Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jadni li su oni koje ste navukli na kupnju neopravdanim laprdanjem o rastu, već će u ponedjeljak biti 10% u minusu. Koji rast gospodo? Gdje vi vidite prostor za rast? Što misli netko de će sljedeći tjedan biti rasta kakvog?

Ti si the best prognozer, i samo tebe slušam. Ti uvijek pobjeđuješ!!! Svaka čast i samo nastavi tako!!!
[/quote]
Pa kada se već laprda, mogu i ja malo…..
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=51c931af-0a9f-4956-ad2a-55096fa0b0b5&open=sec

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




Jadni li su oni koje ste navukli na kupnju neopravdanim laprdanjem o rastu, već će u ponedjeljak biti 10% u minusu. Koji rast gospodo? Gdje vi vidite prostor za rast? Što misli netko de će sljedeći tjedan biti rasta kakvog?

Ti si the best prognozer, i samo tebe slušam. Ti uvijek pobjeđuješ!!! Svaka čast i samo nastavi tako!!!
[/quote]
Pa kada se već laprda, mogu i ja malo…..
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=51c931af-0a9f-4956-ad2a-55096fa0b0b5&open=sec
[/quote]vrli su ti analiticari ,to su oni isti sto sve tocno predvide,vrati malo film kolega pa ces vidjeti koliko vrijede ti analiticari na business hr.

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



za to ti netreba niti osnovna škola .trenutak za uči je sada (raspon od 1000-1300) .sve što ti treba je količina love i uvjet da budeš dugoročni investitor i kroz 10 godina si bogataš.usudio bih se reči da ovakva prilika dolazi jedanput u životu .e sad problem je što dugoročnih investitora na ovom forumu ima malo.svi bi brdo para u godinu dana.

Lijepo si to rekao, slazem se i prilicno sam uvjeren da je to tako.

[/quote]frende vrati film unatrag,svakih desetak godina nam se servira kriza npr 1999 ili pak 1989god

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

od svih medvjeda i bikova, na tržištu je došlo do kravljeg ludila


Evo dok čekamo Crobex na 1400….malo zanimacije…

"Hrvatska je pred bankrotom i socijalnim nemirima"

"Hrvatska je pred bankrotom i socijalnim nemirima, dok je devizni dug viši od jednogodišnjeg BDP-a. Ujedno ove godine na naplatu stiže 12,3 milijarde eura duga, što Hrvatska ne može isfinancirati. Upravo iz tog razloga jedina nam je šansa ulazak Hrvatske u euroasocijacije, jer bez EU ostajemo sami na svijetu", poručio je saborski zastupnik i potpredsjednik IDS-a Damir Kajin.
Vaš link

Ovo zvuči jezivo.
Cash je zakon, i to ne u bankama jer je puno puta država do sada zaplijenila keš na par godina. Sve pare treba pretvoriti u namirnice za 1-2 godine, a ostatak keša u čarapu. Kad se vidi da se sve smirilo, eventualno vratiti dio para u dionice. Do tada će se znati koje firme sa ZSE su otišle u stečaj, a koje su preživjele. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Pa kada se već laprda, mogu i ja malo…..
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=51c931af-0a9f-4956-ad2a-55096fa0b0b5&open=sec

proguglaj malo prognoze i savjete Balgača. on je već početkom 2008 imao seriju tekstova o tome da tržištu slijedi sranje i da se treba maknuti. šteta što ga nisam ozbiljno shvatio.

šalu na stranu – nemam pojma da li je ovo gotovo ili ne, ali želudac mi se okrene kad analitičar na crobexu ispod 2000 počme dijeliti viđenja i savjete primjerene crobexu iznad 4000.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

šta vam je ljudi do ovoga je moralo doći,radnici u visokorazvijenim zemljama ne pričaju više o PRAVIMA RADNIKA nego o OČUVANJU RADNIH MJEESTA!!….a i velika Švedska prihvaća objeručke nuklearke u svome dvorištu…..pametnom dosta.
..živili!


!….a i velika Švedska prihvaća objeručke nuklearke u svome dvorištu…..pametnom dosta.

kada je strateški plan donesen (o oslobađanju od ovisnosti o nafti do 2020. godine) nisu predviđali da bi energija mogla ovako pojeftiniti nego se se očekivala eksplozija cijene nafte koja se neće "nikada obuzdati", eksplozija se i dogodila, međutim se i ispuhala spletom okolnosti (svjetska recesija… koju tada pogotovo nitko u Švedskoj nije predviđao) pa se stoga mislilo da će to očekivanim napretkom tehnologije i njihovom velikom odlučnošću i spremnošću na velika ulaganja to biti moguće učiniti potpuno iz zamijene starijih i prljavijih izvora energije (nafte) sa novim obnovljivim izvorima, da će to biti moguće učiniti i na srednjoročno ekonomski opravdan način, međutim stvari se mijenjaju… barem privremeno, pa ako ne žele riskirati da se njihov ambiciozni plan izjalovi (taj da 2020. postanu prva zemlja na svijetu koje je rekla jednom zauvijek i u potpunosti: zbogom nafti!) gradnja novih nuklearki koja nije bila planirana sada ipak postaje nužna mjera predostrožnosti da se ne riskira posljedice mogućeg trajnijeg zadržavanja cijena energije na niskim razinama i time nerentabilnosti mnogih obnovljivih izvora kao i svjetskom krizom i cijenama energije možda kratkoročno usporenog razvoja obnovljivih izvora.

