Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eac8d3a0-899f-4fd4-9995-cadd99a8180a&open=sec

Evo demanta čovjek se poplašio da će ostat bez posla pa treba zatvorit ZSE i HANFU i uštedit na plaćama ionako ništa nisu učinili da bi spriječili ovu pljačku već su samo pridonjeli da se opljačka što više

zasto smo jos uvijek na todoricu kad je kardum sve opovrgnuo,znaci nema,nije se desilo ili bi pak nekomu odgovaralo da jest….??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eac8d3a0-899f-4fd4-9995-cadd99a8180a&open=sec

Evo demanta čovjek se poplašio da će ostat bez posla pa treba zatvorit ZSE i HANFU i uštedit na plaćama ionako ništa nisu učinili da bi spriječili ovu pljačku već su samo pridonjeli da se opljačka što više


Odličan post na taj text :ekonomist1
08.03.09 14:51Prijavi ovaj komentar administratoru
Jedino i pametno rješenje predlaže Todorić kako bi sačuvao vrijednost dionica od otvorene pljačke na burzi.Za Todorićem će se povesti sve veće tvrtke a drugo i ne preostaje nego povući dionice s burze.Tako se odmah može ukinuti HANFA koja niti jednom jedinom riječju nije sproječila nerealni pad dionica.Isto tako se privremeno može zatvoriti i SDA jer neće biti nikakovih promjena u vlasničkoj strukturi dionica.
Samo ukidanjem nepotrebne HANF-e i prvremenim zatvaranjem SDA i ZSE država bi dobila ogromne uštede jer izdvajamo plaće za dijelatnike koji pridonose uništenju naše burze.Očekujem da će iste poteze povući Kraš IGH Atlanska Podravka
i sve veće i ozbiljnije tvrtke. Ovoj pljački se mora stati na kraj pa makar i zatvaranjem burze.I tako svi mi dioničari gubimo iz dana u dan jedino zarađuju brokerske kuće ,sda i HANFA.

ne kuzim da ekipa komentira a ne procita text,a bas u tom textu kardum govori da todoric nije nikad sluzbeno zatrazio delistin pa se pitam jeli to nekomu panika mozda u interesu???nekomu od nas koji nismo niti hanfa niti samodol niti sda,zapitajmo se koliko smo i sami krivi u svemo svojim negativnim komentarima i izbacivanjem u prvi plan iskljucivo crnih vijesti o kojima komentiramo poslije demantija kao da su se zbilja desile,dokle seze i nasa pohlepa,koliko bi se trebalo spustiti pa da se svi nakrcamo da ne drukamo dolje,zapravo koliko smo i sami pokvareni…neki ljudi puno vjeruju u ove komentare,e njih mi je zao,budeli vama zao kad trljate ruke poslije jeftine kupovine,budeli malo crvenila na licu kad prozivs nekog za nesto a prizeljkujes isto,zalosno,mislim da smo se sami doveli gdje jesmo samo komu prodavati kad hoces dizati da nesto i zaradis komu,kad si sve domace rastjerao a stranih ulagaca nigdje…zalosni,jako zalosno mslim da prvo svi sebe trebamo preispitati pa tek onda o hanfi i ostalima….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Financijska kriza koja je najprije slomila Zagrebačku burzu pretvorila ju je u njezinu suprotnost. Drastično smanjena vrijednost dionica, i do 90 posto, smanjila je i dovela do aspurda vrijednost i tržišnu kapitalizaciju tvrtki koje kotiraju na Zagrebačkoj burzi.

DLKV – 521.771.790,00
IGH – 243.918.972,18
INGR – 268.984.558,93
LEDO – 616.255.830,00
KNZM – 1.765.601.422,20
BLJE – 517.575.681,00
ADRS-P-A – 2.550.859.500,00
ZVZD – 299.656.142,16

-Pitanje: vrijede li ove naše perjanice i ovoliko kolika je trenutna vrijednost, al ono kad bi ih većinski vlasnici htjeli prodat ili je i ovo napuhano?
-Ja sam u LEDA ušao na Crobexu 3300 a bio je 7650kn a gornje pitam jer se i tada pisalo ovdije da je
kompletan Todex debelo potcijenjen a što reći na ovo sada a kupaca nigdje , kako to?

I u petak sam pitao ovdije kolika je stvarna vrijednost ili bar okvirna npr. Leda kad se računa sve
(monopol , nekretnine , škrinje , i dobri slajići [thumbsup]
tj. komplet sve LEDO d.d.) ??????????????

A vrijednost drugih na ZSE????????????????????


Pa za koliko je prodan DUKAT?
Mislite da nisu bacili oko na neke naše firme pa su se prepali da ih za gore navedenu siću ne pokupe.?
vrijeme ce pokazati svoje.

KRIZA NA BURZI 1999.g. …….

