budučnost je vrlo, vrlo crna za naše gospodarstvo, a za burzu pogotovo. širenje vašeg irealnog optimizma graniči sa zdravim razumom


Savjetujem ovima koji govore da neće rasti da prodaju, da se više ne bave dionicama te ne pišu više na ovom forumu. Oni se povode time da je država u banani, pa onda je najbolje prodati dionice i jednostavno prestati o tome razmišljati.

kad si takav optimist, ja tebi savjetujem da sutra odmah na otvaranju ulupaš sav keš po asku, zatim odjuri u banku i sve dionice daj pod margin i uzmi kredu, a zatim dojuri brzo nazad i kredu ulupaj po asku. zati brzo odi nazad u banku i digni hipotekarni kredit i brzo nazad na ZSE i upucaj i taj kredit po asku. zatim prodaj auto i sve ostalo i opet udri po asku.
nakon toga nemoj više pisati na ovom forumu i gubiti vrijeme ovdje jer budućnost si si osigurao, kad tad će to opet narasti, ako ne tebi, bar tvojoj djeci [bye]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala



o tomu se radi i zato je odbijanac neizbjezan,psiholoski moment je jako bitan a on je trenutacno pozitivan tako da je odbijanac neizbjezan…dali ce biti hladan tus na kraju ,to je sad tesko za predvidjeti

ne znam kolega di vi živite, ali psiholški moment u zemlji je OČAJAN. zemlja je pred kolapsom, para nema nigdje, država je pred bankrotom, 13 milijardi EURA moramo vratiti a nemamo odakle. nezaposlenost galopira, firme otpuštaju. proračun se puno 25% slabije od plana, deficit je preko 10 milijardi kuna.
na žalost je sve vrlo lako za predvidjeti.
budučnost je vrlo, vrlo crna za naše gospodarstvo, a za burzu pogotovo. širenje vašeg irealnog optimizma graniči sa zdravim razumom
[/quote]
kolega uvijek se dug vracao novim zaduzivanjem da smo ga vracali bez zaduzivanja nebi ga niti imali…imali smo ga i 2007 pa znamo koliki je crob bio…zaduzeni su i ameri pa idu naprijed…zaduzen je cijeli svijet njemci broje dug u trilijardama,mi prakticki jos i nemamo krizu koja ne kazem da nas nece pogoditi,budemo vidjeli…. pa kolega mi smo prakticki skoro pa jedina zemlja ciji bankovni sustav ne da nije u krizi nego povecaje dobit….stradao je i izvoz kojeg mi i nemamo.kolega taj dug nije napravila samo drzava nego i mi svi skupa preko banaka…izadji subotom vece na jarun ii pak po narodnjackim klubovima ili pak opcenito po klubovima pa ce ti biti jasno koliko nas trese kriza…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

neka mi netko kaze jednu burzu koja je propala….pa nije niti bosanska a oni su jos prosle godine bankrotirali…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Volim biti nadobudan ali kako se uvjeriti da naš ship of fools neće teško stradat u ovakvoj oluji?
Kao država pušimo na svim frontama, bez kvalitetnog političara na vidiku.Meni dovoljno da mi zamrzne optimizam


odbijanac je neizbjezan ne kazem da je ziher oporavak ali crob ovaj mjesec ide gore i to je to ide iznad 1700 dali ce ponovno pasti vidjet cemo ali ide zasad gore,ako je jedan mali ulagac pokupio u petak 16500 komada adrs p-a u šutu onda mu svaka cast ….

Kolega, to su vam jako klimavi razlozi za rast.

Vrlo slabi prometi prema gore, sa tendencijom smanjivanja, nisu pokazatelji grande odbijanca

već odbijanca na tjednoj bazi. Ali iskustvom ćeš steći znanje i vidjeti unaprijed da si u pravu.

Drugo, likvidnost samo na 3-4 dionice stvara dojam da nam market udumire.

I još 101 razlog koji neću nabrajati iz ekomomije, gospodarstva, politike….itd.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......


Volim biti nadobudan ali kako se uvjeriti da naš ship of fools neće teško stradat u ovakvoj oluji?
Kao država pušimo na svim frontama, bez kvalitetnog političara na vidiku.Meni dovoljno da mi zamrzne optimizam

Ista politička scena u RH već 19 godina, a Vama se tek sad zamrzao optimizam. Pa dugo ste i izdržali kolega. Baš me zanima da li ste i 2007. godine razmišljali o negativnostima naše političke scene…
Doista ovdje sakakve ekipe ima…



Savjetujem ovima koji govore da neće rasti da prodaju, da se više ne bave dionicama te ne pišu više na ovom forumu. Oni se povode time da je država u banani, pa onda je najbolje prodati dionice i jednostavno prestati o tome razmišljati.

kad si takav optimist, ja tebi savjetujem da sutra odmah na otvaranju ulupaš sav keš po asku, zatim odjuri u banku i sve dionice daj pod margin i uzmi kredu, a zatim dojuri brzo nazad i kredu ulupaj po asku. zati brzo odi nazad u banku i digni hipotekarni kredit i brzo nazad na ZSE i upucaj i taj kredit po asku. zatim prodaj auto i sve ostalo i opet udri po asku.
nakon toga nemoj više pisati na ovom forumu i gubiti vrijeme ovdje jer budućnost si si osigurao, kad tad će to opet narasti, ako ne tebi, bar tvojoj djeci [bye]
[/quote]
Tko vas posluša biti će dobro situiran,a vjerovatno i bogat.
Analizom crobexa iz Duserovih tablica utvrdio sam da je
medijan P/E 5,5 A to znači da 50 % firmi iz crobexa ima manji od toga.
Medijan P/BV je o,44 ,znaći da se 50% dionica trži ispod toga.

