Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dno jos nismo dotakli, idemo up up i svakakvih drukanja smo se mogli nacitati…
sami procjenite koliko vam vrijedi koja dionica i stavite nalog na kupnju ili prodaju…
npr DLKV vam je sada prekup pa okljevate i sad bi ga htjeli piknut po 230 ako bi moglo.
kada bude 800 vi bi ga po 400 a na 1200 cete uvidjeti kako je kupnja po 1000 bila preskupa ali nesto ste zaradili ali zaradili ste samo 20%
ne tvrdim da nece nize ali zato lijepo odredi najvisu cijenu i postavi nalog…
ak to bude 100 ili 200 kn ok, nek to bude investicijska odluka i gotovo.
mozes pratit sentiment pa kupovat na -8% i trejdat na + 9,98 ili jednostavno kupi udjele u fondovima investitoru nas izvarani.
ovo trziste je jucer pokazalo nedosljednost sa bilo cime, sva rjesenja su ispravna…
meni je naizglednije da sadasnjom kupnjom mozes spusit kratkorocno malo a za godinu dvije zaraditi trostruko vise.
do jucer smo trzili na 3550, ok to nije nikakvo mjerilo ali koliko ce biti DLKV kad trziste povrati samo tromjesecni pad?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

DLKV odličan pick još uvijek. To što ovih par mazgi žele kupovati po 200 moći će samo ne na ovoj burzi. Trenutno se ih nakotilo kao žohara pa pričaju bajke maloj djeci.

DLKV neće ispod 400, koliko god neki to željeli, barem ne u sljedećem razdoblju.
ATPL jučer nagli rast, ponedjeljak se čeka potvrda.
JDPL nije ni krenuo rasti, njega tek očekujem, bolesno podcijenjen.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Da, i HT, zaboravite ispod 200 kuna.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

U nekoliko navrata već napisah, ali nije zgorega ponoviti. Bolesni, odnosno manipulatorski duh na ZSE, utjelovljen u "organiziranoj skupini", iskoristio je globalnu situaciju za sakaćenje crobexa na razine 1500, prihvatljive za svoj postepeni ulaz ( isti su uglavnom prodavali na 4500-5000). Objektivno, crobex nije trebao padati ispod razine od 2200-2300. Trenutna konstelacija snaga na TK, a imajući u vidu gore navedene činjenice, sugerira postepeni oporavak crobexa nevezano previše na globalna zbivanjima, izuzev pada DJI-a ispod 8000, u što je teško povjerovati pošto imamo trostruko dno na 8000.

Jel’ netko zna da li fondovi plačaju proviziju za transakcije kao i mi.Istu,umanjenu ili …Naime,primjetili ste ovih dana,a i inaće transakcije sa 1,2,3,4,5 pa do 10 komada.Vjerujem da sa tako malim brojem dionica nije nitko od nas tzv.malih dioničara,jer nam se ne isplati sa ovakvim provizijama.Još bih nešto usput dodao,samo da znate da ne drukam ni gore ni dole nego samo moje razmišljanje o proteklih par tjedana kada smo rasli.Mislim da je ovaj iznenadni veliki rast išao više nekako na silu,nego normalnim putem.Bojim se da su ovo najviše dizali fondovi upravo sa par komada,ponekad i sa 20-30.Meni je sve to djelovalo nekako dizanje cijena na silu,jer kao što znate stanje svj.gospod.nije ništa bolje nego prije par mjeseci ako ne i gore.Bojim se da su nas samo navlačili i uzeli nam ono malo iz "čarapa",a sad bi mogla nastupiti "čarapana".Mislim da ovo još uvijek nije ono reagiranje tržišta 6.mj.ranije.Ne vjerujem da će ga biti prije kraja prolječa-početak ljeta.Daj Bože da ovako nastavimo i dalje,ali bojim se da nas ti pokvareni fondovi ne ogule do kraja kao prošle godine.Svi se sjećate kako je crobex padao i to ne našom krivicom,nego zbog pohlepnih fondova koji su na kraju završili kao su završili.Nadam se da je netko sinoć kasno gledao onaj film na FTV o brokeru koiji je upropastio banku,na kraju i sebe.Samo što kod nas nitko ne završi kao on-u čuzi.Ako me sjećanje dobro služi mislim da je film napravljen po istinitom događaju prije nekoliko godina.Vjerojatno se netko sjeća tog događaja.Vidjeli ste neki dan slučaj sa podravkom i šta je bilo,pojeo vuk magare.Broker dobio nekakvu opomenicu i to je to.Ako mislite da pričam gluposti,pogledajte HT.Mjesecima je razlika kupnja-prodaja bila u par lipa,a ovih dana čak 2-2,50 kn.Zar vam to ništa govori.Nemojte dopustiti da vas ponovo preveslaju,kao lani.Nemojte se prepustiti ovoj trenutnoj euforiji,jer kako se kaže ne čini svaka lasta proljeće.Vidim da ima dosta onih koji razmišljaju kao i ja.Vjerujem da se više nećemo vratiti na one razine od 1500,ali 100-200 manje svakako.Još jednom,daj Bože da ne bude tako,ali sve činjenice govore suprotno.Zato strpite se još malo,doći će i naših "pet minuta",Ne mogu nas ti fondovi vječno navlačiti za nos.Raznislite u kojem mjesecu ljudima treba najviše novaca.Znajte da fondovi nisu dizali cijene radi nas.


