Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/sinisa-malus/ministre-suker%2c-odgovorni-ste-za-pad-burze%2c-sto-god-vi-mislili-o-tome!,37444.html

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=2&datum=2009-02-12&najava=39522

Ovo će biti gledanije od rukometnog finala…

Treća sreća.

Današnji promet na burzi iznosi 39.161.295,78 kuna, a crobex je pao 5.63 %.
Neke je taj pad iznenadio, dok su neki taj pad očekivali i vjerovatno očekivaju da će crobex i dalje padati.

evo sad nešto stvarno pametno, a oni koji se prepoznaju neka naprave onako kako im savjest nalaže.

Kognitivna disonanca je neugodno stanje nesklada između stava i ponašanja ili između dva neusklađena stava. Kako bi izbjegli stanje disonance, osobe izbjegavaju uzeti u obzir nove informacije koje nisu u skladu s postojećim shemama čak i kada se dokaže vjerodostojnost i ispravnost novih informacija. Na primjer, nespremnost priznati pogrešan izbor u portfelju dionica koje se zadržavaju duže vremena u posjedu. U poveznici sa pretjeranim samopouzdanjem, neuspjeh se interpretira vanjskim faktorima (nepredviđeni događaji za koje je uvijek kriv netko drugi) no ne i u slučaju uspjeha. Kombinacija ovih efekata dovodi do dugoročnog pretjeranog samopouzdanja u vlastitu sposobnost odlučivanja.

Gdje vodi to pretjerano samopouzdanje mnogi su osjetili na vlastitoj koži, a neki će to tek otkriti.

Periculum in mora.


Prebacilo me u bez cenzure. Ipak, ako nakon malo vremena trezvenije razmislimo, dogodilo se opet posve ocekivano. Dakle cinjenica je da trziste treba opet srusiti iz kojekakvih razloga. Mirovinci vise nemogu igrati ulogu koju su prekrasno odradjivali u 2007i 08 jer su povukli skoro sav novac iz OIF-ova pa sad ocekivati da bi oni potakli rast je iluzorno. Ta oni su doista glavni krivci za pad jer su namjerno, smisljeno i sustavno rusili cijene povlaceci novac iz OIF-ova na racun naravno sv. krize!!! Osim toga imaju samo oko 2,5 milijardi u nasim dionicama (jedva nesto preko 11% ukupne svote) a ostalo je u drz. obveznicama ili u stranim dionicama. To je otplrilike jednogodisnja dividenda ATPL + HT-a. Istina s MF-ovima u glavnoj ulozi bilo bi lakse i brze podici trziste jer imaju stalni pritok kesa ali to ocito nije u interesu gospodara novca da im mali ljudi ili buduci umirovljenici uzmu vrhnje i zarade velike mirovine. To se ipak mora ostaviti fin. industriji koja sad marljivo skuplja depozite od gradjana nudeci visoke kamate na Kn, podize kamate na kredite itd… koje ce onda vjerovatno opet upucati u OIF-ove, koji i samo marljivo skupljaju kes, i igra moze opet poceti. Naravno da ne bi morali isplacivati te visoke kamate na kunske depozite u dogovoru s, naravno vladom, ce oboriti kunu 20-30% i svi opet zadovoljni… Tko pod drugim jamu kopa…

ma znao sam ja da ćemo se nas dvojica dobro slagati 🙂
bit će od tebe dobar teoretičar zavjere 🙂
je da ti je trebalo malo vremena za zaključak, ali ima nade 🙂

www.knjigara.com

Kratak komentar: Kažu: Tko drugom jamu kopa, sam u nju pada. MF-ovi sustavno uništavali tržište, sad im se to vraća. Ukoliko se aktualni problemi oko II. stupa ispravno i pravedno riješe, mislim da to uopće neće biti ništa bitno loše za burzu, dapače. Za sada MF-ovi nisu donijeli ništa dobro na ZSE, pa je možda i bolje da i ne puštaju previše korijenja… Sve ovisi o tomu na koji način će se riješiti postojeći problemi. A budući da redovito nisu kod nas prolazila najpametnija i najbolja rješenja, onda me malo strah da neće baš ni ovaj put biti neka iznimka [bye] Ali neće ni svijet propasti baš tako lako [wink]


Kratak komentar: Kažu: Tko drugom jamu kopa, sam u nju pada. MF-ovi sustavno uništavali tržište, sad im se to vraća. Ukoliko se aktualni problemi oko II. stupa ispravno i pravedno riješe, mislim da to uopće neće biti ništa bitno loše za burzu, dapače. Za sada MF-ovi nisu donijeli ništa dobro na ZSE, pa je možda i bolje da i ne puštaju previše korijenja… Sve ovisi o tomu na koji način će se riješiti postojeći problemi. A budući da redovito nisu kod nas prolazila najpametnija i najbolja rješenja, onda me malo strah da neće baš ni ovaj put biti neka iznimka [bye] Ali neće ni svijet propasti baš tako lako [wink]

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]


Upravo uhićeni 4 osobe u ZAGREBAČKOJ POREZNOJ UPRAVI zbog primanja mita od 35000 eu valjda isto za kavu

to su oni uzeli da kupe peku,to će svaki sud prihvatiti

Nije problem u mirovinskim fondovima, nego u onome tko bi htio trošit tuđe novce, jer su tako naučili sve ove godine. Da ne govorimo o aferama koje nas prate sve ove godine, i na kraju uvijek bude po onoj narodnoj, "izija vuk magare", ali bolje da ne komentiram dalje, jer se ne želim spustiti na nivo onih koji sustavno uništavaju ovu zemlju, i troše našu djedovinu za svoje projekte tipa "obrovac". Nadam se bar da će ih povijest upamtiti kao takve, i da će netko to zapisati da se ne zaboravi, ko je proćerd’o našu djedovinu.

sutra je novi dan.