Mišljenja sam da bi umnožak ova dva faktora za hrvatsko tržište kapitala trebao biti za 30% manji od
uobičajenih 22,5 što bi značilo da uz taj diskont bi trebao iznositi.Zse i slične burze se diskontiraju
30% da bi mogli biti interesantni stranim kupcima.

22,5 puta o,70 = cca 16

5,5 puta o,44=2,42

16:2,42=6,6 ,drugi korijen od 6,6 = cca 2,5
Prema sadašnjim pokazateljima crobex je prosječno diskontiran dva i po puta i ove multiple
zadovoljavaju crobex na razini od 3.250 uračunavajući diskont od 30 % prema razvijenim tržištima.

Zaključak:Onaj tko nije 100% u dionicama kao Ivana 7 neće tako brzo povratiti izgubljeno.

Sutra bi trebali rasti,ali to i nije bitno.Rast prema 3.000 je neminovan.
Ovo bi se moglo ostvariti već na jesen ,ali sigurno kada se počmu oporavljati svijetski indeksi.

Crobex u ovom trenutku je strašno nisko i on pokazuje našu glupost jer smo dozvolili starancima da
se sve pretvori u prah i pepeo.A naša vlada je burzu shvatila kao mjesto sa kojeg se može isisati
lova ,a upravo je hrvatska država vjerovatno najveći dioničar i na taj način jako smanjila svoju imovinu.HT je došao glave hrvatske dioničare jer neprestano isisava lovu i smanjuje ionako
nelikvidno tržište.
Pa barem bi mi kao mali investitori trebali iskoristi ove okolnosti i iskoristiti priliku.
Pametni kupuju dok je ovako jeftino.

Normalno da sam u dionicama 99,99 %.A to preporučam svim malim investitorima uz poštivanje
pravile disperzije jer bi ova kriza mogla neke firme odvesti u stečaj.Te opasnosti uvijek prijete.
Ali za većinu firmi na ZSE ,a naročito ove iz crobexa možemo očekivati lagani zastoj u razvoju,ali
i brzi povratak.
Pa banke su u siječnju poslovale bolje nego lani.Pametnom dosta.



Volim biti nadobudan ali kako se uvjeriti da naš ship of fools neće teško stradat u ovakvoj oluji?
Kao država pušimo na svim frontama, bez kvalitetnog političara na vidiku.Meni dovoljno da mi zamrzne optimizam

Ista politička scena u RH već 19 godina, a Vama se tek sad zamrzao optimizam. Pa dugo ste i izdržali kolega. Baš me zanima da li ste i 2007. godine razmišljali o negativnostima naše političke scene…
Doista ovdje sakakve ekipe ima…

[/quote]

Nisu, onda su razmišljali da im ne lupe porez na špekulacije, a tu kao nema špekulanata, sem rokya , mene i još možda koga.
E al kad te klepnu po glavi i prodaju spin, onda su krivi fondovi, hehe.
A ko radi regulativu fondovima i nadzire ih.
Oni sami sebe. Ok.
Al ko je kriv za takvo stanje?
Nitko, oni sami zar ne? Ne bi išlo.
Tako da drugi put razmišlati glavom, a ne želucem.




Savjetujem ovima koji govore da neće rasti da prodaju, da se više ne bave dionicama te ne pišu više na ovom forumu. Oni se povode time da je država u banani, pa onda je najbolje prodati dionice i jednostavno prestati o tome razmišljati.

kad si takav optimist, ja tebi savjetujem da sutra odmah na otvaranju ulupaš sav keš po asku, zatim odjuri u banku i sve dionice daj pod margin i uzmi kredu, a zatim dojuri brzo nazad i kredu ulupaj po asku. zati brzo odi nazad u banku i digni hipotekarni kredit i brzo nazad na ZSE i upucaj i taj kredit po asku. zatim prodaj auto i sve ostalo i opet udri po asku.
nakon toga nemoj više pisati na ovom forumu i gubiti vrijeme ovdje jer budućnost si si osigurao, kad tad će to opet narasti, ako ne tebi, bar tvojoj djeci [bye]
[/quote]
Tko vas posluša biti će dobro situiran,a vjerovatno i bogat.
Analizom crobexa iz Duserovih tablica utvrdio sam da je
medijan P/E 5,5 A to znači da 50 % firmi iz crobexa ima manji od toga.
Medijan P/BV je o,44 ,znaći da se 50% dionica trži ispod toga.

