Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]
savrseno jasno… a kad se jos tome pribroji da su u fondovi 7 godina uspjeli napraviti samo minus a troskovi njihovog poslovanja i placa menadericima ispadaju skoro miljardu a di je jos ono sta su izgubili nemaju bas puno mista za mrdanje… nego gace dole ili glavu na panj [bye]


Sad su dvije opcije oko ovoga sa prijedlogom da se ukine 2. stup, a nakon što smo vidjeli da su mir. fondovi oštro protiv toga:

[thumbsup]

Sve što si pobrojao su neistine.
Ako su sindikati za ukidanje 2. stupa, ako su umirovljenici iz drugog stupa za prelazak u 1. stup, pa šta se onda tu ima pitati upravitelje fondova. Pa ti su i najodgovorniji za stanje ZSE. Čitav svijet hvali HR i njenu stabilnost u ovo vrijeme, a nema burza na svijetu koja je gore prošla.
Pitaš li se ponekada zašto je to tako, pitaš li se tko je izvukao novce iz 2. stupa; Sanader to mora riješiti pod hitno inače loše prolazi na lokalnim. On mora odgovoriti na razočaranje velikog broja malih dioničara koje ova situacija podsjeća na 90-te i privatizaciju, a tada se izvlačilo na rat. Kako danas opravdati ovakvo iživljavanje na ZSE?

I stalno ste tražili bejlaut u HR.
Evo ga imate.


e moj plavi –

sanaderu je važno da država ne bankrotira do izbora. a glasove će skupiti od ljudi koji nemaju veze sa burzom.

e moj ashr123 ne znam kako Ti, ali mnogi od nas imaju utjecaja na mnoge ljude koji imaju utjecaja itd. Domino efekt.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Sad su dvije opcije oko ovoga sa prijedlogom da se ukine 2. stup, a nakon što smo vidjeli da su mir. fondovi oštro protiv toga:

[thumbsup]

Sve što si pobrojao su neistine.
Ako su sindikati za ukidanje 2. stupa, ako su umirovljenici iz drugog stupa za prelazak u 1. stup, pa šta se onda tu ima pitati upravitelje fondova. Pa ti su i najodgovorniji za stanje ZSE. Čitav svijet hvali HR i njenu stabilnost u ovo vrijeme, a nema burza na svijetu koja je gore prošla.
Pitaš li se ponekada zašto je to tako, pitaš li se tko je izvukao novce iz 2. stupa; Sanader to mora riješiti pod hitno inače loše prolazi na lokalnim. On mora odgovoriti na razočaranje velikog broja malih dioničara koje ova situacija podsjeća na 90-te i privatizaciju, a tada se izvlačilo na rat. Kako danas opravdati ovakvo iživljavanje na ZSE?

I stalno ste tražili bejlaut u HR.
Evo ga imate.
[/quote]

logicno… posto vec ionako moramo placat to mirovinsko bar neka imamo pravo izbora i odluke ko ce na bit pokrovitelj buducih mirovina… drzava ili fondovi… po meni drzava kako tako ali fondovi nikako a mislim da 99% ljudi tako misli… ostalo su ionako manegeri a oni sad imaju drugih briga nego mirovina… hhheeeeeehehehehhehehhe



tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]

Treba pod hitno napraviti reviziju ulaganja posebno u vrijeme kad se kupovala INGR, ZVZD, IGH, ZABA i druge. Netko mora objasniti zašto je kupovao na najvišim razinama, a znalo se u kome smjeru ide naše i svjetsko tržište. Treba javnosti podastrijeti imena onih koji su kupovali i imena onih koji su prodavali da vidimo gdje su završili prinosi iz 2. stupa. I na kraju, Sanader ima pravo što hoće toj bankarskoj bagri uzeti lovu jer, ne zaboravite, vlasnici banaka kod kojih su mirovinski fondovi posudili su našoj državi nedavno lovu po lihvarskim kamatama.


Sad su dvije opcije oko ovoga sa prijedlogom da se ukine 2. stup, a nakon što smo vidjeli da su mir. fondovi oštro protiv toga:

1. Ili su Šuker i Sanader toliko nekompetentni da ne shvačaju da ovako nešto dovodi do sloma tržišta kapitala, kao i sloma mirovinske reforme same po sebi pa i države u na kraju. U tom slućaju mislim da od ovoga ništa neće biti.