Nisam imala veze s burzom 1999.g. kad mnogi tvrde da je bilo gadno..! Tražila sam neke podatke
o tome, našla sam par rečenica ..ono tipa palo na 400..odmah na 800, zaustavilo se na 500…itd.itd.
Budući da lijepo i lagano klizimo, i nitko se ne trudi da pad zaustavi , a ove vijesti..oko odlaska
s burze su neozbiljne za ozbiljne firme…
Čija je ZAGREBAČKA BURZA? Stavite molim Vas, opet top 10-vlasnika zagrebačke burze…
Svi ti stručnjaci – danas spremno čekaju s novcima, deponiranim pitaj bogagdje..da počnu kupovati
dionice na najnižim povijesnim razinama , a onda da na krilima dobrih vijesti, zarade neviđene novce. Nema vijesti o prodaji burze, a mi to s nestrpljenjem čekamo..
I MI, i svi razočarani predstavnici kompanija, koji svakodnevno gledaju podcijenjene dijelove
svojih firmi..ipolako prodaju dionice u minusu-i oni trebaju novac, a čuvali su ga do sada, vjerujući u oporavak…
Da li je Zagrebačka burza dužna brinuti o cijenama dionica kompanija…ma zaboli njih…
Kakav će im biti promet kad odu najveći? I to ih zaboli….. ako je u pripremi prodaja burze…

Zašto Hanfa odugovlači s pregledom ponuda za kupnju burze, ako ih ima……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ne bu dobro. Izgleda da se Todoric nikako ne moze iskobeljati iz govana a vani mu nude 3 puta manju cijenu od one koju bi on htio. A vjerojatno se pozivaju na ZSE.
Usput, lesinarski fondovi su tek POCELI bacat oko na regiju.
Jedini spas za ZSE bi bio prodaja/pripajanje nekom likvidnom trzistu a to je science fiction u trenucima kad se na zapadnim domicilnim marketima javljaju nelikvidne rupe.
Dakle dududunemanampomociiiiii…….

Moj savjet Todoricu i slicnima – kad vec nemate profit za prikazati na zse, kuc kuc na vrata mirovinskih fondova pa lijepo bez prepotencije pregovarati o uvjetima dokapitalizacije, obveznica ili slicnoga. Tamo inace sjede takvi "genijalci" koji ce sve nase mirovine "investirati" vani – njima je isti k… gdje stavljaju nasu lovu jer FM ionako ne razume k… Da ITI JEDAN OD NJIH svoj posao obavlja na baffetovski nacin – od vrata do vrata , licem u lice pregovarajuci s managementom … bolje bi nam stajale i mirovine i TK itd. Pa kad su oni vec lijene budale, neka proces pocne s obratnog kraja – od strane vlasnika.

To bi teoretski bilo: manjim dijelom pravicno vracanje ljudima onoga sto je Todoric "pjesmom" u vlaku slobode stekao i zadrzavanje vecinskog vlasnistva nad imperijem … uz mogucnost daljnjeg sirenja.
Puno bolja solucija nego da mu se ostvari ono sta mu je Miskovic najavio: kupit cu ga a nece znati da sam ga kupio. Ili "tuzne" sudbine koja ceka neke bivse tajkune koji sjede na milijardama a potomci su im gomila needuciranih blesana i prva sisata misica uz pokojeg advokata ili finacijskog "experta" ce im posisati sve sta su pokrali.

Ako se ne potraze solucije unutar zemlje (a ima ih) – ciao bao sve skupa! [cry]
Baloni se ispuhuju, fikcije nestaju i svatko pametan ce to prepoznati te se prilagoditi. Mnoge drzave su vec pronasle izlaz – iznutra. A Todoric je nastao fikcijom i postao drzava u dzavi.


Slažem se!

Bude sutra veselo…

Nije sve tako sivo.....


POBUNA DOMAĆIH TVRTKI ZBOG VELIKOG PADA VRIJEDNOSTI DIONICA
Todorić s burze skida Agrokorove dionice

Financijska kriza koja je najprije slomila Zagrebačku burzu pretvorila ju je u njezinu suprotnost. Drastično smanjena vrijednost dionica, i do 90 posto, smanjila je i dovela do aspurda vrijednost i tržišnu kapitalizaciju tvrtki koje kotiraju na Zagrebačkoj burzi.
Vaš link

Todorić skida dionice sa burze da mu cijena dionice ne pada dalje.
Šta je sa malim dioničarima?

Dame i gospodo, ovo je bolestan potez koji katalizira raspad marketa…..

