Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodo, gdje su sada oni forumaši koji su se jučer i prekjučer kleli da će lupati po asku?
Samo mi nemojte prodavat onaj proser da ste kupili i odmah izašli van!
Ali kada vam Posejdon kaže: OPREZ!, neki se nađu uvređeni.
Takvi još uvijek imaju dudu kao zaštitini znak na ovom forumu!
Zato, pamet u glavu!
Još nismo gotovi sa rušenjem ZSE.
Kada budemo, javit ću vam! [thumbsup]

La vita e bella!

Da mislim sad ulagati u papiriće sigurno bih potražio neku normalniju zemlju.Najljepše čemu se ovdje mogu nadati u skorije vrijeme djeluje zastrašujuće

Eto Hrvatska se raspada:
Dokazi:
1. Impresivni poslovni rezultati Erste banke, rast dobiti 31 posto
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5ff52f1a-a352-4f9c-8b57-7ec4ca89dc25&open=sec

2. Dobit ENT-a premašila 204 milijuna kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=149c35b7-38f9-4042-8e52-978b6b7ad091&open=sec

3. Impresivan rast dobiti Zagrebačke banke u 2008.
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=64c23b4b-30ba-4563-830b-221a295d0df6

4. Neto dobit HT-a 2,31 milijardu kuna, dividenda od 29,99 kuna u dva dijela
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d0c888e2-fe6f-4bde-9e5f-d7f5f72cf0cd

Stvarno katastrofa.
Jedino tko je u banani je INA i to samo jer ima idiote koje vode tvrtku, pa su se zahebali sa kupnjom nafte po visokim cijenama.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ovako je bilo u PETAK 13.

13.2.2009 1.601,41 +2,21% [+2,21%] ……..

I sutra je petak 13….. [thumbsup]

smanjuje se minus.......



Ako budem mogao mislim da ću se ipak prebaciti iz drugog u prvi stup, dopiz… mi ove zahebancije. Ako su oni nama mogli smjestit izvlačenjem love iz OIF-ova, onda možemo i mi njima ovako.

Danas sam čitao komentar radne verzije izmjena zakona za II stup i reperkusije na OMF i TK. Uglavnom- katastrofa! Vojnici i policajci i njihove uplate prebacit će se automatski u I stup, a ostali koji su u trenutku uvođenja reforme imali 40-50 godina moći će se prebaciti u I stup i država im tada garantira mirovinu, a ako ostanu u II stupu onda im OMF-ovi garantiraju k….. u ruci!
Analize pokazuju da će država OMF-ovima od dosadašnjih uplata uzeti čak 5 milijardi kuna! Daljnje analize pokazuju da će zbog prebacivanja ljudi (vojska, policija, dio osiguranika u II stup) u idućih 10 godina država dobiti (a OMF-ovi ostati bez) još 9 milijardi kuna!!!!
Ne znam što reći, ali ako ovo izglasaju, ulagati i dalje na ZSE je totalni promašaj i gubitak novca. Uz sve ovo, neki dan je država uvalila OMF-ovima još 700 mil. kn trezoraca i OMF-ovi prerastaju u najveće kreditore naše male i prezadužene države!
[/quote]

Da ali nisi naglasio najvažnije – drugi stup se nagasi a jakooo smo pali radi te najave ,
također drugi stup neće prodavat dionice VEĆ ĆE DRŽAVI VRATIT OBAVEZNICE (a poradi kojih
smo i pali jer su MF natjerani da ih uzimaju) te na taj način
isplatiti državu a sa preostalim članovima 2. stupa MIROVinski fondovi prelaze u
agrsivnija ulaganja konkretno dionice ZSE – i skoro sam siguran
da će ponovo podići vrijednosti dionica kad bude period :tko izlazi a tko ostaje …

A to bez koliko novaca ostaju MF u 10 god. u ovom trenutku sasvim nebitno ,
bitno je što će se dešavat do najave izlaska iz recesije u koju je svijet utonuo ,
a kako se danas brže živi kako smo brzo upali u istu – brzo ćemo i VAN …
I još najvažnije 100% bez obzira na sve do rasta vrijednosti i oporavka TK
u Hrvata dolazi paralelno s cijelim svijetom ……….

smanjuje se minus.......


