Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dosta je bilo padanja i samo padanja bez obzira koja tvrtka kakav FI na našoj ZSE ništa nije bilo bito danas štogod kupiš sutra vrijedi 10% manje .Svi su samo rušili od SANADERA sa izjavama o MF-ima do LUKOVIĆA koji svaki tjedan priča o podizanju kamata do sami ljudi iz HANFE sa svojim izjavama o precjenenosti CROBEXA svaki analitičar samo se trudio što više srušit .Činjenica je samo jedna da nema indexa u SVIJETU koji je izgubio na vrijednosti kao CROBEX do unazad 15dana smo bili 5 od 228 indexa a sada smo u ti 15-ak dana izgubili na vrijednost i nalazimo se na 1 mjestu dakle CROBEX JE NAJ VIŠE POKRADEN U CJELOM SVIJETU a zašto za koga to će pokazati vrijeme

nije kolega,srbi su jaci od nas za ukrasti.oni su na skoro 10 % od ath.mi smo na oko 20%.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5fe222b6-a3b4-485b-88bb-45f0e8c1f19c

Na CROBEX utječe i propuh

CROBEX ruši kome god padne napamet

STVARA SE NOVA BURZA …!

Delistiranjem dionica- povlače se dionice s ove sramotne burze, u kojoj se ne zna tko pije tko plaća!
Kolega , koji je prije nekoliko dana na ovom forumu pisao- da se isto događa i na Istoku
/ tj. STVARA SE PARALELNA BURZA – nasuprot ovima koje pratimo sada../

PITANJE JE : Kome se javiti za prodaju- kupnju dionica- sa povlaštenim informacijama
i koliko će nas koštati takvo posredovanje u trgovini … i da li je to u redu prema Zakonu
o tržištu kapitala- obzrom na javnost ponude i potražnje- a da li je to uopće pametno
rješenje za sve nas!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ne bu dobro. Izgleda da se Todoric nikako ne moze iskobeljati iz govana a vani mu nude 3 puta manju cijenu od one koju bi on htio. A vjerojatno se pozivaju na ZSE.
Usput, lesinarski fondovi su tek POCELI bacat oko na regiju.
Jedini spas za ZSE bi bio prodaja/pripajanje nekom likvidnom trzistu a to je science fiction u trenucima kad se na zapadnim domicilnim marketima javljaju nelikvidne rupe.
Dakle dududunemanampomociiiiii…….

Moj savjet Todoricu i slicnima – kad vec nemate profit za prikazati na zse, kuc kuc na vrata mirovinskih fondova pa lijepo bez prepotencije pregovarati o uvjetima dokapitalizacije, obveznica ili slicnoga. Tamo inace sjede takvi "genijalci" koji ce sve nase mirovine "investirati" vani – njima je isti k… gdje stavljaju nasu lovu jer FM ionako ne razume k… Da ITI JEDAN OD NJIH svoj posao obavlja na baffetovski nacin – od vrata do vrata , licem u lice pregovarajuci s managementom … bolje bi nam stajale i mirovine i TK itd. Pa kad su oni vec lijene budale, neka proces pocne s obratnog kraja – od strane vlasnika.

To bi teoretski bilo: manjim dijelom pravicno vracanje ljudima onoga sto je Todoric "pjesmom" u vlaku slobode stekao i zadrzavanje vecinskog vlasnistva nad imperijem … uz mogucnost daljnjeg sirenja.
Puno bolja solucija nego da mu se ostvari ono sta mu je Miskovic najavio: kupit cu ga a nece znati da sam ga kupio. Ili "tuzne" sudbine koja ceka neke bivse tajkune koji sjede na milijardama a potomci su im gomila needuciranih blesana i prva sisata misica uz pokojeg advokata ili finacijskog "experta" ce im posisati sve sta su pokrali.

