Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dajte svi vi koji dižete Rohatinskog u nebesa objasnite kako to da kamate EU banaka i dalje rastu (danas vijest o porastu kamata za 1%). Je li dotični spasio EU bankarski sustav (za što je nedavno dobio prestižnu nagradu) da se isti i dalje može iživljavati na stoki sitnog zuba? Ajde sad me popljujte što sam ga spomenuo. [bye]

Evo baš sam sad pljunio

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3227751/index.do

Sad se javljaju kad su obojica uništili nas naj veći pad u svijetu imamo samo da se zna koliki pad tolika robija

Ako ima tko na forumu da mi napiše rezultat ( SATELIT ME IZBACIO) MOŽE I MODERATOR HVALA

25:18 za CRO

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

JULLIO HVALAAAAA

Bolje da se kladim, u ovoj rupeštini od ZSE-a ne mogu dobit dok ne dođemo u EU, a to znači 2026 otprilike

Surround all arround when it hits the ground

zanima me što mislite koliko je moguće da ATPL kao jedna od najlikvidnijih na našem tržištu krene u suprotnom smjeru od ostalih dionica (ovdje mislim na njezin rast) jer se lako može desiti da oporavak brodarskog sektora počne daleko prije nego u RH zavlada oporavak realne ekonomije…
s obzirom da kod nas sve uvijek kasni tako mislim da će i oporavak ekonomije kasniti … možemo li očekivati takav razvoj događaja ili mislite da je nemoguće očekivati odljepljivanje od prosjeka ?
naravno tu je i pitanje opće likvidnosti burze ali ipak smatram da se uvijek može naći dovoljno kapitala nanjuši li se mogućnost zarade…
pretpostavljam da je puno malih dioničara u ATPL pa me zanima i mišljenje istih …



E moj Novoseljac…

AZ fond članove tješi pismom: Kod nas ste izgubili najmanje
Vaš link

Dođe mi muka kad pročitam ovakve izjave a onda se sjetim kakve su stvari izvodili, još im je najmanji grijeh aktivni trading poput onog što su radili na IGH…

"U AZ-u su zadovoljni kako su "kormilarili u prošloj godini, imajući na umu posebnu odgovornost koju kao najveći investitor na tržištu kapitala u Hrvatskoj" AZ ima na sve njegove segmente."

Da, odgovornost, stvarno su se iskazali.

[angry]
[/quote]

Da svaki uposlenik obvezno mora uplaćivati na određeni račun banke svotu koja obvezno ide u MF, svi bi bili sretni, banke bi dobile lovu za kreditiranje( i tako nas cimaju na štednju) gospodarstva i drugog, svi bi ostvarivali veće prinose, ali ne, od čega bi onda MF-ovi kupovali dionice od određenih i tko bi onda kreditirao državu, dođe mi da plačem [bye]

Surround all arround when it hits the ground

Komentar na ove izjave iz az-fonda. Očito je da ako su oni u minusu 9 %, a recimo PBZ u minusu od 18 %, da je PBZ imao više uloženo u dionice i/ili fondove, pa je trenutni gubitak veći.
To je valjda jasno svakome s par moždanih stanica, obzirom na fiksnu odredbu o 20 ili 30 % maksimalne izloženosti dionicama od strane mirovinaca. S druge strane se plaćanjem uplata u npr. PBZ mirovinski po ovim cijenama udjela dobiva više udjela za iste pare…
Ono što je gadno u cijeloj priči je da sad još ljudima ovakvim pismima prodaju neke spike o malom gubitku itd. ( usporedbom sa padom dioničkih indeksa po svijetu ), a u obveznicama su 80 %. Pa teško je u njima izgubiti 50 %. Stvarno ljude smatraju za kretene, a najžalosnije je da obzirom kolko se ljudi u to malo razumiju, će te spike i popušiti…
[shocked]

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

30. 01. 2009. | 18:43
TRŽIŠTE KAPITALA Burza izgubila 6 milijuna kuna u fondovima
Otvoreni rat Hanfe i Zagrebačke burze

Odnosi regulatorne agencije Hanfe i Zagrebačke burze ovih dana došli su ponovo u vrlo napetu fazu. Obje strane nervozne su zbog stanja na tržištu kapitala. Indeks burze izgubio je oko 70 posto vrijednosti u godinu dana, a početak 2009. obilježen je velikom nelikvidnošću, koja je glavni problem i za burzu i za Hanfu.

Novi zakon
Drastično padaju prihodi od provizija, pa će burza, čuje se, krenuti u rezanje plaća zaposlenih. To su već odavno napravile sve brokerske kuće i cijela financijska industrija jer se nije mogla nositi s gubicima i troškovima poslovanja.

U situaciji kada treba razmišljati kojim mjerama ponovno privući kapital, stupio je početkom godine Zakon o tržištu kapitala, potpuno usklađen s EU regulativom i primjeren velikim burzama, a zbog restrikcija i novih pravila ne i tržištu na izdisaju, kao što je naše. Umjesto svojevrsne deregulacije, nastupila je faza mučenja i prilagodbe na novi zakon.