Da mislim sad ulagati u papiriće sigurno bih potražio neku normalniju zemlju.Najljepše čemu se ovdje mogu nadati u skorije vrijeme djeluje zastrašujuće

a kad je tako,zasto opce gubis vrime na forumu




Ako budem mogao mislim da ću se ipak prebaciti iz drugog u prvi stup, dopiz… mi ove zahebancije. Ako su oni nama mogli smjestit izvlačenjem love iz OIF-ova, onda možemo i mi njima ovako.

Danas sam čitao komentar radne verzije izmjena zakona za II stup i reperkusije na OMF i TK. Uglavnom- katastrofa! Vojnici i policajci i njihove uplate prebacit će se automatski u I stup, a ostali koji su u trenutku uvođenja reforme imali 40-50 godina moći će se prebaciti u I stup i država im tada garantira mirovinu, a ako ostanu u II stupu onda im OMF-ovi garantiraju k….. u ruci!
Analize pokazuju da će država OMF-ovima od dosadašnjih uplata uzeti čak 5 milijardi kuna! Daljnje analize pokazuju da će zbog prebacivanja ljudi (vojska, policija, dio osiguranika u II stup) u idućih 10 godina država dobiti (a OMF-ovi ostati bez) još 9 milijardi kuna!!!!
Ne znam što reći, ali ako ovo izglasaju, ulagati i dalje na ZSE je totalni promašaj i gubitak novca. Uz sve ovo, neki dan je država uvalila OMF-ovima još 700 mil. kn trezoraca i OMF-ovi prerastaju u najveće kreditore naše male i prezadužene države!
[/quote]

Da ali nisi naglasio najvažnije – drugi stup se nagasi a jakooo smo pali radi te najave ,
također drugi stup neće prodavat dionice VEĆ ĆE DRŽAVI VRATIT OBAVEZNICE (a poradi kojih
smo i pali jer su MF natjerani da ih uzimaju) te na taj način
isplatiti državu a sa preostalim članovima 2. stupa MIROVinski fondovi prelaze u
agrsivnija ulaganja konkretno dionice ZSE – i skoro sam siguran
da će ponovo podići vrijednosti dionica kad bude period :tko izlazi a tko ostaje …

A to bez koliko novaca ostaju MF u 10 god. u ovom trenutku sasvim nebitno ,
bitno je što će se dešavat do najave izlaska iz recesije u koju je svijet utonuo ,
a kako se danas brže živi kako smo brzo upali u istu – brzo ćemo i VAN …
I još najvažnije 100% bez obzira na sve do rasta vrijednosti i oporavka TK
u Hrvata dolazi paralelno s cijelim svijetom ……….

[/quote]

Ako bi zbog toga tržište zaribalo ok, za mjesečnu plaću bi mogao kupiti sepet hiperkvalitetnih jeftinih dionica kojima će cijena rasti s OMF-ovima ili bez njih, a ako tržište bude raslo paralelno sa svijetom još bolje. Umjesto toga trpimo hebanje unazad par mjeseci, gdje dionice iz portfelja mirovinaca propadaju (INGRA, KOEI i sl), a mogle su se braniti i kupovati jeftino uz minimalno ulaganje. OK, ako im nije u interesu, e pa nije ni meni da im dalje dajem lovu, a oni da mi tako vraćaju btw.od neke normalne mirovine sam se i tako davnih dana oprostio.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Crobex je index koji je možda najviše zaribao i sad smo kao počeli pratit svijet, a svijet je u zelenom, a mi ponovno crveni. Sramota, zar još uvijek nije dovoljno pada???

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ZAGREBAČKA BURZA SE MORA PRODATI …………………..

Kako stvari stoje, strani investitori neće značajnije ulagati dok se između ostaog ne stekne
i povjerenje u funkcioniranje zagrebačke burze.

