Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sutra se zelenimo-valjda [undecid]
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3244553/index.do;jsessionid=C0720B453C493E694FC6C43E7DBB8C5D.1

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


sutra se zelenimo-valjda [undecid]
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3244553/index.do;jsessionid=C0720B453C493E694FC6C43E7DBB8C5D.1

Živo me zanima kako će mirovinci sutra reagirati

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

francesco, 25.02.2009. u 16:32
sutra se zelenimo-valjda
http://www.vecernji.hr/ne…C493E694FC6C43E7DBB8C5D.1%5B/quote%5D

Eh da bar,ali na ZSE je logika da se na loše vijesti pada ,a na dobre ne reagira [undecid]



sutra se zelenimo-valjda [undecid]
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3244553/index.do;jsessionid=C0720B453C493E694FC6C43E7DBB8C5D.1

Živo me zanima kako će mirovinci sutra reagirati
[/quote]

Kakvi mirovinci ???

Pa di ti živiš?

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

" Ekonomsko vijeće raspravljalo je i o reformi drugog mirovinskog stupa te je zaključilo da u idućih 15 dana radna skupina izađe s konkretnim planovima reformi. U svakom slučaju neće doći do ukidanja drugog mirovinskog stupa, nego će se u suradnji sa Svjetskom bankom i mirovinskim fondovima unaprijediti njegovo funkcioniranje. "

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/10972/Antirecesijeske-mjere.html

Da podsjetim, prije nekoliko dana Udruženje mirovinskih fondova predložilo je nekoliko mjera za rješavanje mirovinskog pitanja u Hrvatskoj. Između ostalog predložili su kratkoročne mjere s kojima bi riješili problem nepovoljnijeg izračuna mirovina iz kombiniranog sustava u usporedbi s mirovinama samo iz I. stupa. Kao dugoročne mjere predložili su povećanje stope izdvajanja za drugi stup za jedan postotni poen godišnje tijekom narednih pet godina, uvođenje tri različita portfelja u obvezne mirovinske fondove ( konzervativan ne bi smio imati dionice, srednji portfelj bi smio imati do 30 posto dionica, a dinamički portfelj bi mogao imati do 60 posto dionica ), postupno liberaliziranje ulaganja mirovinskih fondova van Hrvatske i prije ulaska u EU, liberalizacija ulaganja dobrovoljnih mirovinskih fondova, te uvođenje poreznih olakšica za poslodavce za uplate u dobrovoljne mirovinske fondove.

Za sada možemo vjerovati na riječ da neće doći do ukidanja 2. stupa, a koju će od navedenih mjera koje bi trebale unaprijediti funkcioniranje drugog mirovinskog stupa Vlada prihvatiti izgleda da ćemo saznati za petnaestak dana.

Periculum in mora.

Malo info i sa tržišta novca:

Kamatne stope rastu 11. dan za redom, već su 10 dana kamatne stope preko 10 %, odnosno već 6. trgovinski dan za redom preko zanimljivih 20 %, i današnjim danom kamate su skočile i preko 30 %…

Gdje kraj?? Osobno mislim da je ovo već prevršilo svaku mjeru, meni je nekih 20 % normalno obzirom na situaciju, ali ovih 30 % već nešto čudno [lol]

Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

I'LL BE BACK

NEMA UKIDANJA MIROVINACA [thumbsup] [thumbsup]


Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]
95% građana se kuži u 1.i 2.mirovinski stup isto kao Mara u krivi k…c!!!
..pozdrav



Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]

To neće nikako oslabiti cash pozicije mirovinaca, a strah od toga je anticipiran ovim zadnjim padom burze. Mehanizam prelaska nije definiran, a opasnost je vrlo mala jer će većina ipak ostati u drugom stupu, kako god okreneš. Ja tu vidim priliku, a ta je da si mirovinci neće dozvoliti još jedan zajeb. Sad su dobili po pički i bit će nam lijepi i dobri. Već do kraja ove godine [thumbsup]

I'LL BE BACK



Bilo na dnevniku da se ne ukida drugi stup.

To već znamo, Sanader je još prije 10 dana izjavio da se ne ukida, ali da će se omogućiti svima prijelaz iz 2. stupa u 1. pričemu bi osiguranik prenio sve uplate sa sobom u 1. stup i upravo tu leži opasnost protiv koje se treba boriti jer u ovakvim uvjetima recesije i straha nemali broj ljudi će se odlučiti na tako nešto, a to će direktno oslabiti keš pozicije OMF-ova i srokati burzu još dolje. Mene brine upravo taj dio, tj. egzodus osiguranika iz 2. u 1. stup!
[/quote]

Mene taj prelazak uopće ne brine, zašto nekoga zakonom obvezati da mora štedjeti u II stupu?
Neka se mirovinci sami izbore za povjerenje tako da se potrude tko če više zaraditi svojim osiguranicima!
Ja bi im čak ukinuo bilo kakve naplate "troškova upravljanja" iz proračuna nego neka se financiraju iz poslovnih rezultata pa da se vidi koji fond najkvalitetnije upravlja sa imovinom osiguranika!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close