Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/donald-trump-podnio-ostavku%2c-kompanija-na-rubu-stecaja,37554.html

ma kakav tampavi, mi jockera u rukavu imamo

http://www.057info.hr/gospodarstvo/2009-02-13/kerum-gradi-joker-ii-na-mjestu-a-koteksaa

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

…i šta sad…da ili ne preći kompletno u prvi stup…tko može znati što će biti za 20 ak godina???…naravno ako prije ne dođe armagedon…no i ja sam nekakvog mišljenja da bi se tada vlast manje petljala u poteze OMF i da bi oni imali slobodnije ruke za pametna ulaganja…a samim time i crobinjo bi mogao biti malo bolji jer im je to u interesu, naročito sada kada treba nadoknaditi gubitke i vratiti povjerenje…samo je pitanje koliko će im ostati sredstava…ja bi ipak ostao u 2.stupu pa kak bude, …gore ne može…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…i šta sad…da ili ne preći kompletno u prvi stup…tko može znati što će biti za 20 ak godina???…naravno ako prije ne dođe armagedon…no i ja sam nekakvog mišljenja da bi se tada vlast manje petljala u poteze OMF i da bi oni imali slobodnije ruke za pametna ulaganja…a samim time i crobinjo bi mogao biti malo bolji jer im je to u interesu, naročito sada kada treba nadoknaditi gubitke i vratiti povjerenje…samo je pitanje koliko će im ostati sredstava…ja bi ipak ostao u 2.stupu pa kak bude, …gore ne može…

Prvi stup je majka svih stupova,prvi stup ti se sastoji od obečanja nesposobnih, debelih, podbuhlih ,blijedih političara da će ti davati penziju [tongue] PRVOG STUPA NEMA!! Radi se o staroj truloj prevrnutoj banderi a ne stupu.
Drugi stup vode neki tamo face koji se razumiju u TK kao svi mi,znači nikako.Ali uče i uz strožu kontrolu regulatora nešto bi se moglo zaraditi ili barem ostati iznad vode u ovim kriznim godinama.
Između prvog stupa kojeg NEMA i drugog stupa kojeg IMA ali je mršav,ja biram drugi.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Bez daljnjega treba ostati u drugom stupu, pogotovo mi mlađi od 30, al carstvo nebesko svima koji se na to oslanjaju za starost [bye]

I'LL BE BACK

i neka 2 milijarde ide na dionice HT-a(kojeg nemam) jer se iz njega treba još dosta godina uzimati dividenda

ja sam pobornik fokusiranog investiranja, ali ovakvo nešto mirovinskom fondu ni ja ne bih savjetovao, uložiti 10 % imovine u firmu koja posluje za sada gotovo isključivo na jednom tržištu (hrvatskom, bez izvoza, velikih podružnica u inozemstvu…), i to tržištu gdje je konkurencija ipak jaka a i bit će sve jača, time a u kombinaciji sa već velikom potrošnjom per capita na proizvode/usluge koje prodaju, pritisak na pad cijena a ne rast veći od prosječne inflacije (što bi se zahtijevalo u ovakvom slučaju velikog tržišnog udjela na jednom i to konkurentnom tržištu) je izvjestan, na to kad se superponira potencijalno uvođenje trošarina na njihove proizvode/usluge, a uzimajući u obzir i očekivani pad životnog standarda, teško je biti tako siguran u tako jednostavno zadržavanje ovih razina profitabilnosti, unatoč svemu, svom napretku tehnologije/smanjivanju troškova, a time i ovih razina dividendi, stoga ja ukoliko ne bih imao dovoljno jake info o tome da će HT sigurno poduzeti određene značajne akvizicije van države, umjesto isplate kroz iznavnrednu dividendu (nakon koje to već postaje trajno manje realno), ja u tom slučaju, koliko god smatrao ovo solidnom firmom i relativno povoljnom cijenom, nekome konzervativnom kao što je mirovinac ne bih predložio ni slučajno više od 5 % imovine u takvu dionicu, a ne duplo više kao što ti predlažeš 😀

http://www.24sata.hr/news/clanak/ukidanjem-2-stupa-prijeti–kolaps-financijskog-trzista-/102492/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3238068/index.do

Kriza gotova za 6 mjeseci


http://www.24sata.hr/news/clanak/ukidanjem-2-stupa-prijeti–kolaps-financijskog-trzista-/102492/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

Tekst je stvarno vrh profenionalizma, obiluje s toliko neistina da je to pravo čudo ali nije to nikakvo čudo kada znamo šta su sve naši novinari u stanju objaviti, u tekstu se kaže da mirovinski fondovi drže 70% tržišta kapitala a svatko od nas zna da u dionicama imaju oko 2 miljarde kuna od toga im je HT polovica za koga nije nikakav problem po ovoj cjeni naći kupca ostale dionice koje drže su Optima telekom koga nitko živ ne želi ali njima je to super zatim Magma kojom jedan od njih obiluje i tako je brižno skuplja a da njega nije cjena bi trenutno bila 1 kuna, zatim u velikim količinama imaju INGRU koju su kupovali po 60 000 kuna a zauzvrat su vjerovatno dobili proviziju od prike Openhajma, zatim imaju u velikim količinama ZABU koju su kupovali od prike Lukovića po cjenama koje nitko normalan to ne bi platio ali provizija je opet bila ta koja ih je privukla jer osobni interes je uvjek ispred interesa ulagača i šta sada oće da se netko sažali nad njima.

A evo i njihovo razmišljanje da se prisjetima za one koji nisu pročitali, kad je nestalo onih koji im žele dati proviziju za uzvrat da mu ovi kupe dionice

AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice – Crobex 30-50 posto precijenjen?

Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice

– Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta – rekao je Novoselec.
Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti.

