Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Reuters: Hrvatska jedina u regiji zasad ne treba pomoć MMF-a

ZAGREB – Reuters u tekstu o problemima s kojima se suočavaju gospodarstva u regiji kaže kako zasad jedino Hrvatska, koja je napravila najveći korak prema članstvu u Europskoj uniji, zemlja koja nema hitnu potrebu za zajmom od Međunarodnog monetarnog fonda (MMF

eVO NEVJERNICI,RUŠITELJI, CRVENI VRAGOVI.
i REUTERS KAŽE DA NEMA PROBLEMA KOD NAS, A OVI PLAĆENICI SVE RUŠE JER JE KAO KRIZA.
pRODALI BI SE ZA 100 00 EURA KAKVI SU
nEK NAM ŽIVI NAŠ HDZ I DOKTOR IVO SANADER

TO TE JA PITAM [thumbsup]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.

meni je pola u HT-u pa sam tu koliko toliko na nuli, a druga polovica je u tri dionice, a tu sam malo ispod nule, da ne kažem malo više. [sad]

sutra je novi dan.

Jučer gledam amere zaronili 4%, ali jedna od dionica koje u zadnje vrijeme pratim narasla +9%. Kod nas kada tone, onda sve tone i što vrijedi i što ne vrijedi, a to me dovodi do zaključka da gdje god da uđem tonem bez obzira o kome se radi, a to zaista nema nikakvog smisla i ne vidim zaista razlog za kupnju bilo čega, iako sam osigurao neki cash. Da me se krivo ne shvati 90% sam u dionicama s minusom većim od 60% i ovu lovu ću još stavit jedino još dosta niže, a iskreno se nadam da to neću morat napravit i da će mi pobjeći vlakić.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=61d66abe-732d-41c7-9ce4-2c1e0bb6c7df&ref=lastadd

HA HA HA naš borac za pljačku

Veći PDV, skuplje gorivo i mobilna telefonija

Prema mišljenju potpredsjednika Vlade Damira Polančeca, osim kresanja proračunskih rashoda, bit će nužno povećavati i proračunske prihode. Iako Vlada još uvijek ne želi objaviti kolika je točno razlika između planiranih rashoda i realno ostvarivih prihoda, čini se da je rupa veća od najavljenih tri milijarde kuna. .
Upravo stoga Polančec nije promijenio svoje mišljenje od, kako kaže, prije dva mjeseca, po kojem bi trebalo povećati trošarine na naftne derivate, kao što su to učinili Slovenci. Trošarine bi tako državi do kraja godine mogle donijeti oko milijardu kuna.
No to nisu jedine trošarine. Uveo bi Polančec i one na mobilnu telefoniju, jer one mogu donijeti do 1,2 milijarde kuna, što znači da bi se u preostalih devet mjeseci moglo prikupiti oko 900 milijuna.
"U vrijeme jedne od najvećih gospodarskih kriza, ni jedna mjera za povećanje prihoda ne bi smjela biti tabuizirana. To se odnosi na promjene u drugom mirovinskom stupu, ali i na povećanje stope PDV-a", kazao je potpredsjednik Vlade.

pA OVAJ DAMIR NIJE NORMALAN.pA JEL IMA NEŠTO DA NEĆE OPOREZIRAT?
oVO DOKTOR IVO SANADER NEĆE I NE SMIJE DOPUSTITI

TO TE JA PITAM [thumbsup]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.


Reuters: Hrvatska jedina u regiji zasad ne treba pomoć MMF-a

ZAGREB – Reuters u tekstu o problemima s kojima se suočavaju gospodarstva u regiji kaže kako zasad jedino Hrvatska, koja je napravila najveći korak prema članstvu u Europskoj uniji, zemlja koja nema hitnu potrebu za zajmom od Međunarodnog monetarnog fonda (MMF

eVO NEVJERNICI,RUŠITELJI, CRVENI VRAGOVI.
i REUTERS KAŽE DA NEMA PROBLEMA KOD NAS, A OVI PLAĆENICI SVE RUŠE JER JE KAO KRIZA.
pRODALI BI SE ZA 100 00 EURA KAKVI SU
nEK NAM ŽIVI NAŠ HDZ I DOKTOR IVO SANADER

TO TE JA PITAM [thumbsup]


