Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To je bit svega. Na stranu Sanader, vlada, nesposobnost… ovo ono…, mirovinci ne rade dobro i to im dolazi na naplatu. Imali su 7% godišnje u bull marketu i 13% pad u 2008. Hehe, pa oni u bull marketu ne rade bolje od oročene štednje. A oni šmrkavci u po tri monitora bleje, kao ovo ono nešto high tech spika…pa neki grafovi ovo ono… tikvani, pa ko to plaća sve? Koji će im qurac tri monitora svakom onom derištu, kad im ne treba ni jedan. Nek se igraju kantica i lopatica. Moja baba bi više zaradila (ili imanje izgubila) Meni sve smrdi na dizanje crobija i to već do kraja ove godine, a možda već i nakon "javne rasprave" jerbo bi se Dinkec mogo počet bavit nečim drugim… npr uzgajanjem plemenitih biljaka. hihihihihi

klap klap, dobar post ..

I love the Smell of Profits in the Morning

Svaka cast Sprajcu na onome u Dnevniku samo bojim se da bi mu za to mogao uslijediti crveni karton posto se zutih, suspenzija i odbijanja od place vec nauzivao. Kladim se da je cudnovatu Hlo copilo predinfarktno stanje kad je cula kako Sprajc udara po nasem "diki" i njegovoj kliki.
Nema veze uvijek se moze prikljuciti borbi protiv ovakve vlasti. Trebali bi i mi mali i srednji dionicari osnovati stranku po uzoru na penzice pa kad skupimo za jednog ili 2 zastupnika udjemo lijepo u koaliciju i formiramo vladu a glavni cilj nam je dizanje CROBEXA za 30-40% svake godine mandata. To bi bio posao na sveopcu korist a ne ko ovi penzici koji samo traze puste milijarde i boli ih za sve ostalo i koliko ce to naskoditi svima i svemu. Kad bolje razmislim stvarno je vrijeme za tzv. 3. opciju koja ne bi bila ideoloski orijentirana vec bio joj cilj bio okupiti ogromnu vecinu onih postenih i radisnih ljudi koji poslu pristupaju odgovorno i koji stvarno rade za opce a ne samo za svoje dobro i ubiranje provizija na stetu te vecine.

VIVA LA REVOLUCION !!!





A evo i njihovo razmišljanje da se prisjetima za one koji nisu pročitali, kad je nestalo onih koji im žele dati proviziju za uzvrat da mu ovi kupe dionice

AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice – Crobex 30-50 posto precijenjen?

Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice

– Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta – rekao je Novoselec.
Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti.

Sampras, kad je ovo izrečeno? Molim te navedi datum jer, koliko znam… ovo su riječi iz zime/proljeća 2008, a ne ovih dana. Molim te da to obavezno navedeš timing jer je AZ kupio 700 leda i 2400 IGH prije dva mjeseca i nije točno da ne kupuju. Molim te napiši datum kad je to izrečeano jer mi mogao dovesti ljude na krive zaključke!!.
[/quote]
Je pa je poslije taj ist IGH i LEDO prodava puno jeftinije već ga je kupio, još jedan majstorski potez.
[/quote]

ček malo… ajmo korak po korak

1. kad je rekao da je HTK precjenjeno za 30 do 50%? Ovih dana ili u proljeće 2008 kad je Crobex bio 3700?

2. Ove kupovane količine Leda po 3600 i IGH po 3400 o kojima ja pričam i koje je kupovao prije dva mjeseca nisu prodane ni komad.

Pazi, ovo su jako bitne stvari. Nije šala. Nadam se da ne želiš krivim informacijama( ne svjesno) uvesti pomutnju među čitaoce.
[/quote]

Bravo majstore evo istinska 100 i to više puta

bravo za samprasa,svaka čast na trudu.a ovi novinari koji truju javnost neistinama su još veći zločinci od ovih OMF-ova koji su sa našom lovom(krvavom)kupovali balone od polusvjeta koji ordiniraju na hrv.tržištu kapitala.znamo svi kronologiju događanja u zadnjih4-5 godina u HR,ulaganje mirovinaca u OIF-ove….pamp damp….pa potom,još u svježem sjećanju,povlačenje iz OIF-ova.sve je to dobro organizirana kužina…..


