Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Godine 1993 ostalo mi je u Hypo banci u Gracu-Austria na knjižici 4000 šilinga.Zaboravio sam na to,povremeno se sjetio pa opet zaboravio.Neki dan sam opet imao knjižicu u ruci i odlučio da podignem tu siću i zatvorim knjižicu.Računao sam onak u glavi,4000 šilinga je bilo nekih 570 dojčmark onda,par godina kasnije pretvoreno u eure znači nekih 300€,kamata nekakva (bilo onda na početku 4,5%) al nemam pojma kolko je sad.Ukratko nadao sam se neki 500€ bi trebalo biti.Kad ono………..1780€ [shocked].Evo vam usporedbe,rok od 15 godina je u pitanju.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

SEEbiz ekskluzivno doznaje kako je Trgovački sud u Splitu po nalogu kompanije Inpro blokiran račun Sunčanog Hvara zbog potraživanja u iznosu od 19 milijuna kuna.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/ekskluzivno-blokiran-racun-suncanog-hvara!,37542.html


Godine 1993 ostalo mi je u Hypo banci u Gracu-Austria na knjižici 4000 šilinga.Zaboravio sam na to,povremeno se sjetio pa opet zaboravio.Neki dan sam opet imao knjižicu u ruci i odlučio da podignem tu siću i zatvorim knjižicu.Računao sam onak u glavi,4000 šilinga je bilo nekih 570 dojčmark onda,par godina kasnije pretvoreno u eure znači nekih 300€,kamata nekakva (bilo onda na početku 4,5%) al nemam pojma kolko je sad.Ukratko nadao sam se neki 500€ bi trebalo biti.Kad ono………..1780€ [shocked].Evo vam usporedbe,rok od 15 godina je u pitanju.

sigurno ti je žao što nisi "zaboravio" bar 30tak tisućica eura,umjesto tričavih 300 !



Pa jel nije onda bolje oročiti u banci taj novac koji im se uplaćuje? Imaš sigurnu glavnicu a kamata 6% a ne dat njima pa ti od 5000 kn izgube 2000 kn [bye]

To je bit svega. Na stranu Sanader, vlada, nesposobnost… ovo ono…, mirovinci ne rade dobro i to im dolazi na naplatu. Imali su 7% godišnje u bull marketu i 13% pad u 2008. Hehe, pa oni u bull marketu ne rade bolje od oročene štednje. A oni šmrkavci u po tri monitora bleje, kao ovo ono nešto high tech spika…pa neki grafovi ovo ono… tikvani, pa ko to plaća sve? Koji će im qurac tri monitora svakom onom derištu, kad im ne treba ni jedan. Nek se igraju kantica i lopatica. Moja baba bi više zaradila (ili imanje izgubila) Meni sve smrdi na dizanje crobija i to već do kraja ove godine, a možda već i nakon "javne rasprave" jerbo bi se Dinkec mogo počet bavit nečim drugim… npr uzgajanjem plemenitih biljaka. hihihihihi
[/quote]

Kak se samo odmah Svjetska banka propela na zadnje noge i stala u obranu gubitnika – OMF.
BTW, u 2008. bruto dobit austrijskih i ostalih EU banaka u RH 5,8 milijarda kuna (Sanader treba izvješće o poslovanju austrijskih banaka preporučeno poslati Swobodi). Kviz pitanje: u kojoj su još EU zemlji EU banke imale ovakvu dobit ? [bye]


Godine 1993 ostalo mi je u Hypo banci u Gracu-Austria na knjižici 4000 šilinga.Zaboravio sam na to,povremeno se sjetio pa opet zaboravio.Neki dan sam opet imao knjižicu u ruci i odlučio da podignem tu siću i zatvorim knjižicu.Računao sam onak u glavi,4000 šilinga je bilo nekih 570 dojčmark onda,par godina kasnije pretvoreno u eure znači nekih 300€,kamata nekakva (bilo onda na početku 4,5%) al nemam pojma kolko je sad.Ukratko nadao sam se neki 500€ bi trebalo biti.Kad ono………..1780€ [shocked].Evo vam usporedbe,rok od 15 godina je u pitanju.

