Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo vjetra u leđa dionicam da krene rast……. http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3245992/index.do



skovacin, 01.03.2009. u 13:17
Verdi

To je bio last minute aranžman za bijeg u HT.
[/quote]

Po meni je to preskup aranžman da bi se ulovilo 13kn. Vidjeti će mo pošto će se uspjeti vratiti u utorak nazad. No nikad se ne zna. Jer ako ju u ponedjeljak još dodatno sruše plan prolazi.
Ja si nešto razmišljam i o Dalekovodu jer je bezobrazno jeftin a Šuki je nešto rekao da će platiti dugove građevincima.
[/quote]

Slažem se, ali nekako mi je to logičnije pomisliti nego da imaju stvarni razlog za napuštanje ATPL-a po svaku cijenu u zadnji tren. Za DLKV mi je pad 5-tice do 270 išlo po EWT i ovo dodatno do 250 me malo zbunjuje. Iako mi izgleda da je tih 250 moguća točka podrške, gdje bi se možda isplatilo ukrcati.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!




verdi, 01.03.2009. u 13:44
Verdi

To je bio last minute aranžman za bijeg u HT.
[/quote]

Po meni je to preskup aranžman da bi se ulovilo 13kn. Vidjeti će mo pošto će se uspjeti vratiti u utorak nazad. No nikad se ne zna. Jer ako ju u ponedjeljak još dodatno sruše plan prolazi.
Ja si nešto razmišljam i o Dalekovodu jer je bezobrazno jeftin a Šuki je nešto rekao da će platiti dugove građevincima.
[/quote]

Slažem se, ali nekako mi je to logičnije pomisliti nego da imaju stvarni razlog za napuštanje ATPL-a po svaku cijenu u zadnji tren. Za DLKV mi je pad 5-tice do 270 išlo po EWT i ovo dodatno do 250 me malo zbunjuje. Iako mi izgleda da je tih 250 moguća točka podrške, gdje bi se možda isplatilo ukrcati.
[/quote]

Stvar je u tome što sa velikom sigurnošću možeš da se brzo vratiš na iste pozicije jer ne ma nikoga drugog da to pomakne na gore dok su svi u Ht-u. Po toj logici slijedi još lagana pušiona u ponedjeljak te brzi ukrcaj u utorak. Trošak je 1% za brokera. Ni je ti bitno što prodaješ u bescijenje jer se vraćaš nazad. Opasna taktika, ali vrag je u sili i muhe jeo.

who dares, wins

Sad će Škkegro spustiti crobex za najmanje 5%.Stručnjak svih stručnjaka,sve zna sve kuži a neće mu smetati ni jeftin dokup [angry]

ps.nedeljom u 2

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

NEŠTO SE IPAK POKREĆE……

Pregledom tema kojima se bave mediji i istaknuti pojedinci , možemo reći da se ipak nešto
događa a zaokupljenost financijskom krizom, napokon je realna. Kako ste , kolege napisali, probuđeni
phoenix iz istoka se budi i diže , paralelno sa prahom i pepelom koji guši zrak…. tržište ogromnog kapitala , traži pore, kao voda pod tlakom, da izađe i cirkulira slobodnim putevima…..
Injekcije kapitala čekaju doziranje i primjenu u bankama..ako dobro čitam, pripremaju se novi
krediti za kupnju dionica…. tržište je spremno kao pacijent nad kirurškim timom, da ga otvori, obradi sa brzom ugradnjom …i pošalje na rehabilitaciju…
Hoćemo li naći motive i načine, da se ovaj put okrenemo stvarnom kapitalu, svjetskom
investitorskom stampedu koji čeka pištolj za start ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Mirovinci: Drugi stup mora biti obvezan
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9976cfcd-cb93-40c7-b970-b19487cad7a3&ref=lastadd

who dares, wins





lopina, 01.03.2009. u 17:47
Verdi

To je bio last minute aranžman za bijeg u HT.
[/quote]

Po meni je to preskup aranžman da bi se ulovilo 13kn. Vidjeti će mo pošto će se uspjeti vratiti u utorak nazad. No nikad se ne zna. Jer ako ju u ponedjeljak još dodatno sruše plan prolazi.
Ja si nešto razmišljam i o Dalekovodu jer je bezobrazno jeftin a Šuki je nešto rekao da će platiti dugove građevincima.
[/quote]