Samo da ne dovedu opet Motušića u Otvoreno…..
Zadnji put kad su ga doveli i pitali što kažete na ovakav pad Crobexa, rekao je: "Dobra prilika za dokup"….
A onda smo bili na 2200pts….



Osim toga imaju samo oko 2,5 milijardi u nasim dionicama (jedva nesto preko 11% ukupne svote) a ostalo je u drz. obveznicama ili u stranim dionicama. To je otplrilike jednogodisnja dividenda ATPL + HT-a.

Nije 11% nego prije 1,1% jer je ukupna kapitalizacija oko 250 mlrd kn svih tvrtki. Vjerujem da je bila slučajna pogreška ali ipak ….

@barmen,

Prijatelju ja ne govorim o teorijama zavjere vec samo navodim cinjenice. Dakle nema veze s teorijom vec s realnoscu. Previse je tu "slucajnosti". Recimo primjer Hrvatske: davat cemo vam kredite ali morate nam prodati sve sto nam se svidi. Nasi slijepci uzeli kredite, vjerovatno i provizije, prodali skoro sve i zaduzili se do grla, naravno prvo otisle banke, pa one osnovale OIF-ove, pa mi kao razvijamo fin. trzista i ne pustamo MF da slobodno trguju vec samo preko OIF-ova. PA kao slucajno nastala kriza i to bas kad nama i vecini "zemalja u razvoju" dolazi na naplatu najveca rata kredita i opet slucajno naredili nam iz europe da moramo pustiti MF-ove da slobodno trguju na trzistu kao pripremu. Pa ljudima podijelili povoljne kredite pa ih sada jase kamatama za dodatnih 20-50%, a jos imaju i asa u rukavu-devalvaciju kune pa da vidis stanova na bubnju od ekipe koja ne moze placati kredite i opet slucajno to se poklapa s skidanjem veta na kupovinu nekretnina za gradjane EU… Pa sad nam vladajuci trio fantastikus, u panici, baca klipove da sve jos jednom padne u mp3 te prekjucer povecavaju PDV-e te jucer i danas ismijavaju mirovince i kao oni ne bi procerdali 3 milijarde Kn… Pa moj ciriski mirovinski fond, star preko 100 godina, je u zadnje 2 godine ispusio 50%!!!!!!! Dakle nasi mirovinci su "cvijet financijske industrije" u usporedbi s svjestkim primjerima. a kao, trio, je zaboravio da ce jos 10+ godina placati rate umirovljenicima(i debele kamate koje su puno vece od gore navedenog gubitka) koje su zaj. za prosle "mirovinske reforme" i kojima nisu htjeli isplatiti, unatoc presudi vrhovnog suda, sve dok im nisu trebali iz stranke umirovljenika za sastavit vladu. Jadna je drzava u kojoj se gradjani tretiraju kao lobotomizirana masa s unistenim kratkotrajnim, a neki i dugotrajnim, pamcenjem i u kojoj te vladajuci gledaju opljackati i i jos im nije dovoljno vec i ismijati i poniziti… Pazi oni se smiju mirovincima i htjeli bi im uzeti pare i jamciti za mirovinu a jos nisu otplatili ni dugove iz prosle preuspjele mirovinske reforme…
Prijatelju, umjesto sto ganjas vjetrenjace i pokusavas, uglavnom neuspjesno, ljude zabavit svojim SF pricama i ratujes s anonimnim komentatorima koji ti ne povladjuju, zasto ti ne bio pokajnik i u svojim kolumnama opisao kako si ti doprinjeo navlacenju ljudi pa ce te onda ljudi poceti shvacati ozbiljno i poceti uvazavati… Ja cu ti pomoci, sjecas se kad si napisao kako si izgubio prvih 70 000 Kn nakon povratka margin kredita-davno na pocetku pada, a onda glumatao da ti se MENTOR uvrijedio jer mu nisi dopustio da ti on kao pokrije -. Pa to je bilo prejadno navlacenje ili si ti stvarno bio zaslijepljen…

Inace, neizmjerno sam pocascen sto me cita i komentira takva velicina.

VIVA LA REVOLUCION !!!

ovaj šuker nije normalan, sad je izjavio da oni nikoga ne sile da se prebaci u 1. stup, ali tko ostane u 2. stupu imat će 30-40% manju mirovinu. pa tko će normalan nakon ovoga ostaviti lovu u 2. stupu i OMF-ovima [bye]

sutra će se EU oporaviti, a mi nastavljamo s potopom i bijegom iz dionica i sa ZSE. katastrofa što nam rade, povjerenje u tržište kapitala nepovratno je uništeno, ovo je zadnji čaval u lijes [cry]

meni je svega dosta, sutra rasprodajem sve i čekam da se ovi maknu s vlasti jer neće ostati kamen na kamenu! [bye]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

New Report

Close