Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pusti drukera, od ranog jutra s gomilom nickova ponavlja jedno te isto.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zašto kupnja ovako jača dali je razlog što su futuresi prešli u plus ili ima neki drugi razlog koji ja ne znam

ima neki drugi razlog koji ti ne znaš

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ima neki drugi razlog koji ti ne znaš

[lol]


Zašto kupnja ovako jača dali je razlog što su futuresi prešli u plus ili ima neki drugi razlog koji ja ne znam

može na privat imam puno casha i cjelo jutro pokušavam kupiti ali me netko stalno preskače pa me strah da neću kupiti.


Koji rast, o cem vi pricate a ni sami u to nevjrtujete.
Bio je mali promet na kraju 2008. pa su fond manageri lako nastimali sebi rezultate a sada pa do daljnjeg moze samo padati.

Zadnjih desetak dana trgovanja promet je veći kada tržište raste.
Danas smo očekivali značajniji pad.Promet je danas značajno veći iako je pad minimalan.Veliki koriste šansu za relativno jeftin ukrcaj.Jer kada dođe do zelenila U Europi i Americi mogli bi potegnuti.Jednostavno takav je sentiment.
Danas veliki ne brane dionice nego se krcaju.Faza akumulacije i kada je ovako loše stanje koriste
prilike da kupe što je moguće više.
Danas se šortanje nije baš isplatilo.Gotovo na svim likvidnim dionicama najniža cijena dana je bila
na otvaranju.Tko je prodao s namjerom da kasnije jeftinije kupi je gubitnik.Prije mjesec dana se
na taj način mogao značajno povečati broj dionica,a sami time i smanjivati gubitak.Došla neka druga
vremena.



Zašto kupnja ovako jača dali je razlog što su futuresi prešli u plus ili ima neki drugi razlog koji ja ne znam

može na privat imam puno casha i cjelo jutro pokušavam kupiti ali me netko stalno preskače pa me strah da neću kupiti.
[/quote]

Pa u mjesec dana na niskom prometu najlikvidnije dionice su porasle skoro 20% u prosjeku. To je to. I sada ce se nazalost to sve vratiti i jos padati, cujemo se za mjesec dana pa cemo vidjeti ko je u pravu, daj boze da si ti.

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson



Koji rast, o cem vi pricate a ni sami u to nevjrtujete.
Bio je mali promet na kraju 2008. pa su fond manageri lako nastimali sebi rezultate a sada pa do daljnjeg moze samo padati.

Zadnjih desetak dana trgovanja promet je veći kada tržište raste.
Danas smo očekivali značajniji pad.Promet je danas značajno veći iako je pad minimalan.Veliki koriste šansu za relativno jeftin ukrcaj.Jer kada dođe do zelenila U Europi i Americi mogli bi potegnuti.Jednostavno takav je sentiment.
Danas veliki ne brane dionice nego se krcaju.Faza akumulacije i kada je ovako loše stanje koriste
prilike da kupe što je moguće više.
Danas se šortanje nije baš isplatilo.Gotovo na svim likvidnim dionicama najniža cijena dana je bila
na otvaranju.Tko je prodao s namjerom da kasnije jeftinije kupi je gubitnik.Prije mjesec dana se
na taj način mogao značajno povečati broj dionica,a sami time i smanjivati gubitak.Došla neka druga
vremena.

[/quote]

To je to, 100% za tebe

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson



Zašto kupnja ovako jača dali je razlog što su futuresi prešli u plus ili ima neki drugi razlog koji ja ne znam

može na privat imam puno casha i cjelo jutro pokušavam kupiti ali me netko stalno preskače pa me strah da neću kupiti.
[/quote]

pa lupi po prodaji i rjesi si problem [thumbsup]

Nije bolest sve što boli




Zašto kupnja ovako jača dali je razlog što su futuresi prešli u plus ili ima neki drugi razlog koji ja ne znam

može na privat imam puno casha i cjelo jutro pokušavam kupiti ali me netko stalno preskače pa me strah da neću kupiti.
[/quote]

Pa u mjesec dana na niskom prometu najlikvidnije dionice su porasle skoro 20% u prosjeku. To je to. I sada ce se nazalost to sve vratiti i jos padati, cujemo se za mjesec dana pa cemo vidjeti ko je u pravu, daj boze da si ti.
[/quote]
A jel vam pada na pamet da smo ipak palo puno više od ostalih.

Jel vam išta govori podatak da CROBEX puno jeftiniji od S&P 500.

USA bi trebala pasti još 30% pa da bude tu gdje smo mi.

Svaka čast Rohatinskom zaslužio je ovu nagradu.

Banker: Željko Rohatinski najbolji je na svijetu!

Mjesečnik "The Banker", koji pripada publikacijama grupe najutjecajnijih europskih financijskih novina "Financial Times", dodijelio je guverneru Hrvatske narodne banke dr. Željku Rohatinskom dva priznanja za proteklu godinu – priznanje najboljeg guvernera Europe i najboljeg centralnog bankara godine 2008. u globalnim razmjerima.
Časopis "Banker", koji od 1926. godine prati financijska kretanja u svijetu, kao i svake godine u svom siječanjskom broju objavljuje izbor najboljeg regionalnog guvernera i "guvernera godine" u svijetu, na temelju ocjena uredništva i istraživanja provedenog među bankarima i ekonomskim analitičarima.

Za prethodnu godinu, primjerice, istovjetna priznanja pripala su čelnom čovjeku Europske središnje banke Jean-Claude Trichetu.
U obrazloženju upućenom guverneru Rohatinskom navodi se da nagrada odražava povjerenje tržišta u njegovo postupanje tijekom prošle godine i u djelovanje HNB-a u ovim teškim vremenima.

"Financijska kriza naročito je jasno pokazala da su mjere poduzimane od strane HNB-a od 2006. godine u cilju obuzdavanja kreditnih plasmana u Hrvatskoj, a osobito zaduživanja u inozemnim valutama, bile razborite. Sudionici našeg istraživanja isticali su da niz zemalja teško pogođenih krizom sada primjenjuje iste takve mjere, ali mnogo mjeseci kasnije nego što je to učinjeno u Hrvatskoj", stoji u obrazloženju.

Na upit što za njega znači ovo priznanje, jedno od brojnih koja mu je dosad dodijelila domaća i inozemna stručna javnost, guverner HNB-a Željko Rohatinski je izjavio: "Nakon brojnih osporavanja, ovo je veliko priznanje za HNB i mene osobno. Nadam se da će naša politika barem malo pridonijeti da Hrvatska lakše prebrodi krizno razdoblje".

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


Svaka čast Rohatinskom zaslužio je ovu nagradu.

Banker: Željko Rohatinski najbolji je na svijetu!

Zašto je onda ZSE pao više od onih burzi gdje bi trebalo dati nagrade za najgoreg guvernera??

New Report

Close