Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel ima tko problema sa ulaskom u Fimin e-trade? Izbacuje..

I mene , već 15tak min…

smanjuje se minus.......

Čekam KOIE na 50, HT na 100 JDPL na 20, u stvari vidjet ču dali će se tada to isplatit [angry] [sad]

Akumulacija povlaštenih u tijeku.
Dobro izazvana panika, uz podršku vanjskih indeksa.
Dax na -0,89.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Crobex — 2.91 %

ma ovkva banda nije viđena nigdje u SVIJETU

NA RTL u petak u vjestima 18.30 bila ispovjed jednog FM kako je potrošio 2mil kn na KOKAIN

e sad zamislite tko vodi TK odakle mu 2mil zato jesu ove igre na ZSE

Da mi je znati što radi ovaj nalog na prodaji ATPL-R-A od 309 komada. Ne vjerujem da mu je cilj prodati…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Stavio se na ask a istovremeno skuplja na bidu, kladio bih se u to.

CROBEX 1.241,75 -3,25%

Na KOEI je bio sličan nalog, ali se u međuvremenu maknuo, ili je se taj isti junački otresao do 160.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Svi znamo zasto je Todoric rekao to sto je rekao ali bi i on trebao bolje znati kako ce te njegove besmotrene izjave reagirati dodatno na cijene njegovih dionica. Tako gdin.T malo suzdrzavanja sljedeci put sa izjavama jer mali dionicari nemaju bas vise prevelike zivce!!
Reakcija trzista, tj.panicara:
KNZM -9,22%
TISK -12,13%
LEDO -10,33%
Sta ne kupuju vlastite dionice u trezor kao KRAS ili drugi ako smatraju da su cijene dionica ispod cijena(sto i jesu)???

Mali dionicari nemaju baš ni preveliko znanje o II kotaciji ili usporednom tržištu na ZSE!
Ništa se bitno ne mijenja osim da trguju u terminu između 11 i 13 sati i to po sistemu predotvaranja!
Dakle oni koji žele trgovati trebaju zadati nalog te pričekati svoj termin između 11 i 13 sati da se trženje tom dionicom otvori, transakcije prođu ili ne(zavisi kako se postave) i gotovo za taj dan!

Na temelju članka 201. Pravila Burze Uprava Zagrebačke burze dana 4. ožujka 2008. donosi sljedeće

UPUTE O POSEBNOM REŽIMU TRGOVINE
Vaš link

2. POSEBNI REŽIM TRGOVINE
Manje likvidnima dionicama trguje se u posebnom režimu trgovine – isključivo putem postupka analognom postupku predotvaranja.
3. VRIJEME ODVIJANJA POSEBNOG REŽIMA TRGOVINE
Posebni režim trgovine odvijat će se svakog trgovinskog dana u vremenu od 11 do 13 sati sukladno algoritmu koji definira predotvaranje.

Naime, novim Zakonom o tržištu kapitala, koji je stupio na snagu 1. siječnja ove godine, ukinuta ja kotacija Javnih dioničkih društava (JDD), a time i obveza uvrštenja na burzu dionica tvrtki s više od 100 dioničara i temeljnim kapitalom većim od 30 milijuna kuna.

Silom zakona, dionice svih tvrtki iz JDD kotaciji ‘prebačene’ su u višu kotaciju, Redovno tržište, koje podrazumjeva još višu razinu transparentnosti od JDD kotacije, poput objavljivanja podataka o poslovanju tvrtki, odnosno svih cjenovno osjetljivih podataka.

Ukidanjem obveznog uvrštenja na burzu tvrtkama je omogućeno da, umjesto nastavka trgovanja u Redovnom tržištu, zatraže delistiranje svojih dionica sa Zagrebačke burze. U tom slučaju, dionice tih tvrtki ‘prebacuju’ se u nižu kotaciju, Usporedno tržište, u kojoj ne postoji obveza objave nikakvih poslovnih podataka, odnosno u tom tržišnom segmentu njima se samo trguje.

Poruka svima koje je mogučnost delistiranja Todeksovih društava zabrinula ili uplašila je da ne srljaju sa rasprodajom dok se ne imformiraju o posebnom režimu trgovine jer se vrlo lako može dogoditi da se pokaže kao dobar potez!!!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Svi znamo zasto je Todoric rekao to sto je rekao ali bi i on trebao bolje znati kako ce te njegove besmotrene izjave reagirati dodatno na cijene njegovih dionica. Tako gdin.T malo suzdrzavanja sljedeci put sa izjavama jer mali dionicari nemaju bas vise prevelike zivce!!
Reakcija trzista, tj.panicara:
KNZM -9,22%
TISK -12,13%
LEDO -10,33%
Sta ne kupuju vlastite dionice u trezor kao KRAS ili drugi ako smatraju da su cijene dionica ispod cijena(sto i jesu)???

Meni ne pokazuje toliki minus??’
Ledo trenutno – 7% a TISK – 8% …………… ili ti predviđaš budućnost ili Fima šteka….
Mislim da si minus napumppao …..

Ali ljut sam na Todorića [angry] , držim najavu kretenizmom koja me trenutno košta 1000Eura
(samo Todex) a koliko tek njega ….
Iako ima ono dok nisi prodao nisi izgubio…….to je moj slučaj a osjećaj je usran ….

Ništa najava sama po sebi nije donijela dobro a kad se u istu već išlo trebao je Todo lijepo na bid
pa branit bar cijene od petka……jer sad i kad dođe odbijanac odbiće se na istu tj. onu od petka ….

Kao i Sanader za 2. stup isti se ponaša ko pijani milijarder koji je pao s marsa a bogat – bezobrazno ,
tvrdi da mu je loša cijena donijela smanjenu kreditnu moć i vrlo nisku vrijednost firmi
A ZNA SE ŠTO JE LIJEK za to , BID – Todo BID….

Ak nemaš keša idi pa zamoli mirovince da ćeš dobru provioziju dat …. [proud]

Ili natjeraj svoje menadžere da kupuju , pa naprimijer onog iz Belja tj. kompletan nadzorni nek kupuje –
ako firmu mogu sisat , dividendu ne davat , aute s vozačem imat – nek kupuju pa će bolje i radit..

Jel tako ekipa ? [thumbsup]

smanjuje se minus.......

*goldy
KNZM -9,22%
TISK -12,13%
LEDO -10,33%
To su promijene prema zadnjoj cijeni od petka prema kojima se i računa crobex, ti gledaš promijenu prema prosječnoj i zato je razlika.

Što se tiće obrane, lakše i učinkovitije je braniti cijenu dionice na Usporednom tržištu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

… tako je ćšefeeeeeee…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Dobro ovo više stvarno nema nikakvog smisla. Sve firme (osim par iznimaka) su dovedene na 3-5% od ATH… toga nema nigdje. Što sad, prodati i ovu siću što nam je ostalo prije nego sve ode na 0.002 od ATh???

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close