Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo na poslu je i masno zarađuje.

Ne uvjerava ljude, nego crta za razliku od mnogih. I objektivan je, kao što je bio kad je Crobex bio na

5000 bodova.

Vama ljudima uvijek je netko kriv za minus. [pray]

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!


Trend se okreće, očito je.

Pazi promet.


Konačno da si i ti nešto pogodio.

Trend se okrenuo iz minusa smo prešli u plus.

Konačno da može čovjek jednom reći i BARON je nešto pogodio [lol]

@gusar

Definitivno idemo gore. Tko čeka taj dočeka.

Jel ti sad bolje.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Mislim da će današnji dan pokazati kakva nas budućnost očekuje-crvena ili Bože dal zelena!

[color=blue][/color]vizionar

Danas bi i BDI mogao malčice gore.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Rast uvoza u Hrvatsku daleko nadmašio rast izvoza

"Osnovno obilježje robne razmjene Hrvatske s inozemstvom u prvih jedanaest mjeseci 2008. godine je dinamičniji rast robnog deficita u odnosu na prethodnu godinu, ocjenjuju analitičari Hrvatske gospodarske komore.
Robni je deficit nakon jedanaest mjeseci iznosio 75,8 milijardi kuna (ili 10,5 milijardi eura) i bio je za 9,2 milijarde kuna ili za 13,9 posto veći nego u istom razdoblju prethodne godine."

Još kad počnemo uvoziti dionice.
Ove naše su preskupe, trebao bi malo Toda početi uvoziti [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



@gusar

Definitivno idemo gore. Tko čeka taj dočeka.

Jel ti sad bolje.

eto braun pošteno kaže gdje idemo, svakim danom je sve bolja osoba.
braune, koliki je tvoj limit ovog rasta.

vizionar
korisnik od: 28.09.2007.

Mislim da će današnji dan pokazati kakva nas budućnost očekuje-crvena ili Bože dal zelena!

@

Za to mi ne treba današnji dan. Znam dobro kakva nas budućnost čeka [bye]

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Mudrinić: Budućnost mobitela je u e-mailu te praćenju dionica

"Na globalnom planu za očekivati je da će telekom sektor obilježiti razvoj novih usluga i u mobilnoj i u fiksnoj telefoniji, dok će se domaćem tržištu nastaviti širenje broadbanda te sve intenzivnije korištenje drugih funkcionalnosti mobilnih telefona koji osim za razgovore sve više služe za prijenos podataka, smatra Ivica Mudrinić predsjednik Uprave HT-a."

[shocked] [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Robni je deficit nakon jedanaest mjeseci iznosio 75,8 milijardi kuna (ili 10,5 milijardi eura) i bio je za 9,2 milijarde kuna ili za 13,9 posto veći nego u istom razdoblju prethodne godine."

E ali ne gleda naša državna vrhuška na povećani uvoz tako dugoročno i negativno kao mi.
Njima je više uvoza = više PDV-a… [rolleyes]

Jucer sam konacno dosao do podatka da je MF ostalo u OIF-ovima jos oko 370 milijuna Kn. e sad koliko se sjecam OIF-ovi ukupno imaju oko 500 milja kesa. Da li ce to biti dovoljno da namire glad MF-ova ako slucajno odluce jos jednom potkopati CROBEX i daju naloge za naglim povlacenjem sredstava if OIF-ova. Neko moje razmisljanje je da da tj. da bi se mogao dogoditi jos jedan znacajniji pad uostalom na to ukazuju i kolege s TA ali opet na burzi se gotovo uvijek dogadja upravo suprotno od onog sto vecina ocekuje. U prilog padu govori i cinjenica da je OIF-ovima potreban jedan meteorski uzlet kako bi poceli vracati ulagace a to opet mogu uciniti sam ako sve jos jednom obore, ovog puta u svojoj rezji, nakrcaju se nisko i tako nadoknade bar dio gubitaka koji su im nanijeli MF-ovi naglim povlacenjem velikih kolicina kesa. Dalje uvodeci i Sukera u igru moglo bi se dogoditi da mu vrlo brzo ustreba kes pa bi MF-ovi htjeli ne htjeli "morali" kupiti drzavne obveznice i za kes koji jos cuvaju u OIF-ovima. Najgore sto bi se moglo dogoditi, barem kratkorocno je da i OIF-ovi upucaju dobar dio gotovine kod Sukera….

VIVA LA REVOLUCION !!!

MF-ovi imaju određena ograničenja i ne mogu beskonačno kupovati državne obveznice.

New Report

Close