Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ni je mi jasna ova strka oko Eriksona i objave njegovih rezultata kada se je manje više sve znalo.
Sutra ATGR i Emil objavljuju svoje rezultate u Esplanadi uz nadam se hostese i šampanjac. TK na to ni gore ni dole !? Vjerujem da će rezultati biti povoljniji od Eriksonovih.

who dares, wins

pomalo kolege,a fazu stabilizacije bi mnogo njih preskocilo,a i ja bi da se stabilizira na 7000 bodova ali nema se ,morati cemo cekati na zalost,dolazi ljeto vjerovatno stabilizacija pa vracanje povjerenja ulagaca pa tek onda pomalo nazad.pozdrav strpljivim i nestrpljivim kolegama


Ljudi, shvatite, da ulagači izlaze iz fondova…….. a oni su prisiljeni prodavati dionice.
Ponekad se posluže lukavstvom, pa malo dignu cijene , i pokušavaju nešto bolje prodati, kad već moraju. Ali, globalno gledajući, izlaze mali ili nije bitno koji , ulagači iz fondova…. to je jedini
razlog padu ……
POMOGLA BI BOLJA STATISTIKA …ali , pogledajte, neažurirani podaci na fondovima, zastarjele
vijesti , totalni kaos na fondovskoj industriji….. spašavaj se ko može..
Kad bi nas fondovi barem pošteno obavještavali o svojim stranjima, bilo bi lakše, a oni se ne usude
niti pisnuti, jer građani hrle po svoje udjele…na svaku vijest građani- ulagači su u strahu, badava
im pišu pisma, tješe ih , opravdavaju svoje gubitke itd.itd, time još više pojačavaju njihov strah…

Ali, Vi cijenjeni ulagači s burze, Vi ste bar pametni i strpljivi, morate čekati da se situacija
s fondovima SMIRI- a doista obični građani više nemaju strpljenja s fondovima i polako. s koliko
toliko novca izlaze…… to je suština ove agonije.
Običan građanin -ulagač nije na forumu, kao Vi svaki da, ne čita sumanuto vijeti svaki dan, ne propitkuje druge , ne radi grafikone….. on gleda stanje svog udjela, i boji se da će ostati bez svega…

KOlege, dajte se barem Vi smirite i pričekajte….


a vlasnici fondova i ovako trljaju ruke izlazna naknada ,1-2 pa i vise % i krcanje skrbnickih racuna jeftinim dionicama….. [thumbsup] nego tko ce nama dizat trziste kad riknu svi ti fondovi???? strani fondovi mozda???? al prije ce doma pokupit vrhnje….idemo svi trejdat pa ko koga zaje… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ako budem mogao mislim da ću se ipak prebaciti iz drugog u prvi stup, dopiz… mi ove zahebancije. Ako su oni nama mogli smjestit izvlačenjem love iz OIF-ova, onda možemo i mi njima ovako.

Danas sam čitao komentar radne verzije izmjena zakona za II stup i reperkusije na OMF i TK. Uglavnom- katastrofa! Vojnici i policajci i njihove uplate prebacit će se automatski u I stup, a ostali koji su u trenutku uvođenja reforme imali 40-50 godina moći će se prebaciti u I stup i država im tada garantira mirovinu, a ako ostanu u II stupu onda im OMF-ovi garantiraju k….. u ruci!
Analize pokazuju da će država OMF-ovima od dosadašnjih uplata uzeti čak 5 milijardi kuna! Daljnje analize pokazuju da će zbog prebacivanja ljudi (vojska, policija, dio osiguranika u II stup) u idućih 10 godina država dobiti (a OMF-ovi ostati bez) još 9 milijardi kuna!!!!
Ne znam što reći, ali ako ovo izglasaju, ulagati i dalje na ZSE je totalni promašaj i gubitak novca. Uz sve ovo, neki dan je država uvalila OMF-ovima još 700 mil. kn trezoraca i OMF-ovi prerastaju u najveće kreditore naše male i prezadužene države!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Top 10 ulaganja (31.12.2008.)
Imperijal d.d. Rab7.82%
Jadranka d.d.6.50%
Chromos agro d.d.6.02%
Locusta Value I4.36%
Badel 1862 d.d.4.34%
Dom Holding d.d.4.24%
Miv d.d.3.82%
Depozit3.57%
Depozit3.46%
Depozit3.46%
Evo Top 10 naj starijeg fonda u HR. Samo 58% su u dionicama s tim da su ove godine ušli već 6%.
Oni apsolutno ništa ne čine da podignu cijenu svojih udjela jer im naj vjerojatnije odgovara da isplate ulagače sa nekom sićom te podcijenjene dionice ostave sebi. Pratim ih konstantno i neki potezi od prije godinu dana tek u zadnje vrijeme su mi jasni. Tu se stalno provlači teza o nesposobnosti fondova sa kojom se baš i ne slažem uvijek. Sadašnje stanje ne znači ništa za budućnost njihovih ulaganja.