i neka 2 milijarde ide na dionice HT-a(kojeg nemam) jer se iz njega treba još dosta godina uzimati dividenda

ja sam pobornik fokusiranog investiranja, ali ovakvo nešto mirovinskom fondu ni ja ne bih savjetovao, uložiti 10 % imovine u firmu koja posluje za sada gotovo isključivo na jednom tržištu (hrvatskom, bez izvoza, velikih podružnica u inozemstvu…), i to tržištu gdje je konkurencija ipak jaka a i bit će sve jača, time a u kombinaciji sa već velikom potrošnjom per capita na proizvode/usluge koje prodaju, pritisak na pad cijena a ne rast veći od prosječne inflacije (što bi se zahtijevalo u ovakvom slučaju velikog tržišnog udjela na jednom i to konkurentnom tržištu) je izvjestan, na to kad se superponira potencijalno uvođenje trošarina na njihove proizvode/usluge, a uzimajući u obzir i očekivani pad životnog standarda, teško je biti tako siguran u tako jednostavno zadržavanje ovih razina profitabilnosti, unatoč svemu, svom napretku tehnologije/smanjivanju troškova, a time i ovih razina dividendi, stoga ja ukoliko ne bih imao dovoljno jake info o tome da će HT sigurno poduzeti određene značajne akvizicije van države, umjesto isplate kroz iznavnrednu dividendu (nakon koje to već postaje trajno manje realno), ja u tom slučaju, koliko god smatrao ovo solidnom firmom i relativno povoljnom cijenom, nekome konzervativnom kao što je mirovinac ne bih predložio ni slučajno više od 5 % imovine u takvu dionicu, a ne duplo više kao što ti predlažeš 😀
[/quote]

Rekoh portfelj je 60% depoziti, 30% obveznice, 10% HT. Ht dividenda je već bila 30 kn, a u narednim godinama će se išćupati barem još 100 kn, a cijena baš i ne vjerujem da može pasti ispod 100 pogotovo u nekom bullu koji će kad tad doći, ali ok to jedini rizik koji predlažem. Prinosi u svakom slučaju u dobranoj pozitivi i ako bi se Ht izjalovio, uostalom zašto ne i prijedlog za Vaš OMF, pa neka ljudi biraju, ja se ne bih bunio i da završim kod Vas. [thumbsup] I bakin madrac je bolji od ovoga trenutnog.

Surround all arround when it hits the ground

Slažem se s kolegom Goranom da mirovinci baš i nisu mogli ostvariti veće prinose s obzirom na strukturu ulaganja koja im je bila dopuštena. Danas, od 22,5 mlrd. kune imovine, u dionicama drže 2,5 mlrd. kuna, ali valja uzeti u obzir da je to stanje novijeg datuma, prije toga su imali manji udio…
a znamo kakve prinose donose obveznice i depoziti..
Moram priznati da sam im već djelomično oprostio što su dopustili onaj masakr na burzi prošle godine i osiromašili me za priličan iznos, nadajući se da će sada kada su se zamijenili za mjesta sa OIF-ovima gurnuti burzu prema gore, ali malo se i oni predugo prekenjavaju. Zato se slažem s kolegom governerom da je doktor (ne branim ga) malo zaprijetio da je krajnje vrijeme da potegnu crobex prema gore ili…

S obzirom na ovakve bisere kao što je JDBA još su i dobro prošli. Gdje su to mogli uložiti, koja je bila dobitna kombinacija? Google, Microsoft? Mislim da je puno važnije ohrabrit ih da i dalje ulažu u domaće dionice

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e655073f-6150-4c9a-b58f-cac2a12d6b04&ref=lastadd

Nisam gledao dnevnik pa bih zamolio od onih koji to jesu da probaju citirati šprajca šta je to rekao vezano za mirovince.
Još se sjećam Šprajcovog dnevnika kada je objavio da je IGH predugovorio milijunske poslove u Rusiji te sutradan digao IGH u poz. blokadu u prvoj sekundi trgovanja…


bravo za samprasa,svaka čast na trudu.a ovi novinari koji truju javnost neistinama su još veći zločinci od ovih OMF-ova koji su sa našom lovom(krvavom)kupovali balone od polusvjeta koji ordiniraju na hrv.tržištu kapitala.znamo svi kronologiju događanja u zadnjih4-5 godina u HR,ulaganje mirovinaca u OIF-ove….pamp damp….pa potom,još u svježem sjećanju,povlačenje iz OIF-ova.sve je to dobro organizirana kužina…..

