Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tip za sutra. U dobra stara vremena ovo bi bilo 10% za jedan dan, hvala i doviđenja. A ovako bumo vidli…http://www.poslovni.hr/110190.aspx
3,15% Vidim da je netko već znao.

o KOJEM TIPU PRIČATE? O NADANU VIDOŠEVIĆU?
jER AKO JE ON UŠAO U CROBEX TO JE STVARNO ODLIČNA VIJEST.
čOVJEK IMA PUNO VEZA I PREDSJEDNIK JE HNK.
aLI NE MISLIM DA ĆE ZBOG TOGA DIONICA PASTI 10%.
mAKAR KAKVE SMO SREČE

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.


Tip za sutra. U dobra stara vremena ovo bi bilo 10% za jedan dan, hvala i doviđenja. A ovako bumo vidli…
http://www.poslovni.hr/110190.aspx
3,15% Vidim da je netko već znao.

Iz Crobexa se isključuju dionice Dom holdinga, Diokija, Konzuma i Tehnike [bye]



Tip za sutra. U dobra stara vremena ovo bi bilo 10% za jedan dan, hvala i doviđenja. A ovako bumo vidli…http://www.poslovni.hr/110190.aspx
3,15% Vidim da je netko već znao.

o KOJEM TIPU PRIČATE? O NADANU VIDOŠEVIĆU?
jER AKO JE ON UŠAO U CROBEX TO JE STVARNO ODLIČNA VIJEST.
čOVJEK IMA PUNO VEZA I PREDSJEDNIK JE HNK.
aLI NE MISLIM DA ĆE ZBOG TOGA DIONICA PASTI 10%.
mAKAR KAKVE SMO SREČE

[/quote]

Ne pasti. U normalnim vremenima to je signal za rast.

who dares, wins


Tip za sutra. U dobra stara vremena ovo bi bilo 10% za jedan dan, hvala i doviđenja. A ovako bumo vidli…
http://www.poslovni.hr/110190.aspx
3,15% Vidim da je netko već znao.

Ma dajte molim Vas! Znao je Kraš tj. Vidoševiš i Vidakovička koji za Kraševe novčeke kupuju dionice, trpaju ih u trezor i onda dijele menađerčićima ( i sebi ), a Nadanu će sada poslužiti za kampanju.


oNO ŠTO NAS MOŽE VESELITI JE DA JE INSTITUCIJSKI PROMET DUPLO VEĆI NEGO REDOVNI.
sAD SAM POGLEDAO I TO JE DOBRO.
oČIGLEDNO DA INSTITUCIJE BJEŽE IZ OBVEZNICA.
jEST DA SAM U MINUSU SA IGH VEĆ OSAM POSTO OD JUČER ALI NEMA VEZE.
sUTRA DOKUPIM JOŠ 8% JEFTINIJE I BIĆE MI PUNO MANJI MINUS I SUPER.
jEDVA ČEKAM

nebudali!
to ti je kao onaj sistem duplanja u kladionici….dobijaš pod pretpostavkom da imaš beskonačno novaca
tako su dokupljivali i na 3000 i na 2000….ovo očito nema dna

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


mislim da nam danas neće pomoći ni BDI jer će u americi mnogi htjeti kapitalizirati onih 30% od jučer…tako da se mi vrtimo u krug gledajući oko sebe …ujutro gledamo DAX u 14.00 gledamo premarket u americi pa BDI pa otvaranje amerike i sve u svemu uvijek nešto od toga nije savršeno pa ne odemo gore koliko bi mogli ili padnemo …
treba gledati isključivo AP i njezine rezultate…sve ostalo je zavaravanje koje će kad tad doći na naplatu…ni u americi kad je potop ne padaju svi…mi smo malo tržište pa kud turci tud i mali Mujo…i tako da ako je trend padajući padamo i mi trebali ili ne,…naravno nekima to odgovara pa šute i kupuju ali zbog onih malih i neiskusnih treba biti pošten i reći kako AP vrijedi više nego se trenutno trži …

Evo da malo iskomentiram, ovaj, ai ostale postove koji su slijedili
Prvo bilo bi pošteno reći radi malih i neiskusnih, da atpl vrijedi više nego po što se trži, ali i da ne vrijedi, jer da vrijedi tržila bi se po toj vrijednosti koju zagovarate, tzv. "realnoj".
Za današnje vrijeme ovo je realna, i treba zaboraviti jednostavno se on razine 3000, 2000 i 1000.
Kad dođe do onda doći će. Sad jednostavno stanje na TK i ostalim djelovima financijskog sektora ne dozvoljava tzv. "realnu" vrijednost. Već sam napisao zašto prije da se ne ponavljam.