1992 g minimalac je bio 100dem….znam jer sam te godine otvarao obrt i znam da su tada plače u državnim službama bile oko 200 dem (naravno u protuvrijednosti u HRD -ima)….moj radnik imao je tada 140 – 150 dem plaču….
dakle tih 570 DEm su tada bile 3 dobre plače ( naravno ne direktorske)

ako ovih sadašnjih 1780 eura podijeliš sa 3 ,dobiješ cca 590 eura …a to je oko 4400 kn
a to ti je opet malo bolja plačau državnoj službi ( …pošti…opčinskoj upravi katastru itd itd ).. minimalac je opet duplo manji od toga …mislim oko 2300 kn.. dakle ne isplati se previše i predugo (kao u ovom sl.15g) štedjeti….
nema očekivane koristi i nagrade ni u jednoj banci na svijetu za tako dugo strpljenje i ljubav



Pa jel nije onda bolje oročiti u banci taj novac koji im se uplaćuje? Imaš sigurnu glavnicu a kamata 6% a ne dat njima pa ti od 5000 kn izgube 2000 kn [bye]

To je bit svega. Na stranu Sanader, vlada, nesposobnost… ovo ono…, mirovinci ne rade dobro i to im dolazi na naplatu. Imali su 7% godišnje u bull marketu i 13% pad u 2008. Hehe, pa oni u bull marketu ne rade bolje od oročene štednje. A oni šmrkavci u po tri monitora bleje, kao ovo ono nešto high tech spika…pa neki grafovi ovo ono… tikvani, pa ko to plaća sve? Koji će im qurac tri monitora svakom onom derištu, kad im ne treba ni jedan. Nek se igraju kantica i lopatica. Moja baba bi više zaradila (ili imanje izgubila) Meni sve smrdi na dizanje crobija i to već do kraja ove godine, a možda već i nakon "javne rasprave" jerbo bi se Dinkec mogo počet bavit nečim drugim… npr uzgajanjem plemenitih biljaka. hihihihihi
[/quote]

Kolega Governer,

Drugi sutp i mirovinska reforma je neminovnost, jer se stari način međugeneracijske solidarnosti pokazao neefikasanim. O tome je napisano tisuće stranica pa da ne ponovljam.
A sad zašto mirovinski fondovi nisu ostvarili veće prinose ?
Osobno mislim da nisu ni mogli, ograničenja i sugestije u svrhu "njihove zaštite" prilikom ulaganja na tržištu kapitala su iste puno stajala, sve će vam biti jasno kad vidite kolike su im naknade, koliko birokratskog aparata namiruju, kako im je alociran portfelj, koliko imaju u OIFovima, koliko u inozemstvu, koliko u obveznicama i koliko u domaćim dionicama.
Osobno mislim da su mirovinci i država do sada bili veliki frendovi, a od sada će svak igrati samostalnije i donositi odluke u cilju maximizacije profita, a tek onda stavljati neke druge interese u prvi plan.
Mislim da će upravitelji mirovinskih fondova napokon shvatiti da je rezultat i prinos ipak najvažniji, a manje važno je tapšanje po ramenu, a velike riječi HVALA su kratkog daha.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Treba ispitati moguće malverzacije fond menadžera. Upumpavaju li fondovi novac privatnim tvrtkama kada su im dionice na najvišoj cijeni i time novac od mirovina, protuzakonito i na štetu osiguranika, troše – rekao je Gvozden Flego, saborski zastupnik SDP-a. Treba ispitati, kaže on, kako neuspješni fondovi mogu primati visoke plaće i bonuse. No, iz fondova odgovaraju kako je država odredila sva pravila igre, uključujući naknadu koju dobivaju i strukturu ulaganja mirovinskih fondova.

Hanfu nitko do sada nije sprečavao, kažu, da fond menadžerima smanji naknadu koju dobivaju. Prema posljednjim podacima Hanfe, fondovi mjesečno od naknade zarađuju od 2,3 do 3 milijuna kuna. Postavlja se i pitanje koliko iznose administrativni troškovi HZMO-a koji je u ingerenciji Vlade? Prema dostupnim podacima, država svake godine troši za administraciju i upravljanje mirovinskim sustavom oko 617 milijuna kuna, dok je godišnji trošak upravljanja drugog stupa iznosio oko 160 milijuna kuna.
O ovome mi na forumu govorimo već godinama.

who dares, wins


Prema dostupnim podacima, država svake godine troši za administraciju i upravljanje mirovinskim sustavom oko 617 milijuna kuna, dok je godišnji trošak upravljanja drugog stupa iznosio oko 160 milijuna kuna.
O ovome mi na forumu govorimo već godinama.

