Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedno je sigurno Sanader je u pravu kada kaže da treba ukinuti drugi mirovinski stup, burza bi bila puno stabilnija, njih ionako nikada nema kada treba malo pojačati kupnju oni su na strani prodaje, pozamjuljuju Državi novac po enormno visokim kamatama, oni su bili ti koji su poljuljali svjest ulagača i počeli rušiti burzu i tako pokrenuli jednu lavinu koja će se teško zaustaviti ima još bezbroj razloga ovo su samo neki.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



crobex je 01.12.2008 završio na 1.503,26 bodova, a situacija je bila malo bolja, tj. nitko nije najavljivao mogućnost ukidanja 2. mirovinskog stupa, veće kamate, izvanredne sjednice, pad tečaja, itd.

zar sam ja nitko 😛

Ja već godinu dana govorim o neimenovnosti rasta kamata i pada tečaja, a time i velikih problema za mnoge građane i mnoga poduzeća.

Onaj tko je prezadužen u stranoj valuti (tj. vezano za stranu valutu), taj će kroz narednih 2-3 godine vjerojatnije je nego ikada: bankrotirati. Moguće je da će među onima koji će bankrotirati biti i poneko veće poduzeće (milijardu+ kn godišnjeg "prometa").

Dakle počinje se iskreno govoriti o ovim problemima, jedino što još nitko nema snage spomenuti riječ bankrot. Kao što neki imaju problema sa riječi recesija, vidim da još uvijek imaju i većih problema sa riječju bankrot. Kao da se samo u USA može bankrotirati, a kod nas su valjda svi "too big to fail", ali realnije bi bilo kada si ne bi imišljali da je kod nas sve too big, nego stali čvrsto na zemlju i shvatili da je sve too small, i da bilo što može biti u tren oka pometeno sa lica zemlje kao opalo lišće nošeno vjetrom.
[/quote]
Znam da je problem što su se neka poduzeća zadužila i imaju velike kredite u stranoj valuti npr. Luka Ploče, koju uz to "brine" i totalni kolaps privrede u BIH. Još na ove činjenice dodajmo probleme koje imaju brodari širom svijeta i da je ista u vlasništvu države, i dolazimo do pravog kandidata za bankrot. Možda je smiono tvrditi da će uz sve ove probleme otići u bankrot, ali da će imati velikih problema to je sasvim izvjesno. S druge strane imate npr. ADRIS koji nema tih problema i tečaj neće drastično utjecati na njegovo poslovanje . ( kako na ADRIS može utjecati najavljeno ukidanje 2. mirovinskog stupa to je već neka druga tema)

Periculum in mora.



DLKV blokada… Slijedeći, molim…

INGR,

nastavi niz….

[/quote]
Ovi se voze po oštrici, ali ne isključujem poneko iznenađenje
IGH-R-A -9,06% 2.201,00 (2.178,36)
DIOK-R-A -9,91% 115,01 (114,89 )
JNAF-R-A -9,72% 1.250,09 (1.246,17)

Crobex 1.508,67 -3.23% na 5.750.202,92 kn prometa

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Rekao bih da je ovo koordinirana i smišljena igra od strane mirovinaca kako bi DRIVI/ŠUKIJU pokazali što se događa kada njih nema odnosno kada ne djeluju. Tako će imati realne argumenta za branjenje opravdanosti drugog stupa

Hell is Empty and all the Devils are Here

@ budd
možda si i u pravu

@ sampras
meni se ne sviđaju ni mirovinci, a ni da mi država upravlja mojom mirovinom. Znam i sam kupiti par obveznica, pokoju dionicu, dio i u štednju ili neku nekretninu [wink] pa kako bude…

Nego, ja nigdje nisam vidio obavijest o nastavku trgovanja na dlkv. Nije li to za HANFU????

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


Jedno je sigurno Sanader je u pravu kada kaže da treba ukinuti drugi mirovinski stup, burza bi bila puno stabilnija, njih ionako nikada nema kada treba malo pojačati kupnju oni su na strani prodaje, pozamjuljuju Državi novac po enormno visokim kamatama, oni su bili ti koji su poljuljali svjest ulagača i počeli rušiti burzu i tako pokrenuli jednu lavinu koja će se teško zaustaviti ima još bezbroj razloga ovo su samo neki.

Prijatelju stari…sve se to dogodilo nako što je HDZ dobio 2. mandat !!!
Nisu apsolutno mogli napraviti niti jedan korak a da Sanader, Šuker ili Rumenige to nisu znali i odobrili!
Na kraju, sve ovo izgleda kao velika navlakuša, prvo OMF-i putem OIF-a dižu cijelokupno TK, pa par IPO-a i kada su navukli svekoliko pučanstvo da izvuče novce iz čarapa, tres po glavi(đžepu)
Sve ti se to odigralo po dirigentskom štepiću "Maestra" iz HDZ-a

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kaj je to na HT-u? Kupuju ko ludi u zadnjih par minuta.

danas je sjednica Uprave

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

kriza još nije tu. bit če za 2-3 mjeseca. Eh najbolje sve zaboravit, što je malo još ostalo od vrijednosti dionica. ostale su nam smo dionice. Bar to. [sealed] [pray]


Kaj je to na HT-u? Kupuju ko ludi u zadnjih par minuta.

navodno će ovaj tjedan info o dividendi, a očekivanja su na razini lanjske

DLKV odblokiran, brzo ha!


Rekao bih da je ovo koordinirana i smišljena igra od strane mirovinaca kako bi DRIVI/ŠUKIJU pokazali što se događa kada njih nema odnosno kada ne djeluju. Tako će imati realne argumenta za branjenje opravdanosti drugog stupa

Ima puno istine u ovome! To je i moje mišljenje jer je tržište u par dana srokano jako dolje s malim količinama koje bi OMF ovi inače pobrali dok si reko keks!

New Report

Close