Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ček malo, kako to da se nismo odbili od 1700 kako je 90% foruma mislilo i reklamiralo???

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=87a5a774-ed30-41ed-8b46-3594044ab881&ref=lastadd#continue

Sve je to samo jedna ljepa igra u kojoj BOGATI UVJEK DOBIJU A SIROMASI BUDU JOŠ VEĆI SIROMASI


Ček malo, kako to da se nismo odbili od 1700 kako je 90% foruma mislilo i reklamiralo???

Kako nismo? Možda na drugu stranu, ali odbili se jesmo [lol]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Ček malo, kako to da se nismo odbili od 1700 kako je 90% foruma mislilo i reklamiralo???

Odbili smo se…
U negativu na žalost.
Al’ dobro je je. HT još drži CROBEX [lol]


Koji reket .Ht keš ulupao u državne trezorske zapise.

HT kupio trezorske zapise vrijedne 700 milijuna kuna
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Prema svemu sudeći, HT je najlikvidnija hrvatska kompanija, koja nema problema s gotovinom, piše Večernji list.

Štoviše, i nakon neophodnih investicija raspolaže s ogromnih pet milijardi kuna u uvjetima kad je i znatno skromnija gotovina nedostupna brojnim tvrtkama. Dio novca HT (ZSE:HT-R-A) je uložio u državne vrijednosne papire. Potkraj godine od Ministarstva financija kupljeni su trezorski zapisi vrijedni 700 milijuna kuna. Trezorske zapise Ministarstvo je izdalo prvi put na dulji rok, dvije godine, i s valutnom klauzulom, pa su više nalik državnim obveznicama nego kratkoročnim trezorcima.

U HT-u to smatraju korektnim činom u situaciji u kojoj su državne financije. Likvidnost HT-a usko je vezana uz makroekonomsku situaciju u zemlji i može utjecati na tečaj domaće valute. Kako se približava vrijeme godišnjih skupština, čeka se i odluka što će većinski vlasnik HT-a učiniti s viškom novca. Prema informacijama, skupština će odlučiti o isplati profita i time razveseliti domaće male dioničare koji će tako nadoknaditi dio gubitka zbog pada vrijednosti dionica.

Glavninu profita povući će Deutsche Telekom, i to konverzirajući kune u eure. No, ta financijska operacija bit će provedena u dogovoru s HNB-om, pa će se zamjena kuna u eure događati tijekom turističke sezone ili poslije nje, kada je ionako visoka ponuda eura na tržištu. Time će se očuvati tečaj kune, koji sada oscilira.

Za dugoročne investitore to je dobra vijest. S obzirom da možda HT neće moći u neko dogledno vrijeme preuzeti Mostar , ovo nije loše rješenje kad se država skupo zadužuje. Čuvati gotovinu na računu nema smisla.

Scio me nihil scire



Ček malo, kako to da se nismo odbili od 1700 kako je 90% foruma mislilo i reklamiralo???

Odbili smo se…
U negativu na žalost.
Al’ dobro je je. HT još drži CROBEX [lol]
[/quote]
Da, bit će da jedan moćan fond zapeo i ne da da padne ispod 220. kn.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ne znam, ali mi BE u CROBEX nakako asocira na BE_ograd…
Možda otuda pizd….a s kretanjem u negativu
[lol]
Ajmo peticija da se CROBEX promjeni u npr. CROBX!
Tko je za?




Ček malo, kako to da se nismo odbili od 1700 kako je 90% foruma mislilo i reklamiralo???

Odbili smo se…
U negativu na žalost.
Al’ dobro je je. HT još drži CROBEX [lol]
[/quote]
Da, bit će da jedan moćan fond zapeo i ne da da padne ispod 220. kn.
[/quote]
Da zapeo…
Znaju oni dobro zašto kupuju…




Ček malo, kako to da se nismo odbili od 1700 kako je 90% foruma mislilo i reklamiralo???

Odbili smo se…
U negativu na žalost.
Al’ dobro je je. HT još drži CROBEX [lol]
[/quote]
Da, bit će da jedan moćan fond zapeo i ne da da padne ispod 220. kn.
[/quote]

Šta ako taj fond odustane od svoje nakane?

A dioničara HT-a, još sa IPO-a je još mali milion unutra.

Nemojte me krivo shvatiti, jer je imam nešto HT-a.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

.@Gonzales
Neće odustati. Kad je nije uspio srušiti, odlučio je držati je na 220 (kuna, gore-dolje)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=87a5a774-ed30-41ed-8b46-3594044ab881&ref=lastadd#continue

Sad kad to KINEZI uzmu pod svoje biće zelenila



sada kada nam je vecini jasno da veliki obaraju da bi i kupili jeftinije i mi mali bi ako imamo love nesto mogli kupit i cekati te ne panicariti.pitanje je sada dali se isplati prodavati pa cekati jeftinije.??osobno mislim da nekog velikog pada nece biti te su te operacije sada rizicne na ovako niskim cjenovnim nivoima.

Pa ak misliš da će ti te pare trebati prije 2.012 godine, onda je vrijeme da prodaš. Zar nisi čitao Samjuelsona, lijepo ti je rekao da se on ne nada oporavku prije 2.012 [bye]
[/quote]
MOMCE PREMLAD SI DA BI ME TI UCIO PAMETI.

New Report

Close