Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

diddy to sam juce uprno pokusava reci dok su pojedinci za danas najavljivali totalnu rasprodaju,nazalost ima i medju nama onih koji bi htjeli dionice za kunu pa eno im onda punt r-a hahahaha..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

generator svaka cast,evo ti jedna stotka od mene
Svaka čast Todi na demantu lažnih informacija. A i Hanfa bi mogla malo da proradi pa da takvih izmišljenih slučajeva ne bude u budućnosti.
Jer ovakve su informacije samo voda na mlin pojedinim forumašima kojima je jedino u interesu da zse počne od nule.

kaj nije vec konzum trebao bit prodan,ma ne jamnica il……ma to su sve najobicnije nebuloze

verdi svaka cast imas stotku od mene
Meni sve ovo liči na davanje vanredne prilike fondovima da se poprave po bagatelnim cijenama.
Sad je samo pitanje koliko su se mali ucvikali.

Barbosa svaka cast imas stotku od mene
Mali dionicari nemaju baš ni preveliko znanje o II kotaciji ili usporednom tržištu na ZSE!
Ništa se bitno ne mijenja osim da trguju u terminu između 11 i 13 sati i to po sistemu predotvaranja!
Dakle oni koji žele trgovati trebaju zadati nalog te pričekati svoj termin između 11 i 13 sati da se trženje tom dionicom otvori, transakcije prođu ili ne(zavisi kako se postave) i gotovo za taj dan!

Na temelju članka 201. Pravila Burze Uprava Zagrebačke burze dana 4. ožujka 2008. donosi sljedeće

UPUTE O POSEBNOM REŽIMU TRGOVINE
http://www.zse.hr/default.aspx?id=19169

2. POSEBNI REŽIM TRGOVINE
Manje likvidnima dionicama trguje se u posebnom režimu trgovine – isključivo putem postupka analognom postupku predotvaranja.
3. VRIJEME ODVIJANJA POSEBNOG REŽIMA TRGOVINE
Posebni režim trgovine odvijat će se svakog trgovinskog dana u vremenu od 11 do 13 sati sukladno algoritmu koji definira predotvaranje.

Naime, novim Zakonom o tržištu kapitala, koji je stupio na snagu 1. siječnja ove godine, ukinuta ja kotacija Javnih dioničkih društava (JDD), a time i obveza uvrštenja na burzu dionica tvrtki s više od 100 dioničara i temeljnim kapitalom većim od 30 milijuna kuna.

Silom zakona, dionice svih tvrtki iz JDD kotaciji ‘prebačene’ su u višu kotaciju, Redovno tržište, koje podrazumjeva još višu razinu transparentnosti od JDD kotacije, poput objavljivanja podataka o poslovanju tvrtki, odnosno svih cjenovno osjetljivih podataka.

Ukidanjem obveznog uvrštenja na burzu tvrtkama je omogućeno da, umjesto nastavka trgovanja u Redovnom tržištu, zatraže delistiranje svojih dionica sa Zagrebačke burze. U tom slučaju, dionice tih tvrtki ‘prebacuju’ se u nižu kotaciju, Usporedno tržište, u kojoj ne postoji obveza objave nikakvih poslovnih podataka, odnosno u tom tržišnom segmentu njima se samo trguje.

Poruka svima koje je mogučnost delistiranja Todeksovih društava zabrinula ili uplašila je da ne srljaju sa rasprodajom dok se ne imformiraju o posebnom režimu trgovine jer se vrlo lako može dogoditi da se pokaže kao dobar potez!!!


kalimero šta nam piše Business.hr,?vidim lagano se prišaltavaš na ostale portale pošto ovi redikuli ostaju bez posla….šteta [tongue]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4d27df28-d46c-4681-87dc-dba5e3bc92dd&open=sec

Stvarno nešto nije u redu ovi promjenili pjesmicu 100% u jednom danu

kažu oporava je sve bliži ima čak i u businessu.hr jedan takav članak, ali još nedavno predsjednik HGK Nadan Vidošević rekao je neče ovo tako kratko trajati te izrazio prognozu da će kriza trajati barem 10 godina.


kažu oporava je sve bliži ima čak i u businessu.hr jedan takav članak, ali još nedavno predsjednik HGK Nadan Vidošević rekao je neče ovo tako kratko trajati te izrazio prognozu da će kriza trajati barem 10 godina.

