Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


KuciloOro: ” Znači ove godine bi rast Crobexa mogao biti oko 55 – 60% hi,hi,hi [smiley2] ” Ova godina će biti jača od prošle,hrvatski telekom će tu lijepo doprinjeti,ali sljedeće bi mogla biti atomska.. Drago mi je da će se pojaviti T-HT i HEP koji će ipak usisati love od fondova pa da se ipak tempo malo uspori!

Veliki dio rasta HT-a nece uci u Crobex

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Izgleda svi vide samo rast… a mene je dosadasnje iskustvo naucilo da se uvijek dogodi suprotno od onoga sto svi ocekuju… pripazite da do kraja godine ne hvatamo trenutne ATH-ove

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


…Veliki dio rasta HT-a nece uci u Crobex


… a mene je dosadasnje iskustvo naucilo da se uvijek dogodi suprotno od onoga sto svi ocekuju… pripazite da do kraja godine ne hvatamo trenutne ATH-ove

Za manje iskusne: ovo su značajne informacije i treba ih uvijek imati na umu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Izgleda svi vide samo rast… a mene je dosadasnje iskustvo naucilo da se uvijek dogodi suprotno od onoga sto svi ocekuju… pripazite da do kraja godine ne hvatamo trenutne ATH-ove

Napokon glas razuma našeg katastrofičara, hi,hi,hi, slažem se s kolegom Nathanom 147-im, dobar investitor uvijek mora biti spreman za brzi zaokret [smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Fundamentalna analiza, kao i sve ostale analize, polazi od pretpostavke da tržište nije savršeno efikasno te da informacijama dobivenih fundamentalnom analizom investitor može pobijediti tržište.
Financijski stručnjaci pretpostavljaju da FA djeluje na slabo razvijenim i srednje razvijenim tržištima dok na potpuno efikasnim tržištima ne vrijedi.

Tehnička analiza polazi od pretpostavke efikasnog tržišta (ili efikasnijeg) tj. da na tržištu nema investitora koji mogu samostalno (ili zajedničkim djelovanjem) formirati cijenu pojedine vrijednosnice te da su tržišne cijene fundamentalno opravdane i točno određene.
Pošto hrvatsko tržište kapitala (još uvijek) nije dovoljno «duboko» postavlja se pitanje točnosti TA, međutim kontinuiranim razvojem hrvatskog tržišta kapitala TA dobija sve više na značenju.

Dakle, FA sve manje vrijedi kako se razvijamo, a TA još uvijek ne vrijedi, na našem jedinom i voljenom tržištu, jer se još nismo razvili.
Ostaje samo iskustvo i psihologija. Naravno i lova s kojom raspolažeš. A svako je sam svoj majstor, ili bolje rečeno umjetnik. Zanatlije ovdje nemaju šanse.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Fundamentalna analiza, kao i sve ostale analize, polazi od pretpostavke da tržište nije savršeno efikasno te da informacijama dobivenih fundamentalnom analizom investitor može pobijediti tržište. Financijski stručnjaci pretpostavljaju da FA djeluje na slabo razvijenim i srednje razvijenim tržištima dok na potpuno efikasnim tržištima ne vrijedi. Tehnička analiza polazi od pretpostavke efikasnog tržišta (ili efikasnijeg) tj. da na tržištu nema investitora koji mogu samostalno (ili zajedničkim djelovanjem) formirati cijenu pojedine vrijednosnice te da su tržišne cijene fundamentalno opravdane i točno određene. Pošto hrvatsko tržište kapitala (još uvijek) nije dovoljno «duboko» postavlja se pitanje točnosti TA, međutim kontinuiranim razvojem hrvatskog tržišta kapitala TA dobija sve više na značenju. Dakle, FA sve manje vrijedi kako se razvijamo, a TA još uvijek ne vrijedi, na našem jedinom i voljenom tržištu, jer se još nismo razvili. Ostaje samo iskustvo i psihologija. Naravno i lova s kojom raspolažeš. A svako je sam svoj majstor, ili bolje rečeno umjetnik. Zanatlije ovdje nemaju šanse.

Ovo si odlično napisao. Možeš li navesti izvor ovih teza?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Quark mislim da je mreich sam izvor ovih teza. Dobro je to napisao


(…) TA još uvijek ne vrijedi, na našem jedinom i voljenom tržištu, jer se još nismo razvili. Ostaje samo iskustvo i psihologija. Naravno i lova s kojom raspolažeš. A svako je sam svoj majstor, ili bolje rečeno umjetnik. Zanatlije ovdje nemaju šanse.
Right on!
Korekcija će doći kad se veliki igrači dogovore… [smiley14] jednog skorog dana, ili odmah oko 10.05 ili tamo oko 12-1 kad su svi na ručku… zato, PSIHOLOGIJA, tune-into-the-right-wavelength is the only answer!

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Ovo si odlično napisao. Možeš li navesti izvor ovih teza?

Ovo o FA i TA sam prepisao sa stranice http://www.credos.hr, a ostatak je moj komentar.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Tako znači – mr. Đapić? [smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Tako znači – mr. Đapić? [smiley2]

da je mreich alias dragog nam đapića onda bi bilo: nisam majkem’ prepiso…

svaka častna tekstu mreich!

Lovac u mutnom


rocky: ” KuciloOro: ” Znači ove godine bi rast Crobexa mogao biti oko 55 – 60% hi,hi,hi [smiley2] ” Ova godina će biti jača od prošle,hrvatski telekom će tu lijepo doprinjeti,ali sljedeće bi mogla biti atomska.. Drago mi je da će se pojaviti T-HT i HEP koji će ipak usisati love od fondova pa da se ipak tempo malo uspori! ” Nema šanse da CROBEX raste 55-60%. On će ići barem 70% [smiley2] A što se fondova tiče, ako je porast u prva tri mjeseca 5 mlrd kn, tada ni T-HT, a niti HEP ne mogu progutati daljnjih 10-15 mlrd kuna koliko će fondovi narasti do kraja godine. Također, T-HT se ne očekuje prije lipnja, dakle za dva mjeseca, a dotle će fondovi morati naći gdje utući (investirati) novih 3-4 mlrd kuna. Na našem tržištu nemaju više što kupovati jer je premalo dionica u opticaju, pa je logično zaključiti kako će puno većom brzinom investirati u regiji. To je i nama malima šansa da što prije tamo odemo !! Dok se i tamo ima što kupovati po nižim cijenama.[smiley1]

Ma kakvnim nizim cijenama.
Belex ti je (receno mi , nisam provjerio pa ne memojte uzeti za sigurno) na preko 30 P/E.
Vani ti je zadnjih 3-4 mjeseca bio rast 100 % pa ako bude korekcije tamo ce biti puno prije nego kod nas.
Sta mislis da samo mi rastemo a vani sve stoji.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close