Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja san isto jedno vrijeme mislija da je točna ta parola cash is king.Mislim da nije.Znanje i prava informacija su king.Ako uđeš na tržište u pogrešno vrime…adio novci [sealed]

Točno to kol.cazo22, treba znati!
Ovo je posao kao i svako drugi, ako više znaš to su i rezultati bolji, dakle i keš i dionice su king, ali svaki u svoje vrijeme!
I ja sam plakao nad svakom izgubljenom kunom dok mi to nije sijelo, zaboravio sam da kada otvaraš bilo kakav posao, firmu , obrt… moraš uložiti keš za osnovna sredstva za rad, moraš konstantno nadokupljivati, razvijati se, ali onda si i svijestan da taj ulog ne možeš vratiti u kratkom roku nego se treba svojski potruditi i zapeti da se posao napravi i onda možda nakon 3-5 god. počneš ubirati korist svoga uloga i truda.
Dioničarska škola je skupa i ja sam je jako dobro platio i vjerujte, jednom kada naučite funkcionirati u skladu sa TK nema boljeg posla, ne odgovaraš nikome, nema poreza, nema papirologije, terena, kiše, hladnoče, umrljanih ruku, nego samo ti i tvoja sposobnost!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Trejd je česta likvidnost.
Zadnjih mjeseci svi pričaju o likvidnosti. To je to.

who dares, wins

Točno tako Barbosa,ali ova recesija je podigla cijenu školarine,nažalost.Ipak između keša i informacije,biram informaciju,ona ti omogućava da budeš general prije bitke,a to je neprocijenjivo!

Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!


Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


keš 100%
-pravilo br 2 : preko vikenda obavezno u keš[wink]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


keš 100%
pravilo br 2 : preko vikenda obavezno u keš[wink]
[/quote]

To je kod mene pravilo br.1
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Samoubojica sam bio kada je crobex bio na 5.000 i kao većina izgorio.
Sada je veća vjerovatnost da je gubitnik onaj tko je u gotovini nego vlasnik dioničkog portfolia
hrvatskih poduzeća.NAGLAŠAVAM portfolia jer će ova kriza pomesti neka poduzeća i zato je
disperzija uloga vrlo bitna.Nažalost tog pravila disperzije uloga nisam se pridržavao i pratio TNPL
od 4.000 pa sve do 1.000 izlazio iz svih pozicija i bio gotovo 100% u TNPL kada je bila na 1.500.
Stravično iskustvo,sa velikim gubicima.Sreća da su mi margini isticali na cijeni TNPL 3.000 pa na 1.850 pa na 1.400 tako da sam gubio manje.

Skupa vam je bila školarina kolega.Vjerovatno će te biti jako dobar profesor nekim novim klincima.
Šalu na stranu,većina kolega ja platila školarinu,ima ih koji se tješe pa neće priznati,samo se razlikujemo u cijeni te iste školarine.
Nadam se da nećemo zaboraviti gladne godine, kad jednom nastupe debele.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač





No,nije kraj svijeta!Doći će i naših pet minuta.Čuvajte novce.

Samo čuvajte novce.Oni vam u čarapi donose pušionu u visini inflacije.
Ako ste kupili EUR imat ćete manje,jer u turističkoj sezoni EUR ioonako pada.Spušiti ćete i pad
tečaja i inflaciju.
Oročavati i kupovati EUR je trebalo kada je crobex bio preko 5000.Još bolje USS.A i sada može
biti unosno ,ali i vrlo rizično.
Investitor koji je jučer kupio HT na 225 na svoj ulog je zaradio 30 kn tj.13,33% ,a za godinu dana
ako dividenda bude ista i više ako postojeću dividendu iskoristi za kupnju HT po diskontu nakon
isteka div.day.Otprilike u jednu godinu 30%.Pa to je financijski inžinjering.
Tragično je da mirovinci ovo ne kupuju,nego brane neka svoja potenkinova sela.
[/quote]
da dodam… svi smatraju da ce de ovaj deflatorni trend nastaviti. Hoce neko vrijeme. Usput se u TISINI stvara paralelni sustav trgovanja od Japana do Njemacke koji vec funkcionira i kad "majstori" sljedeci put zaljuljaju svijet (a to ce biti brzo) – ljudi u cashu ce ostati u klopci iz koje nece biti izlaza
[/quote]

Jel ti znaš koliko danas vrijedi cash? Pogotovo kad su svi prezaduženi i pod kreditma, a kamata

za dizanje novog casha je previsoka.

Kakva klopka, kolega!? Klopku su odradili dioničari, poput vas, na kojima se slomila čitava financijska

država, mirovinci, branitelji, Ht, firme na TK……itd.
[/quote]

Kolega Gonzalez o čemu ovaj xyz priča.Čini mi se da se od ove krize stvara neka vrsta znanstvene fantastike.
Na kraju će još ispasti da krize nije ni bilo.Neke stvari koje zadnjih dana ovdje čujem,sve ne mogu vjerovati da sam ih pročitao.Kakvih nebuloza čemo se još naslušati do kraja godine,a vjerojatno i iduće.

Tko želi nek pročita moj zadnji post na IGH.Mnogi će se pronaći.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3246592/index.do pocelo je pocelo….malo u manjoj mjeri nego usa…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Točno tako Barbosa,ali ova recesija je podigla cijenu školarine,nažalost.Ipak između keša i informacije,biram informaciju,ona ti omogućava da budeš general prije bitke,a to je neprocijenjivo!

Ni je to ništa ne procjenjivo. Evo ti jedna besplatna informacija pa budi general prije bitke:
Uđi u HT sa svom masom novca kojeg možeš skupiti i uzmi dividendu koja se nudi ama baš svakome tko ima keš.

who dares, wins



Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


keš 100%
-pravilo br 2 : preko vikenda obavezno u keš[wink]
[/quote]

Koliko sam primjetio puno je ljudi koji svaki radni dan završavaju u keš poziciji.
Oni što se istovaraju u 15.58h. Sutra je novi radni dan i nova prilika.

who dares, wins




Koliko je ljudi još u dionicama ovdje. Ajme majko.

Priče o tome da je cash klopka, plasirane ovdje od takvih samo dokazuju u kakvoj su gabuli.


keš 100%
-pravilo br 2 : preko vikenda obavezno u keš[wink]
[/quote]

Koliko sam primjetio puno je ljudi koji svaki radni dan završavaju u keš poziciji.
Oni što se istovaraju u 15.58h. Sutra je novi radni dan i nova prilika.
[/quote]ci
mirovinci su s 2,5 miljardi u djonicama, otvoreni na 11% imovine, stranci se istovarili, forumasi se na 5k prebacili u cash.
pa ko je sve to lud da ima djonice?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close