Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mirovinci: Drugi stup mora biti obvezan
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9976cfcd-cb93-40c7-b970-b19487cad7a3&ref=lastadd

[lol] FM su se usrali.
Dobro, obavezan 2 stup al nema prodaje dionica!? Niti jedne!
Ok?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



Mirovinci: Drugi stup mora biti obvezan
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9976cfcd-cb93-40c7-b970-b19487cad7a3&ref=lastadd

[lol] FM su se usrali.
Dobro, obavezan 2 stup al nema prodaje dionica!? Niti jedne!
Ok?
[/quote]

Ma neće mirovinci niti jednu dionicu prodavati. Kakvi, je vjerujem u njih 100% !!!

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Da postoji opcija izbora između OMF-a i bilo kojeg cash fonda niti sekunde ne bih razmišljao. Ovako mi se ne sviđa niti jedna niti druga opcija.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


NEŠTO SE IPAK POKREĆE……

Pregledom tema kojima se bave mediji i istaknuti pojedinci , možemo reći da se ipak nešto
događa a zaokupljenost financijskom krizom, napokon je realna. Kako ste , kolege napisali, probuđeni
phoenix iz istoka se budi i diže , paralelno sa prahom i pepelom koji guši zrak…. tržište ogromnog kapitala , traži pore, kao voda pod tlakom, da izađe i cirkulira slobodnim putevima…..
Injekcije kapitala čekaju doziranje i primjenu u bankama..ako dobro čitam, pripremaju se novi
krediti za kupnju dionica…. tržište je spremno kao pacijent nad kirurškim timom, da ga otvori, obradi sa brzom ugradnjom …i pošalje na rehabilitaciju…
Hoćemo li naći motive i načine, da se ovaj put okrenemo stvarnom kapitalu, svjetskom
investitorskom stampedu koji čeka pištolj za start ?

Zanima me, a što ako kirurzi operiraju kao što su operirali Maškarina,ili, ako pacijent ne preživi operaciju??? [shocked]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Uh,
kako vidim napetost raste oce biti zeleno ili crveno ?
Oce sutra ili u utorak ili srijedu pitanje je, tko ce pogoditi ?
Mozda malo u punedjeljak kupiti pa ako rokne opet u utorak mozda vrag zna.
Prvo veceras gledamo aziju a ujutro Europu i sve bude jasno a onda svi skupa ko telići cekamo da ameri otvore,e pa ako i oni stave zeleni šećer na kraju tko će nam biti ravan,pa ako još i država pusti koju kintu firmama kojima je već odavnio trebala platiti,juhu ,…..
Ma malo strpljenja pa bumo sutra u 22:00 pametniji,a nastavak u utorak,……

Pa ako je i zeleno kolega pitanje je dok platiš proviziju da li uspio zaraditi za burek i jogurt, uopće ne vidim smisao ulaza

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

francesco, 01.03.2009. u 21:59
Kolega Vi ste rekli da između keša i informacije birate informaciju, a ja Vam na ovaj način samo želim dokazati da su po nekad kvalitetne informacije svima dostupne dok keš ni je ni ti će ikada biti.
O isajderskim infi. ne bi u opće pričao jer samim time što je to kazneno djelo dovoljno je rečeno.
Pošten posao i kriminal se ne može komparirati.

Nemojte kolega promatrati stvari crno -bijelo,ima tu i sivoga.Siguan sam da ima ljudi koji su točan iznos dividende znali 2-3 dana prije ostatka svijeta,pa da je i 5-6 sati može biti korisno.Dakle ima se isti info kao i ostali,samio malo,malo ranije.U tim malim balansiranjima između legalnoga i nelegalnoga kriju se prilike.Kad malo promisliš dok vijest dođe do nas smrtnika prošla je kroz par ruku i tih par mozgova imali su info ranije ,možda malo,ali ranije.Koliko puta ste promislili ,joj da san prije 20 minuta ovo znao ,onda bi……….(BDI npr.)!Dakle pričam o tim nijansama,ako me razumijete što hoću reći.I ja trgujem na ovoj burzi kao i ostali hrvatski puk i ništa ne znam prije ostalih,no priznajem svoju ljudsku slabost i teško da bi odolio da ne iskoristim kakav dobar info,no pošto mi se takve stvari ne događaju mogu to staviti u kategoriju moje želje,moji snovi…. U svom postu sam se možda malo nezgrapno izrazio,al insajd info definitivno ne podržavam i potpuno se slažem,pošten posao i kriminal se ne mogu uspoređivati.



NEŠTO SE IPAK POKREĆE……

Pregledom tema kojima se bave mediji i istaknuti pojedinci , možemo reći da se ipak nešto
događa a zaokupljenost financijskom krizom, napokon je realna. Kako ste , kolege napisali, probuđeni
phoenix iz istoka se budi i diže , paralelno sa prahom i pepelom koji guši zrak…. tržište ogromnog kapitala , traži pore, kao voda pod tlakom, da izađe i cirkulira slobodnim putevima…..
Injekcije kapitala čekaju doziranje i primjenu u bankama..ako dobro čitam, pripremaju se novi
krediti za kupnju dionica…. tržište je spremno kao pacijent nad kirurškim timom, da ga otvori, obradi sa brzom ugradnjom …i pošalje na rehabilitaciju…
Hoćemo li naći motive i načine, da se ovaj put okrenemo stvarnom kapitalu, svjetskom
investitorskom stampedu koji čeka pištolj za start ?

Zanima me, a što ako kirurzi operiraju kao što su operirali Maškarina,ili, ako pacijent ne preživi operaciju??? [shocked]
[/quote]

E, to je to, samo pazite, kirurzi su slične operacije izveli mnogo puta, s toga bi to mogli nazvati rutinom, pa se ipak desila vrlo gruba pogreška sa katastrofalnim posljedicama, dok se se sa recesijom pokušavaju boriti na način da u biti ne znaju što činiti, te se samo nadati da će "upaliti" mjere koje su poduzeli, mogli bi s pravom to nazvati nabadanje u mraku bez ikakvih garancija i saznanja da će uistinu i uspjeti!

Sada usporedite činjenice iz navdenog kirurškog zahvata i činjenice vezano uz mjere za obuzdavanje recesije!

Zagrebačka burza: CROBEX potonuo jače od svijeta
http://seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-crobex-potonuo-jace-od-svijeta,38799.html


Zagrebačka burza: CROBEX potonuo jače od svijeta
http://seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-crobex-potonuo-jace-od-svijeta,38799.html

a tek kad zavrsi ova farsa oko dividende ht [byhttp://finance.yahoo.com/intlindices?e=europee] [bye] [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Tko god vidi K/P trenutni ima da se smrzne… Bez obzira da li je u dionicama ili u kešu

Hell is Empty and all the Devils are Here

danas ćemo gledati rasprodaju drugih dionica i krcanje HT-om zbog dividende. HT će vjerojatno imati promet preko 20 milja, a ostali svi skupa ne vjerujem da će preko 6 milja

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

dimo,a sutra ???? rasprodaja svega i ht….bjezanje u cash-r-a [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close