Mnogi se pitaju zbog čega Vlada nije na određeno vrijeme suspendirala zakon, jer na to je baš ništa ne obvezuje sve do ulaska u EU. A vjerojatno će i EU zakonodavstvo nakon krize ovakvih razmjera pretrpjeti znatne promjene. Primjenu zakona nisu popratili pravilnici, pa je nastao vakuum oko novih uvrštenja, gdje je zakazala Zagrebačka burza.

Bijeg tvrtki
Iako ima rok od tri mjeseca za taj posao, burza je propustila dočekati zakon već prvoga dana, pa su tvrtke koje po novom zakonu ne moraju biti uvrštene na burzi počele bježati. Kada je to zatražilo i Belišće, nastala je panika. Hanfa je zaustavila sve dolaske i odlaske dok burza ne donese novi pravilnik. Roberto Motušić, predsjednik uprave Zagrebačke burze, kaže da će pravilnik uskoro biti gotov, a onda ga treba odobriti Hanfa.

Napeti odnosi s Hanfom u kuoloarima se tumače i pritiskom na Motušića i njegovom eventualnom smjenom. Podzemne bitke u financijskoj industriji, koja je nakon enormnih zarada pala na niske grane, veće su nego ikad. Brokerska zajednica, koja je drastično srezala svoje troškove, zamjera burzi rastrošnost unatoč smanjenu prihodu 20 posto u 2008. Prihodi se smanjuju, a povećavaju troškovi za plaće i ostale izdatke.

Usto, Zagrebačka burza je kao i svi ostali sudionici na tržištu kapitala pretrpjela gubitke pada tržišta, jer je dio viška kapitala iz akumulirane dobiti ulagala u mješovite i dioničke fondove. Nerealizirani gubitak iz toga dijela iznosi oko 4,3 milijuna kuna, a ukupni oko šest milijuna kuna. Ulaganja u novčane fondove i depozite u bankama bila su uspješna i smanjila su ostvareni gubitak pa je burza relativno dobro sačuvala vrijednost svoje imovine.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Gospodarstvo
30. 01. 2009. | 19:06
KOLAPS Dok banke dižu kamate, trgovci prodaju bez ikakve zarade
Tržište automobila na koljenima, pad 37,6 posto

U prva tri tjedna ove godine u Hrvatskoj je prodano samo 3118 novih automobila. Lani je u istom razdoblju prodano 5000 automobila, iz čega je očit pad od čak 37,6 posto!

Urušavanje lanca
Automobilska industrija je na koljenima, a očito okolne gospodarske grane zanemaruju činjenicu da su mnogi povezani uz automobilsku industriju i da njezin pad dovodi do urušavanja cijeloga lanca.

Manji broj prodanih automobila znači i manje ubranoga PDV-a, osiguravatelji će manje spremiti u kasu, prodat će se manje goriva… Da bude još gore, banke su, umjesto da snize kamate na kredite za kupnju automobila i tako potaknu tržište, kamate na te kredite povisile. Da ni tu nije kraj pogrešnim odlukama govore i neslužbene informacije kako država čak razmišlja o povećanju trošarina na nove automobile, umjesto da ih snizi.

– Ako sada dignu trošarine, to je samoubojstvo! Sad bi bilo dobro smanjiti trošarine, da se proda više automobila i tako pokrene kotač, ne samo u autoindustriji nego ukupno u gospodarstvu.

Ljudi u strahu
Prodaja je pala gotovo 40 posto. Prodajemo bez ikakve zarade, i čak ni tako ne možemo puno napraviti. Da se i banke udruže i spuste kamate, povećale bi potrošnju. U suprotnome, prepolovit će tržište – smatra Agim Skura, direktor marketinga tvrtke Autocommerce, zastupnika marki Fiat, Alfa Romeo i Lancia za Hrvatsku. Autoindustrija više nema prostora za spuštanje cijena. Trenutačno aktualnim akcijama i sniženjima spustili su se do kraja.

Trgovci automobilima rade bez ikakve zarade ili s minimalnom zaradom. Preživljavaju na vlastitim rezervama, što znači da ta grana gospodarstva ima još najviše tri mjeseca vremena na raspolaganju. Po isteku tog roka, ne opamete li se financijske institucije, a i država, mogli bismo gledati u samo dvije-tri tvrtke koje su preživjele kolaps autoindustrije.
A realno, za to – barem u Hrvatskoj – razloga nema. – Ovaj pad nije utemeljen na realnom padu u gospodarstvu, jer gospodarstvo je palo dva, tri posto. Ovdje je ulogu odigrala psihologija krize, pa su ljudi u strahu blokirali odluke o kapitalnim investicijama. Hrvatska još nije u takvoj krizi da bi se ovakav pad realno očitovao već u siječnju – tvrdi Agan Begić, direktor Promocije plus, agencije koja prati kretanja na tržištu.

Ovo gore su više-manje činjenice, ali ovaj komentar Agana Begića, direktora Promocije plus, agencije koja prati kretanja na tržištu je za trenutni otkaz…pa koja on to kretanja na tržištu prati?! [shocked]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Aganu Begiću pad gospodarstva od 2-3% nije realan, što bi on htio, 20%? [lol]

Dobro si rekao, trenutni otkaz! Ups, ali direktor je pa vjerojatno ništa od toga… [rolleyes]

New Report

Close