Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo završio sam sa kupnjom za danas

Ja sam završio sa prodajom. Prodao na vrhu vala [thumbsup]

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Ono što bi domaće ulagače (između ostaloga) trebalo zabrinuti je činjenica kako je razmjere ekonomske krize u Hrvatskoj još uvijek nemoguće predvidjeti, a obzirom da mjesecima kaskamo za globalnim zbivanjima, seriju otkaza, koja se čini neminovnom, i koja je barem donekle otkrila razmjere krize, tek treba očekivati. A u tome nema ništa pozitivno za tržište kapitala, baš kao niti u činjenici da su kamatne stope na tržištu novca opet nadomak dvoznamenkastih okvira, a država, našavši se u gotovo bezizlaznoj situaciji, nema pristupa inozemnim izvorima financiranja, već će još dugo vremena gutati ono malo raspoloživog kapitala pod upravljanjem domaćih investitora. Ostavljajući time tržište na suhom, a u tom kontekstu, zamjetan pad realiziranog prometa na Zagrebačkoj burzi ne doima se nimalo ohrabrujuće.
Vaš link

Sad ti ulaži u dionice…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ja sam se ovih dana napunio dionica ko salate misleći
da NAS OBAMA vuče na 2000…….

Stoga sam sam sebi skladao tj. izmijenio Zosterovu pjesmicu:

Magija ćiribu-ćiriba
nestaje mi lova preko papira
zbog inaguracije , očekivao skok
a doživio potop……
[bye]

Ti si barem iskren, pa priznaš… Kada čitam što drugi pišu čisto mi ih je žao koliko sami sebe uvjeravaju u vlastite laži kako dobro posluju na Burzi….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Naš put je zaista autentičan. Nikome ne pada na pamet da ide njime.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Ono što bi domaće ulagače (između ostaloga) trebalo zabrinuti je činjenica kako je razmjere ekonomske krize u Hrvatskoj još uvijek nemoguće predvidjeti, a obzirom da mjesecima kaskamo za globalnim zbivanjima, seriju otkaza, koja se čini neminovnom, i koja je barem donekle otkrila razmjere krize, tek treba očekivati. A u tome nema ništa pozitivno za tržište kapitala, baš kao niti u činjenici da su kamatne stope na tržištu novca opet nadomak dvoznamenkastih okvira, a država, našavši se u gotovo bezizlaznoj situaciji, nema pristupa inozemnim izvorima financiranja, već će još dugo vremena gutati ono malo raspoloživog kapitala pod upravljanjem domaćih investitora. Ostavljajući time tržište na suhom, a u tom kontekstu, zamjetan pad realiziranog prometa na Zagrebačkoj burzi ne doima se nimalo ohrabrujuće.
Vaš link

Sad ti ulaži u dionice…

A napokon da su i mediji zbrojili 2 i 2 jer o tome govorim vec mjesecima.

Onaj baja koji kupuje brodogradilista radi pravi potez ali kod nas su brodogradilista neprofitabilna
[shocked]. Kuna nece vrijediti gotovo nista, radna snaga jeftinija nego u Kini a baja ce imati proizvod koji ce se za par godina masno placati u nekoj stranoj valuti. A eto kad hocemo HDZ i EU. Tada cemo plakati.



evo završio sam sa kupnjom za danas

Ja sam završio sa prodajom. Prodao na vrhu vala [thumbsup]
[/quote]
Evo sad ide odbijanac.
[thumbsup]

francesco, 21.01.2009. u 11:58
http://business.hr/Defaul…d37b68c54&ref=lastadd

da nije neko od naših !?

Sad znamo ko je drukao na dole [lol]


Ono što bi domaće ulagače (između ostaloga) trebalo zabrinuti je činjenica kako je razmjere ekonomske krize u Hrvatskoj još uvijek nemoguće predvidjeti, a obzirom da mjesecima kaskamo za globalnim zbivanjima, seriju otkaza, koja se čini neminovnom, i koja je barem donekle otkrila razmjere krize, tek treba očekivati. A u tome nema ništa pozitivno za tržište kapitala, baš kao niti u činjenici da su kamatne stope na tržištu novca opet nadomak dvoznamenkastih okvira, a država, našavši se u gotovo bezizlaznoj situaciji, nema pristupa inozemnim izvorima financiranja, već će još dugo vremena gutati ono malo raspoloživog kapitala pod upravljanjem domaćih investitora. Ostavljajući time tržište na suhom, a u tom kontekstu, zamjetan pad realiziranog prometa na Zagrebačkoj burzi ne doima se nimalo ohrabrujuće.
Vaš link

Sad ti ulaži u dionice…


Do sada smo kopirali djiha, dax , max blax itd … a imam osjecaj da ce nam nadalje biti jaaaaaakko zanimljivo. Ali bez njih

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Ne razumjem većinu ovdje tradera.
Oni prodaju dionice kad padaju, a kupuju ih kad se dignu i onda im je netko drugi kriv što puše.

Ni je sve tako crno kako se želi prikazatihttp://www.poslovni.hr/106470.aspx

who dares, wins

Sad će neki reći da samo postam manje dobre vijesti.

Svjetska banka predviđa drastičan pad ulaganja u tržišta u nastajanju

Očekuje se da će strani dotoci kapitala na tržištima u nastajanju ove godine pasti za 180 milijardi dolara, odnosno 31 posto, izvještava Bloomberg, pozivajući se na podatke kojima raspolaže Svjetska banka.
Vaš link

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Sad sam se čuo s brokerom, kaže da 7 minuta nije bilo ni jedne transakcije s ni jednom dionicom na burzi. Živjela likvidnost na hrvatskom tržištu kapitala.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close