Očito je da će CROBEX ovu godinu završiti sa jedno 70% plusa da se ljudima pokaže da je ulaganje u dionice jako dobro i samo tako ih mogu ponovno vratiti a onda za koju godinu šišanje ovaca i barona sa njima.

Dno još nismo dotakli, to je apsolutno TOČNO.

Oni koji ne znaju čitati i slušati market, sigurno će se kroz najviše tjedan doživjeti iznenađenje.

Jeste li čitali kako su najveći analitičari govorili 2005. da DOW do 2008. ide prema 35.000 bodova [lol]

E pa tako je i ovdje. [bye]

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

…pametnom, dugoročnom ulagaču nije toliko bitno da li je dno bilo ili još nije…pametan,DUGOROČAN ulagač će iskoristiti svaku situaciju u svoju korist. No oni koji ulažu kratkoročno i špekulativno moraju biti svjesni povećanog rizika… U tome je sva mudrost…. A svaki ulagač bira u kojoj će grupaciji biti. DUGOROČNI ILI KRATKOROČNI ULAGAČ…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


…i dalje mislim da će biti po onima koji su crtali croby na cca 2200-2300 a onda prema dole… to bi se moglo dogoditi do 6 mjeseca kada bi polagano moglo okrenuti trend…ovaj zaključak sam izvukao uspoređujući VAŠE grafove i ono čega se naša privreda pribojava u budućnosti, a ako nam turizam bude + ili – to će odrediti daljnji smjer… to je moje skromno mišljenje…

Sve 5 prijatelju !! Naša privreda je takova kakova je i poboljšava se što se vidi po Belju, PTKM itd(ako nas opetovano ne sje.. rusi i lopovi kao amere i ostatak europe). Što se tiče turizma ocijenio bih ga sa ocijenom 10, nove ceste, brzi dolaz na destinacije (naravno ako sjebemo slovence) a po mom sudu to bi trebalo biti ubrzano riješeno. Ukratko ako se od sadašnje države napravi pravna, čitaj nekorumpirana….Švicarska je za, kako bi rekao naš prvi predsjednik Dr. F. Tuđman nekoliko stepenica ispod Nas. Da imamo najljepše more i turizam (ako se novci ne pokradu DA), da imamo plodnu zemlju i najplodniju (ako ne zaj… država našega poljoprivrednika DA), naš seljak u cijelom svijetu ima i može imati najkvalitetnije proizvode, kulen, kobase, paški sir, šljivovu rakiju, lozu itd, itd (ako ih ne zaj…Čobanković a HOĆE) jer jeftinije je uvesti skuplju i nekvalitetnu robu izvana, tako postoji razno raznih malverzacija za koje se ne može čuti, a zaj… našeg slavonca evo ti barikada, zato i ne prolaze. Da skratim prijatelji. Na balkanu i ovom dijelu Europe smo najači samo kada bi netko, npr kao Čehov upravljao svime i kada otimačine nebi bilo, tada bi Crobex bio na 10.000 a mi se prepiremo ovdje dali če biti 1800 ili 2100. Pogledajte samo rasprave oko INGRE i IGH, politička konkurencija. Nekadašnja tvornica ĐĐ i montaža (razdvojeni). Doće maca po svoje DEMOKRACIJA. Od turizma svake godine sve više i više dobiti a love sve manje i manje — dug se povečava..ZAŠTO. Treba vratiti dragulje !! A Vi pišite crtajte a biti će kako biti mora i kako je tamo netko odredio. DIVIDENDE ove godine sumnjam??, treba lova za nabavku novih strojeva, poboljšanje proizvodnje, recesija, degresija,,, strojevi i dalje iz 53 god (ĐĐ), a vile na moru, prezentacija u bombonima 50.000 kn. (vidjet će se). . Ako se više ne javim pošaljite mi cigarete u prdekanu.
Ljutiti Mrgud !!

I very much love INGRA !!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Mrgud28 zebi pusa!!! Najbolji si!!! [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

E Mrgude, opet si puka!
A pripazi se prijatelju, nije ti stres zdrav! Ne sekiraj se!
Mi ne možemo promijeniti neke stvari.
Činjenica jest da je prodana Pliva, INA, HT, sve banke osim HPB, a vjerovatno slijedi još
i utapanje HEP-a i onda smo finalno gotovi.
A opet vjerujem da burza mora rasti da bi HEP dobio na cijeni!


DLKV odličan pick još uvijek. To što ovih par mazgi žele kupovati po 200 moći će samo ne na ovoj burzi. Trenutno se ih nakotilo kao žohara pa pričaju bajke maloj djeci.

DLKV neće ispod 400, koliko god neki to željeli, barem ne u sljedećem razdoblju.
ATPL jučer nagli rast, ponedjeljak se čeka potvrda.
JDPL nije ni krenuo rasti, njega tek očekujem, bolesno podcijenjen.


mislim da nije presudno hoce li uopce ili koliko ispod 400 vec na koliko ce biti kada nas analiticari "obavjeste" da se trziste stabiliziralo i povjerenje vratilo.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

E Mrgude, opet si puka!
A pripazi se prijatelju, nije ti stres zdrav! Ne sekiraj se!
Mi ne možemo promijeniti neke stvari.
Činjenica jest da je prodana Pliva, INA, HT, sve banke osim HPB, a vjerovatno slijedi još
i utapanje HEP-a i onda smo finalno gotovi.
A opet vjerujem da burza mora rasti da bi HEP dobio na cijeni!


do kraja mandata CO i ostale manjinske vlasnicke udjele, HEP zasigurno nece dirati
s ostatkom 100% slazem

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close