Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma ne moraju doći oni koji ZNAJU. Biti će već napredak da dođu oni koji NE ZNAJU ali ZNAJU DA NE ZNAJU.
Ovi današnji su najopasniji NE ZNAJU DA NE ZNAJU. 🙂

Oooooo, znaju oni jako dobro za sebe i svoje džepove…. ZNA SE!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Opet mali kupuju, hehe.

Nikako da nauče. [bye]

Fondova za spas ove burze više NEMA.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Sanaderov promašaj karijere: Što se zaista dogodilo?

Vjerojatno ni jedan član Predsjedništva HDZ-a nije mogao ni zamisliti da će "njihova" ideja o urušavanju mirovinske reforme i drugog stupa izazvati ovoliko negativnih reakcija i kritika, no javnost je gotovo jednoglasna – prijedlog Ive Sanadera (a ne drugi stup) potpuni je "promašaj".

http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=a8006a74-fef3-4309-87f1-b3cdf4be6018

hehe da da , mali kupuju Ht vec mjesec dana svaki dan par milja – ima se para [thumbsup]

HDZ je istu ovakvu pljacku napravio tamo 90-ih kad je tadasnji premijer Nikica Valentic jednostavno zagrabio u mirovinski fond i odrezao umirovljenicima penzije, pa smo imali ovaj famozni ‘povrat mirovina’, problem je sto su tada radili mimo tadasnjih zakona, pa su sad ka morali vracati. Sad su nesto naucili pa krecu u pljacku s zakonskom osnovom i s tipicnom navlakusom: ko nece ne mora, ali bit ce vam puno bolje ako se drzava brine o vama. Gledano iz rakursa organizirane pljacke hrvatske imovine koja se provodi od 90-ih pod krinkom nacionalizma, mislim da je Sanader dobro postupio, tako da ne znam o kakvom promasaju se govori….ovo je sasvim logican i ocekivan potez vladajuce strukture.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=daedabc1-385d-4b40-add5-f96ab09ea87b&open=sec

meni još uvijek nije jasno, neće mi nikad ni bit, kako većina puši ćutke toliku trulež u zemlji.Dobro, ima onih dvjestotinjak tisuća u glavnij partiji, još toliko u ostalima…a ostali su ionako starci ili apolitični

Izgleda da su učili iz knjige od Ane Politkovske ( Putinska Rusija), prejako štivo, isplati se pročitat.

tankerima se loše piše, forkasti nisu baš sjajni [huh]

KuciloOro: " MMNT će u 3. mjesecu 2008 biti 120 000 kn"


Sanaderov promašaj karijere: Što se zaista dogodilo?

Vjerojatno ni jedan član Predsjedništva HDZ-a nije mogao ni zamisliti da će "njihova" ideja o urušavanju mirovinske reforme i drugog stupa izazvati ovoliko negativnih reakcija i kritika, no javnost je gotovo jednoglasna – prijedlog Ive Sanadera (a ne drugi stup) potpuni je "promašaj".

http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=a8006a74-fef3-4309-87f1-b3cdf4be6018

Da jednoglasna osuda medija koji su naslonjeni na fondove…. hiljadu puta smo dosli do zakljucka da su pojedina glasila samo njihov servis… i sta sad… fondovi traze % povecanje uplata u fond po 2 mirovinskom stupu… znaci fondovi koji su u relativnom minusu gledajuci 7 godina njihovog (ne)rada a da jos gotovo nisu uopce poceli isplacivat mirovine (a od tog su bar dvije godine bile veoooooma dobre i jedna losa) traze da se njihova nesposobnost pokrije na taj nacin sta ce im se vise novca dati… hahahah kako da ne… pa ko je tu lud…
fondovi brane TK u hrvata… vidljivo iz prilozenog mjesecima je njihovo ulaganje simbolicno i jos smo iznad 1500… dok su oni vedrili i oblacili odo mi sa 5500 nizbrdo spustom….
na uplate u fondove po 2 stupu troskovi placa vrlih managera i ekipe i ostale gluparije prelaze 10% hej ljudi na svakih 10 kuna jedna njima ?????????????? i ni pola muka da jos ne izgubu bar 2-3….. a trebali bi zaradit bar kunu… znaci umisto bar 11 kuna ulagac ima 7 kuna… krasno
ja u ova dva dana nisam nikoga od nazovimo malih ljudi trefija ko nije spreman odmah prec kompletno pod prvi stup… ako ne nista ljudi kazu drzava je drzava uvuk ce to nekako ic…
judi samo razmisljaju zdravo seljckom logikom i bas im i ne mogu proturjecit

Seawolf – nisam siguran da je baš tako – društvo za upravljanje mora , ukoliko na rok od tri godine nije ostvarilo rast od 2% godišnje nakoknaditi manjak – tako piše u zakonu o OMF.

Da jednoglasna osuda medija koji su naslonjeni na fondove…. hiljadu puta smo dosli do zakljucka da su pojedina glasila samo njihov servis… i sta sad… fondovi traze % povecanje uplata u fond po 2 mirovinskom stupu… znaci fondovi koji su u relativnom minusu gledajuci 7 godina njihovog (ne)rada a da jos gotovo nisu uopce poceli isplacivat mirovine (a od tog su bar dvije godine bile veoooooma dobre i jedna losa) traze da se njihova nesposobnost pokrije na taj nacin sta ce im se vise novca dati… hahahah kako da ne… pa ko je tu lud…
fondovi brane TK u hrvata… vidljivo iz prilozenog mjesecima je njihovo ulaganje simbolicno i jos smo iznad 1500… dok su oni vedrili i oblacili odo mi sa 5500 nizbrdo spustom….
na uplate u fondove po 2 stupu troskovi placa vrlih managera i ekipe i ostale gluparije prelaze 10% hej ljudi na svakih 10 kuna jedna njima ?????????????? i ni pola muka da jos ne izgubu bar 2-3….. a trebali bi zaradit bar kunu… znaci umisto bar 11 kuna ulagac ima 7 kuna… krasno
ja u ova dva dana nisam nikoga od nazovimo malih ljudi trefija ko nije spreman odmah prec kompletno pod prvi stup… ako ne nista ljudi kazu drzava je drzava uvuk ce to nekako ic…

Ne brani Sanadera. Istina da se Fond Manageri nisu proslavili ,ali za to postoje sankcije a ne nagrade.Istina da su radili bez kontrole .Što ih nije netko nadgledao , gdje je bila tu vlada?
Sada Sanaderu treba Lova za isplatu duga penzionerima za 4 mjeseca. Može ih uzeti od MMFa ali to zahtijeva kontrolu plasmana novca i smanjenje plača.To očito ne odgovara vladi a odgovaralo bi svima nama. Stoga hoče na crno zavuči ruku u teglu meda i bez ikakve kontrole spiskati novac …

New Report

Close