Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kupnja Cijena
1545 220,07
565 220,05
93 220,01
92 220,00
103 219,65
115 219,55
203 219,51
500 219,11
150 219,03
365 219,00
Cijena Prodaja
220,35 18
220,99 214
221,00 55
221,29 59
221,59 69
221,79 83
221,99 63
222,00 9087
222,87 258
223,00 135
ljepo kapitaliziranje…….


Nije, samo je malo pritisak na asku, da bi se kupilo po bidu. Sada će se taj pritisak smanjivati na 222. Prvo za 3000 kom. Onda ćemo vidjeti…….možda i nestane cijeli nalog [undecid]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

zašto, zašto, zašto?????

padamo

ko to više prodaje u bescjenje?????

ma kakav cash-r-a, 100% in



Mislim da nas nece toliko pogoditi kao razvijene zemlje niti moramo znacajno upumpavat lovu(doduse ni nemamo je) pošto nismo niti bili izloženi riziku u nekoj značajnijoj mjeri,ne brine nas pretjerano izvoz pošto nismo izvozno orjentirana zemlja(da jesmo imali bi proizvodnju),jedini je problem što ne možemo posudit više tako povoljno(kao i građani i država nam živi na kredu);no ono što imamo je turizam(bit će vjerojatno na lošijoj razini al će ga biti)koji će nam donjeti svježu lovu kojom ćemo koliko toliko uspjet pokrpat rupe do kraja godine a nadam se da će sljedeće godine ipak krenuti na bolje ……….moje skromno mišljenje



Koji reket .Ht keš ulupao u državne trezorske zapise.

HT kupio trezorske zapise vrijedne 700 milijuna kuna
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Prema svemu sudeći, HT je najlikvidnija hrvatska kompanija, koja nema problema s gotovinom, piše Večernji list.

Štoviše, i nakon neophodnih investicija raspolaže s ogromnih pet milijardi kuna u uvjetima kad je i znatno skromnija gotovina nedostupna brojnim tvrtkama. Dio novca HT (ZSE:HT-R-A) je uložio u državne vrijednosne papire. Potkraj godine od Ministarstva financija kupljeni su trezorski zapisi vrijedni 700 milijuna kuna. Trezorske zapise Ministarstvo je izdalo prvi put na dulji rok, dvije godine, i s valutnom klauzulom, pa su više nalik državnim obveznicama nego kratkoročnim trezorcima.

U HT-u to smatraju korektnim činom u situaciji u kojoj su državne financije. Likvidnost HT-a usko je vezana uz makroekonomsku situaciju u zemlji i može utjecati na tečaj domaće valute. Kako se približava vrijeme godišnjih skupština, čeka se i odluka što će većinski vlasnik HT-a učiniti s viškom novca. Prema informacijama, skupština će odlučiti o isplati profita i time razveseliti domaće male dioničare koji će tako nadoknaditi dio gubitka zbog pada vrijednosti dionica.

Glavninu profita povući će Deutsche Telekom, i to konverzirajući kune u eure. No, ta financijska operacija bit će provedena u dogovoru s HNB-om, pa će se zamjena kuna u eure događati tijekom turističke sezone ili poslije nje, kada je ionako visoka ponuda eura na tržištu. Time će se očuvati tečaj kune, koji sada oscilira.

Toliko o izvanrednim dividendama [bye]
[/quote]

Bit će nama svima izvanredno stanje, sve mi se više ćini [sad]

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

http://www.poslovni.hr/107313.aspx

A naš MESIĆ I SANADER naše menađere odlikuju sa lovorovim vjencima umjesto lisicam


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
zašto, zašto, zašto?????

padamo

ko to više prodaje u bescjenje?????

Evo to ovako i ovi veliki lopovi lupe po bidu sa malo novaca sruše sve onda mali za njima juriš na prodaju a oni veliki pomalo kupuju i smiju se i govore joj koliko budala još ima a istodobno HTV udri po direktivi što veće crnilo to bolje nemojte prodavat pa nek trguju između sebe i nek se j…. ta banda lopovska

neviđeni progon malih ulagaca se nastavlja.,unatoc ocitom rastu cjelog svijeta.zanimljivo sada se ni gatara ne vidi.zanima me samo da li ce s ovim iznuđenim novcima od nas malih uspjeti onu stvar u vertikalu diči???

Sa malo novaca i volje se ovo može zaustaviti,sad ćemo vidjeti šta je fondovima u interesu




Koji reket .Ht keš ulupao u državne trezorske zapise.

HT kupio trezorske zapise vrijedne 700 milijuna kuna
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Prema svemu sudeći, HT je najlikvidnija hrvatska kompanija, koja nema problema s gotovinom, piše Večernji list.

Štoviše, i nakon neophodnih investicija raspolaže s ogromnih pet milijardi kuna u uvjetima kad je i znatno skromnija gotovina nedostupna brojnim tvrtkama. Dio novca HT (ZSE:HT-R-A) je uložio u državne vrijednosne papire. Potkraj godine od Ministarstva financija kupljeni su trezorski zapisi vrijedni 700 milijuna kuna. Trezorske zapise Ministarstvo je izdalo prvi put na dulji rok, dvije godine, i s valutnom klauzulom, pa su više nalik državnim obveznicama nego kratkoročnim trezorcima.

U HT-u to smatraju korektnim činom u situaciji u kojoj su državne financije. Likvidnost HT-a usko je vezana uz makroekonomsku situaciju u zemlji i može utjecati na tečaj domaće valute. Kako se približava vrijeme godišnjih skupština, čeka se i odluka što će većinski vlasnik HT-a učiniti s viškom novca. Prema informacijama, skupština će odlučiti o isplati profita i time razveseliti domaće male dioničare koji će tako nadoknaditi dio gubitka zbog pada vrijednosti dionica.

Glavninu profita povući će Deutsche Telekom, i to konverzirajući kune u eure. No, ta financijska operacija bit će provedena u dogovoru s HNB-om, pa će se zamjena kuna u eure događati tijekom turističke sezone ili poslije nje, kada je ionako visoka ponuda eura na tržištu. Time će se očuvati tečaj kune, koji sada oscilira.

Toliko o izvanrednim dividendama [bye]
[/quote]

Bit će nama svima izvanredno stanje, sve mi se više ćini [sad]
[/quote]

Koliko nezadovoljstva, pa meni je draže da HT pomaže državu kupnjom trezorskih zapisa, nego da dijeli izvanrednu dividendu, pa ja bih se odrekao i redovne zato što sam domoljub, iako imam 0 dionica ht-a

Surround all arround when it hits the ground


Sa malo novaca i volje se ovo može zaustaviti,sad ćemo vidjeti šta je fondovima u interesu

Nije im u interesu ipak ima jedan đentlimenski dogovor velikih koji ide samo njima u prilog zato ako misliš da će pogurat da neide niže žao mi je ništa od toga


Sa malo novaca i volje se ovo može zaustaviti,sad ćemo vidjeti šta je fondovima u interesu

a sto njih briga fondove mislim,kao da je novac njihov.pa oni nemaju svoj novac.novac je naš,problem su veliki ulagači i njihovi sluge kojekakvi mediji ,babe gatare i ostali.oni direktno utjecu na trgovinu,a sada se to jasno vidi ,jer sada kada je doslo do pada njih nema,a sjecate se neki dan dok je lagano raslo hrpa negativnih vijesti.,te ovo te ono kao da cemo svi poumirati za koji mjesec.

Sve manje smajiča je na forumu. Izgleda da je kriza i tu na burzi. [sealed]

New Report

Close