Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Asko: ” Zanimljivo je da još nisam uspio pročitati da li je netko upisao Fima Proprius do sada. Plan upisa je bio 100 mil kuna, a upisali su 200. Anyone?!?[smiley2] ” štaš upisivati kada će vjerovatno biti ispod 100,00 kn na burzi … a kad krene … onda ćemo kupovati, a ne upisivati …

evo šta poslovnjaci misle o ovom
4,4,2007.
Fima Proprius – novi najveći nekretninski fond
Zatvoreni investicijski fond s javnom ponudom za ulaganje u nekretnine Fima Proprius uspješno je završio prikupljanje kapitala javnom ponudom dionica, a rezultati pokazuju da je ovaj fond trenutno najveći nekretninski fond na hrvatskom tržištu kapitala, priopćeno je iz Fime. Fima Proprius tako nakon završetka javne ponude ima ukupno 485 dioničara, od čega 60 posto domaćih i 40 posto stranih.
U priopćenju se napominje da je javnom ponudom upisano 2,003.172 dionica, odnosno prikupljeno je ukupno 200,317.200 kuna, što je dvostruko više od minimalne ciljane veličine emisije navedene u prospektu i statutu društva.

i ja malo žalim za izgubljenim vremenom jer vele da kotirati na zagrebu tek u svibnju. i tako moji postotci ostaše na ledu. Ali tješim se ja pošto sam isto tako uzeo ATLN po sto i prodao po 225 pa ko jami jami!

KULEN NIJE SALAMA

evo od 5.5.07 poslovni http://www.poslovni.hr/38883.aspx

KULEN NIJE SALAMA


Fundamentalna analiza, kao i sve ostale analize, polazi od pretpostavke da tržište nije savršeno efikasno te da informacijama dobivenih fundamentalnom analizom investitor može pobijediti tržište. Financijski stručnjaci pretpostavljaju da FA djeluje na slabo razvijenim i srednje razvijenim tržištima dok na potpuno efikasnim tržištima ne vrijedi. Tehnička analiza polazi od pretpostavke efikasnog tržišta (ili efikasnijeg) tj. da na tržištu nema investitora koji mogu samostalno (ili zajedničkim djelovanjem) formirati cijenu pojedine vrijednosnice te da su tržišne cijene fundamentalno opravdane i točno određene. Pošto hrvatsko tržište kapitala (još uvijek) nije dovoljno «duboko» postavlja se pitanje točnosti TA, međutim kontinuiranim razvojem hrvatskog tržišta kapitala TA dobija sve više na značenju. Dakle, FA sve manje vrijedi kako se razvijamo, a TA još uvijek ne vrijedi, na našem jedinom i voljenom tržištu, jer se još nismo razvili. Ostaje samo iskustvo i psihologija. Naravno i lova s kojom raspolažeš. A svako je sam svoj majstor, ili bolje rečeno umjetnik. Zanatlije ovdje nemaju šanse.

Osim TA i FA, jako je bitan i zakon ponude i potražnje, a on kaže sljedeće:

Ukoliko ponuda raste – cijena pada, ukoliko potražnja raste – cijena raste. (Ima nekoliko iznimaka, ali su one za ovaj primjer nebitne.)

Potražnja = imovina fondova, građana, firmi i drugih.

Napomena: u petak je odnos k/p na HDEL bio 30/1, pa vi vidite.

I love the Smell of Profits in the Morning

jutros na istoku zeleno sve do zadnjeg, tjedan će krenuti zeleno realist sam ne optimist.

dan je pametniji od noći

Blokiralo HDEL na 860,00.

Pozdrav do sutra ili trgovina ispod 850,00 (što mi se čini manje izvjesna opcija).

I love the Smell of Profits in the Morning


Blokiralo HDEL na 860,00.

Pozdrav do sutra ili trgovina ispod 850,00 (što mi se čini manje izvjesna opcija).

koji je limit? 853?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Blokiralo HDEL na 860,00.

Pozdrav do sutra ili trgovina ispod 850,00 (što mi se čini manje izvjesna opcija).

Ne’s ti prometa s kojim je blokirano. Ova pravila s blokadama su zaista kretenska.

kretenska su dok više manje sve raste, a ako se okrene ploča biti će nam dobra ta pravila[smiley1]


kretenska su dok više manje sve raste, a ako se okrene ploča biti će nam dobra ta pravila[smiley1]

Trust me – nece. Imam iskustvo s blokadama na dolje na BLJE i PTKM prosle godine

Slažem se s bljedolikim Alienom. Gore -dolje – ista stvar. [smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Što ovi glupani sa ZSE čekaju s objavom rezultata za 1.Q.
A ovi pederi iz HANFE šute ko zaliveni. Di su kazne političke marionete!!!

Prati li tko SLRS
Zanimljivo[smiley9]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

New Report

Close