Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





A evo i njihovo razmišljanje da se prisjetima za one koji nisu pročitali, kad je nestalo onih koji im žele dati proviziju za uzvrat da mu ovi kupe dionice

AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice – Crobex 30-50 posto precijenjen?

Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice

– Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta – rekao je Novoselec.
Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti.

Sampras, kad je ovo izrečeno? Molim te navedi datum jer, koliko znam… ovo su riječi iz zime/proljeća 2008, a ne ovih dana. Molim te da to obavezno navedeš timing jer je AZ kupio 700 leda i 2400 IGH prije dva mjeseca i nije točno da ne kupuju. Molim te napiši datum kad je to izrečeano jer mi mogao dovesti ljude na krive zaključke!!.
[/quote]
Je pa je poslije taj ist IGH i LEDO prodava puno jeftinije već ga je kupio, još jedan majstorski potez.
[/quote]

ček malo… ajmo korak po korak

1. kad je rekao da je HTK precjenjeno za 30 do 50%? Ovih dana ili u proljeće 2008 kad je Crobex bio 3700?

2. Ove kupovane količine Leda po 3600 i IGH po 3400 o kojima ja pričam i koje je kupovao prije dva mjeseca nisu prodane ni komad.

Pazi, ovo su jako bitne stvari. Nije šala. Nadam se da ne želiš krivim informacijama( ne svjesno) uvesti pomutnju među čitaoce.
[/quote]
Prvo da se razumijemo ja sam u dionicama puno više već u cashu
tako da mi nije intereas drukati na dole već želim kazati da su upravitelji mirovinskih fondova korumpirana banda koja kupuje dionice od kojih neke ne vrjede pišljiva boba a imaju ih u ogromnim količinama i da kupuju onda kada im se ponudi provizija direktno u džep a to su valjda svi znamo radili kod kupnje dionica INGRE, ZABE, OPTE, MAGM i sličnih bisera koje su kupovali po cjenama koje ni oni koji svoj život provode u Vrapču to ne bi radili, ali malo su se previše zaigrali pa bi ih to moglo doći glave ali puno više će to doći nas glave jer su se oni ovih godina toliko nakrali da ih je sada baš briga oćeli ih Sanader ukinuti, oni se ko bune a u sebi mole Boga da ih ukine i da oni tako legaliziraju pljačku za koju neće odgovarati.

Tačno je da je Dinko to rekao kada je crobex bio 3700 ali meni se čini da od tada do danas nije promjenio puno mišljenje a to svi oni koji prate šta kupuju i koliko OMF znaju.

Ove kupovine IGH i LEDA su vjerovatno morali kupovati jer je Radić i Matukovićka im to naredili a što se tiče LEDA vjerovatno je Toda isplatio malo provizije u džep jer je to princip po kome Dinko kupuje.

Pogledajte strukturu ulaganja MF i biće vam jasno da se radi o brodu luđaka koji će prije ili poslije potonuti jer plove bez kompasa.

Pa zar svakome normalnom nije jasno da su oni bili ti koji su prvi počeli rušiti tržište povlačenjem enormnih svota casha iz dioničkih fondova i tako uzdrmali TK i povjerenje malih ulagača koji su tada panično počeli bježati iz fondova i dodatno rušili tržište jednom kada pokrenete lavinu nju teško više možete zaustaviti a oni su bili ti koji su je pokrenili i svojim izjavama u medijima svaki dan još dodatno pojačavali taj efekat nesigurnosti i sad smo tu di jesmo, pa zar ima još netko tko misli da to nije bio smišljen plan i da oni nisu znali šta će se dogoditi, vlasnici tih fondova su uglavnom banke a one su znale koliko ima ljudi u marginima, lombardima i znali su da će tako još dodatno urušiti trži

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Samprase, ma sve OK, ja se više manje slažem s tobom (osim razloge za kupovinu Leda i IGH sad nedavno, ali nema veze) Ono što je bitno je da je izjava o o precjenjenosti od 30-50% bila kad je crobex bio 3700, a ne sad kad je 1600, a to je ono što sam htio istaknuti. Sve 5, živio [thumbsup]

I'LL BE BACK


a što se tiče LEDA vjerovatno je Toda isplatio malo provizije u džep jer je to princip po kome Dinko kupuje.