Drugo
Moj tip, u ovom trenutku, čekati, jer koliko god govorili kad vlakić tj. bull krene, neće biti dionica, ja kažem hoće, jer, može se vrlo lako dogoditi, da skliznemo još 10% ili više posto, i onda kad vlakić krene, biti će te na nuli, a ovak bi barem bili kolko tolko sigurni da smo na "izlasku iz krize" bar s ovom dionicom.
No i to nemora biti istina, jer smo mi kolko tolko povezano TK i ja sumnjam da ako krene jači oporavak vani, a mi potonemo u krizu, da će kod nas atpl i slične otići gore 20 ili 50% dok će druge padati, to mi nekak ne dihta. Ali nadam se da je to moguće jer vani se to događa. Al to je vani, a mi smo tu di jesmo, pa makar firma radi "samo" vani. Bitna je cijena dionice, pa da oni zarađuju neznam kolko, ak nema investitora koji to tako vrednuju i koji su spremni uložiti novac tu dionicu, nema rasta, samo ovo puzanje po blatu i tu i tam koji trejd.

Treće, mišljenja sam da do većeg oporavka ili propasti na TK neće doći prije lokalnih izbora, jer će se tek onda vidjeti pravi potezi vlade. Ukoliko ih nebude odosmo vrit, ukoliko ih bude šanse su 50:50, ovisno o istima.

Hvala na pažnji.


@ tigrus
Moj stari did kaže: Od kad ja znam, država spašava GM. Sjećam se, bilo je to…..

Čuj. Ako te radnik na traci sa srednjom školom košta 75$ po satu onda nema teorije da budeš konkurentan. To je poslovni model koji se godinama održava isključivo političkom podrškom.

[/quote]

pa da, slažem se.
ali ne mogu zamisliti da US Army kupuje npr. od Koreanaca ili nešto slično

Twixer..to je tako u normalnim ekonomskim društvima, a mi smo nenormalno.

JEDAN SANADEROVA REČENICA NA DNEVNIKU, O AKCIJI NA BURZI I CROBEX ĆE PORASTI….!
/ na žalost, isto tako- jedna rečenica u stilu …baš nas briga za stanje dionica, i imamo kuršlus../

PONAVLJAM, mnogo puta, ovoj državi potrebna je SMIRENA POMOĆ VLADAJUĆIH, ČEŠĆE
OSVRTANJE NA FINANCIJSKE PROBLEME MALIH LJUDI- na qurac mi idu sve face , koje se
prenemažu , a nitko NE SLUŠA GRAĐANE- OBIČNE LJUDE- OBITELJI- koje jedva vežu kraj s krajem..!
Nisam i neću pročitati ni riječi o dobiti banaka…to je sprdačina u ovoj teškoj situaciji- kakve
nigdje nema.
Transparentna i zdrava konkurentna ekonomija?, ma netko će baciti bombu u banku, pa ćemo se
onda pitati , do kuda je došlo ljudima.
Broj otkaza raste, ljudi nemaju za podmiriti osnovne potrebe..a jedna banka danas nema novaca
da održi pristojno stanje dionice – svojih dioničara ??? Sramota. PBZ je danas proslavio vijest o dobiti
sa 2 kupljene dionice po 315,00 kuna ..? Kako ih nije sram ! Ma , neću kupiti ni jednu njihovu dionicu
nikad više..
Umjesto da pozovu dioničare na otkup po nekakvoj fer vrijednosti.. ? Ma fuj! To nisu normalni ljudi i
to će ih kad- tad koštati povjerenja klijenata..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

svaka cast svima dobonamjernima,ali ja sam se danas lagano iskrcao,i sigurno se ne ukrcajem do daljnjeg….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Rohatinski primio nagradu za najboljeg guvernera na svijetu

……….Da je guverner Rohatinski bio u pravu pokazuju i poslovni rezultati hrvatskih banaka. Unatoč krizi koja uzima sve više maha, domaće banke u prvom su mjesecu ove godine zaradile 125 milijuna više nego u istom razdoblju prošle godine. Samo u siječnju ostvarile su neto dobit od 440 milijuna kuna, pokazuju nerevidirani podaci HNB-a.

Obzirom na ove rezultate guverner će slijedeće godine dobiti nagradu za najboljeg guvernera svemira. Sve mi se čini da je ovo tobožnje natezanje guvernera i "naših" banaka samo igrokaz za naivce koji to sve plaćaju.

[bye]

mnogi će se osladiti kada prodaju Kraš

Gasi se Prospectus Worldwide

S domaće fondovske scene kriza je izbrisala još jedan otvoreni investicijski fond; Prospectus Worldwide pripojit će se jačem i većem bratskom fondu Prospectus Jugoistočna Europa i time se zauvijek ugasiti. U Narodnim je novinama objavljen javni poziv Prospectus Investa svim vlasnicima udjela u fondu Prospectus Worldwide, o namjeri da se imovina, potraživanja i obveze tog fonda prenesu u fond Prospectus Jugoistočna Europa. Nakon što završi postupak pripajanja, Prospectus Worldwide pravno će prestati postojati.
Zbog pada imovine na 4,7 milijuna kuna, Prospectus Invest zatvara fond Prospectus Worldwide čiju će imovinu pripojiti Prospectus JIE .
No, za Prospectus Worldwideom uskoro bi moglo još desetak fondova čija je imovina ispod najniže zakonske granice od pet milijuna kuna.

oVI ĆE PROPUSTITI ODBIJANAC.zATVORILI SU NA DNU.
oŠIŠALO IH.bIĆE VIŠE DIONICA ZA NAS

TO TE JA PITAM [thumbsup]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.

New Report

Close