Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Duhovit je ovaj koji se postavio na Ini sa 1.000 kom na 44kn [lol]


Vlad1111, kad prodam dionicu ili kupim, ne idem u dućan sa papirušinama, nego s lovom….
Potražnja za dionicama je smišljeno kanalizirana u bescijenje…. ako stavim nalog na prodaju
neke likvidne dionice, brzo će se prodati, prema tome , politika je drugačije vrste…
Vlada bi putem svojih fondova morala održati cijene dionica na boljim razinama i spriječiti
monopol banaka i politiku njihovih dioničkih fondova….a nama omogućiti pristup svom kapitalu,
po tržišno korektnim cijenama….. nema izlaza iz ove situacije, ako ne učine ulaganje u Hrvatsku
primamljivim za investitore…. i domaće i strane.
Vi mislite da su razvijene zemlje blesave , kad to čine i održavaju situaciju normalnom, a ne ko mi-
da sve crkne, nitko ništa u državi ne radi- svi svima duguju, nema ničeg pozitivnog u ekonomiji..
Vlad1111 , nemojte podcjenjivati dioničare ove države… nisu oni problem.

nisam ja dao lošu ocjenu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

PBZ-R-A 315,00 291,01 307,97 315,00 290,00 +9,83% 8.496,00 29
Pbz ponesena objavom izvrsnih rezultata u minuloj godini ostvario impozantan rast uz enorman promet komada 29.
Alooo
[angry]

who dares, wins


Vlada bi putem svojih fondova morala održati cijene dionica na boljim razinama i spriječiti
monopol banaka i politiku njihovih dioničkih fondova….a nama omogućiti pristup svom kapitalu,
po tržišno korektnim cijenama….. nema izlaza iz ove situacije, ako ne učine ulaganje u Hrvatsku
primamljivim za investitore…. i domaće i strane.

Tržišno korektne cijene su one koje odredi tržište bez uplitanja države. Što se država više petlja u tržište kapitala to no manje vrijedi. Ono što bi država trebala napraviti su konkretne mjere pomoći ekonomiji. U prvom redu to bi bilo plaćanje dugova države i državnih firmi.

Iluzija je vjerovati da će netko ulagati u zemlju u kojoj vlada ne čini ništa da pomogne ekonomiji dok u isto vrijeme mnoge druge vlade čine ogromne napore da pomognu svojim ekonomijama. Amerikanci, englezi, njemci, kinezi pumpaju novce u svoju ekonomiju, a hrvatska vlada se zadužuje
na račun domaće ekonomije. Dok druge zemlje potiču potrošnju, naša vlada zatvara prodavnice.

Koji su to vladini fondovi ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Duhovit je ovaj koji se postavio na Ini sa 1.000 kom na 44kn [lol]

Ali za to ovaj prvi na kupnji zna šta radi. Za godinu dana mu je to duplo u relativno sigurnoj firmi.
Kad Mađari počiste malo taj nered sjesti će stvari na svoje mjesto.

who dares, wins


Duhovit je ovaj koji se postavio na Ini sa 1.000 kom na 44kn [lol]

Hmm, kamo idemo ne bi me čudilo da ne ispdne duhovit nego – kupac
[cry]

http://finance.yahoo.com/

kamate snizene, ali kaj cemo sa GMom?


PBZ-R-A 315,00 291,01 307,97 315,00 290,00 +9,83% 8.496,00 29
Pbz ponesena objavom izvrsnih rezultata u minuloj godini ostvario impozantan rast uz enorman promet komada 29.
Alooo
[angry]

Rezultati su stvarno izvrsni. Međutim banke imaju kolateral koji je znatno izgubio na vrijednosti u zadnjih godinu dana. Ako taj kolateral dođe na tržište, banke će trpiti značajne gubitke.
S druge strane, u situaciji opće nelikvidnosti koja vlada u hrvatskoj ekonomiji najtraženija roba je novac, dakle banke bi trebale profitirati od ovoga.
Ima puno razloga za kupovanje ali i prodaju bankarskih dionica na ovim razinama. Postoji značajan potencijal za rast vrijednosti dionica, ali ni downside nije zanemariv. Mislim da je ključ u broju izgubljenih poslova i broju ljudi koji će morati prodavati stanove, auta,…

U svakom slučaju banke su vrlo interesantna tema koja nije dovoljno obrađena na ovom forumu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ tigrus
Moj stari did kaže: Od kad ja znam, država spašava GM. Sjećam se, bilo je to…..

Vladini fondovi=državni fondovi=tako gdje se petljaju stalno=branitelji, mirovinci ……….tj.gdje mogu
tražiti kakve-takve intervencije i donositi odluke….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


http://finance.yahoo.com/

kamate snizene, ali kaj cemo sa GMom?


Pričekaj utorak, danas se šorteri ispucavaju a u pon. se još trebaju odaraditi repovi zbog pada zaposlenosti.
Politički je prejak čimbenik u US gospodarstvu da bi ga se pustilo da propadne pa možemo očekivati nekekav plan spašavanja koji će se napraviti preko vikenda.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@ tigrus
Moj stari did kaže: Od kad ja znam, država spašava GM. Sjećam se, bilo je to…..

Čuj. Ako te radnik na traci sa srednjom školom košta 75$ po satu onda nema teorije da budeš konkurentan. To je poslovni model koji se godinama održava isključivo političkom podrškom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close