Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a ti misliš da ti imućniji dečki nemaju laptope sa sobom i ne trguju iz svojih hotela nego da se moraju fizički vratiti doma i sjesti za svoj comp? [lol]

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

140/0,007=20000kn
Tebi je minimalni iznos naloga da bi imao stvarnih 0,7% 20000kn.
Za svaki manji iznos provizija ti je bitno veća.
Dakle to ti je praktički minimalni iznos naloga.
Kad netko poklopi samo 5000kn (recimo ja) tvog 20000kn naloga na bidu i cijena ode uzbrdo, a htio si kupiti još što ćeš onda?
Čekati Godota ili odustati i postaviti novi nalog dakle provizija ako odustaneš ti je tada 2,8% na onih 5000kn.

Većina brokera daje 0,6% proviziju i 50-60kn min. iznos.
Skoro svi daju monitor sa malog odgodom. Nekoliko ih ima potpuno isti monitor (osim kombinacije boja). Nekoliko brokera daje monitor bez obzira na promet.

Neki nemaju min. iznos i to (meni) daje veću fleksibilnost i manje nerviranja.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

1Generacija:Brokerske provizije od samo 0,4 do 0,6%

Brokerska provizija za one korisnike koji će u godinu dana ostvariti kumulativni promet od 5 milijuna kuna iznosi svega 0,4%. Za korisnike čije stanje portfelja je veće od 50.000,00 kn provizija je 0,5%, a za one čije stanje je manje od 50.000,00 kn iznosi 0,6%.

who dares, wins


a ti misliš da ti imućniji dečki nemaju laptope sa sobom i ne trguju iz svojih hotela nego da se moraju fizički vratiti doma i sjesti za svoj comp? [lol]

…da da, sigutno se spuštaju stazom i gledaju ZSE!!!… Pa oni i idu na skijanje da se isključe od svega i odmore 7 dana…znam po sebi…, ja sigurno ne bi nosio komp sa sobom…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ja sam se npr. jučer vratio s godišnjeg iz inozemstva i tamo sam također trgovao preko laptopa, svaka hotelska soba ima internet priključak. isto tako i svi moji frendovi koji ulažu na burzi imali su laptope sa sobom i povremeno se uključivali i zadavali naloge za K/P. pravi ulagač na burzi uvijek prati i ulaže, bio on doma ili vani, osobito u ova nestabilna vremena. oni koji su zadnjih mjeseci slabo pratili što se događa na burzama sada zbrajaju minuse od -60% do -80%

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!


Imučniji dečki dolaze sa skijanja,ako u eu u ponedjeljak jako ne zaglibi, zna se gdje idemo…

Evo, ja došao sa skijanja (imao laptop ali ga nisam dirao – sve gledao preko iphone) danas proanalizirao stvari i zaključio – skupo. Neka to prvo padne onda ću EVENTUALNO razmisliti o dionicama jer se otvaraju prilike na drugim mjestima. Naše tržište je sada PRESKUPO!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!



Imučniji dečki dolaze sa skijanja,ako u eu u ponedjeljak jako ne zaglibi, zna se gdje idemo…

Evo, ja došao sa skijanja (imao laptop ali ga nisam dirao – sve gledao preko iphone) danas proanalizirao stvari i zaključio – skupo. Neka to prvo padne onda ću EVENTUALNO razmisliti o dionicama jer se otvaraju prilike na drugim mjestima. Naše tržište je sada PRESKUPO!
[/quote]
U odnosu na ostale u nas još uvjek traje prava rasprodaja sa nevjerojatnim popustima.

P/E CROBEXA puno manji od P/E S&P 500



Imučniji dečki dolaze sa skijanja,ako u eu u ponedjeljak jako ne zaglibi, zna se gdje idemo…

Evo, ja došao sa skijanja (imao laptop ali ga nisam dirao – sve gledao preko iphone) danas proanalizirao stvari i zaključio – skupo. Neka to prvo padne onda ću EVENTUALNO razmisliti o dionicama jer se otvaraju prilike na drugim mjestima. Naše tržište je sada PRESKUPO!
[/quote]

…ma samo vi čekajte kolega… biće i jeftinije…za koju godinu ili desetak godina…pa što vi mislite da se ovakve stvari događaju dva puta godišnje???
Sljedeći put kada svjetske burze budu uzdrmane do ovih razina, ode to i niže, ode sve u propast, tada slijedi velika nevolja svjerskih razmjera i Božji sud… a to će biti i kraj burze,…ali tada će biti najvažnije sačuvati živu glavu…tada novac neće vrijediti n i š t a!!! Čitajte malo proročansku knjigu-Bibliju, pa bu te vidli da ovo što pišem nisu bajke…sada je vrijeme čitati "biblijske grafove" za preživljavanje, i raditi na svom spasenju…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Imučniji dečki dolaze sa skijanja,ako u eu u ponedjeljak jako ne zaglibi, zna se gdje idemo…

Moli Boga da ne bude kao i prošle godine, kad je povratak sa skijanja bio KATASTROFIČAN. [bye]

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

U odnosu na ostale u nas još uvjek traje prava rasprodaja sa nevjerojatnim popustima.

P/E CROBEXA puno manji od P/E S&P 500

…nevažno što je izgovoreno da se ovaj komentar posta…važno je slijedeće…
…ako je vaša tvrdnja istinita…zašto onda primjerice drys kako vi volite postat, je skočio 200% više od atpl…
…jel zato što je njihov p/e veći od našeg…ili su drugi razlozi u naravi…
…primjerice dok je dow padao od početka godine 5%…crobi rasao 6 %…
…no dobro možete reći da smo mi više padali…itd..itd…
….al onda ne uzimati samo jedan pokazatelj i reći to je to…mislim da trebate dublje kopati…
…ovo ne znači da nećemo rasti dalje…već samo pričam o činjenicama…

P/E CROBEXA puno manji od P/E S&P 500

Tek kada dionice budu precjenjene u US, zatim u EU, tek tada će strani fondovi ponovno početi ulagati kod nas. [pray]
Do tada ne vidim razlog da američki i drugi strani fondovi nahrle na ZSE kad kod sebe imaju jako puno povoljnih prilika.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


P/E CROBEXA puno manji od P/E S&P 500

Tek kada dionice budu precjenjene u US, zatim u EU, tek tada će strani fondovi ponovno početi ulagati kod nas. [pray]
Do tada ne vidim razlog da američki i drugi strani fondovi nahrle na ZSE kad kod sebe imaju jako puno povoljnih prilika.
[/quote]
upravo to….stotka…dotad mozemo svasta kod nas ocekivat….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close