Reuters: Hrvatska jedina u regiji zasad ne treba pomoć MMF-a

ZAGREB – Reuters u tekstu o problemima s kojima se suočavaju gospodarstva u regiji kaže kako zasad jedino Hrvatska, koja je napravila najveći korak prema članstvu u Europskoj uniji, zemlja koja nema hitnu potrebu za zajmom od Međunarodnog monetarnog fonda (MMF

eVO NEVJERNICI,RUŠITELJI, CRVENI VRAGOVI.
i REUTERS KAŽE DA NEMA PROBLEMA KOD NAS, A OVI PLAĆENICI SVE RUŠE JER JE KAO KRIZA.
pRODALI BI SE ZA 100 00 EURA KAKVI SU
nEK NAM ŽIVI NAŠ HDZ I DOKTOR IVO SANADER

TO TE JA PITAM [thumbsup]

Pa SANADER je srušio burzu da sve proda kao što je i dosad prodao od GENERALA do BURZE

Svim komentatorima sam dao ocjenu 100 kako bi poništio ovog bolesnika koji daje jedinice.
Trebalo bi da i ostali dajete vlastite ocijene ,a naročito da pozitivno ocenjujemo informacije,bez
obzira dali su "crne" ili "bijele".

mi ne stojimo lose stanje u drzavi uopce ne odrazava stanje na burzi…tj.stanje tvrtki ne odrazava cijena dionice evo primjer adrs ima samo depozita u zabi po dionici vise nego sto joj je trenutna cijena na burzi,to se lako provjeri..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Uzvišene preumišljene kolege, hoće li biti predujema za KONČAR??

To pitam jer me zamolio kolega MALI MIŠ, kaže da mui je neugodno postavljati stalno ista pitanja.

Ispričavam se u njegovo ime.

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!


Svim komentatorima sam dao ocjenu 100 kako bi poništio ovog bolesnika koji daje jedinice.
Trebalo bi da i ostali dajete vlastite ocijene ,a naročito da pozitivno ocenjujemo informacije,bez
obzira dali su "crne" ili "bijele".

hVALA FORUMAŠU LOPINA. VAMA SVAKA ČAST.VIDIM DA STE ODGAJANI U PRAVOM KRŠĆANSKOM DUHU I DA POŠTUJETE SVE NAS.
a NE OVI VRAGOVI ŠTA NAM ŽELE PROPAST I NAMJERNO PAKOSTE NARODU I VLADI I NAMA FORUMAŠIMA.HVALA VAM JOŠ JEDNOM U IME SVIJU NAS

TO TE JA PITAM
[thumbsup]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.

"Svijet će dobiti 1000 milijardi dolara vrijedan poticaj ostane li nafta na 40 dolara"

06.03.2009 11:28

Svijet će dobiti 1000 milijardi dolara vrijedan gospodarski poticaj ostanu li cijene nafte do kraja 2009. na razini od oko 40 dolara, izjavio je čelnik Međunarodne agencije za energiju (IEA) Nobuo Tanaka.
Niže cijene goriva sada daju poticaja posrnulom svjetskom gospodarstvu, kazao je Tanaka, te pozvao naftni kartel OPEC na oprez u donošenju odluke o daljnjem smanjivanju opskrbe na sastanku 15. ožujka.

"Morate pažljivo pratiti tržište i donijeti odluke u skladu s time", poručio je on OPEC-u na marginama konferencije u Londonu u organizaciji istraživačke grupacije New Energy Finance.

"Gospodarski je oporavak u zajedničkom interesu i zemljama proizvođačima i zemljama potrošačima, tako da je održavanje ovakve vrste poticaja itekako korisno", dodao je, misleći na oko 1.000 milijardi dolara očekivanog poticaja od nižih cijena energenata, koji proizlazi iz razlike između cijene nafte od 40 dolara po barelu do kraja 2009. i prosječne cijene od 100 dolara u 2008.

On je također zemlje proizvođače pozvao na nastavak ulaganja u nove kapacitete radi izbjegavanja ponavljanja prošlogodišnjeg rekordnog rasta cijena nafte. Prema njegovim riječima, izostanak OPEC-ovih ulaganja mogao bi do 2013. dovesti do smanjenja neiskorištenih kapaciteta tog kartela, što bi pak moglo potaknuti novi rekordan rast cijena, upozorio je.

"Procjenjujemo da će do kraja 2013. biti oko 3,5 milijuna barela nafte dnevno viška kapaciteta . No, ta bi količina mogla biti i znatno manja, mogla bi do 2013. biti i niža dva ili tri milijuna barela dnevno. To bi moglo dovesti do krize opskrbe i to nas ozbiljno zabrinjava. Ne bude li ulaganja, oko 2013. bi se mogla ponoviti prošlogodišnja situacija", upozorio je.

New Report

Close