uvjek sam se divio ovim ljudima sta sve znaju. ono, "ja cu tebi rec"..pa kak ti mozes biti siguran u takve stvari. takve konstrukcije i ja mogu slagati i mogu ih slozit 1000. na osnovu par beznacajnih cinjenica moze se stvoriti totalna teorija zavjere. kao uvjek neko iza nekog stoji..to je uvjek moguce, ali to ovako javno govoriti i drzati se toga meni stvarno zvuci ko totalni nebuloza…


Samprase, ma sve OK, ja se više manje slažem s tobom (osim razloge za kupovinu Leda i IGH sad nedavno, ali nema veze) Ono što je bitno je da je izjava o o precjenjenosti od 30-50% bila kad je crobex bio 3700, a ne sad kad je 1600, a to je ono što sam htio istaknuti. Sve 5, živio [thumbsup]

Mediji su prenijeli izjavi iz AZ-a 04.03.2008. crobex je bio na 4317 bodova

Surround all arround when it hits the ground


Samprase, ma sve OK, ja se više manje slažem s tobom (osim razloge za kupovinu Leda i IGH sad nedavno, ali nema veze) Ono što je bitno je da je izjava o o precjenjenosti od 30-50% bila kad je crobex bio 3700, a ne sad kad je 1600, a to je ono što sam htio istaknuti. Sve 5, živio [thumbsup]

Pa šta Dinkec nije izjavio na 2500 bodova da je Crobex precjenjen 50%?

Bilo kako bilo, LEDO i IGH su u jako lošoj situaciji.

Dinkecu je sad misija kako ne dobiti otkaz. Kakvo spašavanje marketa [bye]

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!



a što se tiče LEDA vjerovatno je Toda isplatio malo provizije u džep jer je to princip po kome Dinko kupuje.

uvjek sam se divio ovim ljudima sta sve znaju. ono, "ja cu tebi rec"..pa kak ti mozes biti siguran u takve stvari. takve konstrukcije i ja mogu slagati i mogu ih slozit 1000. na osnovu par beznacajnih cinjenica moze se stvoriti totalna teorija zavjere. kao uvjek neko iza nekog stoji..to je uvjek moguce, ali to ovako javno govoriti i drzati se toga meni stvarno zvuci ko totalni nebuloza…

[/quote]
Pa de ti nama objasni kako to da dionice za koje nitko ili je malo tko zainteresiran za njih su super.

OPTE, MAGM, INGRA na 60 000, ZABA po cjenama ohohoh, pa zar su to normalna ulaganja, još jednom kažem to je brod pun luđaka koji očito ne zna kuda plovi.

A tebi nitko ne brani da izneseš svoje viđenje trenutnog stanja na TK i zašto je tržište ovako masakrirano, ja bih volio čuti i druge šta misle o OMF.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

-veki….niti jedni mediji ne analiziraju rad OIF-ova na ispravan nači,nego (nebranim)Sanader,Vlada,ovaj onaj..oće uništiti TK.
-2.stup sam po sebi je odlična stvar,još bi tribalo povisit izdvajanja ali isto tako bi tribalo instalirati regulatora regulatora,pa tako nekih 4-5 krugova.

-gospodo FM OIF-ova,AKO VAM JE STJEG ČESTITOSTI PRETEŽAK,ZATAKNI TE GA U ZEMLJU DRŽAT ĆE GA NAŠE KOSTI……VAŠI PRADJEDOVI!


-veki….niti jedni mediji ne analiziraju rad OIF-ova na ispravan nači,nego (nebranim)Sanader,Vlada,ovaj onaj..oće uništiti TK.
-2.stup sam po sebi je odlična stvar,još bi tribalo povisit izdvajanja ali isto tako bi tribalo instalirati regulatora regulatora,pa tako nekih 4-5 krugova.

-gospodo FM OIF-ova,AKO VAM JE STJEG ČESTITOSTI PRETEŽAK,ZATAKNI TE GA U ZEMLJU DRŽAT ĆE GA NAŠE KOSTI……VAŠI PRADJEDOVI!


Evo to je ono što bih i ja htio znači da sve bude transparentno, da se izdvajanje u drugi mirovinski stup sa sadašnjih 5% poveća na 8%, da regulator preuzme svoju ulogu a ne da bude njemi promatrač, da se ulaganju OMF više posveti pažnje i da njihovo ulaganje bude pod povećalom regulatora i sveopće javnosti jer to nisu njihove pare već svih nas koji kada ostarimo od toga bi trebali živjeti.

