Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i što sad, otišla nam država u septičku jamu, institucionalni investitori su pobjegli s burze, oif propadaju polako i bolno, mirovinci su proćerdali ogromne količine novca, a i dalje tonu. mali polako izlaze svaki dan i dodatno rušimo ovu lakrdiju od burze. ljudi, kažu kako ono? kad nitko više ne vidi izlaz i kad je najveća depresija kreće oporavak? nekako ne vjerujem više niti u to. ovo je strahota, sve sam rasprodao i neću se vraćati tako skoro. poraz potpisan. pozdrav svima.

Žao mi je za tako bolno iskustvo. Vjerujem da je većina ljudi ovdje u kešu, neovisno o tomu što ti pišu. Tu i tamo ulete na dan-dva u dionice, i opet u keš. Vjerujem da nećeš puno izgubiti ako se povučeš s burze na par mjeseci… Preporučam temeljito proučavati koje će firme dobro proći ovu krizu i pomalo skupljati njihove dionice… barem kad budeš siguran da smo udarili dno. I siguran sam da neće tako dugo proći dok ti se to debelo ne isplati. Naravno, ako imaš viška novaca koji ti trenutno ne trebaju, nego mogu čekati 2-3 godine.
No, i ja vjerujem da ćemo za sada još padati pa strpljivo čekam optimalan trenutak za neki dugoročniji ulaz. Ako tražiš dno, moja ti je preporuka: Kad više ne budemo padali na nikakve loše vijesti, onda je to to, i kreće novi krug. Sretno!

…ali šta ako, ako…bude po malo raslo a mi se nadali da će to samo kratkoročno, aono opet pomalo prema gore…i kada onda ući??? po još većoj cijeni nego li sam prodao???…eee toga se ja bojim…najgore je kada si u dion. a ono pada po malo 0,5,1% i onda nikako se odlučiti što učiniti,…ili kad si u kešu a raste po 1%. 0,4% a ja se nadam ma dole će to a ono ode sve više…i kad onda ući…nije to lako. Zato ja preferiram dugoročno ulaganje sa novcem bez kojega mogu u naredne 2-3 godine…naravno ak se šta izvanredno ne dogodi…paaa…šta bude… sretno svima…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



i što sad, otišla nam država u septičku jamu, institucionalni investitori su pobjegli s burze, oif propadaju polako i bolno, mirovinci su proćerdali ogromne količine novca, a i dalje tonu. mali polako izlaze svaki dan i dodatno rušimo ovu lakrdiju od burze. ljudi, kažu kako ono? kad nitko više ne vidi izlaz i kad je najveća depresija kreće oporavak? nekako ne vjerujem više niti u to. ovo je strahota, sve sam rasprodao i neću se vraćati tako skoro. poraz potpisan. pozdrav svima.

Žao mi je za tako bolno iskustvo. Vjerujem da je većina ljudi ovdje u kešu, neovisno o tomu što ti pišu. Tu i tamo ulete na dan-dva u dionice, i opet u keš. Vjerujem da nećeš puno izgubiti ako se povučeš s burze na par mjeseci… Preporučam temeljito proučavati koje će firme dobro proći ovu krizu i pomalo skupljati njihove dionice… barem kad budeš siguran da smo udarili dno. I siguran sam da neće tako dugo proći dok ti se to debelo ne isplati. Naravno, ako imaš viška novaca koji ti trenutno ne trebaju, nego mogu čekati 2-3 godine.
No, i ja vjerujem da ćemo za sada još padati pa strpljivo čekam optimalan trenutak za neki dugoročniji ulaz. Ako tražiš dno, moja ti je preporuka: Kad više ne budemo padali na nikakve loše vijesti, onda je to to, i kreće novi krug. Sretno!
[/quote]

…prije par tjedana, vani sve loše vijesti…mi rasli 20 %, vani padali 20%…jel bi mogli to nazvat nereagiranjem na loše vjesti…i kaj se nakon toga dogodilo…oni rasti 20% mi padamo 10%…ne mogu se više pratiti stara pravila…nažalost…

Treba sve banke nacionalizirati, rastjerati te kokošare i početi ponovo graditi Državu na zdravim osnovama.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ljudi pa kome vi mazete oci???? pa sta je vam pa niti jedan fond nije kupio niti jednu dionicu pa o cemu vi pricate potpora fondova je bila na 2200, nakon toga je sve isto dali je na 2100 ili na 1200 njima tak sve jedno i nece to probit do kad se oni ne umjesaju ili kada neke firme krenu propadat a to je neminovno

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@zg28

tocno, neke ce firme propasti.
ali one koje prezive ovu krizu, biti ce jace nego ikada….

fondovi vjerojatno cekaju da vide je li ovo stvarno dno ili ce se jos padati vani.

po zaradama koje ce americke kompanije ostvariti u 1Q moglo bi se reci da je ovo dno.
razlog je to sto ce dobit biti upola manja, pa s njom i dividenda.
dakle, dionica bi trebala vrijediti upola manje.
a to je odradeno.

a ako ne bude ovako kako sam napisao onda jedino ostaje teska depresija, glad..itd…
a to se nece dogoditi.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

frende moj ako ti mislis da je ovo kraj ti si u velikoj velikoj zabludi. rekao sam da je potpuno isto pametnom covjeku jel dionica na 1200 ili na 2100, menen ne sikira dal bum uso na 1700 ili na 1400 mene zanima samo kolko ce sigurno rast trziste. To sto su mali sami napucali trziste sa 1430 na 1800, vjeruj mi nit je dobro nit ce kaj donest dugorocno. Samo ce ih maknut jos 30% sa burze.
A fondovi dok se ne krene sa preuzimanjem nebuju nikaom, bar ne ozbiljniji.
Ima da jos jedan segment a to je kako presloziti imovinu i uci u dionice sa dividendom, Sa HT (a znamo valjda kakav utjecaj na crobex ima) ga drzati gore i njega uzimati a ostala malo vijesti i onda prodaj.
Malo tak razmisli

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Sudeći po mrtvilu na predotvaranju, slijedi nam još jedan dosadan dan s minimalnim prometima. [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@matijlalic
treba vidjeti kako ćemo reagirati na naše loše vijesti, a ne na američke. Očito je da se pomalo odvajamo od ostatka svijeta, i da naš index ima svoje zakonitosti. Ali ljudska psiha je posvuda ista, a ovo pravilo se odnosi upravo na nju. Tako da nema zastare…

ATPL je primjer pokušaja rušenja cijene, i na kraju, ni naloga ni rušenja.

Zaboravite veće padove, kao i rastove, mi se betoniramo, a to je još gore.

Bolje je da pada jako ili raste, ovako nikome ne ide na ruku.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Cijela europa samo gleda futurese preko bare. Tako ih se većina unutar 15 minuta preselila na zeleni teritorij. S obzirom da bi u amera danas moglo biti " sport i glazba" nema razloga da se i kod nas, ako ništa drugo, onda barem malo popravi likvidnost

Pozdrav

Scio me nihil scire


Cijela europa samo gleda futurese preko bare. Tako ih se većina unutar 15 minuta preselila na zeleni teritorij. S obzirom da bi u amera danas moglo biti " sport i glazba" nema razloga da se i kod nas, ako ništa drugo, onda barem malo popravi likvidnost

Pozdrav

SAMO SE BOJIM DA LIKVIDNOST NE PREĐE U LIKVIDATURNOST.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close