Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jako su nezaposleni mislim preko 600 000 nezaposlenih vise….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


jako su nezaposleni mislim preko 600 000 nezaposlenih vise….

kO? HT? tO MI ZVUČI DOSTA NEZAPOSLENO

TO TE JA PITAM [thumbsup]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.



jako su nezaposleni mislim preko 600 000 nezaposlenih vise….

kO? HT? tO MI ZVUČI DOSTA NEZAPOSLENO

TO TE JA PITAM [thumbsup]
[/quote]
mislim na amere naravno…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


misli sam djuriša napada (juriša)…

Vlade ne nagovaraj ljude na propast…od juriša nema ništa barem još neko vrijeme. Ovo malo kraće, to već i vrapci pjevaju na grani tebe ne interesira..jel se slažeš samnom. Ovdje podržavam Brzog, dali je to 1100, 900, 1150 vidjet ćemo ali mislim da tvoj Boško Buha juriša ali samo nekoliko koraka dok ga Mirko i Slavko ne sruše bombama – uskoro !!
Živ ti meni i zdrav bio !!

I very much love INGRA !!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ma brazi libu me ckura,ja sam ful uletio u ernt,,ak nist a onda zbog dividende koja im je inace tradicionalno jako dobra…pozzz ekipa

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Kamata na Tržištu novca pala ispod 8 posto

06.03.2009 16:25

Potražnja na Tržištu novca pala je i danas, drugi dan zaredom, dok je ponuda porasla, pa je nepokriveno ostalo 250 milijuna kuna potražnje, 50 milijuna manje nego jučer, a pritom su pale i kamate.
Potražnja je danas pala više od 9 posto, na 357,5 milijuna kuna, dok je ponuda dosegnula 107,5 milijuna, što je oko 15 posto više nego jučer.

Većinu prometa, 68,5 milijuna kuna, činili su prekonoćni krediti, pri čemu je kamata pala s jučerašnjih 9,17 na 7,80 posto.

Na rok od tjedan dana plasirano je, pak, 21 milijun kuna po kamati od 12 posto, što je za 3,50 postotnih bodova veća kamata nego jučer.

Na rok manji od tjedan dana plasirano je 18 milijuna kuna, pri čemu je kamata pala s jučerašnjih 10 na 7,28 posto.

Ukupni promet na Tržištu novca Zagreb iznosio je danas 107,5 milijuna kuna, a prosječna kamata pala je s jučerašnjih 9,14 na 8,53 posto, najnižu razinu od 10. veljače.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a0a83e02-382f-4bcf-a382-c5812a9dea9b&ref=lastadd

Kamate još niže

Kako se može izračunati i da li se to može
knjigovodstvena vrijednost dionice npr. vidim za ZVZD da je jako velika
8.237,29 HRK …..(po FIMINOM FA)

I da li je taj iznos # broj dionica = stvarna vrijednost neke firme (tržešte+ nekretnine+ sve drugo)?????

Mislim znam i ja da je trenutna vrijednost ono što se na ZSE može dobit tj. tržišna cijena ali po ovoj logici
izgleda da je ZVZD debelo potcijenjena?

Dok je recimo kod LEDOa knjigovodstvena ispod tržišne (2.633,79 HRK)i skoro uvijek u padu LEDO pada puno brže od ZVZDe pa tako i ovih dana čak je danas završio 200kn veći dok u rastu ZVZDa nemože pratit LEDO..

I za neke druge dionice slično npr. VDKT – tržišna duplo manja od knjigovodstvene a npr. DALK iste obje.. itd. itd..

Ako se uspoređuju knjigovodstvena i tržišna na ZSE dolazim do analize od onog filma Klinta E.
ratnog kad uči kao marince tj. izreke Klinta E.::
Jebe lud zbunjenog!

Može mi to netko pojasnit??
Ako ima vremena za vikend , hvala…………………

smanjuje se minus.......

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3251421/index.do;jsessionid=2F366F8DE18CF9B82B5553C8460CEFD0.1

Još jedan strani fond spremno čeka na kupnju dionica sve više se vidi zbog čega je CROBEX potonuo 85% biće strke koće prije


Vinski @

jel to nekakva nostalgija za vremenima kad si mogao dobit stan od firme u kojoj radiš, K-15, svinjsku polovicu za novu godinu, jabuke preko sindikata, i još štošta? Ma to je bez veze, draže mi je sad kvadrat stana platit 2000 eura, nego ga prije dobit od firme, samo da sam u svojoj državi

od mene 100-tka [thumbsup]

…neki ne shvaćaju ironiju…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3251421/index.do;jsessionid=2F366F8DE18CF9B82B5553C8460CEFD0.1

Još jedan strani fond spremno čeka na kupnju dionica sve više se vidi zbog čega je CROBEX potonuo 85% biće strke koće prije


Placeni clanak, reklama za Colliers (losa), sto mozes vidjeti i iz fotke kojim je popracen.

Sto se tice lesinarenja, oni brkaju neke stvari. Jedno je kupiti nesto sto je skoro mrtvo pa cekati, utuziti itd (obveznice drzave koja je bankrotirala), a drugo po jefitnim cijenama.

A ovi koje Hrvatska nije zanimala za ulaganje, doci ce kad tad … jer sigurno postoji cijena po kojoj su zainteresirani. DA li biste vi kupili dionice PTKM za 1 kn? Za 2 kn? Za 3 kn? … eto vidite postoji cijena po kojoj je svaka dionica atraktivna. A neke su dionice kod nas vec smijesno atraktivne. DDJH market cap 13,5 mil. eur. samo ugovor s Patriom 113 m. eur. Tko tu koga?



http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3251421/index.do;jsessionid=2F366F8DE18CF9B82B5553C8460CEFD0.1

Još jedan strani fond spremno čeka na kupnju dionica sve više se vidi zbog čega je CROBEX potonuo 85% biće strke koće prije


Placeni clanak, reklama za Colliers (losa), sto mozes vidjeti i iz fotke kojim je popracen.

Sto se tice lesinarenja, oni brkaju neke stvari. Jedno je kupiti nesto sto je skoro mrtvo pa cekati, utuziti itd (obveznice drzave koja je bankrotirala), a drugo po jefitnim cijenama.

A ovi koje Hrvatska nije zanimala za ulaganje, doci ce kad tad … jer sigurno postoji cijena po kojoj su zainteresirani. DA li biste vi kupili dionice PTKM za 1 kn? Za 2 kn? Za 3 kn? … eto vidite postoji cijena po kojoj je svaka dionica atraktivna. A neke su dionice kod nas vec smijesno atraktivne. DDJH market cap 13,5 mil. eur. samo ugovor s Patriom 113 m. eur. Tko tu koga?

[/quote]

Brkaju oni i ne samo oni.Dobiveni poslovi ne znače automatski i zaradu.Na poslu se može fino p……i ako naručitelj nije zadovoljan rokom i kvalitetom.Pa i sa farmom pilića gubiš ako ih hraniš pet dana duže od ugovorenog roka.
Kud baš ddjh da spomeneš kao primjer [shocked] ili ptkm.Ja bi u tu grupu dodao i TGO-R-A (TVORNICA GLINICE OBROVAC)

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close