Ne zaboravi da su iste te tiskovine pod direktnim utjecajem bankarskih lobija koji ih sve odreda kreditiraju i na taj način kontroliraju. Na kraju će ispasti da smo sami sebe pokrali u 2. stupu a ne menageri fondova koji su trpali naše prinose u privatne džepove. Jer kako objasniti da su se svi mediji obrušili na priču oko 2. stupa, bez obzira na modele iz drugih zemalja EU i bez obzira zbog nezadovoljstva velikog broja građana koji su ispušili prinose na uplaćena sredstva u isti.[bye]


Slažem se s kolegom Goranom da mirovinci baš i nisu mogli ostvariti veće prinose s obzirom na strukturu ulaganja koja im je bila dopuštena. Danas, od 22,5 mlrd. kune imovine, u dionicama drže 2,5 mlrd. kuna, ali valja uzeti u obzir da je to stanje novijeg datuma, prije toga su imali manji udio…
a znamo kakve prinose donose obveznice i depoziti..
Moram priznati da sam im već djelomično oprostio što su dopustili onaj masakr na burzi prošle godine i osiromašili me za priličan iznos, nadajući se da će sada kada su se zamijenili za mjesta sa OIF-ovima gurnuti burzu prema gore, ali malo se i oni predugo prekenjavaju. Zato se slažem s kolegom governerom da je doktor (ne branim ga) malo zaprijetio da je krajnje vrijeme da potegnu crobex prema gore ili…

Prinos im je takav jer su čupali udjele iz OIF-ova s dobranim pušingom i jer su uletili u dionice na crobexu od 5000+ masovno, a onda odmah nakon toga g. Novoselac izjavljuje da je tržište precijenjeno od 30 do 50%. Nagradno pitanje je zašto je onda ulazio u dionice na 5000, a ne na 2500?!
Ako se radi o fizičkoj osobi, baš me briga svakakvih luđaka ima, ali ovdje se radi o glavnom čovjeku iz najjačeg OMF-a koji treba brinuti o našim mirovinama [bye]

Surround all arround when it hits the ground

Mislim da će ponovno reformiranje i preraspodjela novca za mirovine odnosno odabir prvog, drugog i ostalih stupova otovriti dodatna pitanja o učinkovitosti istih.
Svakako je zanimljiva sinošnja analiza urednika dnevnika u svezi prvog i drugog stupa.
http://www.hrt.hr/index.php?id=181

Mislim da mirovinski fondovi hitno trebaju tražiti sastanak sa HANFOM kako bi uredili neka prava i obveze u vezi naknada, ograničenja ulaganja na zse i ostalih bitnih detalja koja će im omogućiti povećane prinosa a samim time i svrhu postojanja.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Počelo je: 18.000 radnika u siječnju dobilo otkaze

DA GOSPODARSKA kriza kojom su nas plašili u posljednjim mjesecima prošle godine nije samo babaroga na svojoj je koži osjetilo čak 18.000 radnika koji su tijekom siječnja ostali bez posla. Podaci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje pokazuju da je u prvom mjesecu 2009. godine bez posla ostalo 19.379 ljudi, dok ih je čak 18.062 dobilo otkaz.

Isti podaci pokazuju kako je najviše otkaza radnicima podijeljeno u prerađivačkoj industriji, trgovini, ugostiteljstvu i građevinarstvu. Čak 6000 radnika ostalo je bez posla u prerađivačkoj industriji, a slijedi 4395 trgovaca, 3110 ugostitelja, te nešto manje od 3000 zaposlenih u građevinarstvu.

Nešto optimističniji je podatak da je tijekom siječnja oko 12.000 osoba napustilo burzu rada, ali podaci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje pokazuju da je samo 5659 ljudi pronašlo posao, a ostali su samo izbrisani iz evidencije jer se nisu redovito javljali na burzu. Kad se povuče crta ispod ovih nezahvalnih brojki, dobije se podatak da je krajem siječnja u Hrvatskoj bilo oko 254.000 nezaposlenih, što je za 14.000 više nego u prosincu prošle godine.

No, Krešimir Sever iz Nezavisnih sindikata Hrvatske poručuje tumači kako su otkazi u siječnju sasvim normalna stvar. Prema njegovoj verziji priče, u siječnju bez posla ostaju pretežno ljudi koji su zaposleni tijekom studenog i prosinca jer se u to doba godine očekuje veći promet. Ti su ljudi, ističe Sever, prema ugovorima zaposleni na kratko vrijeme te ih zaposlenici otpuštaju kad im više nisu potrebni. Prvi čovjek Nezavisnih sindikata odlučan je u obrani neradne nedjelje pa kaže kako otkazi s tom odlukom nemaju nikakve veze.
Vaš link

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

New Report

Close