2. Sve je ovo dogovoreno i smišljeno u režiji Sanadera, na naćin da se napravi završna etapa kriminalne privatizacije, i da ono što još vrijedi, a u hrvatskim je rukama, ode u ruke nekim strancima ili novim velikim ( podobnim ) hrvatima. U tom slućaju desit će se dešavanja naroda, kako se to nekada zvalo.Mislim da bi se u tom slučaju mi mali dioničari trebali organizirati pod hitno.[/b]

Niti u 1. niti u 2. slućaju mislim da HDZ ne može više očekivati naše glasove na izborima u idućih minimalno 20 godina. A neka se ne zavaravaju da je riječ šaci ljudi koji ne predstavljaju ništa, svi mi imamo poznanstva na razne strane i utjecaja,ako nigdje drugdje, onda u svojoj vlastitoj obitelji i široj familiji.
Prema tome HDZ – out. Pogriješili smo što smo ih većina nas podržali na prošlim izborima.
Bojim se da je vrijeme da na slijedećim izborima plate sve ovo.

[thumbsup]

…ak ih je tu većina podržala…onda i zaslužujete ovakav scenarij…meni nije jasno…da vama nije bilo jasno da je porez na kapital…bio dobar porez…ali ne, bili ste zasljepljeni svojom dobiti zaradama…koje sad nema više…a nema ni love za državu…pa će nas sad još jednom ošišati…onak bi bilo i love od poreza…a i možda ne bi tolko padali…da ne nabrajam zašto a ima veze s porezima…
…no ovo je sve ki bi da bi…pa molim svesrdno…da drugi put razmišlja barem mjesec dana unaprijed…a ne ovak…
…i nemojte se čuditi sad…ak im ne prođe ovo s "pripajanjem" mirovinskog fonda proračunu…da uvedu porez na kapitalnu dobit…pa valjda vam je jasno…da su obečanja ludom radovanja…samo bu rekli…došla je kriza i moramo se isfinancirati…
…a Mmf ipak dolazi iza izbora…kao što sam i reka…do onda zaduživanje do krajnjih granica + šišanje nas ovaca…na ovaj ili onaj način…
a šišanje u prošloj godini je bilo slijedeće…i to svih nema ko nije ošišan…
– cijene – hrane, goriva, komunalija, fondovi, na Tk, kamate u bankama, kaj još ostaje…samo se to pitajte…jer pobječi kao što vidite ne možemo…nitko od nas…




tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]

Treba pod hitno napraviti reviziju ulaganja posebno u vrijeme kad se kupovala INGR, ZVZD, IGH, ZABA i druge. Netko mora objasniti zašto je kupovao na najvišim razinama, a znalo se u kome smjeru ide naše i svjetsko tržište. Treba javnosti podastrijeti imena onih koji su kupovali i imena onih koji su prodavali da vidimo gdje su završili prinosi iz 2. stupa. I na kraju, Sanader ima pravo što hoće toj bankarskoj bagri uzeti lovu jer, ne zaboravite, vlasnici banaka kod kojih su mirovinski fondovi posudili su našoj državi nedavno lovu po lihvarskim kamatama.
[/quote]

Logička rupa je u razmišljanju.
To su naše pare, ali je upravljač strana banka.
Ne znam kako nikome nije palo na pamet, da npr. HPB osnuje svoj fond ili država Hrvatska, nebitno s drugim upravljačima, da razočarani prijeđu tamo.

Moj prijedlog je da se u svrhu spriječavanja malvezacije postavi don Ivana Grubišića za predsjednika uprave.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



e moj plavi –

sanaderu je važno da država ne bankrotira do izbora. a glasove će skupiti od ljudi koji nemaju veze sa burzom.

e moj ashr123 ne znam kako Ti, ali mnogi od nas imaju utjecaja na mnoge ljude koji imaju utjecaja itd. Domino efekt.
[/quote]

…hehe…i moj frend ima frenda koji ima freda čiji frend zna lika koji ima frenda čiji je frend, frend od lika koji zna Obamu…svi znamo sve…ili ti teorija 6-og frenda ili 12-og tko će ga više znat…
…po toj teoriji svi bi glasali/razmišljali ko vi mr.Blue…





tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]