Ako se ne potraze solucije unutar zemlje (a ima ih) – ciao bao sve skupa! [cry]
Baloni se ispuhuju, fikcije nestaju i svatko pametan ce to prepoznati te se prilagoditi. Mnoge drzave su vec pronasle izlaz – iznutra. A Todoric je nastao fikcijom i postao drzava u dzavi.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

budite sigurni da ta novinarka nema pojma.pratim je vec duze vrijeme.ta ista je govorila jos ljetos dok je crobex bio na onim nivoima da će žaliti oni koji ne kupe tada dionice po tim cjenama. a što se tiče motušića isto ne brinite, to je samo mala obrijana figurica koja ne zna što govori jer da zna nebi ni bio na toj funkciji. naša je sreća što moramo biti dio europe pa ćemo sa time i po europskim pravilima morati funkcionirati.za sada idemo koliko toliko u skladu sa bečkom burzom čak i što se bodova tiče.možda smo malo voalitniji od njih naravno nizbrdo ali tu smo negdje.znači još uvijek nema nekih signala totalne pljačke ako pratimo beč. i drugi dio europe. u slučaju da nas totalno opljačkaju a u ostalom svijetu ne bude tako i njima če ne brinite biti skliska cesta .pozdrav svima

@bankrotman
o kojoj eu ti pricas? Slovenci su dobili mig da glume USA na balkanu i nece nas pustiti jos godinama … do tada ce sve otici u 3pm

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

a ako je todoriću stvarno problem što je na burzi nerealna cijena njegovih dionica bilo bi mu pametnije da uzme iz kase stotinjak milijuna kuna te da na burzi uz pomoć njegovih jataka iz zb investa digne cijene svojih dionica na neku njemu realnu cijenu. mislim da mu to nebi bio nekakav problem.Eto konzum bi u ponedjeljak s milijun kuna mogao doterati do 200 kn i nek se postavi na kupnju agresivno na 200 kn i gotova stvar. neznam sada ima li limita na konzumu ali ako ima onda može u 5 dana. neka pogleda kako su mu braća srbi digli bmbi 100% u 5 dana sa jako malom lovom.

Pogledajmo dobru stranu delistiranja…
Znači – Todorić neda dionice , da se njime igra nogomet. Ako ja želi npr. prodati TISAK – nazovem
Agrokor i rečem: Dobar dan, hoću prodati Vaše dionice- kome se moram javiti ? – A oni me pošalju
TODEX- AGROLEX d.o.o. – brokersku kuću- koja ih zastupa i prodaje/kupuje za njih …
Stričeki u brokerskoj kući – izvade mi lični opis- koji si, čiji si, gdje si kupio njihove dionice, pošto-zašto i za koga…i koliko imaš toga… Ja velim : 500 tiska .. Po kojoj cijeni kupujete?
A oni mi odgovore . … prodajemo po 600,00 kn – odkupljujemo po 550,00 kuna + naknada 0,5%
Jel to u redu ? – Ja velim – Super dečki, dajte formulare i nosite si to …..evo Vam tekući-
ADIOS AMIGOS!……… To je tak zamišljeno ?…
Imam par pitanjca :
– gdje se vidi cijena dionice- da ne moramo stalno nazivkati….
– hoće li stričeki mešetariti – pa formirati cijene svakome po glasu i stasu…..
– hoće li bulaznici u visokoj temperaturi- ako zaželiš dionice kupiti ….?
/ da ne bilo – odkup po 200,00 a prodaja po 1200,00..?!/ Nego po propisu 10 % lila….

Hvala na odgovorima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gospodine Todoriću, koja će biti fer cijena TISK -R-A , kod Vaših brokera- ja odmah idem k njima..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

eno ti izaslo na portalu necu reci kojem da nebi bilo reklamiranja ali recim o poslovno prevedes na engleski pa tamo si pogledaj…,kardum opovrgava navode da je todoric trazio delistaciju svojih dionic,opet jos jedna novinarska patka za koju nitko nece odgovarati…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Upravo čitam jednu knjigu u kojoj je velika kemijska kompanija izgubila sudski spor i zbog mogućeg vala tužbi u jedan dan cijena dionice joj je pala za 50-tak posto. I glavna faca umjesto da očajava, demantira i pokuša spasiti što se spasiti dade, pušta da to još tone, istodobno pripremajući preko drugih otkup veće količine dionica, u manjim paketima tako da ne pokrene dizanje cijene.
ZSE, Todorić…Dovoljna je jedna loša vijest za pokrenuti lavinu.
Svaka sličnost bi mogla biti slučajna?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Nema slučajnosti. Nakalemilio se pregršt loših vijesti u vrlo kratkom vremenu. Ne znam što bi se još moglo dogoditi, osim građanskih nemira (a i to je vjerojatno već ugrađeno u cijenu), a što nije već odrađeno.
Dobro se i držimo s obzirom na sentiment. Akumulacija povlaštenih se odvija već tjednima i čeka se okidač, da se opet tuđim novcima opali po asku, do iskrcaja povlaštenih.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close