Do sada je to bilo netransparetno, bez regulatora a OMF su radili šta su htjeli kupovali su dionice koje su čisti promašaj a da za to nisu nikome odgovarali niti im itko može išta za to što su činili, jer eto to su oni činili u najboljoj namjeri koja na kraju je bila loša procjena iako smo mi svi znali da je to promašaj ali eto oni kao nisu, MALO MORGEN.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


A tebi nitko ne brani da izneseš svoje viđenje trenutnog stanja na TK i zašto je tržište ovako masakrirano, ja bih volio čuti i druge šta misle o OMF.

takvima ko tebi nema smisla nista objasnjavati jer si ti jednostavno takav karakter..uvjek vidis teoriju zavjere i pljacku. i jos k tome tocno znas scenarij po kome se to desavalo. i to ne ono pod MOZDA SE DESILO nego SIGURNO JE BILO TAKO..
a ti vidis samo nase trziste izmasakrirano? okolo trzista nisu izmasakrirana?

mene osobno ne zanimaju misljenja drugih previse nego bi vise htio znati cinjenice, jer od 100ljudi bit ce 68 misljenja. bit ce onih koji ce mi se svidjeti vise i manje. i jel to sad znaci da ce to koje mi se vise svidja biti ispravno? i taman da je i ispravno sta ce mi to donest?
hocu reci da je to cisto mlacenje prazne slame i moguce je izmisliti 100 scenarija moguceg nacina prevare i sl..i sta cemo imati od toga?


OMF su radili šta su htjeli kupovali su dionice koje su čisti promašaj

a koje bi im ti to dionice preprucio da kupe i koje nisu bile promasaj u zadnjih godinu dana?



A tebi nitko ne brani da izneseš svoje viđenje trenutnog stanja na TK i zašto je tržište ovako masakrirano, ja bih volio čuti i druge šta misle o OMF.

takvima ko tebi nema smisla nista objasnjavati jer si ti jednostavno takav karakter..uvjek vidis teoriju zavjere i pljacku. i jos k tome tocno znas scenarij po kome se to desavalo. i to ne ono pod MOZDA SE DESILO nego SIGURNO JE BILO TAKO..
a ti vidis samo nase trziste izmasakrirano? okolo trzista nisu izmasakrirana?

mene osobno ne zanimaju misljenja drugih previse nego bi vise htio znati cinjenice, jer od 100ljudi bit ce 68 misljenja. bit ce onih koji ce mi se svidjeti vise i manje. i jel to sad znaci da ce to koje mi se vise svidja biti ispravno? i taman da je i ispravno sta ce mi to donest?
hocu reci da je to cisto mlacenje prazne slame i moguce je izmisliti 100 scenarija moguceg nacina prevare i sl..i sta cemo imati od toga?

[/quote]
Pa svemu sudeći ti si zalutao na forum nikome ne vjeruješ ne zanima te tuđe mišljenje pa nije mi jasno šta radiš ovdje ajde ljepo u crkvu bogu se pomoli umjesto što ovdje gubiš vrjeme jer eto svi imaju neke scenarije urote i slično u koje ti ne vjeruješ, pa zar te netko sili da nekome vjeruješ ja imam svoj stav svoje viđenje ali u svakom slučaju volim pročitati i šta drugi misle mada se puno puta s time ne slažem ali koga briga slažem li se ja ili ne i mene baš briga slažeš li se ti ili ne koji si mi ti faktor u životu, ja sam iznio svoje viđenje i na to imam pravo a tebi ako se ne sviđa ti preskoči ili odi na forum o kuhanju možda se tamo nađeš očito je da se ovdje nisi uklopio.

NHF [bye]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



OMF su radili šta su htjeli kupovali su dionice koje su čisti promašaj

a koje bi im ti to dionice preprucio da kupe i koje nisu bile promasaj u zadnjih godinu dana?

[/quote]
Pa ove ne bi sigurno OPTE, MGMA, INGR po što većim cjenama ,ZABU od Lukovića i slično.

Ima na našem TK dobrih dionica ali te dobre njih ne zanimaju i opet kažem ovo je moje mišljenje, na tašem tržištu sve ja padalo isto nema veze jeli firma dobra ili nije, jel posluje sa gubitkom ili sa dobitim, ma koga je to bilo briga, a oni su bili ti koji su trebali selektirati dobro od lošega jer po količini novca sa kojim raspolažu to su mogli ali oni su radili sve suprotno dali namjerno ili slučajno to je i ono što se ja pitam.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close