Slažem se, ali nekako mi je to logičnije pomisliti nego da imaju stvarni razlog za napuštanje ATPL-a po svaku cijenu u zadnji tren. Za DLKV mi je pad 5-tice do 270 išlo po EWT i ovo dodatno do 250 me malo zbunjuje. Iako mi izgleda da je tih 250 moguća točka podrške, gdje bi se možda isplatilo ukrcati.
[/quote]

Stvar je u tome što sa velikom sigurnošću možeš da se brzo vratiš na iste pozicije jer ne ma nikoga drugog da to pomakne na gore dok su svi u Ht-u. Po toj logici slijedi još lagana pušiona u ponedjeljak te brzi ukrcaj u utorak. Trošak je 1% za brokera. Ni je ti bitno što prodaješ u bescijenje jer se vraćaš nazad. Opasna taktika, ali vrag je u sili i muhe jeo.
[/quote]
Promet na HT je bio 33 mil kuna,a na ostalim dionicama 12,a i ranijih dana je bio nizak.Prema tome
HT se nije kupovao od prodaje drugih dionica već su se pojavila nova sredstva koja su ranije bila
u rukama neodlučnih kupaca.A prodavaći HT su ušli u keš.Ili ga povlaće,ili je namjenjen novoj
kupnji dionica,što bi moglo pojačati kupnju na ostalim dionicama,a naročito ako se i kod njih može
očekivati velika dividenda.
Ipak bi fondovi,kioji inaće djeluju sa zadrškom mogli krenuti u kupnju HT što bi moglo podići cijenu
HT,ali i uvjetovati rast i neutaliziranje gubitaka ostalih dionica.
Dakle,možemo očekivati rast s obzirom da već za sedmicu dana sjeda dividenda.Neke brokerske kuće
dozvoljavaju kupnju sa plaćanjem T+3,a što znaći da se već u srijedu mogao osjetiti nalet malih ulagača.
A veliki koji imaju više manevarskog prostora mogli bi iskoristiti sutrašnji dan za kupnju ostalih dionica,pa bi se lako moglo dogoditi da dođe do jutarnjeg rušenja uz mali promet,a kasnije rast i
akumulacija većih igrača.
Ful sam u dionicama i zadovoljan sam jer očekujem rast.Od srijede sigurno.Međutim,iskustvo me
naučilo da se čak i na našem tržištu događaju neke stvari ranije nego što očekujemo.






nikita007, 01.03.2009. u 17:53
Verdi

To je bio last minute aranžman za bijeg u HT.
[/quote]

Po meni je to preskup aranžman da bi se ulovilo 13kn. Vidjeti će mo pošto će se uspjeti vratiti u utorak nazad. No nikad se ne zna. Jer ako ju u ponedjeljak još dodatno sruše plan prolazi.
Ja si nešto razmišljam i o Dalekovodu jer je bezobrazno jeftin a Šuki je nešto rekao da će platiti dugove građevincima.
[/quote]

Slažem se, ali nekako mi je to logičnije pomisliti nego da imaju stvarni razlog za napuštanje ATPL-a po svaku cijenu u zadnji tren. Za DLKV mi je pad 5-tice do 270 išlo po EWT i ovo dodatno do 250 me malo zbunjuje. Iako mi izgleda da je tih 250 moguća točka podrške, gdje bi se možda isplatilo ukrcati.
[/quote]

