Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovo zvuči jezivo.
Cash je zakon, i to ne u bankama jer je puno puta država do sada zaplijenila keš na par godina. Sve pare treba pretvoriti u namirnice za 1-2 godine, a ostatak keša u čarapu. Kad se vidi da se sve smirilo, eventualno vratiti dio para u dionice. Do tada će se znati koje firme sa ZSE su otišle u stečaj, a koje su preživjele. [bye]

Točno tako. Zamisli ukrcaš se i drugi dan u novinama da je firma otišla u stečaj !

Evo čini mi se da je tako bilo sa Zdenkom. Naše firme , pitanje je koliko vrijede i koliko duguju

bankama, zato se ja baš nebi busao u prsa da su jeftine.
[/quote]

E a zamisli da se uvede porez na glupost, brzo bi se drzavna blagajna napunila, jel? [wink] Pa valjda gledas gdje se ukrcavas, a ako ne dam ti ja broj svog racuna pa ono…




Ovo zvuči jezivo.
Cash je zakon, i to ne u bankama jer je puno puta država do sada zaplijenila keš na par godina. Sve pare treba pretvoriti u namirnice za 1-2 godine, a ostatak keša u čarapu. Kad se vidi da se sve smirilo, eventualno vratiti dio para u dionice. Do tada će se znati koje firme sa ZSE su otišle u stečaj, a koje su preživjele. [bye]

Stećajevi su češći u krizama.Logično.
Međutim, financijski izvještaji za 2.008.,kao i za IV Q 2008 HT,ERNT,PBZ,ZABA,RIBA bolje poslovanje
nego lani,jedino INA lošija zbog kupovine nafte u krivom momentu.
Dakle,imamo poduzeća koja su u ekspanziji i koja su vrlo likvidna.Po adekvatnosti kapitala ove tri
banke su iznad 15%,a ZABA čak 17.Neke amerčke banke su imale imale adekvatnost kapitala oko 4%.
Po tim pokazateljima naše/iako su strane/najstabilnije banke u Europi.
ERNT i nakon isplate dividende pun keša ,sa malopm zaduženošću i velikom likvidnošću.

Upermane preporučio bi ti da ideš na liječenje.Opsjednut si sa pesimizmom.Ovo najozbiljnije .
Sa takvim pristupom sigurno nećeš zaraditi.Ovo je posao u kojem uspjevaju poduzetni/optimisti/
uvažavajući i negativne okolnosti,kao i opasnosti od gubitaka.To je rizik ovog posla koji se može
eliminirati sa većom disperzijom uloga kod velikih ulagača.

Točno tako. Zamisli ukrcaš se i drugi dan u novinama da je firma otišla u stečaj !

Evo čini mi se da je tako bilo sa Zdenkom. Naše firme , pitanje je koliko vrijede i koliko duguju

bankama, zato se ja baš nebi busao u prsa da su jeftine.

[/quote]

ma daj Lopina, sta se trudis uopce, vidis da covjek konstantno pod.ebava i lupeta gluposti. Tj to je nick za tu namjenu. Ima on za svaku situaciju na burzi po jedan nick…

Naveo bih još jedan primjer.

Zamisli, nakrcaš se Agrokorovim dionicama, i odjedanput drugi dan u novinama pročitaš

da Todorić povlači dionice sa marketa jer im nije realna vrijednost i da su puno pale.

I da se to desilo, mogao bih dionce prodavati preko Plavog Oglasnika.

Ma Divlji Zapad je uspavanka prema ovome što mi imamo na TK.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......


od svih medvjeda i bikova, na tržištu je došlo do kravljeg ludila

moler svaka cast,kako sam se nasmijao:-)

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Naveo bih još jedan primjer.

Zamisli, nakrcaš se Agrokorovim dionicama, i odjedanput drugi dan u novinama pročitaš

da Todorić povlači dionice sa marketa jer im nije realna vrijednost i da su puno pale.

I da se to desilo, mogao bih dionce prodavati preko Plavog Oglasnika.

Ma Divlji Zapad je uspavanka prema ovome što mi imamo na TK.

"Obračun kod O.K. Crobexa točno u 10:00"


Naveo bih još jedan primjer.

Zamisli, nakrcaš se Agrokorovim dionicama, i odjedanput drugi dan u novinama pročitaš

da Todorić povlači dionice sa marketa jer im nije realna vrijednost i da su puno pale.

I da se to desilo, mogao bih dionce prodavati preko Plavog Oglasnika.

Ma Divlji Zapad je uspavanka prema ovome što mi imamo na TK.

Izgurat će to sve nekako do lokalnih izbora, a onda će biti bježanija samo takva. Pa vidite da fondovi kupuju samo ADRS-P i nešto sitno HT. Sve ostalo stavili su na čekanje do jeseni. Kad pukne petarda poslije lokalnih izbora krdo će rasprodati sve ovo što sada kupuju i viču da je jeftino. Uvijek od jeftinoga ima još jeftinije, i to budu popusti da boli glava. Platio sam ja te lekcije iz svog džepa. Više neću…

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

dobro jutro cijenjene kolege,kako ste jeste se naspavali….:-)

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Autoput ide u koncesiju, a vi se nadate da će fondovi upucavati cash u burzu.

Prošli tjedan je bio gadno dobar i zelen, ali naredni tjedan bi mogao pokazati nedostatke

prave i zdrave podloge za rast.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

odličan Petrov

Hanfinim parazitima odlučno srezati plaće!
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
KOMENTAR – Uz “anualizirani prinos od osnutka” od 3,93 posto neto imovina OMF-ova nakon 82 mjeseca kapitalizacije sredstava niža je za 65.982.643,64 kuna od proslijeđenih im neto mirovinskih doprinosa, navedeno je u statističkom izvještaju Hanfe za mjesec veljaču.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/hanfinim-parazitima-odlucno-srezati-place!,39998.html

Petrov je najbolji analitičar u Hrvatskoj.

Zna jako dobro šta se događa u Hanfi, šta mislite zašto?

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

misljenja,kako cemo sutra?kakav filing prati kolege?

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Meni prati filing da bi ovaj mjesec oročenja mogla porasti za 1.5% postotni poen.

Živ,žav. [proud]

Nit ti je svatko neprijatelj tko te uvalja u govna niti ti je svatko prijatelj tko te iz njih izvadi.

New Report

Close