who dares, wins


Dobronamjeran savjet, kad god burza jako poraste, kao jučer, vrijeme je za prodaju. Vrijedi i u dobra vremena, kamoli sad. Ne vjerujte rastu.

Mudri dedica je jednom rekao: "kupuj kada drugi prodaju i prodaj kada drogi kupuju"

Ljudi, shvatite, da ulagači izlaze iz fondova…….. a oni su prisiljeni prodavati dionice.


miami, ne funkcioniraju fondovi tako da kada netko kupi udio, odmah za njega kupuju i čuvaju papire, imaju oni itekakvu strategiju da taj novac okrenu više puta na više načina.
Niti mi ne prodajemo dionice zato jer mislimo da čemo zaraditi nego pokušavamo loviti valove a fondovi su ti koji te iste valove kontroliraju u svoju korist

jel to isto vrijedi za 02.12 2008. pa do 10.01.2009…rast od 40 tak dana….al se ponovo vracalo u dionice….panicno….

onda je bila sasvim drugačija sitacija, od 4.11.2008 vrlo naglo na solidnom prometu, sa Crob.2.399,31 do 5.12.2008 smo pali na Crob. 1.539,61, ( 859,7 bodova ili 35,8%) te se po svim zakonima tržišta morao dogoditi odbijanac koji je svoj maximum dosegnuo 12.1.2009. na 1.871,81 boda.
Sada je situacija na TK sasvim drugačija, dovoljno je pogledati graf crobexa i prometa zadnjih 2 mjeseca i uvidjeti ćeš da su prometi vrlo mali uz male oscilacije indexa, te se niti ne može desiti ozbiljniji odbijanac, samo kratkotrajna korekcija da se ulovi 10-15%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

sve stoji, skoro da nitko ništa ne trguje..

sutra je novi dan.


sve stoji, skoro da nitko ništa ne trguje..

To i nije toliko loše…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

gade mi se političari, samo gledaju kako potrošiti tuđe novce. A u koji su oni to stup uplaćivali, kad su im tako velike mirovine. U tom grmu leži zec, jer u prvom stupu nema novaca za njihove "mukom zarađene" mirovine.
Dokle god netko bude dobivao više nego što je uplatio, nema sreće, a ni pravde.

sutra je novi dan.

Mogli bi mi do kraja dana i u plus?

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

…a samo prije 48 sati čitali smo neopisivu euforiju…a vidi sada…A KAKO JE FUNKCIONIRALA BURZA DOK FONDOVI NISU POSTOJALI??? DA LI JE RASLA ILI SAMO PADALA JER NIJE IMAO TKO ULAGATI???

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Barbosa, znaš šta ja mislim…..da čak i prodaju udjela fondovi- prikrivaju..tako da se institucionalni
promet- jednostavno je registrira..već se prodaja udjela / dionica / odvija preko matičnih banaka
i novootvorenih fondova… mislim, da fondovi neprekidno pokušavaju prikriti loše stanje , jer
će se domino ufekt ubrzati…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close