Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino što mogu mirovinci to je prodavati silne nakrcane dionice, JER IM FALI CASHA.

A država treba krpati proračun. Zato Luke Skywalker alias Govner, nemoj biti previše

SF raspoložen.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Uz dužno poštovanje, samo budala bi prebacila novac iz drugog stupa u prvi stup. Ja bih prebacio iz prvog u drugi, kad bi to bilo legalno. Svi znamo da je prvi stup = punjenje proračuna = instant gubitak sve ušteđevine. Drugi stup, kakav god bio, jamac je da nećete ostati bez ijedne kune. Prvi stup jamac je da ćete ostati bez ijedne kune i to odmah (Šuker je gladan!!!!!)

Hell is Empty and all the Devils are Here




Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]

Mene taj prelazak uopće ne brine, zašto nekoga zakonom obvezati da mora štedjeti u II stupu?
Neka se mirovinci sami izbore za povjerenje tako da se potrude tko če više zaraditi svojim osiguranicima!
Ja bi im čak ukinuo bilo kakve naplate "troškova upravljanja" iz proračuna nego neka se financiraju iz poslovnih rezultata pa da se vidi koji fond najkvalitetnije upravlja sa imovinom osiguranika!
[/quote]

Ti razmišljaš utopijski! Misliš da su OMF-ovi samostalno odlučivali što će i kada kupovati? Da ne bi!
Od cca 23 mlrd. kuna imovine, u domaćim dionicama imaju svega 2,5 mlrd. Znaš koliko imaju u drž. obveznicama i trezorskim zapisima? 10 milijardi!!! I onda ti očekuješ da oni ostvare pristojne prinose, a država ih sili da od nje kupuju obveznice! Nema šanse sve dok ih država ne ostavi na miru i pusti im pare da ih ulažu u dionice. Pa što misliš, zašto je cijeli ovaj cirkus s 2. stupom? Država nema para da ih vrati OMF-ovima!!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Jasno je kao dan da nas je pritisnulo izvana da moramo nešto poduzeti (čitaj Austrija koja se već opekla u Mađarskoj i Ukrajni). Gotovo je nepojmljivo da ova vlada koja je pokazala stravičnu količinu neznanja, ignorancije, oportunizma, donosi nekakve antirecesijske mjere. Treba vidjeti na što će to sličiti, tj. da li će to biti mjere pro forma ili kakve takve izmjene koje bi mogle pomoći ovoj državi da preživi trenutnu situaciju.
Mislim da nismo ostavljeni na cjedilu, već da će nam teška habsburška konjica pomagati, zbog vlastite gu..ce. U svakom slučaju nakon više mjeseci totalnog pesimizma vidim tračak sunca na obzorju.
Živi bili pa vidjeli.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


falco, 26.02.2009. u 08:04
sutra se zelenimo-valjda
http://www.vecernji.hr/ne…C493E694FC6C43E7DBB8C5D.1%5B/quote%5D

Eh da bar,ali na ZSE je logika da se na loše vijesti pada ,a na dobre ne reagira [undecid]

ovo bi ipak trebalo biti dobro , bez obzira na sva razočaranja dosad.
ovo je dobra vijest, ako je točna .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Malo info i sa tržišta novca:

Kamatne stope rastu 11. dan za redom, već su 10 dana kamatne stope preko 10 %, odnosno već 6. trgovinski dan za redom preko zanimljivih 20 %, i današnjim danom kamate su skočile i preko 30 %…

Gdje kraj?? Osobno mislim da je ovo već prevršilo svaku mjeru, meni je nekih 20 % normalno obzirom na situaciju, ali ovih 30 % već nešto čudno [lol]

u cijelom svijetu kamate padaju, samo u RH rastu …………. dokle?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !




Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]
95% građana se kuži u 1.i 2.mirovinski stup isto kao Mara u krivi k…c!!!
..pozdrav
[/quote]




Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]

To neće nikako oslabiti cash pozicije mirovinaca, a strah od toga je anticipiran ovim zadnjim padom burze. Mehanizam prelaska nije definiran, a opasnost je vrlo mala jer će većina ipak ostati u drugom stupu, kako god okreneš. Ja tu vidim priliku, a ta je da si mirovinci neće dozvoliti još jedan zajeb. Sad su dobili po pički i bit će nam lijepi i dobri. Već do kraja ove godine [thumbsup]
[/quote]




Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]

To neće nikako oslabiti cash pozicije mirovinaca, a strah od toga je anticipiran ovim zadnjim padom burze. Mehanizam prelaska nije definiran, a opasnost je vrlo mala jer će većina ipak ostati u drugom stupu, kako god okreneš. Ja tu vidim priliku, a ta je da si mirovinci neće dozvoliti još jedan zajeb. Sad su dobili po pički i bit će nam lijepi i dobri. Već do kraja ove godine [thumbsup]
[/quote]

nadam se . pogotovo ako se obistine prognoze Bernanke-a & co. da , ako sve bude teklo po planu da bi kriza trebala završiti koncem ove godine .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Uz dužno poštovanje, samo budala bi prebacila novac iz drugog stupa u prvi stup. Ja bih prebacio iz prvog u drugi, kad bi to bilo legalno. Svi znamo da je prvi stup = punjenje proračuna = instant gubitak sve ušteđevine. Drugi stup, kakav god bio, jamac je da nećete ostati bez ijedne kune. Prvi stup jamac je da ćete ostati bez ijedne kune i to odmah (Šuker je gladan!!!!!)

točno. ali to samo manjina zna . a većina je na žalost neuka i biti će toga više nego što misliš.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Stvarno me iznenadila vlada ovom antirecesijskom mjerom povecanjem sms poruka za 10 lipa!! Pa to je vise prestrasno, izvlace sebe iz govana da uzmu od gradjana, a opet ko salje sms-ove naravno oni koji nemaju za pozive i djeca, znaci oni od kojih nebi trebalo uzimat nego im davat..
Jadno jadno!

idući tjedan će bit bolje...

Pa cijela ekonomija se svela, na kupi jeftino, prodaj skupo i još uzmi kredit. Kako je mobitel ovisnost, kao i Internet itd. tako se zna da će ekipa jednako trošiti kao i prije, pa i SMS-ove. Da se netko sjetio i uložio u HR, npr. veliki zabavni park ili stvorio još neke atrakcije koje će posjećivati ljudi iz cijelog svijeta, pa kroz određenu proizvodnju (ekološku) može se definitivno pomoći da država počne živjeti, a ne stalno i nanovo se zaduživati.
Ali interes je zadržavanje vlasti, ove ili one, kako bi Ti i dalje živjeli izvrsno na državnoj plaći, a državu tko je.e. Prodali smo sve, sada ne možete u EU jer nije više interesantno.
Sve u svemu, moramo se osloniti na svoje noge i početi razmišljati, a pametni ljudi neće u politiku, oni sebi stvaraju svoj svijet gdje nema tolike mržnje, lopovluka itd.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

optimum99, 26.02.2009. u 09:26
točno. ali to samo manjina zna . a većina je na žalost neuka i biti će toga više nego što misliš.

Ste svi sjedili na ušima?

II stup će ostati obavezan samo će se unaprijediti….. Vedriš- dnevnik Nove TV [huh]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Dobro jutro.
Nadam se da ste spremni za Vladin paket antiekonomskih mjera.
Ja sam optimista.
Što god naprave ne može biti gore od onog što su dosad radili.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close