Upravo suprotno,ovo je potez koji katalizira oporavak marketa, da postane ozbiljniji i transparentniji!
Što su do sada ZSE i JDD učinili da ovaj segment tržišta kapitala bude primamljiv ulagačima, što su oni, osim što su nas učinili ovcama, ikada učinili za nas "male dionočare" ???
Kada je Crobex bio 5k, ZSE košuljaši su uredno naplačivali debelu proviziju i nenormalno punili džepove, kupovali pile od 500ks, kuće i stanove u preskupim predjelima gradova itd. dok su JDD košuljaši svakim danom zbrajali prenapuhanu vrijednost svoje Jugo-HDZ-SDP-…stečevine, te zadovoljno trljali ruke i uživali u svome novostečenom virtualnom bogatstvu, a mi mali dioničari smo pak bili kao mala dijeca u mega-marketu sa 1000 vrsta čokolada i bombona, koja moraju sve otvoriti i probati !
Mala dijeca su u međuvremenu odrasla, školovala, proširili su se vidici i promijenili ptioriteti, više ih ne privlaći šarena ambalaža nego vrijednost onoga unutra, naučila se dijeca računati pa gledaju tko ima deblji račun, dobrougovorene poslove, bolju dobit itd. i ono najvažnije – što oni imaju od svoga uloga, ima li kakva dividenda i koliko!
Todorić i još neki su bahato mislili i računali da će mali dioničari napumpati vrijednost nihovih kompanija, da će jedva čekati i boriti se koji će prije kupiti da postane ponosni vlasnik dionice jednog konzuma, tiska…jer eto ima samo 3% free-float dionica na TK pa ako netko hoće neka to i dobro plati….međutim zahebali su se, što će ljudima papir koji ne donosi niti minimalnu zaradu, kao oročenje u banci, nego još mogu i izgubiti, da su bar dali proforme dividendu nego niti to !
Ne ide to više tako košuljaši dragi, sada se treba pomučiti za svakoga investitora, treba ga ponovo privuči natrag na TK a to može samo na jedan način- transparentnost i daj-ners!
Na kraju, mi nećemo propasti, uvijek možemo trgovati na EU i US TK što je svakim danom sve pristupačnije i jednostavnije!

[thumbsup]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Nema slučajnosti…
To smo već trebali svi naučiti do sada….
Sutra ćemo vidjeti što znači prava panika, a oni koji su ovo i pokrenuli, normalno da će opet zaraditi….
Ništ novo…..
Be cool….

Nije sve tako sivo.....

A možda da Toda sada napravi IPO…
He, he…

Joj,joj…

Nije sve tako sivo.....

Kakvi ste vi to investitori?
Jel ne vidite da bi čovjek sve to prodao, a ne odgovara mu cijena???
Do sada je sve dobivao na tacni, pa mu ni jasno otkud sada ovo.
Razni državni službenici se ubiše koji će mu više izaći u susret..
A vrijednost firmi pada…
A tako dobre firme
Nema dugova…
Dividenda dobra…
Stvarno ne razumijem…

Nije sve tako sivo.....


Nema slučajnosti…
To smo već trebali svi naučiti do sada….
Sutra ćemo vidjeti što znači prava panika, a oni koji su ovo i pokrenuli, normalno da će opet zaraditi….
Ništ novo…..
Be cool….

Patka:

Kardum demantira: Todorić nije tražio delisting dionica
Business.hr
08.03.2009 13:29

"Službeni zahtjev za delistiranjem Agrokorovih tvrtaka iz kotacija Zagrebačke burze nismo zaprimili“, poručio je za Busines.hr glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum demantirajući time napise Večernjaka o delistiranju većine Agrokorovih dionica sa redovnog tržišta Burze.

Uz to, zbog ranije odluke Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga da delistiranja neće biti do donošenja novog Pravilnika o listanjima Zagrebačke burze, sve dionice i dalje ostaju u kotacijama u kojima jesu.

Da podsjetimo, nakon što je prvog siječnja ove godine na snagu stupio novi Zakon o tržištu kapitala, više tvrtaka, među njima i Belišće iz Službene kotacije ZSE, zatražilo je delistiranje iz kotacija u koje su bile uvrštene. No, kako do tog datuma nije na snagu stupio novi Pravilnik burze usklađen sa novim Zakonom, Hanfa je donijela riješenje o poništavanju svih Odluka o ukidanju uvrštenja.

Todorićev bijeg s burzeVečernji list objavio je kako je Ivica Todorić, čijih šest tvrtki kotira na ZSE, uputio zahtjev da se njihove dionice delistiraju sa ZSE, te da je riječ o tvrtkama Jamnica, Ledo, Konzum, Belje, Tisak i Zvijezda. List je napisao i kako u Agrokoru kažu da cijene dionica nemaju veze s vrijednošću poduzeća koja su i 2009. godinu započela rastom prihoda.

Todorićev bijeg s burzeAgrokor želi, piše list, iz kotacije povući barem one tvrtke koje imaju mali “free float”, od nekoliko postotaka dionica u trgovanju. O sličnom potezu, stoji u tekstu, razmišljaju i Ericsson Nikola Tesla, brodarske kompanije te građevinari.

I'LL BE BACK

New Report

Close