Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sječam se vremena kada je crobex bio na 5000 i svi su slagali razno-razne portfelje,dugoročno na 3-5 godina i druge priče.
Sada je crobex 1300 i nitko više ne gleda dugoročno,nego dan,dva u dionicama i bez obzira + ili – bježi se van.
Još jednom da ponovim da je ulaganje u dionice dugoročno i sva ova pretjerana aktivnost vas samo vodi u daljnji minus,ali svako ma svoju politiku ulaganja.
Naravno da trebamo biti oprezni,ali vidim da se u naše TK uvukao strašnio strah i bez obzira što firme kvalitetno posluju,isplačuju kvalitetne dividende,što su fundamentalno strašno potcijenjene nitko ih ne kupuje,a kada smo bili na 5000 bodova sve se pušilo od kupnje.
Strah i pohlepa.

uperman mislim da cemo ovaj mjesec preci 1700 nemoj me sad loviti za dan ako je u crvenom evo sutra cu analizirati za ponedjeljak me pitaj u nedjelju…sutra idemo izmedju 1,5 % i 2,5 u plus to ti je tehnicka knaliza od oka,pa sad ako se pokaze kao dobra budem ti rekao gdje ces je skinuti:-))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


mene samo muci koju dionicu da uzmem,gradjevinare koji su odradili najveci pad,ali sam malo skeptican iako dolazi sezona gradnje,brodare koji su takodje solidno pali ove koji trebaju dati dividendu,ali nisu previse pali….trebam savijet vezano za to,ako ne vjerujete u oporavak onda zamislite da vjerujete sta biste mi savjetovali,posto ja vjerujem,mozda sam glup,pa mora i to netko biti…

Evo ti jedna opcija. Ponavljam moj post na temi Best Buy:

na PTKM-R-A totalna rasprodaja. Do pred koji mjesec u top 10 nalazili su se KD investment Viktoria fond i Bank of New York as Custodian (navodno također KD investment) sa oko 300.000 dionica u vlasništvu. Odlučili su to sve rasprodati i potisnuli cijenu dionice sa oko 200 kuna na manje od 60,00. Još im je ostalo manje od 50.000 komada, KD je ispao iz top 10 a BNY je još tu sa 40.000 komada. S druge strane, u top 10 se na 9.om i 10.om mjestu izmjenjuju razni skrbnički računi (5-6) njih unazad mjesec dana, svaki sa preko 26.000 komada. Ovo nije nagovor na kupnju već samo moje subjektivno mišljenje i iznošenje argumenata zašto je PTKM-R-A trenutno best buy na ZSE.
Pozdrav

Zna li netko zašto rasprodaju?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

KD osnovao banku za bogate. Možda je i to razlog.

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042251167


Sječam se vremena kada je crobex bio na 5000 i svi su slagali razno-razne portfelje,dugoročno na 3-5 godina i druge priče.
Sada je crobex 1300 i nitko više ne gleda dugoročno,nego dan,dva u dionicama i bez obzira + ili – bježi se van.
Još jednom da ponovim da je ulaganje u dionice dugoročno i sva ova pretjerana aktivnost vas samo vodi u daljnji minus,ali svako ma svoju politiku ulaganja.
Naravno da trebamo biti oprezni,ali vidim da se u naše TK uvukao strašnio strah i bez obzira što firme kvalitetno posluju,isplačuju kvalitetne dividende,što su fundamentalno strašno potcijenjene nitko ih ne kupuje,a kada smo bili na 5000 bodova sve se pušilo od kupnje.
Strah i pohlepa.

bravo Burza [thumbsup]

I'LL BE BACK


Zna li netko zašto rasprodaju?

Istu stvar rade i na KOEI-R-A. Tu su srušili od sredine siječnja do danas cijenu sa 400 na 180 kuna. Ista ekipa, isto ponašanje. Ne znam razloge, nadam se da se radi samo o povlačenju sredstava od strane malih ulagača iz fonda (KD) koji onda mora rasprodavati portfelj da isplati udjelničare. Ima logike, ipak se radi o slovencima koji ovih dana nisu baš popularni u RH pa je najmanje što se može učiniti, da se povuče lova od njih i da nekom hrvatu na upravljanje. No to su samo moja razmišljanja, možda netko zna nešto više. Uglavnom, i KOEI-R-A je stlačena na isti način, agresivnom prodajom od iste ekipe a navodno bilježe rast prihoda i trebali bi sve samo na padati.
Pozdrav svima


uperman mislim da cemo ovaj mjesec preci 1700 nemoj me sad loviti za dan ako je u crvenom evo sutra cu analizirati za ponedjeljak me pitaj u nedjelju…sutra idemo izmedju 1,5 % i 2,5 u plus to ti je tehnicka knaliza od oka,pa sad ako se pokaze kao dobra budem ti rekao gdje ces je skinuti:-))

Sutra petak 13 ? + 7 % up

Još malo da se mali diničari istisnu s burze, pa da vidiš kako se ide gore.
Uzima se po ovim cijenama s malo para puno dionica .

posto su me skinuli s tehnicke analize a ja zelim da ostane negdje zapisamo ,a njima se nesvidja moja analiza od oka:-)valjda me nece skinuti odavdje,moja tehnicka kaze da sutra rastemo izmedju 1,5% i 2,5%…ovo nije nagovor na kupmju ili prodaju to je samo moja pretpostavka i nista drugo….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Danas ujutro je grdo zgledalo al poslje se vidlo da nejdemo niže i da bi mogli
nastavit rast u sljedećim danima, al ovi ameri mi sad nejdu u glavu….

Hoće li naše gospodarstvo postati žrtvom infrastrukturnih projekata

Dodatno zaduživanje koje je u srijedu najavio premijer Ivo Sanader mjera je kojom se žele spasiti veliki infrastrukturni projekti, a to bi se moglo jako negativno odraziti na cijelo hrvatsko gospodarstvo, smatraju naši ekonomisti.
– Premijerova je poruka da ne želi odustati od infrastrukturnih projekata. Vlada je u pat-poziciji jer su veliki apetiti ostali, a mogućnost je financiranja nikakva. U domaćih banaka nipošto se neće moći zadužiti jer inzistiranje na cestogradnji guši naš bankarski sektor koji je jedva isfinancirao HAC, a vani se jako teško možemo zadužiti.

U proračunu neće ostati novca za ozbiljniju intervenciju u gospodarstvo te nam ozbiljno prijeti dugotrajna stagnacija – smatra analitičar Damir Novotny.

hm,hm

New Report

Close