Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


keš 100%
pravilo br 2 : preko vikenda obavezno u keš[wink]
[/quote]
je kod mene pravilo br.1
[thumbsup]
[/quote]
Pravilo koje donosi gubitak kada je tržište u padu i neostvareni dobitak kada je tržište u rastu.Tako
se sigurno gubi.Do posljednje pare sam potrošio na PRFC po 13.Bilo ponuđeno na ASK.Mislim da je zo
siguran dobitak iako svaka dionica može na 1 lipu.
Bilo je niz lijepih prilika za ulazak u petak,i trebalo ih je iskoristiti,jer je bilo niz informacija koje ukazuju
da bi moglo doćui do laganog oporavka:
devalvacije neće biti-svi se dogovorili da brane tećaj
odluka potvrđena sa konkretnom akcijom-NBH otkupila preko 300 mil EUR
Evropa pomaže istočnu Evropu
antirecesijske mjere-usaglasili se vlada,HUP,sindikati,Ekonomsko vijeće i Mesić_psihološki vrlo
bitno iako same mjere imaju više deklarativni karakter
i pored toga dividenda HT
petak je bio dan za ulazak,a ne za izlazak
Inaće,ovo pričanje o izlasku prema kraju vremena i nisu baš istina.Možda to netko i radi,ali mi više
izgleda kao pila naopako jer se uglavnom prema kraju vremena crobex diže i to na dosta velikim
prometima,a to znaći da ima više onih koji ulaze nego izlaze,jer neki koji su ćekali na jazovkama
nisu prošli jer su bili prenisko pa kupuju i troše keš.Naravno da se u svemu tome dogodi da netko
prodaje jeftino, naročito,ako želi biti miran za vikend.To su šanse za jeftinu kupnju i prilika za zaradu jer je na većini dionica spreed veći od 10%.A za trejdanje je dostatno i 5% razlike.





Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


keš 100%
pravilo br 2 : preko vikenda obavezno u keš[wink]
[/quote]
je kod mene pravilo br.1
[thumbsup]
[/quote]
Pravilo koje donosi gubitak kada je tržište u padu i neostvareni dobitak kada je tržište u rastu.Tako
se sigurno gubi.Do posljednje pare sam potrošio na PRFC po 13.Bilo ponuđeno na ASK.Mislim da je zo
siguran dobitak iako svaka dionica može na 1 lipu.
Bilo je niz lijepih prilika za ulazak u petak,i trebalo ih je iskoristiti,jer je bilo niz informacija koje ukazuju
da bi moglo doćui do laganog oporavka:
devalvacije neće biti-svi se dogovorili da brane tećaj
odluka potvrđena sa konkretnom akcijom-NBH otkupila preko 300 mil EUR
Evropa pomaže istočnu Evropu
antirecesijske mjere-usaglasili se vlada,HUP,sindikati,Ekonomsko vijeće i Mesić_psihološki vrlo
bitno iako same mjere imaju više deklarativni karakter
i pored toga dividenda HT
petak je bio dan za ulazak,a ne za izlazak
Inaće,ovo pričanje o izlasku prema kraju vremena i nisu baš istina.Možda to netko i radi,ali mi više
izgleda kao pila naopako jer se uglavnom prema kraju vremena crobex diže i to na dosta velikim
prometima,a to znaći da ima više onih koji ulaze nego izlaze,jer neki koji su ćekali na jazovkama
nisu prošli jer su bili prenisko pa kupuju i troše keš.Naravno da se u svemu tome dogodi da netko
prodaje jeftino, naročito,ako želi biti miran za vikend.To su šanse za jeftinu kupnju i prilika za zaradu jer je na većini dionica spreed veći od 10%.A za trejdanje je dostatno i 5% razlike.
[/quote]

lopina – nikad, ali baš nikad, ne lovi nož koji pada – možda ga uloviš, ali ćeš se porezati !!!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
655,00 35 15:57:44
654,90 100 15:57:44
654,30 30 15:57:44
654,00 8 15:57:44
654,00 26 15:57:27
654,00 20 15:57:09
654,00 5 15:56:58
654,00 19 15:56:36
654,00 15 15:56:28
654,00 19 15:55:50
653,00 18 15:55:49
653,00 19 15:55:49
653,01 40 15:55:49
654,00 20 15:55:43
654,00 21 15:54:50
654,00 4 15:54:20
654,00 1 15:54:20
654,00 5 15:54:03
653,00 1 15:53:10
653,00 7 15:53:08
653,00 13 15:52:50
653,01 21 15:52:50
653,00 22 15:51:56
653,90 30 15:50:06
Kolega ovo su zadnje transakcije na Atpl pa mi Vi recite je li to bijeg u keš poziciju ili ni je?
Zanemarite one dionice sa kojima se skoro pa i ne trguje te se mogu frizirati sa 5kn.
Od 5 dana 4 su Vam ovakova na likvidušama gdje se može okrenutu nekakva pristojna količina novca.

who dares, wins

skovacin, 01.03.2009. u 11:00
Verdi

To je bio last minute aranžman za bijeg u HT.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Do kada ce se citirati foskule o nozu koji pada? Sta plasite ljude bezveze… zar nismo dovoljno pali?
Evo ja cu vam kazati da noz koji pada se usput i okrece pa ga mozda uhvatis s tupe strane.
Samo treba pratiti pad malo dulje vrijeme … da skuzis rotaciju [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


verdi, 01.03.2009. u 11:22
Verdi

To je bio last minute aranžman za bijeg u HT.
[/quote]