Vidoševića za predsjednika. [lol] [lol] [lol]


kažu oporava je sve bliži ima čak i u businessu.hr jedan takav članak, ali još nedavno predsjednik HGK Nadan Vidošević rekao je neče ovo tako kratko trajati te izrazio prognozu da će kriza trajati barem 10 godina.

Je.e se tom liku za krizu ili ne. Ima nekoliko desetaka milijuna kuna u džepu i može pričati što god žele, bio u pravu ili ne, potpuno nebitno. Nije bitno što se priča nego tko to priča.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4d27df28-d46c-4681-87dc-dba5e3bc92dd&open=sec

Stvarno nešto nije u redu ovi promjenili pjesmicu 100% u jednom danu

silne stotine (već i tisuće) milijardi dolara utučene su u financijske sustave i one tek trebaju početi davati prve rezultate. za sada je zaustavljeno propadanje banaka i velikih sustava, tj. zna se što je bolesno i što bi još moglo propasti i trebati pomoć, a što ima dobre šanse opstati. uskoro će se početi vidjeti prvi rezultati tog silnog novca, tj. prestat će rasti u takvim velikim brojkama nezaposlenost, gubici tvrtki bit će znatno manji itd.
znakovi početka oporavka vidjet će se u laganom rastu vozarina, inflaciji, rastu cijena nafte, pojedinih sirovina itd. naravno da u početku to neće biti ništa spektakularno i da će se repovi ove krize vući godinama, ali najvažnija je stvar da se vrati povjerenje u sustav, tj. da banke počnu kreditirati, a ljudi kupovati i investirati. čim taj ciklus počne, krenut će i ponovno pokretanje cijelog gospodarskog sustava. dionički tržište reagira prvo na bilo kakve pozitivne promjene i sad treba lagano sakupljati dionice dok se valjaju po dnu, mnoge na -90% od svojih maksimuma. nije sad toliko presudno hoće li se neka dionica kupiti par % jeftinije ili skuplje jer onaj tko sada kupi ima velike šanse u par godina zaraditi 500%. toga nema ni u jednom drugom poslu, ni jedna banka ne daje ni približne takve kamate. bitno je kupiti likvidne dionice, da se u slučaju potrebe može brzo dobiti keš na ruke

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

bas sam gledao snimku stop tradeing. gosp cramer je radio neke analize s najgorim mogucim scenarijima,i po toj racunici dno je vrlo blizu,naime on smatra da ce se dow jones spustiti do 5320 i to bi bilo to.znaci mozda su dosli vec do dna a ak nisu vrlo je blizu

pa ak tako vidoŠEVIĆ misli ja ga bas nebi za predsjednika


kažu oporava je sve bliži ima čak i u businessu.hr jedan takav članak, ali još nedavno predsjednik HGK Nadan Vidošević rekao je neče ovo tako kratko trajati te izrazio prognozu da će kriza trajati barem 10 godina.

Sa tom izjavom dokazuje koliko je nesposoban i nekopetentan ali zato je bitno (za njega) da se Krasov trezor konstantno puni pod izrekom ,da obrane cijenu ,a na kraju te iste dodjele sebi za uspjesno poslovanje.Da bi bila tragedija jos veca,Taj isti se kandidira za Predsjednika.
Osobno nemam nista protiv Vidosevica ali imam protiv nesposobnih i ne kompetentnih ljudi.

New Report

Close