Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ZAGREBAČKA BURZA SE MORA PRODATI …………………..

Kako stvari stoje, strani investitori neće značajnije ulagati dok se između ostaog ne stekne
i povjerenje u funkcioniranje zagrebačke burze.

1. ZAGREBAČKA BURZA mora postati transparentnija

Slazem se posve. Pod ovo bih dodao ukidanje skrivenih naloga jer ju to cini posve netransparentnom a placanje ZTM-a cini lopovlukom jer ne vidis pravo stanje.


2. Svi pesimistima udjelničarima -treba omogućiti da prodaju svoje dionice
3. Treba omogućiti zainteresiranom vlasniku da otkupi dionice – i riješi pitanje novog vlasništva

To mogu svaki dan i tako i tako od 10 do 16h od ponedjeljka do petka


4. Pronaći nove investitore širom dalekih egzotičnih zemalja

OK na ovom bi se moglo poradit no trenutno svak se u svojoj zemlji brine kak se izvuci iz krize.


5. Skompati se sa Hanfom i zaštiti kapital svih na burzi maksimalno zakonom i svim ostalim..

Prijedlog neki konkretniji?


6. Uvući državu u ulaganja na burzu, da što prije Corbex krene gore..

Komunizam je davno umro i nadam se da se nikad nece vratiti pa je tako ovaj prijedlog nebulozan da porezni obveznici placaju necije krive procjene na burzi. Kaj je slijedece? Da drzava plati svima i kredite tko se zaletio?

Ogromna nervoza na forumu.
Što ova kriza duže potraje imat ću više.
To je jasno.
I zato smireno u nove pobjede.

ma bravo!
evo upravo sam dobio poruku od moje tajnovite prijateljice da trebam početi kupovati dionice tek od 01 rujna 2009, tako da me baš ova kriza i ne dira puno, idem lijepo na ljetovanje i kad se dobro odmorim idem na burzu u kupovinu..juuuhuuu..
pozdravlja vas.. http://www.shale.com.hr/upl/fotogalerija/fotogalerija_v_19_788.jpg

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy



Crobex je index koji je možda najviše zaribao i sad smo kao počeli pratit svijet, a svijet je u zelenom, a mi ponovno crveni. Sramota, zar još uvijek nije dovoljno pada???

Ogromna nervoza na forumu.
Za to stvarno nema razloga,a naročito za dioničare koji ne žele hitno povlačiti novac ili su u marginima.
Marginaša je jako malo.I ja sam izgorija sa marginima.Kao i većina.
Sada sam stalno u dionicama gotovo pa 100% i to u onim u kojima očekujem dividendu i rast mi ne
odgovara.Dapaće odgovara mi što veći pad u slijedećih pet šest mjeseci da sa dividendom i eventualno nekom novom lovom kupim što više tih "bezvrijednih" papira.I ne odgovara mi brzi oporavak.A on će uslijediti kada stranci/to su i naše banke/odluće kupovati.To vrijeme bi trebalo
doći uskoro.Nažalost.Jer sve je jako jeftino.
Jedino pri odabiru naših favorita treba zanemariti TA ,dobro analizirati firme i odabrati one koje neće
pod stećaj,a ova kriza će to donijeti.
Tek nakon odabira fundamentalno stabilnih firmi koristiti i tehničku analizu i u njima surfati.
Što ova kriza duže potraje imat ću više.
To je jasno.
I zato smireno u nove pobjede.
[/quote]
Jučer sam rekao da sam gotovo siguran da su ameri odradili svoje dno i da vjerujem da smo i mi. Za njih sam sada siguran jerbo su već treći dan zeleni, ali za nas više nisam, jer kako objasniti opet ovo danas. A mislio sam da smo nakon ovog silnog pada, napokon krenuli pratiti svijet makar i sa te mizerne točke od 1200 bodova, očigledno niti to nije dovoljno, kao niti dobra izviješća ERNT, HT, PTKM. Ja sam uvijek bio za to da firme koje ne valjaju padnu (kao recimo moj avatar), ali ovakve stvari su katastrofalne. Od nabrojanih dionica imam samo neznatno PTKM-a. U sakom slučaju čuvam još dovoljno casha za moguću novu"anomaliju" na ZSE-u koja ulazi samo dosta ispod ove razine.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Lopina, fondovi su masovno dokupljivali dionice na svim razinama , jer nema teoretske šanse da su bolji u visini
udjela od nas…

Adriatic fond bio je na 182,00 u 12/ 2007.g. kad sam ja nanovo ulazila u portfelj, a to je Crobex bio
između 4.200 – 4.600 bodova- Adriatic je danas na vrijednosti 74 ,00 … pa koliko je to minusa, meni
matematika ne ide…Danas je Crobex 1250 okruglo…
Ja sam u dva navrata snažno dokupljivala tijekom 2008., pa još uvijek imam minus od kojeg
me boli glava. Ali, je mnogo bolji rezultat od Adriatic fonda…. čini mi se.
Meni prikaz tih udjela nije jasan i mislim da nije točan …../ kako to stoji na tabelama….
Ne mogu IMATI -40 % …..sa vrijednostima tih prikazanih udjela …NEMA TEORIJE ….NEMA TEORIJE!
Ja to nikako ne mogu izračunati, da li netko ima dobar primjer…..da mi rastumači.. ?