Po meni je to preskup aranžman da bi se ulovilo 13kn. Vidjeti će mo pošto će se uspjeti vratiti u utorak nazad. No nikad se ne zna. Jer ako ju u ponedjeljak još dodatno sruše plan prolazi.
Ja si nešto razmišljam i o Dalekovodu jer je bezobrazno jeftin a Šuki je nešto rekao da će platiti dugove građevincima.

who dares, wins


Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


Ljudi u dionicama ce biti sve vise kako vrijeme prolazi. Nitko nije rekao da je cash klopka SADA ali bi mogao postati u odredjenom razvoju dogadjaja koji nije bas neizvjestan.
Ja nisam u nikakvoj gabuli. Pocinjem pratiti odredjene dionice jer vidim da je spread ogroman a pritisak na prodaji slab. Ako i udjes neposredno prije dna u jake dionice prvi bounce te vrati u +.
Dno obicno ljudi ne primjete od paklenog drukanja
Samo nastavi [thumbsup]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Evo bas gledam koliko su dionice pale.Prosijek cca. 85-90%.
Pa neznam koliko bi ovdije ekipi bilo dosta da prestanu sa drukom.Mozda 99% bi bilo u redu.A vjerujem da bi i tada bilo navlacenja prema dolje.
Sve u svemu volio bi da se desi jedan jako brzi i veliki odbijanac pa da ova ekipa dodatno dize cijenu svojim zakasnjelim ulaskom.
Da se razumjemo ja sam 50% u cashu i 50% u dionicma i odgovara mi i pad i rast.
I mnogo mirnije spavam nego ovi kesolovci.Da i da ne zaboravim pogledajte malo koji nickovi su pa i rekao bi neuroticni.Samo pogledajte da su uvecer zadnji na forumu a ujutro prvi i sve ce vam biti jasno.Sigurno nije lako probuditi se u pola noci i ic vidjeti kako je azija otvorila.
Pozdrav . [bye]

[Ni je to ništa ne procjenjivo. Evo ti jedna besplatna informacija pa budi general prije bitke:
Uđi u HT sa svom masom novca kojeg možeš skupiti i uzmi dividendu koja se nudi ama baš svakome tko ima keš. ][/quote]

HT dividenda je informacija koju svaka šuša koja je pogledala novine zna i kao takva nije dragocijena.Hoće li čovik kupit i uzet dividendu ,to je njegova odluka na osnovu opće poznate informacije,ali povlaštena informacija je nešto što stvara razliku i daje prednost(pitaj rodbinu fond menađerčića),te te čini generalom prije bitke.Ne potcijenjuj važnost prave informacije i znanja,to ti je greška u ovoj igri.Vrlo često je zarada samo posljedica pravodobne informacije i to ne samo na TK nego i šire.

A jos k tome ako je i kamenac u diru mokrenje je uz pozitivno otvaranje azije i futuresa jako bolno.Jos jednom pozdrav i nedajte se.
Volio bi jedino kad prode ovo sve pa da nam kazete gdje je bilo dno i na koliko ste usli jer uopce i ne sumjan da ce to bit na samom dnu. [bye]


[Ni je to ništa ne procjenjivo. Evo ti jedna besplatna informacija pa budi general prije bitke:
Uđi u HT sa svom masom novca kojeg možeš skupiti i uzmi dividendu koja se nudi ama baš svakome tko ima keš. ]

HT dividenda je informacija koju svaka šuša koja je pogledala novine zna i kao takva nije dragocijena.Hoće li čovik kupit i uzet dividendu ,to je njegova odluka na osnovu opće poznate informacije,ali povlaštena informacija je nešto što stvara razliku i daje prednost(pitaj rodbinu fond menađerčića),te te čini generalom prije bitke.Ne potcijenjuj važnost prave informacije i znanja,to ti je greška u ovoj igri.Vrlo često je zarada samo posljedica pravodobne informacije i to ne samo na TK nego i šire.
[/quote]

Kolega Vi ste rekli da između keša i informacije birate informaciju, a ja Vam na ovaj način samo želim dokazati da su po nekad kvalitetne informacije svima dostupne dok keš ni je ni ti će ikada biti.
O isajderskim infi. ne bi u opće pričao jer samim time što je to kazneno djelo dovoljno je rečeno.
Pošten posao i kriminal se ne može komparirati.

who dares, wins

Ljudi u dionicama ce biti sve vise kako vrijeme prolazi. Nitko nije rekao da je cash klopka SADA ali bi mogao postati u odredjenom razvoju dogadjaja koji nije bas neizvjestan.
Ja nisam u nikakvoj gabuli. Pocinjem pratiti odredjene dionice jer vidim da je spread ogroman a pritisak na prodaji slab. Ako i udjes neposredno prije dna u jake dionice prvi bounce te vrati u +.
Dno obicno ljudi ne primjete od paklenog drukanja
Samo nastavi [thumbsup]

Dno je imaginaran pojam i ono u stvari ne postoji, nikada ne možeš primjetiti ili proračunati "dno" jer ono uvijek može još dolje i isto tako u svakom trenutku se može okrenuti prema gore!
Dakle, postoji samo odluka kada ti je prihvatljivo uložiti u neku vrijednosnicu i kada ju prodati.
Međutim, postoji dno nekog ciklusa, dnevnog, dvodnevnog, tjednog, kvartalnog….50godišnjeg, sve zavisi na koji vremenski period gledaš ili ulažeš i stoga, oni koji ulažu na kratki ciklus imaju veču mogučnost da ih poklopi i dno npr. petogodišnjeg ciklusa dok oni koji čekaju dno istog, obavezno zbog svoje tromosti zakasne.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close