Stvar je u tome što sa velikom sigurnošću možeš da se brzo vratiš na iste pozicije jer ne ma nikoga drugog da to pomakne na gore dok su svi u Ht-u. Po toj logici slijedi još lagana pušiona u ponedjeljak te brzi ukrcaj u utorak. Trošak je 1% za brokera. Ni je ti bitno što prodaješ u bescijenje jer se vraćaš nazad. Opasna taktika, ali vrag je u sili i muhe jeo.
[/quote]
Promet na HT je bio 33 mil kuna,a na ostalim dionicama 12,a i ranijih dana je bio nizak.Prema tome
HT se nije kupovao od prodaje drugih dionica već su se pojavila nova sredstva koja su ranije bila
u rukama neodlučnih kupaca.A prodavaći HT su ušli u keš.Ili ga povlaće,ili je namjenjen novoj
kupnji dionica,što bi moglo pojačati kupnju na ostalim dionicama,a naročito ako se i kod njih može
očekivati velika dividenda.
Ipak bi fondovi,kioji inaće djeluju sa zadrškom mogli krenuti u kupnju HT što bi moglo podići cijenu
HT,ali i uvjetovati rast i neutaliziranje gubitaka ostalih dionica.
Dakle,možemo očekivati rast s obzirom da već za sedmicu dana sjeda dividenda.Neke brokerske kuće
dozvoljavaju kupnju sa plaćanjem T+3,a što znaći da se već u srijedu mogao osjetiti nalet malih ulagača.
A veliki koji imaju više manevarskog prostora mogli bi iskoristiti sutrašnji dan za kupnju ostalih dionica,pa bi se lako moglo dogoditi da dođe do jutarnjeg rušenja uz mali promet,a kasnije rast i
akumulacija većih igrača.
Ful sam u dionicama i zadovoljan sam jer očekujem rast.Od srijede sigurno.Međutim,iskustvo me
naučilo da se čak i na našem tržištu događaju neke stvari ranije nego što očekujemo.
[/quote]

Isto kao što se vratio novac od dividende za ATPL.Gdje je taj novac?Jel’ se povečao promet?

68,40% 68,90%
Ovo su promjene u Top 10 HT od 01.01. 09.
0,50% = cca 400 000 dionica × cca 210= 84 M
Sve to govori da su veliki igrači danima i mjesecima, malo po malo ulazili u dionicu radi dividende i kakve takve sigurnosti. Njihova masa novca čini ih tromima pa radi toga trebaju po nekada brutalno obarati cijenu da bi si smanjili prosjek ulaska. U tom grmu leži šansa malih investitora samo se treba postaviti bezobrazno nisko ili visoko i u nekom od tih valova cijena će te dotaknuti. Ne će to biti svaki dan ali ima dana do travnja.

who dares, wins

Uh,
kako vidim napetost raste oce biti zeleno ili crveno ?
Oce sutra ili u utorak ili srijedu pitanje je, tko ce pogoditi ?
Mozda malo u punedjeljak kupiti pa ako rokne opet u utorak mozda vrag zna.
Prvo veceras gledamo aziju a ujutro Europu i sve bude jasno a onda svi skupa ko telići cekamo da ameri otvore,e pa ako i oni stave zeleni šećer na kraju tko će nam biti ravan,pa ako još i država pusti koju kintu firmama kojima je već odavnio trebala platiti,juhu ,…..
Ma malo strpljenja pa bumo sutra u 22:00 pametniji,a nastavak u utorak,……

Evo par citata sa sličnog foruma, tamo preko bare:

35 YEARS OF SAVINGS GONE IN 2 DAYS. 27-Feb-09 03:52 pm I AM GOING TO SHOOT MYSELF. IT’S THE ONLY SOLUTION

After C and BAC, what bank is next? 27-Feb-09 01:58 pm

Mon Open $1 and close 50 cents 59 minutes ago C is Over

BEFORE I KILL MYSELF 27-Feb-09 03:12 pm MY LAST DAY ON EARTH WILL BE LIKE GRAND THEFT AUTO, ONLY REAL

C Upgraded To SELL EVERYTHING

Ma kod nas je još super [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Stvar je u tome što sa velikom sigurnošću možeš da se brzo vratiš na iste pozicije jer ne ma nikoga drugog da to pomakne na gore dok su svi u Ht-u. Po toj logici slijedi još lagana pušiona u ponedjeljak te brzi ukrcaj u utorak. Trošak je 1% za brokera. Ni je ti bitno što prodaješ u bescijenje jer se vraćaš nazad. Opasna taktika, ali vrag je u sili i muhe jeo.

Kolega, ne zovite vraga ako ga niste upoznali.
A kad ga jednom upoznate, vjerujete mi,nikad ga više nećete zazivati.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close