Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moglo bi se to odigrati recimo ovako…..sutra panika,pad crobija 6%…utorak još veča panika,pad crobija 7% ………srijeda prijepodne još pad na okruglih 1100 i konačno dno. Onda u drugom djelu srijede obrat,demanti,par dobrih vijesti,zeleni futuresi,eu zelena,ameri otvaraju zeleno…..i kupuj ko da nema sutra [thumbsup] a možda su u šumi [undecid]

Krivo i zato samo manjina zarađuje. sutra panika,pad crobija 6% do kraja dana u plus i slijedeće dane u plus, a ovce ostadoše da čekaju Crobex na 1100 ili možda su u šumi. [thumbsup]


Moglo bi se to odigrati recimo ovako…..sutra panika,pad crobija 6%…utorak još veča panika,pad crobija 7% ………srijeda prijepodne još pad na okruglih 1100 i konačno dno. Onda u drugom djelu srijede obrat,demanti,par dobrih vijesti,zeleni futuresi,eu zelena,ameri otvaraju zeleno…..i kupuj ko da nema sutra [thumbsup] a možda su u šumi [undecid]

Neće se sutra ništa posebnoga desiti.
A ni u buduće.

ups,neda zakon delisting,neda bar dok ne udjemo u eu a tad nece biti niti potrebe za istim,mislim svejedno da su panicari vec napustili burzu,a ovim nacinom nece niti doci ovako samo jedni druge zavaravamo…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

I što če sutra biti,shoping ili bježanje u šumu? Jel dogovor pao?
Jer valjalo bi znati kako se ujutro postaviti …ja nisam baš od onih brzih,pa da krenem na vrijeme [smiley]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

…biće shoping iz šume… [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Moglo bi se to odigrati recimo ovako…..sutra panika,pad crobija 6%…utorak još veča panika,pad crobija 7% ………srijeda prijepodne još pad na okruglih 1100 i konačno dno. Onda u drugom djelu srijede obrat,demanti,par dobrih vijesti,zeleni futuresi,eu zelena,ameri otvaraju zeleno…..i kupuj ko da nema sutra [thumbsup] a možda su u šumi [undecid]

Neće se sutra ništa posebnoga desiti.
A ni u buduće.
[/quote]

hoće na todinim dionicama

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ako ćemo po ostatku svijeta, Krećemo prema dolje a poslije tko zna. A s obzirom na događaje pred nama, ne vjerujem da će skoro taj odbijanac….
Kao prvo, ponedjeljak je. (ma da!) Zadnji dan amera je dosta iza nas i imao je naznaku prema plusu pred kraj trgovanja. S druge strane, Azija završava sa minusom (nikkei i hang sheng). Još malo pa će i otvaranje EU koje toliko volimo pratiti svaki ponedjeljak. A DAX bi se mogao malo lomiti između zatvaranja amera te azije. I pratiti vijesti iz USA glede GM, jer su jako ovisni o njemu.

A kod nas, koji volimo pratiti DAX i druge (barem po minusu) ako oni krenu dolje idemo i mi. A ako oni odu gore a s njima i mi, lako mogućem mi se čini bull trap kod nas. Jer je jedna velika nepoznanica i dalje u zraku, a to je drugi stup. Šta će biti s njim, te da li će drivo stvarno dozvoliti ljudima prijelaz iz 2. u 1. stup?? Nakon što je tako lijepo pripremio teren i podigao mirovine iz prvoga stupa, a one iz drugoga ne? A nije proveo ni ‘pretapanje’ ulaganja u stupove, tj. sa 15-5 % na 10-10%.
Šta mislite koliko će neukih i drhtavih ručica željeti ostati u drugom stupu ako to sve krene?? A što je još gore, za koga će glasati na izborima te ručice?? Jer će biti zahvalne što su im "spašene" mirovine??.
Osobno držim da bilo koji odbijanac prije toga može biti samo kratkog vijeka (iako može biti i jači) a samo sa ciljem da netko proda pa opet spusti na kupnju. Ako taj val dođe šteta ga je propustiti..
A mene zanima AKO dođe do prijelaza iz 2. u 1. stup, kako se to rješava među fondovima?? prebacivanjem dionica od jednih drugima, ili samo sa CASH-R-A ??? Pa bih molio nekoga da mi taj dio pojasni, makar i na PM.
I ukratko o delistiranju dionica sa burze. Po mome ništa od toga do daljnjega (barem mjesecima). Nije li se Belišće uzdalo u novi zakon i pokušalo isto pa su im poništili odluku zbog nepostojanja novog pravilnika burze?????
A volio bih da se sve koji su neprovjereno pisali o tome izvede pred sud pa neka se pravdaju. Pogotovo ako se pokaže da nije istina (a za sada se tako i pokazuje, prema Kardumu)…

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Danas u Business.hr-u: Šuker krpa proračun novcem mirovinaca

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c8c4a0bc-a137-4d94-ae22-9509734b5e4f&open=sec


Danas u Business.hr-u: Šuker krpa proračun novcem mirovinaca

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c8c4a0bc-a137-4d94-ae22-9509734b5e4f&open=sec

Prežvakivanje prožvakane teme.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Danas u Business.hr-u: Šuker krpa proračun novcem mirovinaca

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c8c4a0bc-a137-4d94-ae22-9509734b5e4f&open=sec

A tko će nam dizati i braniti tržište?

ništa od odbijanca kod nas…..

DJStoxx 600 157.66 -1.86 -1.17
FTSE 100 3,505.04 -25.69 -0.73
DAX 30 3,632.10 -34.31 -0.94
CAC 40 2,508.16 -26.29 -1.04
S&P/MIB 12,827.00 -68.00 -0.53
FUTURES
Dow 6,575.00 -99.00 -1.48
S&P 500 676.50 -11.30 -1.64
NASDAQ 100 1,061.50 -15.00 -1.39
S&P/TSX 60 457.90 -2.50 -0.54
Mexico Bolsa 17,239.00 -261.00 -1.49
Brazil Bovespa 37,417.00 -285.00 -0.76


Danas u Business.hr-u: Šuker krpa proračun novcem mirovinaca

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c8c4a0bc-a137-4d94-ae22-9509734b5e4f&open=sec

opet bude rekao da nije on kriv kaj je burza otišla u bananu.polagan zabija zadnje čavle na ljes zvan grobex.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close