Miami , mislim da je Lopina pisao za Mirovinske fondove , a oni naime ulažu samo dio novca
u dionice a većinu u obaveznice a mislim i na tržište novca , na ovo prvo ih tjera Vlada a na
drugo dobar i siguran prinos – a mislim da su za sada i zakonom spriječeni imati dosta u
agresivnijim i rizičnijim ulaganjima (dionice) tako da je njihov minus -10tak% proizašao
iz gubitka od pada vrijednosti dionica..
Ovo paušalno mislim da imaju ukupno cca 20 milijardi kn ukupno a samo 2,6 milj. u dionicama
dakle 10tak% ….

E pa kako je državna riznica izgleda prazna Vladi sijaju oči na ovih 20mil. da pokrpa rupe
-otuda i ova strka…
A malo da se napakosti i SDP naime njihov Vidović je zakon progurao i vodio nagovarao na 2. stup
a sam gospodin izabrao 1.

E što bi bilo super za nas da se Mir.fon. dozvoli kupovina dionica u većem postotku kako oni i predlažu tj. da se mlađim osiguranicima većina kapitala ubacuje u TK a starijima dio u TK a dio u sigurnija , pa nek i bude manje osiguranika u 2.stupu …

Ovo zasad sve oko 2.stupa izgleda sve bolje i smirenije i neće imati više reflexa na TK,
kao ona Sanaderova izjava da se ukida 2. stup
jer to više nitko niti ne pomišlja.

smanjuje se minus.......

rast je poceo svugdje osim izgleda kod nas,pogledaj amere,ne samo da su juce odbranili onaj skok nego opet skacu,europa isto vec treci dan ali izgleda da mi nikak u korak s europom….u svakom slucaju dobro da je vani pocelo,jer doci ce kad tad i kod nas…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Kakva prazna slama. Što ne znate da je sutra petak, a nakon toga ponedjeljak?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Analitičari: Crobex uzletio, što sad?

"Gledajući dugoročno, za tržište kapitala dobro bi bilo da se drugi stup mirovinske štednje ne dira, a pogotovo bi bilo dobro ako se usvoji prijedlog Udruženja za povećanjem izdvajanja za jedan posto godišnje od 2010. Sve što rezultira povećanjem novca u sustavu tržišta kapitala dobar je potez. Sve suprotno bio bi razlog za uznemirenost", zaključuje Marić.
Vaš link

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......

DAX se bliži 4000 mi smo trebali bit na cca 1600 , i drugi u EU u plusu jebiga vuku ih Ameri
mi prerano zatvorimo , nadam se da ćemo ovaj rast mi sutra nadoknadit …. [thumbsup]

smanjuje se minus.......


Kakva prazna slama. Što ne znate da je sutra petak, a nakon toga ponedjeljak?

Može graf, kolega?


DAX se bliži 4000 mi smo trebali bit na cca 1600 , i drugi u EU u plusu jebiga vuku ih Ameri
mi prerano zatvorimo , nadam se da ćemo ovaj rast mi sutra nadoknadit …. [thumbsup]

Mislim da to nema veze kolega, s obzirom da našu burzu ne brani nitko.

Mirovinci, i ostali fondovi na izdisaju. Samo mali dioničari prodaju jedni drugima.

A na ATPL fondovi prodaju malim dioničarima.

HVALA LIJEPO, JA KUPUJEM KAD STVARNO BUDE JEFTINO ......


DAX se bliži 4000 mi smo trebali bit na cca 1600 , i drugi u EU u plusu jebiga vuku ih Ameri
mi prerano zatvorimo , nadam se da ćemo ovaj rast mi sutra nadoknadit …. [thumbsup]

hocemo goldi,neznam u kojim si dionicama ali mslim da je stiglo vrijeme za oporavak,koliko ce trajati to nebih znao reci,mislim da ovo nije onaj oporavak koji svi zelimo ali oporavak jest,ma koliko to neki jos ne htjeli …zao mi je crobex ipak nece na 800bodova,ako sutra ne budemo zeleni sijecem svoj ponos na vise komada pa vidjet cemo:-)))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

mene samo muci koju dionicu da uzmem,gradjevinare koji su odradili najveci pad,ali sam malo skeptican iako dolazi sezona gradnje,brodare koji su takodje solidno pali ove koji trebaju dati dividendu,ali nisu previse pali….trebam savijet vezano za to,ako ne vjerujete u oporavak onda zamislite da vjerujete sta biste mi savjetovali,posto ja vjerujem,mozda sam glup,pa mora i to netko biti…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close