Treba pod hitno napraviti reviziju ulaganja posebno u vrijeme kad se kupovala INGR, ZVZD, IGH, ZABA i druge. Netko mora objasniti zašto je kupovao na najvišim razinama, a znalo se u kome smjeru ide naše i svjetsko tržište. Treba javnosti podastrijeti imena onih koji su kupovali i imena onih koji su prodavali da vidimo gdje su završili prinosi iz 2. stupa. I na kraju, Sanader ima pravo što hoće toj bankarskoj bagri uzeti lovu jer, ne zaboravite, vlasnici banaka kod kojih su mirovinski fondovi posudili su našoj državi nedavno lovu po lihvarskim kamatama.
[/quote]

Logička rupa je u razmišljanju.
To su naše pare, ali je upravljač strana banka.
Ne znam kako nikome nije palo na pamet, da npr. HPB osnuje svoj fond ili država Hrvatska, nebitno s drugim upravljačima, da razočarani prijeđu tamo.

Moj prijedlog je da se u svrhu spriječavanja malvezacije postavi don Ivana Grubišića za predsjednika uprave.
[/quote]

Hoćeš reći da za naše pare plaćamo lihvarske kamate. Pa dobro se netko u državi i sjetio da nas lagano hebu u mozak. Jedino brilijantni um poput onog Babića iz Ekon. instituta to ne shvaća.

Mirovinski fondovi kao najveći institucionalni investitori značajno su doprinijeli padu i uništavanju tržišta kapitala u RH. Usmrćivanje primarnog i sekundarnog tržišta korporativnih i državnih vrijednosnih papira, više neuspješnih IPO-a ,koji se ne bi ni dogodili, samo su neki od doprinosa mirovinskih fondova.

Hell is Empty and all the Devils are Here

U cijelom svijetu plaće stagniraju ili padaju, kod nas državnoj upravi plaće rastu (valjda za odlične rezultate rada !?) i novi se ljudi zapošljavaju u državnoj upravi, dok u tvrtkama, pogotovo izvoznicima, plaće stagniraju i ljudi dobivaju otkaze; u cijelom svijetu države upucavaju što više novca gospodarstvu, kod nas država uzima novac gospodrastvu; u cijelom svijet kamatne stope padaju kod nas rastu; ovo je zemlja čudesa. Ili je cijeli svijet u krivu ili je kanader i ekipa u krivu.
I još povrh svega najave reformu reforme mirovinskog sustava. E sada koji je razlog…je li ima smisla da kanader i ekipa proda dionice, najave "reformu", onda nakon nekog vremena kupe dionice i kažu da je to bilo tehnički neprovedivo…i zarade kojih tridesetak posto u kratkom roku. Pa ti budi ozbiljan investitor u ovoj banana državi.




tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada, to se dogodilo mirovincima, pod nama su jamu kopali pa evo im sada

Izgleda da su mirovinci odbili Sanadera za novu lovu a on njima već viđeno danas Kažu stari ne možeš se sa starijim bost ps još ih čeka revizija ulaganja ako ne daju lovu
[/quote]

Treba pod hitno napraviti reviziju ulaganja posebno u vrijeme kad se kupovala INGR, ZVZD, IGH, ZABA i druge. Netko mora objasniti zašto je kupovao na najvišim razinama, a znalo se u kome smjeru ide naše i svjetsko tržište. Treba javnosti podastrijeti imena onih koji su kupovali i imena onih koji su prodavali da vidimo gdje su završili prinosi iz 2. stupa. I na kraju, Sanader ima pravo što hoće toj bankarskoj bagri uzeti lovu jer, ne zaboravite, vlasnici banaka kod kojih su mirovinski fondovi posudili su našoj državi nedavno lovu po lihvarskim kamatama.
[/quote]

Ja sam također za reviziju poslovanja mirovinskih fondova, naročito u svijetlu one izjave iz veljače 2008. godine, kad je g. Novoselac izjavio da je sve precjenjeno 30-50%.
Iz te izjave proizlazi da su bili svjesni što rade.

Osim toga podržavam pravo da svi osiguranici imaju pravo izabrati između prvog i drugog mirovinskog stupa.
Moj glas HDZeu ako to napravi. [thumbsup]

New Report

Close