– Ulagat ćemo u srednje i istočnoeuropsko tržište, na primjer u Poljsku gdje je omjer rizika i povrata novca dobar kao i likvidnost, te u Češku i Mađarsku – rekao je Novoselec. Ipak, u AZ fondu istaknuli su kako pozdravljaju odluku vlade o zaduživanjima na stranim tržištima kapitala, što bi moglo dovesti do rasta cijena obveznica na domaćem tržištu do kraja godine. Takav razvoj za AZ bio bi pozitivan, s obzirom da 70 posto portfelja fonda čine upravo obveznice, dok individualne dionice čine 15 posto

A evo dva fonda da vidite kako ulažu pa sami procjenite a druga dva su još puno gora.

Erste Plavi

1. RHMF-O-172A (RHMF 4,75% 08/02/2017) 26,95%
2. RHMF-T-10BA 9,01%
3. RHMF-O-15CA (RHMF 5,25% 15/12/2015) 6,89%
4. RHMF-O-19BA (RHMF 5,375% 29/11/2019) 5,61%
5. HT-R-A (HT – Hrvatske telekomunikacije d.d.) 4,11%
6. RHMF-O-137A (RHMF 4,50% 11/07/2013) 3,62%
7. RHMF-O-157A (RHMF 4,25% 14/07/2015) 3,21%
8. RHMF-O-125A (RHMF 6,875% 23/05/2012) 3,07%
9. RHMF-O-142A (RHMF 5,50% 10/02/2014) 2,42%
10. PODR-R-A (PODRAVKA d.d.) 2,30%

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


A evo i njihovo razmišljanje da se prisjetima za one koji nisu pročitali, kad je nestalo onih koji im žele dati proviziju za uzvrat da mu ovi kupe dionice

AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice – Crobex 30-50 posto precijenjen?

Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice

– Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta – rekao je Novoselec.
Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti.

Sampras, kad je ovo izrečeno? Molim te navedi datum jer, koliko znam… ovo su riječi iz zime/proljeća 2008, a ne ovih dana. Molim te da to obavezno navedeš timing jer je AZ kupio 700 leda i 2400 IGH prije dva mjeseca i nije točno da ne kupuju. Molim te napiši datum kad je to izrečeano jer mi mogao dovesti ljude na krive zaključke!!.

I'LL BE BACK

U jebote al je Zocko opro državu na Dnevniku. hehe, mnogi će razmisliti dvaput prije nego "reformiraju reformu". U 1. stup će samo Fazan i još pokoji dioničar INDG. To je dobro [thumbsup]

I'LL BE BACK



A evo i njihovo razmišljanje da se prisjetima za one koji nisu pročitali, kad je nestalo onih koji im žele dati proviziju za uzvrat da mu ovi kupe dionice

AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice – Crobex 30-50 posto precijenjen?

Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice

– Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta – rekao je Novoselec.
Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti.

Sampras, kad je ovo izrečeno? Molim te navedi datum jer, koliko znam… ovo su riječi iz zime/proljeća 2008, a ne ovih dana. Molim te da to obavezno navedeš timing jer je AZ kupio 700 leda i 2400 IGH prije dva mjeseca i nije točno da ne kupuju. Molim te napiši datum kad je to izrečeano jer mi mogao dovesti ljude na krive zaključke!!.
[/quote]
Je pa je poslije taj ist IGH i LEDO prodava puno jeftinije već ga je kupio, još jedan majstorski potez.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????




A evo i njihovo razmišljanje da se prisjetima za one koji nisu pročitali, kad je nestalo onih koji im žele dati proviziju za uzvrat da mu ovi kupe dionice

AZ mirovinski fond: Ne namjeravamo povećati ulaganje u hrvatske dionice – Crobex 30-50 posto precijenjen?

Govoreći o očekivanjima AZ mirovinskog fonda, i tome što bi se moglo dogoditi na tržištu u sljedećoj godini, predsjednik Uprave Dinko Novoselec istaknuo je kako smatra da je Crobex precjenjen i objasnio promjene planova prema kojima je fond trebao znatno povećati ulaganje u hrvatske dionice

– Pad je neizmjerno više vjerojatan nego rast, pa ulaganja u hrvatske dioničke i mješovite investicijske fondove i hrvatske dionice ne namjeravamo značajnije povećavati osim u slučaju značajnijeg pada tržišta – rekao je Novoselec.
Objašnjavajući tezu o precjenjenosti tržišta, u AZ fondu se moglo čuti kako je Crobex 30 do 50 posto skuplji od srednje i istočnoeuropskih tržišta s kojima se može usporediti.

Sampras, kad je ovo izrečeno? Molim te navedi datum jer, koliko znam… ovo su riječi iz zime/proljeća 2008, a ne ovih dana. Molim te da to obavezno navedeš timing jer je AZ kupio 700 leda i 2400 IGH prije dva mjeseca i nije točno da ne kupuju. Molim te napiši datum kad je to izrečeano jer mi mogao dovesti ljude na krive zaključke!!.
[/quote]
Je pa je poslije taj ist IGH i LEDO prodava puno jeftinije već ga je kupio, još jedan majstorski potez.
[/quote]

ček malo… ajmo korak po korak

1. kad je rekao da je HTK precjenjeno za 30 do 50%? Ovih dana ili u proljeće 2008 kad je Crobex bio 3700?

2. Ove kupovane količine Leda po 3600 i IGH po 3400 o kojima ja pričam i koje je kupovao prije dva mjeseca nisu prodane ni komad.

Pazi, ovo su jako bitne stvari. Nije šala. Nadam se da ne želiš krivim informacijama( ne svjesno) uvesti pomutnju među čitaoce.

I'LL BE BACK

New Report

Close