Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega dragi, davno su gospoda odavde otišla.

Prvenstveno kad je onomad krenulo sa psovanjem i hebanjima majki.

Svi su pljuvali Barona i istrasali se nad njim, a evo njegovi proračuni se obistinjuju.


Gle Barone, tvoji postovi su često znali biti izrazito iritantantni ali istovremeno i pristojni!
Nisu svi pljuvali na Barona nego manja grupa bikova kojima nije odgovaro tvoj stil.
Evo , ja sada tu pred svima izjavljujem da imaš poprilično znanje, vrlo dobru procijenu i TA, te se zalažem da te odmoderiraju jer mislim da bi to doprinjelo boljoj kvaliteti tvojih postova.
[/quote]

Hvala frende.

Odmoderiranje, ne bi hvala.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Moje mišljenje je da nas kriza još nije niti načela. Sve se umjetno održava do izbora. Nakon uskrsa, tražimo pomoć MMF-a kao Srbija i druge zemlje istočne Evrope, broj nezaposlenih se katapultira a država paralizira. Poruka koju su poslali Baroso i Merkel, kako neće odobriti finanicijsku pomoć istočnoj Evropi u cjelini, koju je zatražila Mađarska na prijedlog Austrije, znači samo jedno, da žele prvo spasiti domaće ekonomije i da ne znaju koliko će im još novaca za to biti potrebno. No to isto znači pljuska Austrijancima koji su jedni od najvećih investitora u tim zemljama. Vjerujem da možemo očekivati povlaćenje austrijskog kapitala u naredno vrijeme iz tih zemalja, pa i iz Hrvatske gdje je Austrija največi investitor.

Sve one koji i dalje misle da će se Crobex naglo oporaviti preko noći, upozorio bih da pogledaju širu sliku, i evo iskoristio bih priliku da izjavim odgovorno kako mislim da ćemo nakon uskrsa gledati Crobex na razinama 1000-1100 bodova. IMHO naravno.

sve sam skloniji tvome mišljenju samo ja iskustva crpim iz realnog sektora.sve mi je teže naplatiti novce i od boljih partnera .

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Ono što se danas čini povoljnom prilikom već sutra će biti još povoljnije. Prema tome naj pametnije je čekati i ne srljati.

udio prometa HT-R-A u ukupnom prometu u petak se kretao između 72-77%, a danas je oko
59%

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Za sada se kataklizma odvija po planu te nema potrebe da to pratim.
Odlazim na friški zrak.

who dares, wins

A evo zasto se ne morate bojati, osim ako vam ne puca margin ili slicno.

Stanje na burzi za razne dionice moze biti uzrokovan fundamentima (koji su jedino dugorocno bitni ako se ne radi o slucaju kao sto je neka banka kao Lehman) ili nekim drugim stvarima. U nasem slucaju to je negativna spirala izlazaka iz OIFova, njihova brza rasprodaja, pa pucanje margina, pa psihoza i tako u krug.

Ali fundamenti nisu bitni za vecinu dionica. Jer to vidimo na primjeru HT. On je zbog svih ovih razloga negativne spirale pao i nize nego je trebao, ali se svejedno jako dobro drzi.

Da ima jakih fundamentalnih razloga, i on bi bio daleko nize. Ali on je i u poslovnom modelu izlozenosti riziku zemlje (kreditni rizik) isto, ako ne i vise, izlozen vise nego mnoge druge dionice koje su pale daleko daleko vise. To pokazuje da je jedino bitna kakva takva likvidnost da se cijena koliko toliko odrzi.

Znaci cim se koliko toliko vrati likvidnost, ovo ce doci na svoje za vecinu dionica. Alternativa je opca propast financijskih trzista u svijetu, a tada ne vrijedi ni HT ni cash-r-a.

Nemojte se bojati ako ste u dioniciama dobrih firmi koje su prije bile koliko toliko likvidne, a sada su u slobdonom padu jer nema likvidnosti. Likvidnost se mora vratiti.

Nemojte se bojati ako ste u dioniciama dobrih firmi koje su prije bile koliko toliko likvidne, a sada su u slobdonom padu jer nema likvidnosti. Likvidnost se mora vratiti.

…istina…samo kad…poslije sad već izvjesnik prijevremenih parlamentarnih izbora…jer kaj nas čeka poslije lokalnih…bog nam pomogao…
…zato po 100-ti put…vlakić neće pobjeći…svi imamo karte…samo čekajte konduktera da nas pozove i uživajte u ispijanju kavice do onda…nema brige…

a vidi prometa na punt r-a jedna dionica 0.84 kn uz porast od 5 %

IMT?

Pitanje, nevezano berze, ali ovdje se ovo cita..
Zagorac je dobio sada zatvor i kaznu da vrati 5 mil dolara sa tecajem od 2000 jer je onda toliko to vrijedilo.

Da li vam to ima smisla???

Odnosno da postavim drugacije da se u provatizaciji otudjilo zemljist akoje je tad vrijedlio 50 eur a sada je 150 i taj malverzant mora vratiti to drzavi da li moze prodati zemljiste po 150 i staviti 100 u dep a drzavi vrati koliko je tada vrijedilo???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Pitanje, nevezano berze, ali ovdje se ovo cita..
Zagorac je dobio sada zatvor i kaznu da vrati 5 mil dolara sa tecajem od 2000 jer je onda toliko to vrijedilo.

Da li vam to ima smisla???

Odnosno da postavim drugacije da se u provatizaciji otudjilo zemljist akoje je tad vrijedlio 50 eur a sada je 150 i taj malverzant mora vratiti to drzavi da li moze prodati zemljiste po 150 i staviti 100 u dep a drzavi vrati koliko je tada vrijedilo???

…mislim da ga idu kamate…a to bu fajn iznos onda…


Da li vam to ima smisla???

U banani je sve moguće.


Pitanje, nevezano berze, ali ovdje se ovo cita..
Zagorac je dobio sada zatvor i kaznu da vrati 5 mil dolara sa tecajem od 2000 jer je onda toliko to vrijedilo.

Da li vam to ima smisla???

Odnosno da postavim drugacije da se u provatizaciji otudjilo zemljist akoje je tad vrijedlio 50 eur a sada je 150 i taj malverzant mora vratiti to drzavi da li moze prodati zemljiste po 150 i staviti 100 u dep a drzavi vrati koliko je tada vrijedilo???


…u kaznenom zakonu se u odštetnom zahtjevu ne mogu uračunavati kamate… [rolleyes]

New Report

Close