1. ZAGREBAČKA BURZA mora postati transparentnija

2. Svi pesimistima udjelničarima -treba omogućiti da prodaju svoje dionice

3. Treba omogućiti zainteresiranom vlasniku da otkupi dionice – i riješi pitanje novog vlasništva

4. Pronaći nove investitore širom dalekih egzotičnih zemalja

5. Skompati se sa Hanfom i zaštiti kapital svih na burzi maksimalno zakonom i svim ostalim..

6. Uvući državu u ulaganja na burzu, da što prije Corbex krene gore..

7. Ostalo

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Crobex je index koji je možda najviše zaribao i sad smo kao počeli pratit svijet, a svijet je u zelenom, a mi ponovno crveni. Sramota, zar još uvijek nije dovoljno pada???

Ogromna nervoza na forumu.
Za to stvarno nema razloga,a naročito za dioničare koji ne žele hitno povlačiti novac ili su u marginima.
Marginaša je jako malo.I ja sam izgorija sa marginima.Kao i većina.
Sada sam stalno u dionicama gotovo pa 100% i to u onim u kojima očekujem dividendu i rast mi ne
odgovara.Dapaće odgovara mi što veći pad u slijedećih pet šest mjeseci da sa dividendom i eventualno nekom novom lovom kupim što više tih "bezvrijednih" papira.I ne odgovara mi brzi oporavak.A on će uslijediti kada stranci/to su i naše banke/odluće kupovati.To vrijeme bi trebalo
doći uskoro.Nažalost.Jer sve je jako jeftino.
Jedino pri odabiru naših favorita treba zanemariti TA ,dobro analizirati firme i odabrati one koje neće
pod stećaj,a ova kriza će to donijeti.
Tek nakon odabira fundamentalno stabilnih firmi koristiti i tehničku analizu i u njima surfati.
Što ova kriza duže potraje imat ću više.
To je jasno.
I zato smireno u nove pobjede.

Svi o mirovincama pišu kao o propaloj investiciji.
Oni su bolje poslovali od nas individualnih ulagača.
Ja sam uz pomoč margina spušija do 3.12.2008.preko 80%.
Dionički su spučili 60%,mješaviti preko 50,a mirovinci desetak posto.U ovoj kataklizmi tko je bio
najbolji investitor.
Tko je kupio stan izgubija je preko 20%.Toliko su cijene pale.
Najbolje su prošli oni koji nisu ulagali nego čuvali na banci ,a naročito u US$.
Ali kada se klackalica okrene ,a okrenuti će se.Svijet neće stati.On ide naprije i malo stane da bi
uhvatio novi zalet.Kao i sprinter.I tko se ne ukljući u trku neće ni doći do cilja.
Mirovinska štednja predstavlja najsigurniji način štednje radi disperzije ulaganja,ali u dužem
vremenskom razdoblju donosi prosječnu manju dobit upravo radi zakonske regulative.
Međutim,da bi im na vratu trebali visiti HANFA i inspektori.Svakako.Da ne bi spiskali,tj prelili lovu
u svoja Potenkinova sela.Ta opasnost uvijek postoji,ali manja nego u ostalim investicijama
koje nisu osigurane državnim garancijama.

Lopina, fondovi su masovno dokupljivali dionice na svim razinama , jer nema teoretske šanse da su bolji u visini
udjela od nas…

Adriatic fond bio je na 182,00 u 12/ 2007.g. kad sam ja nanovo ulazila u portfelj, a to je Crobex bio
između 4.200 – 4.600 bodova- Adriatic je danas na vrijednosti 74 ,00 … pa koliko je to minusa, meni
matematika ne ide…Danas je Crobex 1250 okruglo…
Ja sam u dva navrata snažno dokupljivala tijekom 2008., pa još uvijek imam minus od kojeg
me boli glava. Ali, je mnogo bolji rezultat od Adriatic fonda…. čini mi se.
Meni prikaz tih udjela nije jasan i mislim da nije točan …../ kako to stoji na tabelama….
Ne mogu IMATI -40 % …..sa vrijednostima tih prikazanih udjela …NEMA TEORIJE ….NEMA TEORIJE!
Ja to nikako ne mogu izračunati, da li netko ima dobar primjer…..da mi rastumači.. ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close