Osobni mislim da je to super ispalo, nuklearke su ipak jedan od najpouzdanijih i najrentabilnijih čistih izvora energije, a potrošnju energije vjerojatno neće biti moguće smanjivati kao što se ambiciozno inače planira svuda na zapadu (pogotovo u EU koja je tu ja mislim prilično nerealna), tako da neka nova nuklearka: sigurno neće biti viška! Lako je dalje kada bude povoljnije energetske kapacitete dalje dograđivati i nekim novim izvorima, a do tada: hidro i nuklearna energija ono ja najbolje što si jedna Švedska može priuštiti, ali i jedna Hrvatska možda, mislim da bi nama jedna solidna vlastita nuklearka bila nešto vrlo korisno, nešto što bi duguročno predstavljalo jedan stup buduće energetske neovisnosti, usklađen sa našim turističko-ekološkim opredjeljenjem (a i javno mijenje se polagano mijenja, ljudi će jednog dana postati svjesni da nema boljeg i čistijeg izvora energije od nuklearke), i dobro za našu industriju koja bi sudjelovalo u tom projektu, to je veliki projekt a koji se velikim dijelom može izvesti domaćim resursima – puno pametnije bi našoj državi bilo da megalomanska sredstva iz Peljeških mostova, Arena i sl. neproduktivnih građevina uloži u recimo nuklearku koju bi također gradila naše firme, naši ljudi, a koja bi dugoročno puno više značila nego nekakvi neproduktivni simboli (lažne) moći i blagostanja u obliku građevina koje si ne možemo priuštiti, to je kao kada siromah gradi luksuznu vilu i kada je napravi umre u njoj od gladi jer mu ništa više ne ostane za život.



Pa kada se već laprda, mogu i ja malo…..
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=51c931af-0a9f-4956-ad2a-55096fa0b0b5&open=sec

proguglaj malo prognoze i savjete Balgača. on je već početkom 2008 imao seriju tekstova o tome da tržištu slijedi sranje i da se treba maknuti. šteta što ga nisam ozbiljno shvatio.

šalu na stranu – nemam pojma da li je ovo gotovo ili ne, ali želudac mi se okrene kad analitičar na crobexu ispod 2000 počme dijeliti viđenja i savjete primjerene crobexu iznad 4000.
[/quote]

Tuna, mislim da smo tu negdje. Kad se počnu pravit pametni na crobex 1200, brinut se i upozoravat, to bi trebalo bit to. Sjeti se projekcija krajem 2007, kako najviše očekuju od građevinara. hehe

I'LL BE BACK


Jedan haiku:

Jad i bijeda,
sve od reda,
iznenađenja više nema.

Oš neš al moraš.
Svrbež na dlanovima,
Kupit il prodat?


Ovo zvuči jezivo.
Cash je zakon, i to ne u bankama jer je puno puta država do sada zaplijenila keš na par godina. Sve pare treba pretvoriti u namirnice za 1-2 godine, a ostatak keša u čarapu. Kad se vidi da se sve smirilo, eventualno vratiti dio para u dionice. Do tada će se znati koje firme sa ZSE su otišle u stečaj, a koje su preživjele. [bye]

Točno tako. Zamisli ukrcaš se i drugi dan u novinama da je firma otišla u stečaj !

Evo čini mi se da je tako bilo sa Zdenkom. Naše firme , pitanje je koliko vrijede i koliko duguju

bankama, zato se ja baš nebi busao u prsa da su jeftine.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......



Ovo zvuči jezivo.
Cash je zakon, i to ne u bankama jer je puno puta država do sada zaplijenila keš na par godina. Sve pare treba pretvoriti u namirnice za 1-2 godine, a ostatak keša u čarapu. Kad se vidi da se sve smirilo, eventualno vratiti dio para u dionice. Do tada će se znati koje firme sa ZSE su otišle u stečaj, a koje su preživjele. [bye]

Stećajevi su češći u krizama.Logično.
Međutim, financijski izvještaji za 2.008.,kao i za IV Q 2008 HT,ERNT,PBZ,ZABA,RIBA bolje poslovanje
nego lani,jedino INA lošija zbog kupovine nafte u krivom momentu.
Dakle,imamo poduzeća koja su u ekspanziji i koja su vrlo likvidna.Po adekvatnosti kapitala ove tri
banke su iznad 15%,a ZABA čak 17.Neke amerčke banke su imale imale adekvatnost kapitala oko 4%.
Po tim pokazateljima naše/iako su strane/najstabilnije banke u Europi.
ERNT i nakon isplate dividende pun keša ,sa malopm zaduženošću i velikom likvidnošću.

Upermane preporučio bi ti da ideš na liječenje.Opsjednut si sa pesimizmom.Ovo najozbiljnije .
Sa takvim pristupom sigurno nećeš zaraditi.Ovo je posao u kojem uspjevaju poduzetni/optimisti/
uvažavajući i negativne okolnosti,kao i opasnosti od gubitaka.To je rizik ovog posla koji se može
eliminirati sa većom disperzijom uloga kod velikih ulagača.

Točno tako. Zamisli ukrcaš se i drugi dan u novinama da je firma otišla u stečaj !

Evo čini mi se da je tako bilo sa Zdenkom. Naše firme , pitanje je koliko vrijede i koliko duguju

bankama, zato se ja baš nebi busao u prsa da su jeftine.

New Report

Close