Svaka im dala, nitko nije u stanju trošiti kao naša vlada! [lol]

Možda već polako dolazimo u situaciju da Crobex na ovim razinama više nikome ne odgovara osim onoj maloj skupini koja je već prije povukla novac i zadnjih mjeseci lagano kupovala. I sami mirovinci bi puno lakše disali recimo na razini od nekih 2000. Svi mi koji pratimo svakodnevno trgovinu znamo da doći na tu razinu i ni je nekakva nauka.
Iz ovog cirkusa sa mirovincima bi se mogla izroditi i nekakva korisna stvar, a za početak bi bilo dovoljno da ti isti fondovi prestanu rušiti tržište kao što je to bio slučaj od početka prošle godine.

who dares, wins



Godine 1993 ostalo mi je u Hypo banci u Gracu-Austria na knjižici 4000 šilinga.Zaboravio sam na to,povremeno se sjetio pa opet zaboravio.Neki dan sam opet imao knjižicu u ruci i odlučio da podignem tu siću i zatvorim knjižicu.Računao sam onak u glavi,4000 šilinga je bilo nekih 570 dojčmark onda,par godina kasnije pretvoreno u eure znači nekih 300€,kamata nekakva (bilo onda na početku 4,5%) al nemam pojma kolko je sad.Ukratko nadao sam se neki 500€ bi trebalo biti.Kad ono………..1780€ [shocked].Evo vam usporedbe,rok od 15 godina je u pitanju.

1992 g minimalac je bio 100dem….znam jer sam te godine otvarao obrt i znam da su tada plače u državnim službama bile oko 200 dem (naravno u protuvrijednosti u HRD -ima)….moj radnik imao je tada 140 – 150 dem plaču….
dakle tih 570 DEm su tada bile 3 dobre plače ( naravno ne direktorske)

ako ovih sadašnjih 1780 eura podijeliš sa 3 ,dobiješ cca 590 eura …a to je oko 4400 kn
a to ti je opet malo bolja plačau državnoj službi ( …pošti…opčinskoj upravi katastru itd itd ).. minimalac je opet duplo manji od toga …mislim oko 2300 kn.. dakle ne isplati se previše i predugo (kao u ovom sl.15g) štedjeti….
nema očekivane koristi i nagrade ni u jednoj banci na svijetu za tako dugo strpljenje i ljubav
[/quote]

Kamata za uloge preko 100 000 eura se posebno dogovara sa direktorom banke, u slučaju da se radi o depozitu od oko 15 milijardi kuna mislim da se može dogovoriti strašno ljepa kamata, neka 6 milijardi ide u obveznice i neka 2 milijarde ide na dionice HT-a(kojeg nemam) jer se iz njega treba još dosta godina uzimati dividenda, a i dionice će uvijek nešto vrijediti i to je sva mudrost vođenja jednog izvrsnog OMF-a, hoće li tako biti? Naravno da neće

Surround all arround when it hits the ground

Samo da pojasnim,nikako ne zagovaram najgluplji način štednje-štednu knjižicu.Ali sam naveo taj podatak kao dokaz da se najglupljim načinom štednje gdje je trošak vođenja nula dobiva daleko bolji rezultat nego što ga postižu razno razni korumpirani fond managerčići koji upravljaju drugim stupom.
Nemojte misliti da su iz čiste gluposti kupovali od Lukovića i "Lukovića"samo što u ljepoj našoj nema tko istražiti taj kriminal.Po našim poreznim upravama rade ljudi s gimnazijom i politički podobni stim da ovi zadnji uopče ne stignu ništa raditi jer za radnog vremena nabavljaju grinceig ,vode djecu doktoru,nadgledaju majstore koji im renoviraju stan-fušari naravno jer firmu treba pletiti preko računa pa se može postaviti pitanje odakle lova…………sve u svemu .BLJEK

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Treba ispitati moguće malverzacije fond menadžera. Upumpavaju li fondovi novac privatnim tvrtkama kada su im dionice na najvišoj cijeni i time novac od mirovina, protuzakonito i na štetu osiguranika, troše – rekao je Gvozden Flego, saborski zastupnik SDP-a. Treba ispitati, kaže on, kako neuspješni fondovi mogu primati visoke plaće i bonuse. No, iz fondova odgovaraju kako je država odredila sva pravila igre, uključujući naknadu koju dobivaju i strukturu ulaganja mirovinskih fondova.

Hanfu nitko do sada nije sprečavao, kažu, da fond menadžerima smanji naknadu koju dobivaju. Prema posljednjim podacima Hanfe, fondovi mjesečno od naknade zarađuju od 2,3 do 3 milijuna kuna. Postavlja se i pitanje koliko iznose administrativni troškovi HZMO-a koji je u ingerenciji Vlade? Prema dostupnim podacima, država svake godine troši za administraciju i upravljanje mirovinskim sustavom oko 617 milijuna kuna, dok je godišnji trošak upravljanja drugog stupa iznosio oko 160 milijuna kuna.
O ovome mi na forumu govorimo već godinama.

He he mogle bi po malo doć na red kupnje lukovićevih dionica od strane mirovinaca…..
i slični slučajevi kojih ima ohoho…..

New Report

Close