Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dolazi konjica u pomoć.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9c91819f-107c-496d-b3f8-b4d11658dd2f&open=sec

Ove neće moći odbiti naši genijalci.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Svima koji bi željeli bolje razumjeti ovo što se događa preporučio bih priloženi tekst koji je nastao spajanjem triju poruka uvaženoga gospodina Online trader s foruma Moj Novac.

Tekst je objavljen prije četiri mjeseca, a ja sam umetnuo prazne retke kako bi povećao čitljivost (PDF sam načinio za sebe).

Gospon Online trader, kapa dolje!


Svima koji bi željeli bolje razumjeti ovo što se događa preporučio bih priloženi tekst koji je nastao spajanjem triju poruka uvaženoga gospodina Online trader s foruma Moj Novac.

Tekst je objavljen prije četiri mjeseca, a ja sam umetnuo prazne retke kako bi povećao čitljivost (PDF sam načinio za sebe).

Gospon Online trader, kapa dolje!

Da se ubijemo sad ili odmah?

stvarno kapa dolje čovjeku ,nema se šta reći u svemu je u pravu


Svima koji bi željeli bolje razumjeti ovo što se događa preporučio bih priloženi tekst koji je nastao spajanjem triju poruka uvaženoga gospodina Online trader s foruma Moj Novac.

Tekst je objavljen prije četiri mjeseca, a ja sam umetnuo prazne retke kako bi povećao čitljivost (PDF sam načinio za sebe).

Gospon Online trader, kapa dolje!

Bravo,……. [cool],….to je to,….the end….

Sve je stvar psihe.....

Dečki moji…ovo je odličan tekst ako stvari gledaš samo sa jedne strane. Osim toga tekst vrvi hipotetskim situacijama, ki bi da bi, ali i netočnostima i tvrtnjama koje nisu realne.
Ovako u grubo zvuči grdo, ali…kad se malo uđe pod kožu svakoj trdnji, onda se lako vidi da to baš i nije tako.
Vjerojatno bi mi trebalo isto toliko teksta da se suprotstavim ovom postu, a to mi se ne da raditi sada.
Samo nekoliko ispravaka.
1. Nije stupio na snagu zakon o liberalizaciji deviznog tržišta pa sve tvrdnje u drugoj polovici teksta padaju u vodu.
2. Ukupni dug jest 34 mlrd ali je struktura duga ono što je važno, tj. važno je koliko je država dužna. A taj iznos je kudikamo manji od 34 mlrd i kreće seoko 38% BDP-a, a ne 90% koliko je ukupni dug.
Kako vidimo država je uz pomoć HNB-a uspješno riješila prve tranše i dospijeća, te za sada nema gap-a. Kad još k tome dodamo da smo po vlasništvu nekretnina među prvima u svijetu (preko 80%) što je nezamislivo za mnoge razvijene zemlje, zaključite sami.
Naša veća briga od toga je deficit koji se kreće između 8-9 % i tu leži problem ali i rješenje. Tko se god igra sa ovim parametrom, igra se sa budućnošću svih nas.
3. Santander banka i ta tema je passe odavno, kao i refinanciranje Unicreditovih obveza. Ulazak Libije u vlasništvo dovoljno govori za sebe.
I tako dalje da ne idem preduboko, kud bi me to odvelo.
Ja bi volio kad bi se još netko suprotstavio drugačijim mišljenjem, jer stvari nisu nikad ni crne ni bijele kako izgledaju.
Živi bili…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Trenutno hrvatske građane (investitore) najviše treba brinuti kako će proći ova turistička sezona, jer ako ona podbaci svi znamo što nas čeka.
G. Šuker je prošli tjedan u emisiji " Otvoreno " postavio pitanje " a što ako propadne ova turistička sezona? "g. Mudriniću i dobio je nadasve zanimljiv odgovor na to pitanje.

Odgovor je glasio : Katastrofa ! ( to mogu potvrditi svi koji su gledali tu emisiju).
Još je g. Mudrinić dodao da je vidio da je u pripremi ove turističke sezone bilo propusta i da se moglo puno toga bolje napraviti.

mislite li i da oni nemaju pojma o tome što nas čeka ako propadne ova turistička sezona.

Periculum in mora.


Svima koji bi željeli bolje razumjeti ovo što se događa preporučio bih priloženi tekst koji je nastao spajanjem triju poruka uvaženoga gospodina Online trader s foruma Moj Novac.

Tekst je objavljen prije četiri mjeseca, a ja sam umetnuo prazne retke kako bi povećao čitljivost (PDF sam načinio za sebe).

Gospon Online trader, kapa dolje!


E ovakvi lumeni trebaju ovoj zemlji, svaka čast [thumbsup]

Surround all arround when it hits the ground


Svima koji bi željeli bolje razumjeti ovo što se događa preporučio bih priloženi tekst koji je nastao spajanjem triju poruka uvaženoga gospodina Online trader s foruma Moj Novac.

Tekst je objavljen prije četiri mjeseca, a ja sam umetnuo prazne retke kako bi povećao čitljivost (PDF sam načinio za sebe).

Gospon Online trader, kapa dolje!

Kapa dolje Online trederu!

Glede turističke sezone, hm, … s obzirom da proračun isključivo ovisi o tim sredstvima, nije teško za zaključiti …


Kako vidimo država je uz pomoć HNB-a uspješno riješila prve tranše i dospijeća, te za sada nema gap-a.

Je. Rijesili su to novom kredom – citaj: odgodili su neminovno i nabili jos troska (kamate)


3. Santander banka i ta tema je passe odavno, kao i refinanciranje Unicreditovih obveza. Ulazak Libije u vlasništvo dovoljno govori za sebe.

Ali se pojavio problem austrijskih banaka (RBA, Erste, Hypo, Volksbank) i njihove situacije s istocnom Europom a napose Ukrajinom.

Bilo kako bilo ono sto je po meni sustina onog sto je covjek napisao jest slijedece: mi se otpocetka bavimo pretakanjem iz supljeg u prazno, prodajom srebrnine, zaduzivanjem i "ulaganjem" u potrosnju dok se ono sto STVARA lovu sustavno gusi. Ja tu ne vidim svjetla na kraju tunela niti naznaka da bi se to moglo promijeniti u neko dogledno vrijeme sto znaci da smo uskoro fuc..ed

Ma gle, ovako izolirano si u pravu alien. Kad napraviš usporedbu s drugim zemljama onda vidiš da svi imaju slične muke. Nismo mi ništa posebno bolji ni lošiji od CEE prosjeka. Čak dapače, perspektiva nam je bolja. Samo se pitam kad će već doći vrijeme da našim mudonjama dođe iz dupeta u glavu i da se pozabave više nama nego svojim taštinama, ili ćemo se mi pozabaviti njima na izborima.
Ovaj put za istač…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

A što se tiče Austrije i istočne Europe, puca mi gumb za njih toliko koliko bi i njih ev. bilo briga za nama.
Austrijanci su godinama, (čitaj 15 godina) brali vrhnje kod nas, pa sad nek podnesu i dio tereta hrpe profita koje su odnijeli ovih godina.
Budi bez brige da će se oni i te kako zamislit nad svojim bankama kćerima i zbrinut da i dalje sve teče, ako ne kao i do sad, onda barem da se provuku kroz krizu neokrznuti.
Pokušavaju na sve načine, pa i preko pritisaka na HNB…pa baš i ne ide, morat će sami račun platit ako ne žele završiti kao BLB ili Nova ljubljanska.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close