Mišljenja sam da bi umnožak ova dva faktora za hrvatsko tržište kapitala trebao biti za 30% manji od
uobičajenih 22,5 što bi značilo da uz taj diskont bi trebao iznositi.Zse i slične burze se diskontiraju
30% da bi mogli biti interesantni stranim kupcima.

22,5 puta o,70 = cca 16

5,5 puta o,44=2,42

16:2,42=6,6 ,drugi korijen od 6,6 = cca 2,5
Prema sadašnjim pokazateljima crobex je prosječno diskontiran dva i po puta i ove multiple
zadovoljavaju crobex na razini od 3.250 uračunavajući diskont od 30 % prema razvijenim tržištima.

Zaključak:Onaj tko nije 100% u dionicama kao Ivana 7 neće tako brzo povratiti izgubljeno.

Sutra bi trebali rasti,ali to i nije bitno.Rast prema 3.000 je neminovan.
Ovo bi se moglo ostvariti već na jesen ,ali sigurno kada se počmu oporavljati svijetski indeksi.

Crobex u ovom trenutku je strašno nisko i on pokazuje našu glupost jer smo dozvolili starancima da
se sve pretvori u prah i pepeo.A naša vlada je burzu shvatila kao mjesto sa kojeg se može isisati
lova ,a upravo je hrvatska država vjerovatno najveći dioničar i na taj način jako smanjila svoju imovinu.HT je došao glave hrvatske dioničare jer neprestano isisava lovu i smanjuje ionako
nelikvidno tržište.
Pa barem bi mi kao mali investitori trebali iskoristi ove okolnosti i iskoristiti priliku.
Pametni kupuju dok je ovako jeftino.

Normalno da sam u dionicama 99,99 %.A to preporučam svim malim investitorima uz poštivanje
pravile disperzije jer bi ova kriza mogla neke firme odvesti u stečaj.Te opasnosti uvijek prijete.
Ali za većinu firmi na ZSE ,a naročito ove iz crobexa možemo očekivati lagani zastoj u razvoju,ali
i brzi povratak.
Pa banke su u siječnju poslovale bolje nego lani.Pametnom dosta.
[/quote]

Svako malo se nađe ovakav pametnjaković koji tupi nekim fundamentima da je ovo jeftina kupovina.

I tako već evo godinu dana, a mi sve niže i niže, ni traga oporavku.

I tako ljudi koji nemaju iskustva, poslušavši STURČNJAKA koji je 99,9% u dionicama, uletiše prema

fundamentima i u samo par dana imaju već 30% gubitaka. Hvala lijepo kolega Lopove.

Ja kupujem kad stvarno bude jeftino. [thumbsup]

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......





Savjetujem ovima koji govore da neće rasti da prodaju, da se više ne bave dionicama te ne pišu više na ovom forumu. Oni se povode time da je država u banani, pa onda je najbolje prodati dionice i jednostavno prestati o tome razmišljati.

kad si takav optimist, ja tebi savjetujem da sutra odmah na otvaranju ulupaš sav keš po asku, zatim odjuri u banku i sve dionice daj pod margin i uzmi kredu, a zatim dojuri brzo nazad i kredu ulupaj po asku. zati brzo odi nazad u banku i digni hipotekarni kredit i brzo nazad na ZSE i upucaj i taj kredit po asku. zatim prodaj auto i sve ostalo i opet udri po asku.
nakon toga nemoj više pisati na ovom forumu i gubiti vrijeme ovdje jer budućnost si si osigurao, kad tad će to opet narasti, ako ne tebi, bar tvojoj djeci [bye]
[/quote]

Ja kupujem kad stvarno bude jeftino. [thumbsup]
[/quote]
Upermane,urazumi se.Čak si počeo dobivati kečeve.To ti je pokazatelj javnog mjenja i mišljenja
aktivnih forumaša.
Lopov nisam,jedino ako se to smatra što koristim Duserove podatke,kome bi trebali svi biti zahvalni.
Ja sam napravio točan izračun sastavnica crobexa,a za nelikviduše postoje još povoljniji multipli.
Za nekoliko godina će biti jasno da sam bio u pravu jer je sve prejeftino.Za ozbiljne kupce ovo
je prejeftino,a za nas male možda bude i jeftinije jer se niže pojavljuju jako male količine.Ozbiljniji
ukrcaj nekog ozbiljnijeg ulagaća od samo desetak miliona eur bi podiglo crobex preko 15%.
Meni rast ne odgovara.Tek poslije ljeta jer bi mogao nešto dodatno uložiti.
Vrlo je bitno imati pošten odnos i činjenice iznositi matematički racionalno,jer iako je burza iracionalna mi kao pojedinci trebamo postupati racionalno i sa malo strpljenja kapitalizirati veliku dobit.
Ako si katastrofičar,budi barem pristojan.

Ista politička scena u RH već 19 godina, a Vama se tek sad zamrzao optimizam. Pa dugo ste i izdržali kolega. Baš me zanima da li ste i 2007. godine razmišljali o negativnostima naše političke scene…
Doista ovdje sakakve ekipe ima…

[/quote]
maratonac, o čem ti to??

New Report

Close